Výtok z bradaviek

jandura
25. máj 2008

mam endometriozu,vybrala som 6injekcii lucrin depot,poslednu som dostala 18marca,ale MS este neprisla.minuly tyzden mi pichli vyvolavacku a este stale nemam MS,teraz mam zlty vytok z prsnikov.viete mi niekto poradit co to znamena?

jerryjanka
25. máj 2008

a čo testik? môže to byť totižto znak tehu

jandura
autor
25. máj 2008

myslis ze mozem byt tehu?minuly tyzen som si robila test a boll pozitivny tak teraaz neviem

jandura
autor
25. máj 2008

zmylila som sa pepac,test som mala negativny

meusicka
28. máj 2008

jandura... a nebudes mat nahodou nieco posramotene so stitnou zlazou??

tanika.t
28. máj 2008

jandura, no môže to byť zvýšený prolaktín,dá sa to upraviť liekmi..zistiť sa to dá z HP

dicinka1
28. máj 2008

ked si pritlacim na kozu a vyteka mi z nej take biele..to je normalne?ci to moze byt zvyseny prolaktin..inac mi z nej to nevyteka

jerryjanka
28. máj 2008

môže to byť prolaktin aj kolostrum takže aj tehu

dicinka1
28. máj 2008

ale to iba ked ju stisnem..,inak nie...

mamartinka
28. máj 2008

dicinka mne to iste.tiez neviem co by to mohlo byt.ale tehu nenisom.bohuzial.

dicinka1
28. máj 2008

ani ja nie..ja len tak som to zistila..vies ked sa sama pozoorujes...

jerryjanka
28. máj 2008

ešte som niekde čitala aj o možnosti rakoviny ale to snad nebude tak 😒

mamartinka
28. máj 2008

no jerryanka dakujeme.ale keby to tak bolo by mi asi gyn.nepovedal ze som zdrava.nestras.

monkula
28. máj 2008

jerryjanka, to bolo milé 😅 😅 😅

dicinka1
29. máj 2008

prepac,ale si myslim,ze je to somarinka...... 😉

mamartinka
29. máj 2008

dicinka a vy kolko sa snazite.uzivas aj neake vytaminky?ja teraz kyselinu listovu pred tym babyplan.snazime sa rok a pol.

dicinka1
29. máj 2008

ajoj..my sa snazime nieco cez 3 rocky...uzivam bybyplan...aj pijem cajiky..beriem aj ine vitaminky bio-folic,betakaroten...

mamartinka
29. máj 2008

a kolko mas rokov.tiez sa dlho snazite?ja mam 28 rokov.caje ake pijes?a zabera nieco?

dicinka1
29. máj 2008

snazime sa 3 a pol roka...alchemilku a hluchavku...vraj je to dobre na vystelku maternice...na pripravu uhniezdenia bebetka a na upravu cyklu.... a vy kolko sa snazoite?

mamartinka
29. máj 2008

dici vyssie som to napisala kolko sa snazime.asi este aj dlho budeme.vypada to tak ze manzel asi nechce.budem si musiet najst druheho.ja uz neviem ako dalej.aj teraz mi je do placu.dnes ze sa ideme snazit a on radsej zaspi.sprepacenim serem vsetko cely svet.

jerryjanka
30. máj 2008

no ja som si to naschval teraz študovala na nete a môže to byť priznakom aj rakoviny
ja nehovorim že musi ale že môže
takže šup k lekarovi a spytať sa na to
niečo o samovyšetreni prsnikov
Ak nájdete niečo, čo vás prekvapí, navštívte lekára. Medzi takéto zmeny môžu patriť:
Hrčka – bolestivá na dotyk alebo nie
Nezvyčajné hrubé miesto
Lepkavý alebo krvavý výtok z bradavky !!!!!!!!!!!!!!!
Akékoľvek zmeny na koži vášho prsníka alebo bradavky
Nezvyčajný nárast veľkosti prsníka
Jeden prsník nezvyčajne nižšie ako druhý.

jerryjanka
30. máj 2008

dalšia info o vyšetrení žien s vytokom z bradaviek

Duktografia je bežná, jednoduchá a ľahko vykonateľná vyšetrovacia metóda slúžiaca na hodnotenie mliekovodov. Je to jediná metóda, ktorá v súčasnosti dovoľuje charakterizovať intraduktálnu patológiu u pacientiek s výtokom z bradavky. Klinicky a mamograficky tieto lézie často nie sú dobre hodnotiteľné. Predoperačná duktografia s podaním k.l. a event. i metylenovej modrej , buď v kombinácii s perkutánnou ihlovou lokalizáciou, alebo bez nej, môže demonštrovať rozsah a lokalizáciu intraduktálnej lézie.

jerryjanka
30. máj 2008

diskusia

Ahoj Inko, co si pamatuju, tak výtokem z bradavky se opravdu může demonstrovat i nádorové onemocnění. Nechci tě v žádném případě strašit, i když možná taky trochu, abys vyšetření neodkládala a šupajdila k lékaři. Bohužel nemám pojem, kam všude můžeš jít rovnou. Přeju hodně štěstí a málo běhání po doktorech.

jerryjanka
30. máj 2008

je zbytočné sa dohadovať čo to môže byť preto to neriešte tu ale šup k lekarovi ten vam povie viac
môže to byť tehotenstvo, môže to byť len zvyšený prolaktín, ale aj kadečo iné o čom my ani netušíme 🙄

dicinka1
30. máj 2008

mne to vyteka iba ked na kozu pritisnem..takze u mna to rakovinka urcite nebude... 😀

jerryjanka
30. máj 2008

dici - ved ja si myslim že u žiadnej
to bolo len na margo toho že je to kravina - ja som o tom počula viackrat ale schvalne som si to teraz našla
ale to skôr pre tie čo sa boja že to je niečo važne tak by bolo fajn isť k lekarovi nech vas tych obáv zbaví.
😵

dicinka1
30. máj 2008

asi je to normalne ked si na kozu pritisnes a z nej nieco tecie..to nie su len svaly...neviem no..ja si myslim,ze to nemoze byt naznak rakoviny..skor ked to vyteka samo tak to nie je normalne..nie?no neviem nehadam sa...

jerryjanka
30. máj 2008

no čo som čitala - tak by to bolo krvave alebo nejake take lepkave
ale ja o tom zasa vela neviem 😨

dicinka1
30. máj 2008

😕

donalona
27. jún 2011

ahojte, mate niektora skusenost? uz pol roka mam biely, milecny alebo priesvitn z vytok z bradaviek, az to strieka po stlaceni. mala som vysoky prolaktin, po mesiaci je v norme, ale kedze sa snazim otehotniet, endokrinolog mi kazal brat Parlodel aj nadalej..uz ho beriem 6 mesiac a sekrecia neprestala. moze to mat za nasledok to, ze nemozem otehotniet?gynekologicky som ok, minuly mesiac som bola na folikulometrii viac krat, bolo to v poriadku.

donalona
27. jún 2011

este dodams ze stitna zlaza, progesteron a ostane mam ok