Výtok z prsníkov. Čo to je?

anastazka12
6. nov 2013

Ahojte,

chcem sa spytat zistila som ze mi po stisknuti oboch bradaviek vyteka vytok - bola som na gynekologii - doktorka sa na mna pozrela - poslala ma na sono prsnikov, tam nic nezistili povedali ze prsniky mam ok.

Lekarka povedala ze je to dobre a viac nic neriesi....vytok je stale.

Nic ma neboli, vytok je ciry, tehotna nie som ani som nebola.

Uzivam tabletky na zelezo - tak zeby z toho to bolo? nikto sa mi nevyjadril a ja neviem co robit...

Dakujem za kazdu radu.

matkamirko
6. nov 2013

uzivas antiku? ak ano, moze to byt pripadne aj z nej..

mirjam82
6. nov 2013

Daj si vysetrit hladinu hormonov v krvi.

kazunomiya
6. nov 2013

Ahoj, uz som to pisala do inych tem, tento priznak sa vola galaktorea. Mala som to aj ja. Okrem sona prsnikov by si urcite mala ist na endokrinologicke vysetrenie, stitna zlaza plus prolaktin (endokrinologovia uz vedia, co maju kontrolovat). Ja som to mala tiez a vsetko bolo v norme. V takychto pripadoch sa to vobec neriesi, pokial ta to neobtazuje. Ale keby sa zistila napriklad zvysena hladina prolaktinu, to si moze vyzadovat liecbu alebo hladanie priciny preco je zvysena. Ak by ta to zaujimalo blizsie, skus si vyhladat co o tomto priznaku je mozne najst na internete.
Davaju na to lieky ktore znizuju produkciu prolaktinu - konkretne bromokriptin. Po vysadeni sa to vratilo tak som to nechala tak (lebo moja hladina prolaktinu bola normalna, tak naco ju znizovat). Pokusala som sa aj inymi sposobmi znizit hladinu prolaktinu ale velmi to nefungovalo (napr. bylinny liek Agnucaston, ktory je inak vynikajuci, ale galaktoreu mi neodstranil).

Pre zaujimavost pri takejto galaktorey, ze sa nenajde pricina, teda, ze vsetko je v norme, sa uvazuje o tom, ze mozno tkanivo prsnikov je zvysene citlive na prolaktin a preto produkuje mliecny sekret. To bolo vysvetlenie, ktore som nasla v nejakom odbornom clanku na internete.