Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zabudnutá placenta

lucka227
7. júl 2012

Ahojte maminy,snazim sa najst nieco o placente ale zatial sa mi moc nedari. Par dni dozadu zomrela moja znama koli tomu, ze jej zabudli placentu res. asi kus placenty v maternici. 9 mesiacov po porode!! Myslite ze sa take nieco moze stat?Po takej dobe? Som z toho dost vykolajena lebo mavam bolesti sem tam a menzes som mala asi raz,lenze pri niecom takom samozrejme clovek zacne rozmyslat nad vselicim. Stalo sa nieco taketo niekomu vo vasom okoli?Inak mne vyberal dr. placentu rukou 🙄 🙄

mummy01
7. júl 2012

@lucka227 ja s tym sce nemam skusenost ale poznam maminu so zabudnutou castou placenty...ona zacala tyzden po porode hrozne krvacat a prislo sa na to v podstate okamzite a dnes je uplne v poriadku.O pripade co popisujes som este nepocula ale logicky si myslim ze prvy priznak je krvacanie...

martinkatinka
7. júl 2012

Keď to tak čítam, tam sa mi zdá, že ak sa to aj stane, tak predsa musí mať žena bolesti, a logicky aj zápal maternice a potom sa ide na čistenie... a tým by sa to malo vyriešiť. Ja konkrétne som mala zápal maternice, následne čistenie, ale to kvoli silnému krvácaniu a atónii maternice... ale podľa mňa, bohužiaľ, stať sa može všeličo ☹

lucka227
autor
7. júl 2012

@mummy01
@martinkatinka ved jasne mne to tiez prste nejde do hlavy a 9 mesiacov po porode???

aduskatt
7. júl 2012

divne.co ja si pamatam, tak pred 8 rokmi, ked som porodila, tak nikoho nepustili domov z porodnice skor, ako mu urobili sono maternice prave kvoli tomu, aby skontrolovali, ci tam nie je nieco zabudnute

katren
7. júl 2012

@aduskatt v TO porodnici sono vobec nerobia pred odchodom....

aduskatt
7. júl 2012

@katren nuz, kazda porodnica ma zrejme svoje postupy, ale niektore by som dala ako povinne.napriklad prave toto sono🙂

pianina
7. júl 2012

@lucka227 ahoj.Tie problemy jej zacali skorej-/som z LM/..Ale ani ja neviem pochopit,ze taky problem vznikol.Ako nahle je nieco cudzie v organizme,tak organizmus sa zacne nijako branit.zvysene teploty atd...

lubicakovac
7. júl 2012

ja som bola na vyčistenie, lebo som mala podobný problém a prišli na to až vtedy som dlho nemala menzes

pianina
7. júl 2012

@lubicakovac a mala si aj ine problemy? po akom case si bola na vycisteni?

marta83
7. júl 2012

ja som mala tiez podobny problem, ja som od porodu stale krvacala a silno, trvalo to tri tyzdne a potom som isla za doktorom a on mi povedal ze ostal kusok placenty, dal mi 3 injekcie za tyzden a ona vysla sama, ked som prisla na kontrolu bolo vsetko ok a nemusela som ist ma vycistenie

lucka227
autor
8. júl 2012

@aduskatt teraz o teba nikto nezakopne.... 😖

lucka227
autor
8. júl 2012

@pianina ake problemy?krvacala alebo nieco?

lucka227
autor
8. júl 2012

@marta83 no boze to tiez len tak nechaju a cakaju kym vyjde toto nechapem

janinah
8. júl 2012

@lucka227 ktovie čo sa vlastne stalo a prečo PRESNE zomrela 😒 takto sú to len dohady

lucka227
autor
8. júl 2012

@lubicakovac aj ja som mala zo zaciatku menzes a prestal mi a memam ho 5 mesiacov ale ved na porodnici predsa musia skontrolovat ci je uplna ja to nechapem ako sa to moze stat

lucka227
autor
8. júl 2012

@janinah aha takze tymto sa to len akoze "uzavrelo" hej?

mirka200
8. júl 2012

mne tiež nerobili sono ked som odchádzala z pôrodnice,ale ked som išla po šestonedelí na kontrolu,tak tam mi urobil sono,ale 9 mesiacov to je už moc.

adrika25
8. júl 2012

Baby, nestrašte ma, ja mám 4 mesiace po pôrode, stále špiním, sono robené už dva krát, bola som u dvoch lekárov a že vraj to mám z kojenia. Moc sa mi to nezdá lebo občas ma to aj bolí, podľa lekára to bolieť môže som po CR. Na budúci týždeň idem znova na kontrolu

drobec33
8. júl 2012

Ja som po porode 16 mes. a do dnesneho dna mam v maternici kusok placenty. Hned pri porode bol problem, pretoze ked mi dr. rodil maternicu, vychadzala von po krajoch velmi roztrhana. Na kontrolnom sone po porode (4ty den) mi nasli v maternici casti placenty. (ale vedeli co hladat) Diagnoza, placenta v maternici. Prva kyretaz hned v ten den, tu mi vsak riadne spackali. Preco spackana? Pretoze lekar ju neodviedol dosledne a nevidel, ze placenta bola v maternici na viacerych miestach vrastena. Cize mi ju ani celu neodstranil. Ked sa uz robi kyretaz, da sa to presne zistit! Kontrolne sono o 6tt, znova to iste. Nastup do nemocnice, dalsia kyretaz. Pri nej doslo k masivnemu krvacaniu, lekar sa musel rozhodovat co zachranovat. Ci mna, alebo maternicu. Takze kyret z dovodu velkeho krvacania rychlo ukoncili, musela som dostat transfuziu. Pokial dr. nevedia diagnozu hned, moze sa to tazko dat rozoznat, resp. nemusi si to lekar vsimnut. Prave preto, ze maternica je este stale plna krvy a roznych "necistot".
Ja som sa po porode pytala, ci sa na to dalo prist este pred porodom a lekar mi povedal ze ano, ale musel by byt vazny dovod na to, aby to na sone pred porodom pozerali. Stava sa to, nie vsak velmi casto. Vzhladom na to, ze som kojila, lekar navrhol pravidelne kontroli s tym, ze dalsiu kyretaz budeme oddalovat podla moznosti co najviac. Predsa len, moze sa stat vselico a na rovinu ma upozornil aj na mozne rizika kyretaze. Samozrejme musela som na seba davat velmi velky pozor a keby som co i len o trochu viac zacala krvacat, okamzity nastup do nemocnice. Davali sme cas, aby sa s tym priroda sama popasovala. U mna nastala este ina komplikacia (preto som na dalsej kyretazi este nebola), ale to s tym nesuvisi. Dolezite su pravidelne kontroly.
Ze zomrela 9mes. po porode? No podla mojej vlastnej skusenosti sa velmi lahko mohlo stat to co sa stalo. Stacil malilinky kusok placenty ktory zostal. Mamina o tom ani nemusela vediet, ani ja som nemala absolutne ziadne problemy (teplota, krvacania, zapal...proste NIC). Vedela som o tom len vdaka tomu, ze sa to ukazalo uz priamo pri porode.
Moja velmi dobra kamaratka zomrela pre niekolkymi rokmi v 4mes. tehotenstva. Dostala nejaku "nespecifikovanu" infekciu, prestavali fungovat organy...a skoncilo to strasne. Zostali po nej dve male deti. A bola to mlada uplne zdrava zena. Tolko moja vlastna skusenost. Kym by som si to neprezila, asi by som tazko tomu verila.

drobec33
8. júl 2012

@adrika25 ked mas dobreho lekara, nemas za coho obavat. To ze ta to obcas boli je ozaj v poriadku. Maternica sa predsa este stale stahuje. Oxitocin ktory sa pusta pri kojeni sposobuje ztahy maternice. 😉

anjelicek26
8. júl 2012

@lucka227 - ano moze sa to stat, ked dojde k infekcii, otrave krvi. Preto je ta kontrola 6 tyzdnov po porode tak velmi velmi dolezita, preto sa robi aj sono, vsetko este raz kontroluje.

drobec33
8. júl 2012

@lucka227 este sa lahko mohlo stat, ze mala pri porode "neskuseneho" porodnika, ktory si to uz vtedy nevsimol. Podla mna, ked mala stale placentu v maternici, tak ju mala podla vsetkeho asi tiez vrastenu a bol nejaky problem, preco sa sama neodlucila. Mohla ju mat hlbsie a to potrebovalo zasah lekarov. Ale je to vsetko keby, keby.... ☹

drobec33
8. júl 2012

@anjelicek26 Lenze vtedy vtedy este nie je celkom dobre vidiet, ci je maternica cista 😒 Pravda je, ze dobry lekar, by mal rozoznat, ze nieco nie je v poriadku.

A zabudla som uviest. Ak telo nedokaze samo vypudit zvysky placenty a hrozi nejake rizikia (ako v mojom pripade) pojde von maternica.
Znie to hrozne, ale baby nesmiete rozmyslat nad zlymi vecami. Mne ani vo sne nenapadlo, ze sa mi take nieco stane. A to som mala uz jeden porod za sebou. Zial stalo sa, ale zvladnem to! Akokolvek. 🙂 Moja vlastna skusenost vsak je, ze nie vzdy sa treba nechat lekami odbit. Ja som "bojovala", inak neviem ako by to dopadlo 😒

majushkab
8. júl 2012

@lucka227 ja som rodila pred 3,5 rokom mne tiež pri pôrode nechcela vyjsť placenta ale už neviem presne prečo či bola vrastena alebo len na niektorých miestach a hned pri pôrode mi robili kyret jeden dr.mi robil ultrazvuk a doktorka čistila maternicu potom ešte o dva dni kontrolny usg a potom ešte jeden u môjho dr. a neviem čo všetko to môže spôsobiť či až smrť ale určite podla toho ako sa spravili a ako mi to vysvetlovali ta placenta tam ostať nemôže ....čo sa ale stalo tejto mamičke ťažko povedať nevieme či mala nejake problemy alebo?...

drobec33
8. júl 2012

@lucka227 ale je normalne, ze nechavaju aby telo placentu samo vypudilo. Dolezite je to, aby bola mamicka stale pod kontrolou. Predsa len, kyretaz ma vela rizirk, naco zbytocne riskovat?

anjelicek26
8. júl 2012

@drobec33 - 6 tyzdnov po porode by to uz veru malo byt vidno, ci je maternica cista, ved na to sa ten ultrazvuk vlastne robi 🤐

drobec33
8. júl 2012

@anjelicek26 ano suhlasim. Lenze kazda zena my iny cyklus, pocas ktoreho sa maternica cisti a stahuje 😉 Lezala som s viacerymi babami, ktorym sa maternica stahovala a cistila o dost pomalsie. Priemer je ale +- tych 6 tyzdnov.

anjelicek26
8. júl 2012

@drobec33 - to sa da aj dlhsie? Ja som mala ocistky 17 a pri malom len 7dni... mne uz tych 6 tyzdnov prijde strasne dlho...mne placenta pri malom tiez nechcela ist von, ale on sa narodil strasne rychlo, tak to vraj je normalne, poslali ma na wecko nad taku papierovu misku potlacit, nech vypadne ehm... ako vysla hned na par zatlaceni, ale ten postup je dost cudny 🙂 🙂

sampo
8. júl 2012

@lucka227 ja presne viem, koho myslis, ale ona nezomrela len kvoli tomu 😔

drobec33
8. júl 2012

@anjelicek26 ja som aj po prvom porodele mala niekolko mesiacov 😉 Ale bolo vsetko v poriadku, chodila som na kontrolu 😉 Ked je placenta vrastena do maternice, trva to este omnoho dlhsie, ako 6 tyzdnov. A ako som uz pisala, niekedy treba zakrok na vybratie 😖
Inak zvlastny sposob rodenia maternice 🤐 Este som o nom nepocula 😨