Záchrana pŕs po dlhodobom dojčení

ivana6685
24. máj 2015

Ahojte maminy, svoju dcérku som dojčila 26 mesiacov a práve som vo fáze odchádzania mlieka (posledné kojenie bolo pred 18 dňami a stále tam pár kvapiek je) a chcela by som rady čo sa týka zachovania tvaru a veľkosti prsníkov s pred otehotnenia...Máte niečo vyskúšané? čítala som že po ukončení tvorenia mlieka sa prsia naplnia tukom ale ako tomu nejak dopomôcť? Myslíte že je vhodné siahnuť po tabletkách Superprsia a podobné? Ďakujem všetkým za rady.

seahorse27
24. máj 2015

V prvom rade sa zmier s tym, ze prsia uz nikdy nebudu take, ako pred otehotnenim...bohuzial. Po case sa sice trosku upravia - vyplnia, ale budu uz skratka ine, menej pevne. Co sa tyka tych tabletiek, tak ja tomu neverim, ze to naozaj funguje...ale vsak vyskusaj a daj potom vediet. Ja planujem pouzivat aspon nejaky spevnujuci gel na poprsie...ani tomu moc neverim, ale aspon pre dobry pocit, ze nieco pre svoje prsia robim 🙂 A este dodam, ze po kojeni mozno budes potrebovat uplne iny strih podprsenky, ako si nosila predtým.

bubula_007
24. máj 2015

@ivana6685 veru, uz nebudú take ako pred tym... tabletky by som nebrala, skor ako piše vyššie @seahorse27 nejaký ten gél, ci krém a k tomu nejaké cvičenia na spevnenie... 😉

bubula_007
24. máj 2015

@ivana6685 dojčiť 26 mesiacov, odo mna mas palec hore 😉

astonka
24. máj 2015

@ivana6685 no tak ako dievčata pisali predomnou prsia po dojčení už nikdy nebudu ako predtým...ja mam 3 deti spolu dokopy som ich dojčila 5 rokov...žiadne tablety ani finty nepomožu...jedina tak plastická chirurgia...

me_to_you
24. máj 2015

Nám takto primár novorodeneckého oddelenia tvrdil "kojte aspoň pol roka a prsia sa nezmenia" 😀 bolo to myslené ako finta na podporu dojčenia asi; ale koleduje si o pár faciek nech netrepe a nezavádza 🙂 mám odkojené jedno dieťa (vyše roka nekojím) a prsia nikdy nezískali naspať tvar ani plnosť (a to len čakám čo s nimi narobí druhé bejby)

lilimoni
24. máj 2015

Tak ja som mala pevne a plne "Decka". Po 23 mesiacoch dojcenia to boli "lajdaky" a Cecka. Dcerka ma 7,5 roka a skusila som gel, studena sprcha, fitness a vsetko mozne okrem tych tabliet a ziadna zmena 😒 tak sa tesim, ze ked sa zadari druhe ziskaju zasa aspon na chvilku nejaky objem 😀 😀

astonka
24. máj 2015

@lilimoni tak presne ako píšeš...jedine v dalšom tehotenstve budu opat pekné a pevné 😀 a ešte počas dojčenia...

bonaqa2013
24. máj 2015

odkojila som všetky 4 deti a žiaľ je to vidieť na mojich prsiach. No čo vám budem - chudák môj chlap.....
Ja by som len chcela vedieť či majú nejaké zmeny aj maminky ktoré nekojili. či majú prsia také pevné... ako pred tehu.

mihula
24. máj 2015

moja kamaratka mi raz povedala,ked sme sa bavili o velkosti prs,ja nemam velke ja ich mam dlhe 😀 a napchat to do podprdy da dost namahy

bubula_007
24. máj 2015

Pred cca 1,5 rokom ma vystrašili hrcky v prsníku, všetko je v poriadku mam ich len velmi žľazovité, ale vtedy som si povedala, ze nevadí ako vyzerajú, hlavne, ze su zdravé. 😉

sue
24. máj 2015

Jedine co na to pomoze je cvicenie pred tehotenstvom i po porode a samozrejme pocas dojcenia. Pokial sa jedna o mensie a "stredne" prsia - do velkosti D. Moja PA ma 60rokov,prsia D,oddojcene dve deti (dokopy5 rokov) a prsia ma pevne 😊 ale treba si to odmakat....
Mne sa po prvom dojceni prsia nijak nezmenili - koza sa stiahla,tvar drzali vdaka svalu a teda cviceniu...no teraz uvidime....
Takze ak nieco pomaha,tak dennodenne cvicenie na prsne svalstvo....ale nie az po ukonceni dojcenia....

sissy27
24. máj 2015

@ivana6685 na rovinu - okrem plastickej chirurgie nič iné nezaberie... cvičením posilníš sval, ktorý je uložený pod kožou, pod tukom, pod žľazou, na natiahnutú a ovisnutú kožu ešte žiadne cvičenie nevymysleli... presne tak, ako keď niekto extrémne schudne, mu previsnutú kožu musia odstrániť chirurgicky...
krémiky, géliky, tabletky - prečo na ne robia reklamy dievčatá so silikónmi? 😀 áno, krém či gel môže mať fajn vplyv na pokožku pŕs, ale to je tak všetko...

sardinka333
24. máj 2015

Hlavne, že ,,kojo sekta,, sväto sväte garantuje ako dojčenie prsia neovplyvnuje....ale ovplyvnuje, ovisnu, stratia tvar, klesnu a ochabnu...pretože pružnosť a elasticita kože - tu máme každá inu. Cvičenie može pomocť a nemusí...ale ako ,,koli pocitu,, by som napr. kremy skusila prečo nie.

tanickaskorokubikova
24. máj 2015

@bonaqa2013 ja som kojila len 3 týždne a prsia mi osatli strašné ☹ pred tehu som mala take dobré Bčka, počas tehu C a keď sa mi naliali tak som mala pomaly Dčka, vtedy mi aj veľmi popraskali a po dokojení mi ostali ledva Ačka a ani to niesu už prsia len natiahnutá koža ☹ katastrofa proste... Skúšala som rôzne cviky, krémy ale nič nepomohlo, koža úplne stratila elasticitu neverím že sa tomu dá nejako pomôcť :-/

magic08
24. máj 2015

prsia ovisnu nielen kvoli,dojceniu. stracaju tvar vekom, vplyvom hormonov. kazdej raz padnu k zemi, gravitacia nepusti 😀 kukni na svoju mamu a budes mat aku taku predstavu o scojich prsiach v 50-tke 🙂 takze pevne a plne prsia po dojceni a tehu nie su vdaka prirode 🙂

stanulienkat
24. máj 2015

Iba plastika pomoze😉. Superprsia tablety je sprosty odrb na blbych ludi. To by nemusela mat Judiniova umele cecky,keby zrala tie tablety.:-P

magic08
24. máj 2015

@tanickaskorokubikova jasne ze sa da, ale stoji to cca 2500 - 3000 € 🙂 🙂 🙂 🙂

tanickaskorokubikova
24. máj 2015

@magic08 😀 😀 😀 jaaaj no jasné tak to ano 😀 😀 😀 😀

magic08
24. máj 2015

@tanickaskorokubikova uz len prisporit 🙂

jaruska8
24. máj 2015

Ja mám áčka, v tehu áčka, kojila som s áčkami 1,5 roka. Po odstavdní áčka. Mne sa prosto nezmenili.😃😃

rebeka11
24. máj 2015

@jaruska8 🙂 🙂 🙂

magic08
24. máj 2015

@jaruska8 zavidim 🙂 ja som mala pred tehu B-cka, pekne pevne, stale dojcim uz vyse 5 rokov a uz teraz moje prsia nie su prsiami, po ukonceni dojcenia to bude len ovisnuta koza s vytahanymi bradavkami ☹ chudak moj muz a moje sebavedomie. keby som sa tak hrozne nebala narkozy, poriesil by to ujo doktor 🙂 :-P

jaruska8
24. máj 2015

@rebeka11
@magic08 Jediná výhoda pidi pŕs.😜

rebeka11
24. máj 2015

@jaruska8 u mna velmi podobne ;))

silaviat
24. máj 2015

kamaradka nekojila vraj aby nestratila prsia a stratila.. ja kojim a kojit este budem a je mi jedno ci budem mat prsia zdeformovane- uz teraz je jedno o cislo a pol vatsie qako druhe-mlieko mam len v jednom a co.. moje ccky mi davaju kazde rano a vecer pusu obimaju ma jeduju a santia sa somnou .. moje cicky su moje dieta-na to ich priroda dala-aby sme s nimi krmili deti a nie sa predvadzali ci pre chlapov.. 😉

mircalla
24. máj 2015

@ivana6685 myslim, ze jedine plastika...uprimne - mne to bolo jedno, ze padli...kojila som 2,5 roka...ale nastastie ozaj nie su hrozne, padli, ale podla mna su stale ok

veronika1402
24. máj 2015

@bonaqa2013 ja som nekojila a prsia sú úplne bez zmeny,pevné B predtým,pevné teraz🙂

jamabe
24. máj 2015

Urcite je to o genetike... Kojila som 18 mesiacov.. Mala som C aj mi ostali C. Len trochu padli, ale tak uz nemam 20 - padli by raz aj tak.. 😉

barboritta
24. máj 2015

Ja som odkojila 3 deti, naposledy 20 mesiacov a teda vďaka Bohu by to nikto nepovedal. Síce nie sú nejaké veľké, ale pekné oblé, bez ovisnutia. Podľa mňa za to môže genetika, lebo aj bruško som mala vždy dosť veľké a bez jedinej strie. Takže elasticita pokožky je najdôležitejšia. No uvidíme keď odstavim potom štvrté dieťa, či ešte bude na čo pozerať alebo mi zostanú psie uši a oči pre plač 😀

milota164
19. jún 2015

na spevnenie pokozky a zmiernenie strii skus vyskusat Bepanthen krem proti striam mne pomohol, dobre premastuje a pomaha obnovit prirodzenu elasticitu pokozky