Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zadržiavanie vody v tele. Čo pomôže?

lienka1076
8. feb 2013

Bola som u ortopéda a že vraj mam preťažene kĺby, predpísal mi Oramellox 15mg. Beriem ho 5 dni ráno. Už na druhy deň večer som mala pocit nejakého nafúknutia brucha a zistila som, že som ani po káve nebola vôbec na wc, čo vždy idem tak cca 4 krát. Dnes som bola čúrať len raz a na váhe mi to za tých pár dní urobilo 3kg. Strašne zle sa cítim a zistila som, že aj tlak mi nejako stúpol. Liečim sa na hypertenziu. Lieky mám brať ešte dva týždne , ale neviem, či mám ísť k tomu ortopédovi, aby mi predpísal iné, alebo to nechať tak. Keď ich prestanem uzívať, tá voda sa stratí, alebo stále budem mat tie 3 kg navyše? Čo mám robiť? Bojím sa, aby ma ortopéd nevysmial, že to je normálne, ale aj toho, že mi to zvýši až moc tlak, už teraz to cítim, mávam závraty z toho tlaku. Prosím, čo robiť? Ako sa odvodniť, alebo ísť pre iné lieky?

zuzi0911
8. feb 2013

treba ist k dr a povedat mu co ti po tych liekoch je.predpise ti ine a hentie radsej neuzivaj

kattrin5
8. feb 2013

Urcite by si mala aspon zavolat lekarovi, aby sa ti nieco nestalo, inak ti moze kludne aj prasknuy moc mechur alebo mocovod ak mas problem vyprazdnit, urcite necakaj 2tyzdne

arizona
9. feb 2013

ak máš hypertenziu, iste sa nevysmeje... okrem iného sa ti asi zadržiava soľ, čo ani áíhodou nie je prospešné tvojim obličkám 😒

gabuci
9. feb 2013

Určite chod naspäť k lekárovi,prezri leták ,však tam je to písané,že závraty,zadržiavanie vody.....ked ti to robí zle neriskuj,ked ti ten liek nesedí niet na čo čakať.

alena0305
9. feb 2013

Ak je to z tých liekov - treba ich vysadiť a dať si predpísať iné. Zadržiavanie vody v tele súvisí aj so slabou činnosťou srdca - ak by to bolo viac treba s tým k lekárovi. Užívajú sa tabletky na odvodňovanie, Keď je veľmi veľký prírastok na hmotnosti a problémy s kašľom - posielajú na rontgen pľúc - voda sa ukladá na pľúcach a treba do nemocnice na odvodňovacie injekcie. Skús sa spýtať v lekárni na nejaký čaj na odvodňovanie, prípadne vyskúšaj brusnice - tie sa dávajú aj pri zápale močových ciest na odvodnenie.

zuzulica
9. feb 2013

Určite bež k lekárovi, lebo pri týchto liekoch sa má sledovať stav pacientov, ktorí majú hypertenziu.Evidentne ti nerobia dobre, ja osobne ich asi vysadím a v pondelok idem k lekárovi pre druhé 😒

monikajaco
9. feb 2013

ja na redukciu vody pijem caj z pupavy ... je zarucene mocopudny neskodny a pomaha ... mozes vypit aj 3 denne ... odporucam ...

lasina
19. feb 2013

my v dietologickej poradni pri odvodneni radime klientom pit vela vody, pretoze ked ju telo nema dostatok, tak si ju udrziava, aspon tak 2 litre denne, menej solit, a aj citat kolko soli obsahuju rozne potraviny, jest vela zeleniny, obsahuje tiez vodu, hlavne salatova uhorka a caje na odvodnenie:z lipy, praslicky rolnej ... 🙂 snad som trosku pomohla

kathrin17
19. feb 2013

ja sice nemam lieky od ortopeda, ale bola som na IVF a tam hrozi hyperstimulacny syndrom, ktoreho jeden z priznakov je zadrziavanie vody v brusnej dutine.Nam kazali velmi vela pit, aj 4litre denne a potom jest vela bielkovin.Vraj to odburava vodu z tela.Dufam,ze uz si to vyriesila k svojej spokojnosti 🙂

maser
19. feb 2013

Tento liek patrí sem: NSAID lieky
Nežiadúce účinky spojené s obličkami
Nesteroidné antiflogistiká majú pomerne časté vedľajšie účinky spojené s obličkami. Príčina týchto je pravdepodobne v dôsledku zmien v hemodynamike (prekrvení) spôsobených normálne prostaglandínmi, ktoré sú ovplyvnené účinkom NSA. V porovnaní s ostatnými úžitkovými a domácimi zvieratami sú v tomto ohľade výnimočne citlivé kone.
Bežné nežiadúce účinky NSA súvisiace s činnosťou obličiek zahŕňajú:[1]
Zadržiavanie solí a tekutín
Hypertenzia (zvýšený krvný tlak)
NSA, najmä v kombinácii s inými nefrotoxickými liečivami môžu spôsobiť poškodenie obličiek. Renálne zlyhanie hrozí najmä ak pacient súčasne berie ACE inhibítor a diuretikum - takzvaný "tripple whammy effect" (účinok trojitej rany).[4]
V zriedkavých prípadoch môžu nesteroidné antiflogistiká spôsobiť aj vážnejšie obličkové stavy:[1]
Intersticiálna nefritída
Nefritický syndróm
Akútne renálne zlyhanie
Akútna tubulárna nekróza

zdroj:http://sk.wikipedia.org/wiki/Nesteroidn%C3%A9_antiflogistikum

linduska_
25. júl 2015

linduska_
Baby SÚRNE ☹ ...strašne mi opúchajú nohy už niekoľko rokov - stojata práca, jedno s druhým... Chcem sa spýtať, dala som si dnes NOVALGIN proti bolesti, natieram si členok mastičkou FLECTOR a priateľ mi dnes kúpil tabletky FORFEMINA-pomáhajú pri odstraňovaní vody z tela, sú založené na prírodnej báze, ale neviem či si to môžem na ten NOVALGIN proti bolesti dať ... máte prosím niektorá skúsenosti, viete mi poradiť ... už som v beznádeji, ráno potrebujem byť aspoň ako tak v práci ok. Ďakujem moc za každú radu ...

andrejta
25. júl 2015

Ja som bola taka zavodnena po porode a v nemocke mi doktor povedal, ze mam malo bielkovin v strave, ze mam zacat jest vela tvarohu a fakt to pomohlo. Po par dnoch mi aj nohy odpuchli. Tak vyskusajte, ci nepomoze trosku aj to. Hoci ak to zapricinili lieky, isla by som za lekarom nech ich zmeni

tehula
25. júl 2015

Dodrziavat pitny rezim. Pit zihlavovy a praslickovy cas, ktore odvodnuju. Obmedzit sol, vyhybat sa dlhemu statiu alebo sedenie a prekladat nohy. Blabla bla. Vsetko som vyskusala a behala po lekaroch co aj 4kg mi vybehli a sukne praskali. Lytka jak hrom. Nic nezistili, mala som to ako dosledok nadmerneho stresu, plus plucne mykoplazmy. Uz to polavuje postupne lebo stres opadol. Odporucam aj rucnu lymfodrenaz absolvovat. K lekarovi ale urcite chod. Ja som mala komplet vysetrenia krvi, hormonov stitky, na internom, na sone zil dolnych koncatin. Este ma caka gynda. Na plucne mykoplazmy som sa liecila rok. Z nich ma boleli klby hodne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli