Zajakávanie dieťaťa

jituska666
17. júl 2018

ahojte mamicky,
mam syna 3.5r a dost sa zajakava. chodime aj logopedicke,ale mam velke obavy,strach aby moje dieta sa nezajakavalo navzdy. ma tu nejaka mamicka taketo skusenosti zeby jej dieta malo takyto problem? dost ma to trapi. ostatne deti v jeho veku uz krasne rozpravaju,ako aj moj syn vela rozprava,ale ked ma zacat vetu tak sa mu tazko vyslovuje prve slovo,cize je to skor zajakavanie ako koktanie. prosim podelte sa o svoje skusenosti alebo dajte nejake tipy.
dakujem pekne.

jituska666
autor
7. aug 2018

@danielahamar to je široký pojem psychika.

danielahamar
7. aug 2018

@jituska666 vôbec nie je, len 99% mamičiek si myslí, že ich dieťa nič zlé nezažilo, stačí jedna hádka medzi rodičmi

alenky
21. okt 2018

@jituska666 ahoj prosim ta ako je na tom tvoj syncek? Zlepsilo sa to? Totizto moja 3apol rocna dcerka sa zacala zajakavat ako ma-ma..ne-ne atd...doteraz nebol ziaden problem zacalo to tak druhy mesiac po nastupe do skolky na prekvapenie chodi do kolektivu velmi rada aj medzi deti ucitelky...som trosku sklamana pretoze verim tomu, ze je to psychika doma sme v harmonii myslim si, ze sa udialo nieco v skolke, ale to uz za nedozviem. Len chcem vediet ci mam navstivit logopeda a on zhodnoti stav

jituska666
autor
22. okt 2018

@alenky ako sme na tom? No stále sa zajakava, raz mám pocit že je lepšie, potom zas tak isto. My chodíme logipedicke už od marca, sleduje ho, je predsa ešte maly, ani logopedička nie je vestkyna. Čas ukáže . Musíme dúfať a vydržať. Môj syn chodí do jaslí už od 3 mesiacov (nežijem na sk), a teraz začal už do predskoly. Ťažko povedať prečo to tak je to zajakávanie .

babenka1984
25. okt 2019

ahojte mamicky, citala som rok staru vasu diskusiu a preto ma zaujima ako ste na tom po roku. My sme mali diagnostikovanu uz pravu zajakavostou ( nie tu vyvojovu) u 3,5rocneho chlaoceka a trva cca 10mes. navstivili sme prvu logopedicku po 3 mes koktania, ktora tiez ze mame vyckavat ze prejde a nepreslo:( takze sme prihlaseny na ligopediu a ideme bojovat:(
Prosim kto mate skusenost s touto pravou zajakavostou a boli by ste dat ochotny nejaku radu, podelit sa s vasimu skuaenostami bola by som
vdacna. som velmi zufala a nestastna z toho :( u nas nevieme z coho by to mohli byt a dedidicne to nie je

danielahamar
25. okt 2019

@babenka1984 osobne by som sa skôr objednala ešte aj psychologicke a tam riešila v com je problém, nemyslím, že logopedka to dá sama

alenky
25. okt 2019

@babenka1984 Ahoj u nas toto nestastne obdobie nastalo vo veku 3a pol roka po nastupe do skolky cca po 2mes.k tomu pocuravanie, velmi zle sa to pocuvalo, strasne vela trpezlivosti a nervov nas to stalo. Kazdou chorobou zo skolky to bolo este horsie, tak sme sa rozhodli dcerku vyhlasit. Zabudla na to co sa tam stalo, ona totizto tam spadla a nevedela na to zabudnut ale ci to bola pricina nevieme. Bola so mnou aj so synom doma celu zimu, jar aj leto, rec sa upravila sama zlepsenie nastalo takmer v priebehu mesiaca. Logopedicka nas naucila iba vytlieskavat takze dalej sme nechodili, lebo dcerka odmietala spolupracoovat a dr.povedala, ze vyslovnost je dobra zajakavanie treba riesit dalej u psychologa.Nakolko to ustupilo same prestali sme sa tym zapodievat a mysleli sme, ze to mame za sebou.Nastupila vlastne po roku ako 4apol rocna, adaptacia opat tazsia plac, pocuravanie uz sice nie tak casto, ale este sem tam jej ujde a co sa tyka reci vratilo sa to naspat. Sice nie uz ma-ma, ba-ba, ale opakovanie ako no ale, no ale, vidis, vidis, nie koktanie ale opakovanie slovicok. Chodime aj ku psychologicke, ale naucila som sa dat sa na jej uroven a rozpravat sa z oci do oci ocny kontakt je pre dieta velmi dolezity. Stala som sa jej kamaratkou, vela sa rozpravame o vsetkom, som aj matka ale snazim sa byt uplne otvorena a brat ju ako rovesnika. Teda rozpravame sa o vsetkom, nie zas uplne. Ale snazim sa jej dat pocit, ze je uz velkacka. Volam ju do kychyne, do upratovania. Pekne ju poprosim a volam do domacich prac ked chce pride ak nie nekarham ju. Davam jej pocit, ze nie len brata, ale aj ju lubim. Zacali sme spolu zaspavat, predtym chodila sama teraz som si povedala, ze nebudem tabulkova a budem ju hladkat aj mojkat. Ked niekam idem na nakup, alebo prace vonku volam ju so sebou a snazim sa dat ten pocit, ze je pre mna velmi dolezita a dolezity aj jej nazor aj ked si myslim svoje😁. Snazim sa byt aj prisna, ale aj dobrosrdecna k nej. Vsetko jej vysvetlujem, a hlavne pocuvam ju je to velmi narocne, ale nastalo obrovske zlepsenie. Stale neviem dovod skolka, surodenec, malo mojho casu pre nu ale robime to co ju bavi, zboznuje kone umoznujeme jej to. Musite na tu rec, zabudnut, prestat si ju vsimat, ze je tam nejaky defekt a ono sa to zmeni. Ale ako prve prehodnotit vztah rodicov a dietata a vychovu ci nie je chyba tam. Dalej som jej povedala, ze nech sa skolke zacne branit. Ked nastupila stale som ju chodila tajne sledovat aspon tyzden, chcela som vediet ako sa sprava. Stale som z nej robila vzorne dieta, ale ked som videla, ze ked ta niekto stuchne proste musis sa branit. Na reci uz to momentalne nie je poznat, iba ak je vo velkom strese a pred spanim ak je prilis unavena niekedy este zopakuje slovicka. Ale pamatam si ako som plakala preco my, ked mi dcerka povedala mami preco mi to nejde povedat. Jednoducho dieta nejde odlozit do kuta, su sucastou nasho zivota a je velmi dolezite dat im pocitit, ze su u nas na prvom mieste. Takze ak chcete zmenu, zacnite od seba ak mate pocit, ze robite vsetko spravne potom je na rade psycholog nechajte si poradit

alenky
25. okt 2019

@babenka1984 ale vela zalezi aj na akej urovni je syn, neodkladajte psychologicke vysetrenie. Pre mna osobne neporovnatelna skusenost s navstevou u logopeda. Skutocne. Vyhladajte si dobreho psychologa, ktory pracuje aj s detickami je to velmi dolezite.

babenka1984
16. nov 2019

Prosim Asobi alebo Institut detskej reci s problemom zajakavanim? 🤔

lucy218
13. dec 2019

@sense ahoj, mozem sa spytat ako tvoj brat cvicil? A kolko mal rokov ked zacal zajakavat?
Mam skoro 2,5r chlapceka a zajakava sa uz 2,5mes. Je to ako na hojdacke, raz lepsiee, inokedy katastrofa. Uz tyzden je to hrozne. Len on to moze mat aj vrodene, kedze manzel sa sem tam zakokce. Tak 3-4x za den. Preto sa pytam na cvicenia lebo logopedicka mi povedala, ze je este skoro cvicit. Tak mozno by som skusila noeco doma. Zatial vytlieskavame vsetko co sa da, slabikujeme, aj spieva ale strasne malo kedze ho to nebavi. Dakujem krasne 🙂

sense
13. dec 2019

@lucy218 ja uz neviem presne co by som sa musela mami spytat... co si pamatam bolo.opakovanie ze .... ma me mi mo mu a podobne a hlavne pomaly...

Aj moja dcera mala fazy zajakavania a dolezite bolo ju neopravovat , nehovorit za nu a byt hlavne trpezlivy.... proste nechat jej cas to povedat ...u nej to preslo samo

martadiznacova
13. dec 2019

@jituska666 pppooččkať ččččččo??!

babenka1984
30. dec 2019

@martadiznacova to malo byt vtipne alebo k comu to bolo??

luluciaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sima1236
7. jan 2021

@jituska666 ahoj zlepsilo sa to dakujem

norosko
14. máj 2023

@sima1236 ahojte,sme po kurze Novej mluvy,mám 9 ročného syna,zmena je po kurze výrazná, hovorí pekne.Je to náročný kurz,vyžaduje maximálne nasadenie aj rodiča,ale oplatí sa💗na to aby ho dieťa mohlo absolvovať,musí už vedieť čítať a písať.drzim palace všetkým 💗

norosko
18. okt 2023

@babenka1984 ahoj,ak sa ešte trápite so zajakavostou,tak treba vyskúšať Novú mluvu,je to terapia liečby zajakavosti.Moj syn sem chodil, mal 9 rokov ,zajakaval sa od cca 6 . Výsledky po kurze úžasné,dnes krásne hovorí.💗 Kurz trvá 4 mesiace,a dieťa musí vedieť číta a písať.Ak už to vie aj vaše,tak neváhajte,majú pobočku v Čechách/ my sme chodili tam/ale už aj na Slovensku sa to rozbieha.Daj do googla Nová mluva a vyhodí ti to.Za kurz sa platí,ale oplatí sa 💗 výsledok je úžasný.Drzim vám palce 💗,ak sa chcete ešte nieco opýtať, kľudne píšte.