Zaľahnuté v uchu

pupavka123
22. dec 2015

Zienky co pomaha na zalahnutie v uchu?mamina je chora,absolutne nic nepocuje,musime revat ako slahnuty, 😀 uz ma z toho v krku boli...ma nejake kvapky,ale tie nepomahaju,skusali sme urobit z novin kornut a zapalit,ale tiez nic...nejaky babsky recept nemate?dakujeeem

emocka
22. dec 2015

nie, babský nie, ten, čo pomôže: kvapkať vlažný olej opakovane, viackrát a zajtra s tým k ušnému, po zákroku bude počuť

mihula
22. dec 2015

@pupavka123 toto poznam,a presne som skusal vsetko co kto poradil.Jednoducha rada a najlepsia a njucinejsia.Vymenny listok na usne a preplach usi.Ziadna bolest a ta ulava sa neda opisat.Mne na usnom lekar povedal,vseci chodite k zubarovi,na gyndu na cievne na sono na urologiu a usi?vsetci si myslia,ze usi nepotrebuju prevenciu.Ozaj mal pravdu.Ja musim chodit raz za dva roky,proste sa mi tvori viac usneho matu a tam je problem.A okrem ineho ma poucil,ze usi sa nesmu cistit tycinkami.Zatlacame si usny maz dnu a potom sa tam vytvori zatka,ktora sposobuje zalahnutie v usiach.Tak su do sviatkov k usiarovi

pupavka123
autor
22. dec 2015

@emocka
@mihula Dakujem pekne za odpovede,usny nas samozrejme napadol hned,ale tie co su blizo nas,tak uz maju tento tyzden dovolenku a ostatnym sa treba objednat ☹

lajlilinka
22. dec 2015

Tak ako píše @mihula , preplach uši pomôže... Moja mamina tiež tak raz za rok musí na preplach, lebo sa jej tvorí viac mazu a čistenie uši tycinkami aj pomôže, ale aj uskodi ...
Skúste nejaký ten špeciálny tekuty cistic z lekárne... Kým sa nedostane k dr... 😉

janinah
22. dec 2015

Toto zrejme nie je zaľahnutie z upchatia ušným mazom a výplach nepomôže,je to zaľahnutie z nachladenia,treba poriadne fúkať nos a kvapkať kvapky do nosa,aby sa znormalizoval tlak v Eustachovej tube /je medzi uchom a nosom/...ale pri viroze sa môže stať,že pacient ohluchne tak "naozaj" týka sa to cievneho zásobenia vnút. ucha a vtedy treba správnu a rýchlu liečbu,aby sa pomohlo a pacient neostal hluchý,teda odporúčam orl vyš,netreba s aobjednávať,ohluchnutie je akútna vec,na vašom mieste s tým nečakám..a ešte jedna rada,na hluchého sa nekričí,nech sa pozerá na ústa a rozpávajúci zrozumitelne pomaly nech rozpráva,mama pochopí...

janinah
22. dec 2015

a každého dovolenkujúceho lekára niekto musí zastupovať,príp. aj na pohotovosť orl chodte

pupavka123
autor
22. dec 2015

@janinah Ja uz nemam ani hlas z toho kricania,uz som jej pisala aj listky lebo z pier nevie absolutne citat-ako je to mozne,neviem 😀 je to proste tak,pokial niekto nezakrici z pier nerozumie vobec

jabadaba
22. dec 2015

@pupavka123 to su dutiny. Pises, ze je chora, poznam to, mavam presne to iste - akonahle mam nadchu, mavam permanetne zalahnute. Pomaha Aerius sirup., Trifed alebo Fenistil kvapky. Su ale na predpis. Mimo predpis, na volno je Nasivin sirup pre deti aj dospelych, je to bylinkovy sirup urceny prave na liecbu dutin, ich uvolnovanie a zvykne pomahat.

deltaa
23. dec 2015

@pupavka123 ked je chora tak to musi samo casom ked bude ustupovat choroba ale mne este urychluje nasvietenie a nahrievanie masaznym pristrojom s infracervenym ziarenim, ono je dobre si zaroven nahrievat aj ked ma niekto chore dutiny ci hrdlo a pri tom saulavi a postupne aj to ucho odlahne po par dnoch

dasa1106
Autor odpoveď zmazal
Zobraz