Nepretržité bolesti žalúdka a pálenie záhy

ninusqa_25
19. júl 2019

Ahojte. Boli ma žalúdok už niekoľko mesiacov. Doktorka mi dala atb a po nich ti to prešlo. Včera som bola po jej odporúčaní na gastroskopii (hadici) odobrali mi vzorky ale v zaludku ani nikde nenašli ziadne anomálie. No mne je opäť zle a na vracanie a páli ma zaha. Výsledky na helicobakter budú až o mesiac. Vôbec si nevidm rady. Bolesť ma obmedzuje v každodennom živote. Čo by to do pekla mohlo byt :(

ciarraa
19. júl 2019

Ako casto mas kyselinu? Alebo teda palenie zahy?

anka712
19. júl 2019

@ninusqa_25 ahoj, mala si si najskôr zobrať helicobaktera a až potom ísť na hadicu, ja mám toto iste ale na hadicu nechcem ísť a helikobaktera už nemám. Je dosť možné že to v tvojom prípade aj bude helikobakter, je ti na vracanie alebo si aj zvracala ? A helikobaktera zisťujú aj zo stolice a za dva dni vieš na čom si

veroonikadan
19. júl 2019

vysledky az o mesiac? to som myslela, ze aj skor sa da k tomu dostat :-O

zuzi0911
19. júl 2019

Ja som mala takéto bolesti zo stresu. Hadica dopadla v poriadku.

anka712
19. júl 2019

@zuzi0911 a ako ťa to prešlo keď si to mala zo stresu? Brala si niečo?

zuzi0911
19. júl 2019

@anka712 v podstate som si len hylak dávala a potom to cele po vyšetrení nejaká aj prešlo keď s a zistilo, že to nič nie je. Lebo najprv stres celkovo, potom stres prečo to boli a keď vyšetrenie ôk. Tak už som vedela, že s a musím nejak ukludnit

deti95060810
19. júl 2019

takéto problémy má mm...berie lieky od gastroenterol.

anka712
19. júl 2019

@zuzi0911 aha, no lebo ja mám tieto iste problémy, všetko som mala ok vyšetrenia a už zostava len hadica a to nechcem ísť 😏tak či by to tiež len stres nemohol byť

anka712
19. júl 2019

@zuzi0911 to je ten hylak forte kvapky?

stanulienkat
19. júl 2019

Nech ti predpisu Omeprazol. To moze aj prakticky lekar. Je to proti kyselune aj to ukludni sluznicu.

nikpa
19. júl 2019

@ninusqa_25 test na helikobaktera si kúpiš za 5€ v lekárni a spravíš si ho sama doma. Mozes to mať z neho, ja som mala kyselinu, bolesť v žalúdku, tlak na hrudi, bolesť hrdla a vsetko z helikobaktera. Určite by som pri tvojich problémoch nečakala mesiac. Aj obvodná dr mi zo stolice vedela za 2dni povedať či ho mám pozitívneho. Omeprazol je na predpis, no mne nepomohol. Veľmi sa mi uľavilo po Mastiche, je drahšia ale jediná mi ukludnila žalúdok. Vraj lieči aj helikobaktera ale odkedy ju beriem ďalší test som si zatiaľ nerobila keďže sa mi polepšilo

ninusqa_25
autor
19. júl 2019

Ja som si včera vytrpela tú hadicu pre svoj pokoj. Nič mi tam nenašli. Nemam reflux a to mam kyselinu skoro stále, ani ziadne anomálie tam neboli, nádor, vred, nič. A rozbolel ma zas ten zaludok, páli ma zaha a neukludnilo ma ani to vyšetrenie. Je mi na vracanie no totálne. Nir nevracala som. Aj stolica zatiaľ celkom normálna len hrozný pocit plneho žalúdka a kyselina

iwesska
19. júl 2019

@ninusqa_25 Keď máš pocit plného žalúdka,kyselinu a netrafí ti,tak máš málo tráviacich enzýmov. Tým by som začala+doplnila probiotiká. A helicobactera si vieš overiť aj testom zo stolice z lekárne.

zuzi0911
19. júl 2019

@anka712 áno ten. Ak máš pocit, že si v stredovej som období, alebo ta niečo trápi ci si viac vyčerpaná a podobne môže ísť o stres. Ja som tiež mala únava, stres celkovo rodina atď a bolesti. Stále, už som sa bála aj niečo zjesť. No strašne niečo len bolesti. Potom už samozrejme stres co sk mam vredy. A nakoniec všetko ok

anka712
19. júl 2019

@zuzi0911 no ja keď nato nemyslím a ukľudním sa tak je to v pohode ale niekedy to neviem ovplyvniť a je mi zle. Ja zas nebojím sa niečo zjesť ale skôr niekam ísť, aj o týždeň mám ísť dovolenku a mám strach z toho ale doktorka mi povedala aby som normálne išla že práveže tam nato zabudnem tak dufam že bude mať pravdu, už by som sa chcela tých bolesti zbaviť

adelakom12
19. júl 2019

@ninusqa_25 ja som to mala tiež :( ale strašne bolesti, pálenie záhy, som skoro ani nič nejedla, lebo som z toho bud mala krce alebo ma nafuklo.. Nakoniec to bol HP -_-

zuzi0911
20. júl 2019

@anka712 bude to ôk. A naozaj uvol is sa na dovolenke a sama vidíš, že keď si v kľude je to je ôk teda nemyslíš na to. Bude fajn. Uži si dovolenku🙂

anka712
20. júl 2019

@zuzi0911 ďakujem pekne 😊

evabb35
20. júl 2019

@ninusqa_25 Akože čo by to mohlo byť? To zistí gastroenterológ. Nuž nebude to hneď...gastroenterológ nevyveští diagnózu z čarovnej gule. Potom nasadí liečbu. A teraz si uprestnime, v čom spočíva liečba žalúdočných ťažkostí. Takže v prvom rade žiadne cigarety / ani pasívne fajčenie/, žiadny alkohol, žiadna káva, žiadne ovocné šťavy a džúsy, žiadne coca-coly, žiadne sýtené nápoje typu Fanta, žiadne korenie, žiadny bujón, žiadny ocot, žiadny majonézový šalát, žiadna zmrzlina ....na trhu je množstvo kníh s receptami pre choroby žalúdočné, tam je všetko vysvetlené a diétovať...ako dlho? Nuž nejaký ten rôčik to potrvá. Žalúdok sa lieči v prvom rade životosprávou a diétou. Takže žiadne ponocovanie. Ku tomu všetkému predpíše gastroenterológ lieky, ktorých užívanie si treba dôsledne naštudovať - niektoré sa užívajú pred jedlom v určenom čase - niektoré pol hodinu pred jedlom, niektoré hodinu pred jedlom, niektoré po jedle v určenom čase a pozor niektoré sa užívajú s jedlom a niektoré pred spaním...a hlavne trpezlivosť...žalúdok sa nezahojí cez noc...a jesť v malých množstvách a častejšie...aj šesťkrát denne, aj viac...jednoducho to chce veľkú trpezlivost.

evabb35
22. júl 2019

@ninusqa_25 a samozrejme žiadne margaríny, žiadny kečup, žiadna horčica, žiadne párky, žiadna klobása, žiadna slanina, žiadne prepaľované tuky, takže všetko len varené a dusené. Gastroenterológovia doporučujú halušky s bryndzou, ale bez slaniny a bez oškvariek, halušky s tvarohom a z ovocia najmä banány. Z výživových doplnkov treba užívať zinok 25 mg na deň, magnézium a B-vitamíny. Na Slovensku máme veľmi dobré minerálne pramene, najmä Korytnica má veľmi kvalitné pramene - prameň Jozef je veľmi liečivý.

caterine
2. dec 2022

@nikpa ktoru mastichu si prosim uzivala?

nikpa
2. dec 2022

@caterine active

caterine
2. dec 2022

@nikpa nepamatas si kolko tabletiek si uzivala za den?

nikpa
2. dec 2022

@caterine nie som si istá ale myslim, že 3-4ks denne ale určite nie toľko veľa ako bolo odporúčané. A neskôr keď sa mi polepšilo som to znížila

caterine
2. dec 2022

@nikpa dakujem pekne za radu