Zápach podpazušia

erisha
12. feb 2019

Dobrý deň,
Prosím vás o radu, tí ktorí mali niekedy podobný problém. Moje problémy sa začali pred rokom a pol keď som začala prať veci v starej práčke. Neviem či to môže s ňou mať súvis, ale bola značne znečistená a oprate veci zapachali. Čistila som ju octom a čistiacimi prostriedkami ale nepomohlo. Časom som ale začala mať so zápachom problém ja. Stačilo keď som sa trochu spotila. Začala som sa nadmerne potit a bolo to ešte horšie. Neskôr sa pridali problémy s vyrážkami na čele, na stehnách, ramenách, svrbenie pokožky, mykóza na nechtoch na nohách, biely povlak na jazyku, stala únava, vypadávanie vlasov, zápach z úst, skvrkanie v bruchu po každom jedle, zápchy striedajúce hnačky. Potom prišli bolesti žalúdka, neustále vaginozy, každý druhy mesiac našiel gynekológ inú baktériu, nezaberajú žiadne lieky, antibiotiká..nedávno mi zistili zápal žalúdka a bakteriálne prerastanie v tenkom čreve. Neviem kde môžu mať všetky tieto problémy pricinu, neviem sa zbaviť ani jedného. Zmenila som radikálne stravu, periem veci v novej práčke na 60 stupňov, sprcha 2 x denne, používam antiperspirant, prestala som sa stresovať kôli tomu poteniu ale zápach má stále trápi. Neviem už ako ďalej a na koho sa obrátiť. Obvodna doktorka jediné čo povedala na to že si mám dať deodorant...mám zníženú funkciu štítnej žľazy a beriem lieky už 13 rokov. Lekár vraví že kôli tomu to nebude. Neviem čo to už môže znamenať. Za každú radu vopred ďakujem.

eliska13
12. feb 2019

@erisha držala si antimykoticku diétu?berieš dlhodobo probiotiká vylúčiť cukor sacharidy ryžu...zinok, b vitamíny....

nini1010
12. feb 2019

Neviem.poradit,ja len ze skvela lekarka...ako za korunu nozik...

eko22
12. feb 2019

Zmeň doktorku, táto sa evidentne nesnaží prísť na to čo to spôsobuje ale iba láta tie príznaky, to nie je dobré

milus777
12. feb 2019

Vsetky tieto priznaky sedia na premnozenu kandidu v tele. Vysafmd cukor bielu muku a nasad kvalitne probiotika.drzim palce

erisha
autor
12. feb 2019

@eliska13 2 mesiace som na diéte bez cukru, mäsa, laktózy, lepku a sóje. To mi odporučil gastroenterológ ale zatiaľ bez výsledkov. Pred dvomi dňami som začala užívať Normix na to tenké črevo a po dobrati budem užívať Sporanox, čo je liek zrovna na Candidu ako píše @milus777. Candidu našli v stolici. Asi pred pol rokom mi zistili intoleranciu laktózy a alergiu na sóju, ale ďalší lekár to vyvrátil, keďže robil krvné testy a boli negatívne no a pár týždňov na to mi ďalší lekár povedal že naozaj tieto veci tam sú. Takže preto neviem čo si o tomto všetkom mám myslieť. Posledny týždeň som len na zelenine, vajíčkach a rybách. Nikto nerieši príčinu toho zápachu, vyskúšam ešte ten zinok a B complex. Ďakujem vám za pomoc.

erisha
autor
12. feb 2019

Ešte doplním, beriem aj probiotiká, užívala som predtým aj Fungolon a Diflucan od koznej a lokálne na podpazušie Imacort, Eryfluid, Micetal, všetko bez výsledkov, cítiť to je aj po sprche, nemusím sa ani veľmi spotiť...používala som aj driclor, ale viem, že to je hrozna chémia tak som s tým prestala. V noci sa tiež dosť potim. Neverím, že toľko antibiotík a liekov nezabralo. A k tým lekárom sa ešte vyjadrím, bohužiaľ, nikto nehľadá príčinu problému, každý rieši svoj obor, kožný pozerá len na kožný problém, atď atď. Je to smutné. Skúšala som aj prírodných liečiteľov ale to stalo tiež za nič..škoda peňazí.

nikaeli
12. feb 2019

@erisha a nemoze to byt z nejakeho lieku, ktory uzivas dlhodobo? ci ziadny taky nemas? napr na tu stitnu zlazu?

eliska13
13. feb 2019

@erisha ako Ti vyšetrovali to bakteriálne prerastanie?každý rieši to svoje, ale ak máš mykozu na nechtoch, vaginozu, candidu v čreve to je všetko ten istý povodca

erisha
autor
13. feb 2019

Beriem Euthyrox 100, ale ten beriem 13 rokov a bolo to doteraz v pohode, endokrinolog povedal, že je všetko v norme a že kôli štítnej by to nemalo byť. A bakteriálne prerastanie vyšetrovali SIBO testom. Keby bol nejaký lekár čo by to bral ako celok a pomohol mi z tohto hrozného kolotoča von...myslíte, že dlhodobá protikvasinkova diéta pomôže?

smajliki
8. apr 2019

Okrem spomínaných rad by som zaradila oreganovy olej, čaj lapacho a pestrec mariánsky. Držím palce, vydržte, výsledky sa dostavia

erisha
autor
9. apr 2019

Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za radu, momentálne som necelé dva mesiace na nízkosacharidovej diéte spolu s low fodmap, moje jedlo tvoria len vajíčka, ryby, zelenina, semienka, bezlaktozové syry, jogurty a občas kuracie/morčacie mäso. Zápach zatiaľ nezmizol, ale dúfam, že to už pomôže, lebo už naozaj potom neviem čo by to mohlo byť..gynekologické ťažkosti taktiež pretrvávajú, odporučili ma na imunologiu, tak uvidím čo tam povedia. Pekný deň.

veroronika
9. apr 2019

Odporucam vyhladat dobru lekarku ktora sa zaobera alternativnou medicinou

nika3136
9. apr 2019

@erisha odpoveď bude asi bohužiaľ skrytá niekde v tvojom tele, s tým ti nanešťastie poradiť neviem....ale ja mám problém so zápachom a potením od puberty, po pôrode je to katastrofa. Pomáha mi antiperspirant Eucerin. Nie je to riešenie, ale zachraňuje ma

sulky
24. okt 2021

@erisha Ahoj prosim ta este stale bojujes s problemami? Osvedcilo sa ti nieco? Vdaka za rady :(