Zápach z úst

labelo
13. júl 2014

čo pomože ak je zapach z ust sposobený žaludkom? 😒 vdaka

steinarka
13. júl 2014

nejesť jedlá, ktoré dlho trávia a dať sa na zeleninku, ovocie, .. ;) držím palce

bonaqa2013
13. júl 2014

Skús žuvačky, silné mentolové cukríky...

steinarka
13. júl 2014

@bonaqa2013 dovolim si ta poopravit.. ak zuvacky, tak jedine tie, ktore neobsahuju aspartam, nakolko sa jedna o toxicku latku postihujucu nervovu sustavu.. zuvacky odporucam so sorbitolom, je ich dostat v lidli.. je to neskodne sladidlo.. avsak co sa tyka zuvaciek, neriesia problem, riesia len nasledok, co je teda zbytocne.. a po dalsie, mentolove cukriky obsahuju povacsine rafinovany cukor 🙂 a zase sme pri probleme.. ak cukriky, tak jedine so steviou, je ich dostat v zdravej vyzive.. stevia je neskodna, navyse zdraviu prospesna.. pripominam, ze aj cukriky su len riesenim nasledkov.. v tomto pripade je potrebne vyriesit problem..

stefka33
13. júl 2014

@labelo Poriadna diéta. Racionálna strava - málo mäsa a ak tak len kuracie, rybacie upravované buď varením, alebo na malom množstve tuku. Sladkosti len výnimočne. Piť aspoň tri šálky bylinkového čaju denne. Je viac vhodných byliniek napr. mäta, harmanček, žihľava.... Možno ich striedať.

steinarka
13. júl 2014

@stefka33 presne tak, maso je svinstvo, je ho treba obmedziť, alebo vylúčiť, nakoľko bielkoviny človek vie úplne ideálne nahradiť aj zeleninou 🙂 konkretne hovadzie dokaze HNIŤ v črevách človeka aj 3 dni 😉 hrozný humus

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
13. júl 2014

@labelo no v prvom rade by som odporúčala gastro vyšetrenie - môže byť problém len v nesprávnom stravovaní, alebo môže ísť napr. o zápal žalúdka, helicobacter, či iný problém a to už veru neupraví len zmena stravovania...
žuvačky ani cukríky problém so žalúdkom nevyriešia a dokonca ani ten zápach neprekryjú...

aristka
13. júl 2014

nepíšeš či si navštívila dr. tj vylúčila sa nejaká patológia ,ktorá to môže spôsobovať
@sissy27 práve pozerám že si jej to napísala .....

labelo
autor
13. júl 2014

kočky bola som na x vyšetreniach,gastro,krčne,alergologia,výtery,zubný lekar a všetko je o.k.na dentaknu chodim 2 x do roka, pravda je,že sa velmi nezdravo stravujem dost sladkeho,vysmažane ,zelenina dost málo,no skušala som držat tri mesiace protikvasinkovu dietu,nejedla som nic sladke,biele pečivo,všetko celozrnne,zelenina ,ovocie a zapach bol stale,nič sa nezmenilo,caj pijem denne 2x žihlavu ,lapacho,zazvorový,vypijem denne 2-3 liter čistej vody,žuvačky ani nestiham kupovat je to strašný problem u mna neviem ako z toho 😖 zuby drnehm rano poobede a vecer,drhnem jazyk,ale pat minut po čistení zubov,ktore trva 10 minut zapach opat citit 😢 je mi z toho nanič

steinarka
13. júl 2014

@labelo prepáč, ono to nie je o "držaní diéty".. ono to je o zmene životného štýlu 😉 žiaľ, dnes sa mnoho žien domnieva, že podržia diétu mesiac, dva, tri a bude všetko OK už na veky vekov, amen 🙂
ženy čakajú od svojho tela zázraky na počkanie a pritom namiesto "lieku" do ňho tlačia somariny.. to proste nejde 🙂
ak lekárske testy ukazujú, že je všetko ok, na vine bude s najväčšou pravdepodobnosťou okrem stravy aj psychika.. neber to osobne, nechcem sa ťa dotknúť, ale za mnohé problémy je zodpovedné naše deštruktívne myslenie ;)
ak zmeníš jedalníček a popracuješ konštruktívne na psychike, myslení a hlavne podvedomí, bude to ok.. chce to len pevnú vôľu a vytrvalosť..

labelo
autor
13. júl 2014

@steinarka mne nešlo o držanie diety ja nepotrebujem schudnut,len som tým chcela povedat,že som obmedzila všetko to nezdrave a nič, myslela som,že za tri mesiace by sa mi to mohlo upravit,tak ma to odradilo,moja vola potom ked som nevidela výsledok zlyhala,psychiku mam myslim,že v poriadku 😀 nemam žiadne problemy,stresy nič take

steinarka
13. júl 2014

@labelo nemusia byt stresy.. staci napriklad to, ze - ako si napisala - nevidela si vysledok, a uz ta to odradilo 🙂 tym padom to negativne otriaslo tvojou psychikou ze "snazim sa o nieco a ono to nepride, tak kaslem na to".. a uz to mas v podvedomi ako negativum 😉

celasapremenim
13. júl 2014

psenica, nejest nic mucne, striktne

lorela
13. júl 2014

@labelo Treba navstivit gastroenterologa a absolvovat nejake vysetrenia.
V tomto pripade sa pravdepodobne nejedna o stravovaciu chybu, to by razilo z ust kazdemu tretiemu cloveku a celym rodinam... 😀.
A vies urcite, ze pricinou je zaludok?

labelo
autor
13. júl 2014

@lorela ja som bola na gastro,konkretne som tam išla s tým,že chcem zistit kvoli tomu zápachu, ale nic mi nezistili,neviem myslim si to,že od žaludka ked sa tak zle stravujem, ked mam všetko ine v poriadku,ano je to individulane ,mam kolegu,ktorý si umýva zuby len večer a nepachne mu z ust 😀

lorela
13. júl 2014

@labelo A bolo to kvalitne vysetrenie, mas pocit, ze sa ti dostatocne venovali? Sono? Co ti odporucili?
Ked si to len myslis, ze odzaludka, nemusi to tak byt...
Chrup mas v poriadku? Ziadne kazy alebo nadstavovane zuby, mrtve zuby?

map0007
13. júl 2014

@labelo skúste zaradiť do jedálneicka vlákninu a viac zeleniny.Do 14hod pit aspoň1,5 -2 litre čistej vody.ALENO ešte otruby z Dm drogerii sú super na trávenie a prečistenie čriev.Mňe pomohli s trávením žalúdkom a aj som zhodila pár kíl.Ale ak si ich dáte alebo vlákninu-piť vodu,lebo ak sa nepije može spôsobiť zapchu

labelo
autor
13. júl 2014

@map0007 mam kupene psylium už týžden skusam,tak uvidim

bubu119
20. okt 2016

dobry den, velmi ma trapi silny zapach z ust. docitala som sa ze by mi mohla pomoct kura mms1 protokol 1000 alebo urinoterapia.....ma s tym niekto nejake skusenosti?