Zápal močových ciest. Môžem mať pohlavný styk?

andrea198
16. nov 2007

ahojte dievcata, prosim vas, neviete mi poradit ci mozem mat intimny styk s manzelom ked mam pocit na zacatie zapalu mocovych ciest? Proste ma strasne stipe pri moceni a zopakovalo sa mi to treti krat, neviem z coho to je ci z prechladnutia alebo zo styku ze sa mi to opakuje? prosim poradte ked uz mate nahodou s tym skusenost. dakujem velmi pekne.

fedra
16. nov 2007

Ahoj, ja ma s tymto problem stale.
Urcite ti vsak odporucam ist k lekarovi,nech ti testne moc, ci tam nie je nejaky zapal.
Pi vela urologickeho caju a hlavne chodievaj co najcastejsie cikat. Nech sa nemaju kde tvorit bakterie.

andrea198
autor
16. nov 2007

dakujem fedra za radu, a este jedna otazka, je to z pohlavneho styku a preto teraz by sme nemali mat ziadne intimne zblizenie??? len to nie 🙂

fedra
16. nov 2007

ak ta to bude aj nadalej boliet,skuste "tulenie" na par dni vynechat. Ale ak tam mas nejake potvorky bakterie, moze sa ti to po styku zopakovat.
Najlepsie je to preliecit.

andrea198
autor
16. nov 2007

oki, a nemam poslat aj manzela na urologicke? lekarka mi nic nevravela ale teraz co ak sa prenasaju mikrobakterie od neho? on sice vravi ze sa citi v poriadku ale pre istotu mam ho tam poslat?

fedra
16. nov 2007

a ty si bola uz u lekara ?
Zistil ti nieco v moci ?

domcek
16. nov 2007

andrea nie manzel nepotrebuje ist na urologiu. Liecit sa musis ty. Lebo pokial to bude nielieceny zapal moze ti prejst do chronickeho stavu az na oblicky a to uz je dost bolestive a aj s teplotami. kup si v lekarni urinal ak beries ant. urychlia liecbu a od bolesti algifen.
tulenie ako vravi fedra by som vynechale ked je to pre teba bolestive.

Ahopj fedri. 🙂

lenadka
16. nov 2007

ja som mala s tymto problemy 2 roky! Opakovane sa mi zapal vracal 😝 Potom som dlhodobo brala Wobenzym-hovadsky drahe je to, ale uz som bola zufala, preliecil ma aj gynekolog a neskor mi poradili kvapky z kapucinky. Normalne ked citim, ze su take pociatocne priznaky zapalu, kvapnem do pohara s vodou 10 kvapiek a prejde to. Niekedy staci 3xdenne tych 10 kvapiek a je to fuc, som strasne vdacna za to ze tieto kvapky su 😵

domcek
16. nov 2007

lenadka tak ja to poznam tiez velmi dobre mala som tiez velke problemy a dolhodobo na antib. Ale uz som v pohode aj ked musim chodit na pravidelne kontroly aspon raz sa pol roka. Lebo mam zmeny na oblickach po tolkych zapaloch a zlej antib liecbe v detstve.
Tie kvapky poznam su ok.

andrea198
autor
16. nov 2007

dakujem za tipy, pre mna uz je to treti mesiac co s tym bojujem. Tentoraz mi lekarka predpisala Ofloxin na 5 dni. a minule som brala Fungolon. vsetko som pojedla do poslednej tabletky a opat sa mi to vratilo, neviem, ale som z toho zufala ked to bude takto pokracovat... lekarka mi len povedala ze ten zapal je z pohlavneho styku, to znamena ze bacilonosic som ja?

pahu
16. nov 2007

Jeeej, super téma... 😉
Akurát mám doplňujúcu otázku... Keďže som jedna zo snažiliek a nikdy vlastne netuším či som alebo nie som tehu, viete mi poradiť niečo, čo by som mohla brať aj ak by som náhodou bola? Ten Urinal? Alebo tie kvapky z kapucínky? 😵

domcek
16. nov 2007

Pahu urinal urcite mozes. Tie kvapky neviem.
andrea no vies pri pohlavnom styku su zeny vzdy nachylnejsie na infekcie takze bacilonosic moze byt aj tvoja polovicka ale jemu to problemy nemusi robit. Treba dodrziavat hygienu a hlavne po styku ssa ist vycikat teda ty. Pi vela cajov hlavne bylinkove poviem ti ze ja som si robila do nedavna kuru s urologyckym cajom kazde rano jedna salka a pohoda.
Teplo sa obliekaj ziadne hole krize a brusko a teple nozicky.

pahu
16. nov 2007

AHOJTE, mám informácie z lekárne 😀
Domček a ďakujem 😉

URINAL - cca 260,- sk - môžu tehuľky aj snažilky
UROLOGICA - cca 185,- Sk - cumľavé tablety + šumivé tablety - môžu tehuľky aj snažilky
ZINNAT 250mg - na lekársky predpis, je ale ešte potrebné zistiť, či sa to môže užívať v prvom trimestri
UROLOGICKÝ ČAj - POZOR - nie vo veľkom množstve 1-2 čaje denne, radšej veľa vody

Prepáčte že som sa sem takto vkradla, ale myslím že je dobré vedieť čo môžeme a čo nie a takáto témy tu myslím nie je 😉

Andrea - myslím, že je dôležité aby tebe spravili podrobný rozbor moču, ak sú to baktérie, ktoré sú zapríčinené iba tvojim zápalom, nie je potrebné aby to absolvoval aj tvoj partner. Ale kamarátka to mala zapríčinené chlamídiami, takže pozor, pretože to si prenášate s partnerom na striedačku a je potrebné preliečiť oboch. On príznaky nemal žiadne, ona občas bolesť pri styku + pocit akoby mala prechladnutý močový mechúr... 😒

Takže držím palčeky, aby ti to prešlo 😉

leilaaa
14. júl 2012

Ahojte, uz berem 3. Den zinnat a som zvedava ci mozem mat pohlavny styk s partnerom???

vietnamka
14. júl 2012

@andrea198 ahoj, tak ja som stary urologicky pacient, dopracovala som sa az ku chronickemu zapalu ☹.

Pohlavny styk priamo zhorsuje stav zacinajuceho/prebiehajuceho zapalu mocovych ciest. Odporucam vynechat coitus, a venovat sa ustnym technikam 🙂

lian35
14. júl 2012

Ahojte.Ja som mala zápal močových ciest v máji,ale taký že som až močila krv tak som išla k obvodnému a ten mi predpísal Monural 3g-je to sáčok s práškom(zarába sa ako šumienka), ktorý sa pije pred spaním na prázdny močový mechúr.Mne zabrala hned prvá dávka-dostala som dva sáčky a teraz ako prevenciu beriem Uro-Vaxom/ beriem už tretí mesiac.Pohlavný styk mi lekár nedoporučoval 😒 Neviem či sa tieto lieku môžu brat v tehu,ale netreba čakať a čím skôr navštívit lekára.

ivetka951
14. júl 2012

Daj si čípok od zápalu. Mne to pomohlo. Len je to neprijemne.

isabellaa
14. júl 2012

caute baby, ja som to tiez mala nedavno a odporucam urinal forte, Vitamin C, velmi vela vody, docitala som sa, ze dat si teply kupel a vypit sampus vo vnai, ak nie je sumive vino, tak staci aj pivo. Kupit si swiss mega brusinky a preventivne brat kazdy den jednu tbl. Samozrejme si dat spravit u lekara, sestricka robi / da do mocu papierik na zistenie bielkoviny / potom uz nastupuju antibiotika, alebo pre tehotne davaju antb. v sacku, ten sa uzije iba jeden vecer jednorazovo rozpusteny vo vode.A taktierz nech lekar spravi sedimentaciu mocu, fuuu,asi vsetko.

Velaaaaaa piteeeeeeeee

janulca444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikapekna
28. jan 2014

ja by som to určite neodporučala, len sa to zhorší, mala som to tiež, a opakovane, no dávam si teraz na to pozor, aby som neprechladla, tiež je dobre jesť brusnice, ak nie čerstve, tak vo forme vyživovych doplnkov, mne odporučila kamaratka cranberry vulm, je to nejaká novinka

jaja4444
14. máj 2014

andrea198 ja by som určite nedoporučovala intímny styk, zažila som zápal niekoľkokrát a bolí to ako sviňa.... skôr skús ako prevenciu brusnice, súhlasím s erikoupeknou- tiež využívam cranberry vulm

julia283
29. jún 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

ja mam vyborne skusenosti s pripravkom cranberry vulm.. styk by som radsej vynechala.. akurat si to "rozdrazdis" a bude ta to viac boliet.. urcite chvilku vydrzte.. a potom si to uzijete o to viac 🙂

betka999
30. jún 2014

ja som mavala zapaly casto.najprv som skusala rozne pripravky ale stale sa mi to vracalo. nakoniec som vela o tom citala viem ze su vyborne na to brusnice.. len nie su lahko zohnatelne.. ako nahradu mi lekar sam odporucil cranberry vulm.. musim si zaklopat velmi rychlo mi to pomohlo a stav sa mi zlepsil.. chvallabohu od vtedy sa mi zapal uz ani nevratil..

nutrimas
26. aug 2014

Okrem brusnic je velmi ucinny pri opakovanych problemoch s moc. cestami/oblickami petrzlenovy olej, odporuca sa jeho dlhodobe uzivanie, 1KL rano a vecer. Tiez je vemi ucinna kapucinka tinktura, ktr. je velmi silnym prirodnym antibiotikom, dokaze si poradit s viacerymi druhmi bakterii, predovsetkym so zlatym stafylokokom, volaju ju tiez "mocovy penicilin". Oba a mnohe dalsie prirodne liecive produkty najdete na nasom eshope.Radi vam poradime.

cannella
26. aug 2014

So zápalom, aj keď začínajúcim, choď jednoznačne k doktorovi. Na sex počas zápalu zabudni. Ja som ho mávala v priemere tak každý 3. mesiac, urológ však pohlavný styk vždy vylučuje a upozorní ťa na to, že je to nevhodné.

cdecedc
17. sep 2014

@lenadka Prosím Vás tie kvapky z kapucínky kúpim kde? Mne sa opakuje približne každý pol roku už asi 4 roky :/ skúšala som už všetko možné, ale aj tak to väčšinou skončilo antibiotikami ... ďakujem 🙂

dionyzka
17. sep 2014

@cdecedc kupis to v cajovniach, v niektorych bio obchodoch alebo priamo od vyrobcu cez net. V lekarnach nehladaj, kapucinka nie je registrovana medzi liekmi.
... ale ak sa to opakuje casto, skus ist urologovi na kompletne vysetrenie, mozno najde bakteriu, ktora sa bezne pri prvom rozbore v moci nehlada.

lenadka
17. sep 2014

@cdecedc kupovala som ju cez slniečkova.sk ale už nefunguje od augusta ako predajca, kupiš ju aj v kamenných obchodíkoch zo zdravou výživou, výž. doplnkami, alebo aj v niektorých lekárňach už 😉

nutrimas
28. jan 2015

@cdecedc Trosku oneskorene, no pre pripad potreby - tu si mozete precitat viac o ucinkoch kapucinky, prip. aj na nasom eshope: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Kapucinku drzime stale skladom, pri vypredani ihned doobjednavame.

mamazem
28. jan 2015

Suhlasim s nutrimas kapucinka je jedna z najlepsich bylin na zapal moc. ciest. Ak sa napriek tomu rozhodnete pre Atb nezabudnite na probiotika!