Zápal obličiek

miriam17
27. sep 2012

Dobrý deň,chcela by som sa informovat či ste tu niektora z vas už mali zapal obličiek,ja momentalne mam zapal z dole,ktory je zial velmi silny,krv v moči,hnis,bielkoviny...dnes je to treti den co beriem antib....ale akosi sa mi to zhorsilo teda teplota,zvracanie....
je možne že ten zapal dosiel až na obličky?moja dokt.mi nieco take sponunala ak sa mi zhorsi stav nech urgentne idem za nou,no zial chystam sa az zajtra...
mali ste uz niekotra??poradte...

ninan2
27. sep 2012

@miriam17 Ahoj, ja som pred 10timi rokmi mala... zacalo to ako zapal mocovych ciest, ktory som samozrejme liecila liekmi, ale zrejme to nezabralo, lebo cca po tyzdni to preslo az na oblicky. Mala som okrem ineho vysoku horucku a privela bielkovin v krvi. Hospitalizovali ma v nemocnici, bola som tam tusim az tyzden, davali mi infuzky s liekmi a zrazali teplotu, nastastie to pomohlo a nic ine nebolo treba robit, lebo par krat strasili aj s transfuziou krvi.

evelin325
27. sep 2012

Ahoj a máš aj bolesti? Asi by si mala isť na pohotovosť.

katkapapacova
27. sep 2012

@miriam17 ahoj ja som mala pred tromi rokmi, presne ako pises teploty, zvracanie, bolesti krizov musela som denen vypit aspon 2litre urologickeho caju a nic ine ako antibiotika ti nepomoze, ak sa citis zle vecer chod na pohovotst, pripadne ta poslu na urologiu lezat, neboj sa da sa to vyliecit len to je dlha cesta a v tomto pripade treba jednoznacne usg obliciek

miriam17
autor
27. sep 2012

bolesti mam uz dlhsiu dobu a halvne vzadu na lavej strane

miriam17
autor
27. sep 2012

este k tym bolestiam,teraz neviem ci som dostala mrchu alebo krvacam z ...no neviem bolesti mam ale take ako pri nej....
dostala som vyvolavacku kvoli meskaniu ...a na to sa prislo nesor asi tyzden ze mam ten silny zapal dokt.vravela ze mam 3x,....a velmi silne...

lentuska
28. sep 2012

@miriam17
Ahoj, ja som si takymto podobnym peklom presla minuly rok, presne v tomto obdobi od septembera do novembera, stale mechur, vkuse antibiotika a potom som do toho otehotnela a samozrejme mimomaternicove. Potom som isla na take specialne vysetrenie, kde mi zistili eboly, parazity atd...nasadila mi prirodne preparaty, lebo z tolkych antibiotik,co som uzivala, som mala odrovnanu mikrofloru. A pomohlo, citim sa lepsie, lebo toto ti moze boh vie co sposobovat, ako vies, cinska medicina hovori,ze telo musime vnimat ako jeden celok, organy su ako goralky nadvazuju jeden na druhy, takze ked mas mechur alebo oblicky, to este neznamena, ze treba liecit toto, moze to mat aj ine priciny.... Ja som bola na vysetrenie u doktorky Tomovej, cena toho vysetrenia je iba 15€, myslim,ze to sa da ,taka suma a aspon zistis, na com vlastne si, ona ti vypracuje aj cielenu liecbu prirodnymi preparatmi, ale to je uz na tebe, ci to vyuzijes alebo nie a ci to skusis. Ale z vysetrenia sa mozes vela dozvediet. Ak by si chcela cislo alebo email, kde sa objednat, daj vediet.

lussy56
28. sep 2012

@miriam17
Ahoj , tak ja mávam zápaly močových ciest od strednej školy.Stačilo aj cez leto chvíľku sa máčať v chladnejšej vode na kúpalisku a bola som jasná, alebo stačilo mať holé kríže a ofúklo ma.Večer krče, bolesti, cikanie každých pár minút, v moči krv.Moja detská lekárka ma neliečila, len urologickým čajom.Keď som po osemnástke prešla k lekárke pre dospelých pri prvom nachladnutí som dostala antibiotiká, poradila mi aby som konzumovala všetko čo sa dá čo obsahuje brusnice.(džem, čaj, dajú sa kúpiť aj sušené brusnice-vyzerajú ako hrozienka)Za posledné dva roky mi to ustúpilo, ale v máji tohto roku som dostala obličkový záchvat.Zvracanie, bolesť presne v miestach kde ty.Tá bolesť bola taká silná že som sa vystrieť nemohla.Okamžite som bola hospitalizovaná v nemocnici, poležala som si tam týždeň napojená na infúzky.Keď som sa informovala že z čoho sa mi mohli spraviť kamene povedali že, neliečením práve zápalov, nadmerným pitím minerálok alebo čajov.Takže odvtedy musím dávať pozor čo pijem a jem, žiadne minerálky, sladené vody nič vyprážané, smažené ano pečené.Takže ak máš takéto bolesti bež čím skôr, aby si náhodou nemala kamene, poviem ti tú bolesť by som nepriala nikomu.Držím palce 😉

katka_mirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rukono1
11. nov 2019

Ahoj chcela by som sa spitat.mam zapal obliciek doktor ma chcel hospitalizovat ale ja som odmietla že sa chcem liecit doma mala som asi tri dni vysoke horucky zimnicu bolesty beriem amoxiklav 1000mg a algifen bolesti ustupili uz citim len mierne pichanie chodim doroboti arobim vonku myslíte že keď trozku bolesti ustupili že to preliecim antibiotikami do tizdna kim pojdem na kontrolu?alebo bi som mala ist do tej nemocnice aj ked tie bolesti ustupili?prosim poradte

biii7
5. máj 2020

Ahojte.
Mňa už asi týždeň boli na ľavej strane oblicka.Idee o tupu nie pichľavu bolesť. Mocim normálne a neboli ma ani pri moceni, necítila som ani horúčky, že by som mala. Trichu ma boli hlava a cítim sa slabá. Všade čítam, že ide o ochorenie močového mechúra, ale mechúr ma neboli. Mate niekto podobne skúsenosti? Mam navštíviť podľa vás doktora? Dakujem

ervin543
7. máj 2022

Neviete mi niekto povedat mam 3 mesacneho sinceka ma 160ml zapalu a sme hospitalizovany bere atb uz 3 den kedy by mu malo byt lepsie mal aj horucky ale od vcera uz nema dakujem