Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zápal prínosových dutín - skúsenosti

katka3588
16. máj 2018

Dobrý deň, prosím Vás má tu niekto skúsennosti? Mám takyto problém vytrhli mi 8 zub na 3 deň mi až nasadili antibiotika ale rana už bola zapálená tak som dobrala ATB ktoré som mala len na 5 dní a hneď ako som ich dobrala sa mi zápal presunul do dutín, nikto ma neriešil len ma posielali od ORL k zubárovi ten sa zakaždým vyjadril že zápal už tam nieje po vytrhnutí tak som išla k ORL už druhej ( lepšej) a tá mi predpísala ATB na 10 dní a poslala ma na CT tam mi napisali že mám pravú stranu vyplnenú zápalovým materiálom. Z nosa mi vyteká žltý výtok no nos nemám upchatý pekne dýcham ani teploty nemám. Vie mi niekto povedať ako sa toto lieči? Či mi lekárka keď ku nej pojdem nasadí nejakú cielenú liečbu? Ďakujem pekne za vaše odpovede.

scott123
26. jan 2019

@scott123 dajte vediet o 14 dni. Wobenzym si letak precitajte ci tam vam nieco neskodi ale nemalo by

tanika
26. jan 2019

@scott123 no o wobenzyn som čítala aj som si ho po operacii kúpila ale mne nejako asi nesadol bolo mi z neho ťažko na žalúdok , mala som zapchu mne sa zdá príliš veľa tabletiek jesť , máte s wobenzynom iné skúsenosti pomohol Vám na dutiny ?

scott123
26. jan 2019

@tanika
@tanika pomohol mi ano a kolko ste ho uzivala

tanika
26. jan 2019

@scott123 asi iba 8 dni virm isto malo len to netravenia bolo po ňom 😏

scott123
26. jan 2019

@tanika
@tanika tak prerozdelit davky napr. Kazde 3 hod 3 tabletky. Ine by nic nemalo vadit.

slavka173
16. feb 2019

@scott123 ste odbornik ? Tiez mam problemy po operacii, potrebovala by som poradit.

scott123
16. feb 2019

@slavka173 po oprácii akej

scott123
16. feb 2019

@scott123 operácii

slavka173
16. feb 2019

@scott123 septoplastika, turbinoplastika a fess. Po tyzdni som dostala zapal, doktor mi nasadil Klacid, vyter negativny, problemy mam stale.

scott123
16. feb 2019

@slavka173 a po klacide nenastala ulava aspon po 3.4 tabletkach? Problemy mate stale to bolo tento stav rovnaky ako pred operaciou?

slavka173
16. feb 2019

@scott123 klacid mi nejako vyrazne nepomohol, aj ked hlieny sa trochu zredukovali, ale to bol mozno normalny priebeh zapalu. A ano, teraz mam priblizne rovnake problemy ako pred operaciou, pocit opuchu nosovej sliznice, tlak do oci a unava.

scott123
16. feb 2019

@slavka173 a vysledky imunity nahodou nie su k dispozicii.? Takze dvakrat do dna pit slinivkovy caj aspon dva tyzdne aj dlhsie.. Do toho prosim vas tiez dvakrat do dna mullerov caj tzv. Na dychacie cesty na riedenie hlienov. Kvetmi z bazy ciernej atd. Ked sa vyluhuje mullerov caj zo sacku po vyluhovani vytlacit vsetok este zbytkovy caj je vyborny akoby bol taky mastny a velmi dobre posobi na sliznicu nosa. Kupte si spray z morskej vody mar polku z neho vylejte niekde do inej ampulky. tak aby vam anpulka zostala do nej date zbytok vytlaceneho caju zo sacku a spolu s obsahom mar a s tymto cajom si vstrekujete do nosa kazde 3 hodiny 2x. Po troch dnoch by mala prist ulava. Ale pokracovat vo vstrkovani sprayu a piti oboch cajov stale pokial mozno aj mesiac. Dajte vediet

slavka173
16. feb 2019

@scott123 mam znizene neutrofily a zvysene lymfocyty, inak vsetko v norme. Teda okrem akrivnych borelii a pozitivnych protilatok chlamydii a yersinii ☹

scott123
16. feb 2019

@slavka173 to je dobre. Takze skuste to co je uz napisane

slavka173
16. feb 2019

@scott123 dakujem, skusim.

scott123
18. feb 2020

@slavka173 ako dutiny ... darí sa_?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli