Zápal prsníka. Ísť ku gynekológovi alebo k obvodnej?

efffka
28. feb 2008

Poradte mi prosím ku akému doktorovi mam ísť ked ma bolí prsník aj ked ho mam prázdny a cítim,že mi nastupuje horúčka. Ku gynekologovi alebo k obvodnej?

jaduska
28. feb 2008

Ja som s tým chodila k obvodnému 😒

junovka
28. feb 2008

ja by som sla na gyndu 😉

jaduska
28. feb 2008

len si daj pozor, ak ti predpíše antibiotika, tak si prečítaj príbalový leták, či sú ozaj vhodné aj pre dojčiace matky, lebo mne raz lekár predpísal vhodné a druhýkrát sa asi pomýlil, alebo čo, tak som doma zistila, že dojčiace matky ich nemôžu, takže som sa musela vrátiť, aby mi to prepísal 😉

efffka
autor
28. feb 2008

Jaduska, moj maly ma osem mesiacov,myslíš,že by to mohol byť zápal?Mala si to viackrát?Zdá sa mi to už pozde v tomto období,som myslela že to sa stáva len na začiatku kojnia.

jaduska
28. feb 2008

Ja som to mala pri staršej dcérke dvakrát, ale tiež už bola väčšia, nepamätám, koľko mala mesiacov, ale určite to nebolo na začiatku kojenia.
Ja som mala nad prsníkom a sčasti aj na prsníku taký červený fľak, niekto ho môže mať modrý,až fialový a teploty cez 39. Skús stieknuť trošku mlieka na bielu vreckovku, ak ti tam ostanú také akoby nitky žltšej farby, tak ide pravdepodobne o zápal

lienockaa
28. feb 2008

efffka- gynekológovi treba ísť, predsa len, majú s tým viac skúseností než obvodní..patrí to do ich náplne odboru..

iffka2002
28. feb 2008

no ja to mam teraz tiez.. pri sest mesacnej dcere.. nesla som k lekarovi a asi ani nepojdem, lebo uz som to mala asi pred dvoma mesiacmi a samo to po par dnoch preslo

evka39
28. feb 2008

Ahoj ja som mala zápal prsníka začínajúci a išla som na gyn.urgent/vtedy bol sviatok/Odborne ma vyšetril a dal potrebné antib.Podľa mna gyn. vie viac o prsiach plných mliečka ako obv.No neviem si mojho predstaviť ako mi vyšetruje prsia HeHe 😀 😀

jaduska
28. feb 2008

ja som šla k obvodnému preto, lebo ku gynekologičke by som musela cestovať a stráviť pár hodín v čakárni. Diagnózu som si určila sama, on iba tak od stola mrkol a predpísal ATB 😉

bilushka
28. feb 2008

Presne ako pise Lienocka, malo by sa s tym ist ku gynekologovi, moj maly ma 6 a pol mesiaca a ja som to mala uz 6x, vzdy velke horucky, ktore mi za den dva presli, dava to zabrat a hlavne to vycerpava, bola som s tym u mojho gyndaka a ten mi len povedal odsavat odsavat, co aj robim, napriek tomu sa mi to stale vracia ☹
Nastasie ATB som nikdy nepotrebovala, ja myslim, ze u mna islo o zapchaty mliekovod, mala som tvdru hrcku v prse, horuce cele prso a cervenu bradavku ☹

scarletka
28. feb 2008

effka, namoc plienky do ladoveho bieleho vina a prikladaj na prsia, aj 10x pokial nieje obklad teply a stale dookola...zapal zmizne a horucka tiez. Mne ATB predpisovala gynda.

boden
29. feb 2008

Ak mas teplotu nad 38 viac ako dva dni obycajne treba predpisat antibiotika. Ja som bola so zapalom na gynekologickej pohotovosti, sestricka mi pomahala odstriekavat mliecko z prsnika, sice som od bolesti plakala ale pomohlo to. Hlavne je casto odsavat aby sa to tam nedrzalo, pomahaju aj zabaly z tvarohu alebo bielej kapusty. Alkoholove zabaly su tiez ucinne ale pozor lebo mozu znizovat tvorbu mliecka. Pri bolestiach a horucke si mozes zobrat aj Paralen.

efffka
autor
29. feb 2008

Takže vam napíšem ako som pochodila-nepochodila. Bola som ráno u mojej obvodnej. Tá mi prezrela prsník a povedala aby som radšej šla na gyndu, že tam majú s tymto lepšie skúsenosti. Lenže ja patrím ku doktorovi na súkromnú kliniku a samozrejme, došla som tam a žiadny doktor v piatok neordinuje. Ten moj je tam len utorky a štvrtky. A potom načo sú tieto súkromne kliniky vobec dobre? Fakt len na to aby zarobili čo najviac na chorobách inych a ked sa niečo vyskytne, tak vas aj tak vyšlú do štátnej nemocnice. Aj mna poslali do Ružinova,že tam ma hocijaky gynekolog prijme. No vzdala som to, budem veriť, že mi pomožu tie obklady a paralen. Som teraz len najedovaná, ešteže moj maly ma trochu rozveseluje a je nejaky dobry.Prajem pekny víkend!

hedunecka
29. feb 2008

ja som isla na pohotovost ku gyn.nechcelo sa mi cakat cez den v rade..zapal prsnika som dostala tusim ked haja mala 4mesiace..atb som nebrala lebo som plne kojila a nechcela som malu zbytocne zatazovat a tak mi pomohol vinny obklad + kapustovy list do 24h.to ustupilo 😉

tini
29. feb 2008

Mne sa to prihdilo teraz v nedelu 1.x v zivote a to uz budeme mat skoro 1 r, zrazu strasna bolest od pazuchy az k bradavke, akoby velmi naliate prso, ale nebolo vobec plne, Alex vypil, ale bolest neustupila, no tu vo FR. tazko niekam skocim, a navyse tu sa nekoji, tak kto by mi porozumel ? ☹ Len som 2 dni masirovala v sprche od pazuchy smerom von, odstriekavala a nakoniec na 3.den rano som vytlacila hnis z bradavky, okamzite sa mi ulavilo.
Ak mas horucku nad 38, chcelo by to ATB.

quappa77
15. feb 2012

@tini Ahoj, tiez ma od nes boli lavy prsnik, horna cast, nemam ziadne hrcky a tiez pocit ako pises, ty, ze mam naliate prso, aj ked nemam. Pomohli ti len tie masaze a odstriekavanie? Vopred vdaka

andrema
10. júl 2012

ahojte, strasne ma reze v prsiach a to v obidvoch...ako keby mi tam niekto bodal injekcie...hrcku mam v jednom,ale to skoro pod pazuchou...uz ako som si ju tam nahmatala (vcera),tak som ju nejako zacala masirovat, viacej ma to neboli,ale nastupila mi teplota 38, moja gynekologicka bude v ordinacii az vo stvrtok...myslite,ze to pocka, ci mam ist na pohotovost? preslo vam to samoliecbou doma, obklady a nahrievanie pred kojenim?