Zápal spojiviek. Mali ste ho? Môžem chodiť von?

denisocka
23. jan 2009

No aby toho nebolo málo,zas mám niečo nove v oblsti chorob 😒 syn vyzdravel, mužovi angína končí tak prečo by som teraz nemohla ochorieť ja 😅

Šimon ma v pondelok pichol do oka, trocha som ho mala červene,v stredu som mala pocit že tam mam asi mihalnicu a dnes som sa na očnom dozvedela,že je to akutny zapal spojiviek,asi niečo virusove..... mam mať doma protiepidemiologicky režim a že už to ide aj na druhe oko - a je to tak! už ma svrbí aj to druhe 😔

dostala som Azidamfenikol 10% a po prvej davke som si prečítala,že nieje pre dojčiace,hned som volala na očne,tak najprv mi chceli dať ine ATB do oči,nakoniec sa zhodil,že syn je velky tak nevadi,vraj tieto kvapky davaju aj babatkam

baby,mali ste to niektore? možem chodiť vonku? alebo aka je šanca že to rozšírim na syna,alebo sa mu mám vyvarovať? Hrozi mi nejaka ujma na zdravi? 😅 dufam neoslepnem 🤐

egyptanka
23. jan 2009

denisocka, treba davat pozor na to, aby ti nefukalo do oci, ak chces ist von doporucujem dat si okuliare, proste chranit si oci.
A co sa tyka prenosu, nelicit sa, nedavat nic ine do oci a pouzivat samostatny uterak. A hlavne ked sa kremujes tak si davaj pozor, aby sa ti krem nedostal do oci.

A neboj sa neoslepnes, ak si budes davat do ociek to coti predpisala doky tak do tyzdna je po tom. Ja som uz mala zapal spojiviek asi tri krat a som tu a zatial som neoslepla. Takze hlavu hore a hlavne si chran ocka. 🙂 Su teraz dost citlive.

denisocka
autor
23. jan 2009

A na maleho to neprenesiem,ked spi so mnou?

denisocka
autor
23. jan 2009

A z coho si to mala?

egyptanka
23. jan 2009

denisocka, nemala by si to preniest, ale nech ti nelezie prstekmi do oci. Ja som to mala z kombinacie prievanu, nespravne zvolena ocna kozmetika (kupila som si novy odlicovac), unava oci a aj cigaretovy dym do toho.

denisocka
autor
24. jan 2009

NO TERAZ RANO TO JE O DOST HORSIE