Zápal trojklanného nervu - ako ste ho riešili?

petra158
4. feb 2019

Ahojte, bola ste niektora na dlhodobej peenke kvoli neuralgii trojklanneho nervu? Ako ste to riesili? Dnes mi neurolog predpisal pregabalin, bolesti mam priserne, mam chytenu hornu sanku po stomatologickom zakroku... hadam tieto tabletky zaberu, lebo nic ine mi uz nezaberalo. Neurolog mi odporucil PN, ale neviem ako dlho mozem ostat na peenke...citala som, ze liecba trojklanneho nervu je na dlhe trate, aj mesiace ci rok -(

roxana1992
4. feb 2019

@petra158 prosim vas ako sa vam prejavuje ten zapal? Tiez mam problem a neviem uz co robit :(

petra158
autor
4. feb 2019

@roxana1992 mna boli horna sanka, predne zuby, nonstop, neznesitelna paliva bolest...sem tam vystreluje do lica, oka, spanku...zacalo to po osetreni kanalika, zle vyplneny kanalik, dostala som zapal, bola som na resekcii korenoveho hrotu, bolesti sa len zhorsili, nakoniec exkrakcia a bolesti mam stale... mam chytenu len druhu vetvu, ale bolesti su na gulku do hlavy

elaela23
4. feb 2019

Ja som mala v lete,mesiac som behala kade tade, 3krat u zubara m vsetko v poriadku, krcne v poriadku az to bolo take neznesitelbe,ze som skoncila na pohotovosti,dali mi infuzku, bola som na ct... a nakoniec ze asi ten zapal. Tak som dostala lieky, take ze soom bola 2dni omracena stale driemala, potom som si na ne zvikla. Tyzden som bola doma a kedze l bolo lepsie sla som pracovat.este ma to sen tam bolelo no potom preslo. Cele to trvalo cca 2,5mesiace. Spala som ken v urcitej polohe,nedaj boze si lahnut.viac menej v posede alebo v sede s hlava medzi kolenami.nikomu tu bolest neprajem

petra158
autor
4. feb 2019

@elaela23 ct ti robili mozgu ci aj tvare? Mne neurolog povedal, ze trojklanny nerv sa neda vysetrit magnetickou, ale vsade citam, ze bezne robia na to mri

elaela23
5. feb 2019

@petra158 no nevedeli,co presne mi je tak asi pre istotu robili,ci tam nieje daco ide. Neviem robili mi CT hlavy a asi sa zamersli tam kde to bolelo. A od bolesti mi zabrali lieky doreta na predpis.

bobricek1979
5. feb 2019

@petra158 opäť a zas radím nahrievak sa biolampou aj trikrát do dňa masiruj si tvar pupavovym olejom a udržuj v teple vata olej a do tojo ucha bohužiaľ to už maj na furt ked pojdes von a prejde uvidis

bobricek1979
5. feb 2019

@petra158 to nahrievanie di daj po bodoch celú trigemiu čiže pod ucho potom na kost sanky pri nose nad perou na dpanlu a nad obocim

bobricek1979
5. feb 2019

@petra158 na spanku oppravujem a nad obočím

bobricek1979
5. feb 2019

@petra158 aspoň 20minút každé

lili16r
1. apr 2019

Ahojte, dievčatá, mne sa to začalo pred dvoma mesiacmi, bolesť celej čeľuste od ucha k uchu. Za pár dni to po ibalginoch prešlo, dva dni bolo dobre a potom zase, ale už ma bolí aj ľavá časť tváre a aj pravá, v podstate mi bolesti vystreľujú po celej tvári, občas ma začnú páliť aj spánky, som z toho už zúfala, čo vám pomáha?

petra158
autor
7. apr 2019

@lili16r podla toho co popisujes, to nebude trojklanny nerv..vzdy je chytena len jedna polka tvare a ibalgin na bolesti nezabera vobec...beru sa antiepileptika alebo tricyklicke antidepresiva, popripade s opiatmi...

marika3110
7. apr 2019

Ja som mesiac po porode dostala zapal medzirebroveho nervu, hned som musela aj prestat kojit( teda z tej bolesti som na2den zial aj stratila mliecko). Najhosia bolest aku som v zivote citila a to som mala 12h komplikovany porod bez epi....na bolest mi prepdisala neurologicka Zaracet( liecivo tramadolu a paracetamolu) na silne pooperac nebolesti, amalasom aj Flector granulat....2mesiace mi tvrvalo kym som sa dostala z toho...a viete co mi najviac pomohlo?
4×denne Milgamma N tabletky volnopredajne a navsteva chiropraktika..tieto 2 veci ma totalne zachranili

dadkkkka
30. dec 2019

@lili16r ahoj ako si dopadla pomohlo ti nieco?

rococo
30. jan 2022

Ahojte, aj keď je táto diskusia z 2019, možno moja skúsenosť niekomu pomôže. Dva roky trápenie s trojklanným nervom, spúšťačom bol pobyt na zime ( turistika, lyžovačka ale aj obyčajna prechádzka). Bolesti neznesiteľné ako popisujete vyššie skúsenosti. Jediné čo mi pomohlo boli pijavice, hirudoterapia. Bola som len 1x a potom o dva dni klasika pol dňa na lyžiach. Po prechode do tepla sa nedostavila žiadna bolesť, ani troška. A pritom vždy som to mala práve keď som prišla zo zimy do tepla. Kto sa nebojíte a nemate voči tomu odpor, skúste. Konvencne sa to lieči strašne dlho a často aj bez úspechu.

elaela23
1. feb 2022

@rococo tak to som este nepocula