Zapalená jazva 5 týždňov po sekcii

lolinko
15. jún 2019

ahojte
viem, ze je tu tych tem vela ale urobila som novu, dufam, ze ma zato neukamenujete.
idem si po radu a ak sa bude dat tak aj utesenie...
strasne sa bojim 😭
som 5 tyzdnov a par dni po akutnej sekcii. v nemocnici bolo vsetko v poriadku co sa tyka jazvy. po preusteni domov, bolo tiez vsetko ok, az nato ze som sa nesetrila. upratovala, varila, prechadzky s krpatou..vsak to pozname. no problem nastal tak 4 dni dozadu. zacala som najprv lavu stranu jazvy pocitovat, na dalsi den mi uz lava strana zcervenala. isla som radsej k svojmu zenskemu. dostala som antibiotika zinnat a mam si robit repikove obklady. dnes som si pozerala jazvu a mam tam trochu hnisu 😭😭
strasne sa bojim ist do nenocnice aby mi to nanovo otvarali 😭
poteste ma, ze mi tie antibiotika pomozu a aj repik...prosim...
aj sa setrit budem,..

lucka_lucia
15. jún 2019

@lolinko hlavne treba jazvu vetrať .

kristina2412
15. jún 2019

@lolinko neboj,to bude dobre. Určite pomôže+ ja by som ešte poradila potierať Betadine.

lolinko
autor
15. jún 2019

@lucka_lucia pokusam sa co najviac vetrat ale cez den minimum, beham okolo dcery a este aj 7rocneho syna 😕 no cez noc to mam na vzduchu

lolinko
autor
15. jún 2019

@kristina2412
strasne sa bojim 😭
no budem si ho musiet kupit, sa mi zda ze je volnopredajny...

kristina2412
15. jún 2019

@lolinko áno je. Ja som tiež mala jazvu zapálenú a skúšala som snáď všetko,od repika,cez cajovnik atď ale najviac pomáhal Betadine,potierala som 2-3 denne. Navyše keď máš aj atb, sa nemusíš báť.

lolinko
autor
15. jún 2019

@kristina2412
a mala si ju trochu aj hnisavu?

janinah
15. jún 2019

Betadine roztok potierať 3-4x denne,nie som laik..a nestresuj,to sa zahojí

janinah
15. jún 2019

a nič iné tam necapaj,nech sa ti to zbytočne nerozmočí

lolinko
autor
15. jún 2019

@janinah
ani ten repikovy obklad nachvilu?

kristina2412
15. jún 2019

@lolinko áno☹️sestrička v nemocnici poradila trochu vytlačiť a vydezinfikovať...

lolinko
autor
15. jún 2019

@kristina2412
😕 no ja som strasna citlivka a strasne sa bojim bolesti... ja si tu jazvu radsej ani nechytam...
no uvidim, zajtra poslem muza pre ten betadin a hadam pomoze

janinah
15. jún 2019

@lolinko nie,ani repík,dávaj betadine

lucka_lucia
15. jún 2019

@lolinko aj cez deň sa to dá .doma môžeš byť vyzlečená alebo iba voľné šaty a nič ine

lolinko
autor
15. jún 2019

@janinah
dobre, zajtra teda poslem muza ci najskor do lekarne

lolinko
autor
15. jún 2019

@lucka_lucia
tak saty mam volne cez den a jazvy sa mi nadotykaju..

kristina2412
15. jún 2019

@lolinko a radšej nech kúpi to väčšie 120 ml balenie😉

lucka_lucia
15. jún 2019

@lolinko keď bez spodného prádla tak super.netvrdim že sa to vylieči ale aspoň nezhorší

shia
15. jún 2019

@lolinko mala som to isté. Pomohol až chirurg, na po kanie v ambulancii mi vytiahol zabudnutý steh, ktorý sa nerozpafol sám, ale zostal v rané a preto hnisal a bolel, a hneď sato zahojilo samé. Skus behnut, či nemáš podobný problém 👍

83lenka83
16. jún 2019

@lolinko mne sa tiez zapalila, ked som zatlacila tak mi islo kopu hnisu, dookola som tlacila a dezinfikovala a po case sa to zahojilo

lolinko
autor
16. jún 2019

@83lenka83
tak si nemusela ist na otvorenie..

lolinko
autor
16. jún 2019

mna to v noci dokonca zacalo aj svrbet a ano pocas spanku som si to sem tam poskrabala...ano som blba 😕
muz uz isiel kupit ten betadin, tak si drzim palce nech mi to pomoze

83lenka83
16. jún 2019

@lolinko nesla som, hojilo sa to dlhsie ale zlepsovalo sa to tak som nesla nikam.

lolinko
autor
16. jún 2019

ja vam vsetkym dakujem za utesenie, velmi ste ma potesili

rumba01
16. jún 2019

betadine a repikove obklady. v tomto gteple by bolo fajn, ak by si si ranu co najviac vetrala. betadine nestipe a mne sa po nom zakazdym krasne rany vycistili

lolinko
autor
16. jún 2019

@rumba01 dakujem moc
..ako som pisala uz, strasne sa bojim, ze skoncim s tym v nemocnici 😭

gulkabombulkova
16. jún 2019

Ja som mala betadine..robila si obklad ako vyssie pisu mamy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre