Zapálené močové cesty alebo zápal obličiek ?

0timea
22. jan 2020

Ahojte, viem treba ist k lekarovi, ale chcem sa spytat na vase skusenosti. Asi od piatku som stale mala nutkanie ist cikat. Ked som cikala, tak az pri konci cikania som citila taky divny pocit, neviem ani ako by som to opisala, nebolo to rezanie, ale ani nejaka silna bolest to nebola, len to bolo neprijemne. Zacala som pit urologicky caj a zdalo sa mi, ze sa to zlepsuje. No vcera sa mi to opat zhorsilo, stale by som mohla sediet na wcku, lebo stale mam nukanie na cikaniea ked pojdem aj kazdych 5minut,tak vzdy mi trocha ide a mam pocit ako by som stale nebola poriadne vycikana. Navečer ma ale strasne zacalo boliet v oblasti obliciek a strielalo mi to az dopredu do brucha. Myslite, ze to moze byt zapal mocovych ciest, ked ma podbrusko neboli? Ci nemusi boliet? Alebo to bude zapal oblieciek? Je mi strasne, nemam ani silu, cakam na manzela, ked pride z roboty skocim k lekatovi

0timea
autor
22. jan 2020

Dakujem za odpovede

sasanka605
22. jan 2020

Tak ked som mala zapal obliciek tak to bola dpst dobra bolest, toto co si opisala tal nevyzera ale kazdy mame prah bolesti inde

maciatkolulu
22. jan 2020

@0timea smer doktor, je absolútne zbytočne, kto si tu co myslí, podľa prvotných príznakov sa jedna o zápal močových ciest, ale ten môže kľudne prejsť do zápalu obličky, takže smer Dr. Ja som mala 40 teploty pri zápale lavíny a inak mi dohromady nič nebolo, žiadne nutkanie na cikanie, akurát ma kríze boleli. Každý sme iný a iba odborný lekár ti dá fundovanu odpoved

miky25117
22. jan 2020

@0timea mala som to iste pred 2 mesiacmi bol to zápal mechura takže smer doktor a antibiotika tie zabrali skoro hneď

77kacena
22. jan 2020

určite k lekárovi bude to zápal, predpíše antibiotika veľa piť mne sa osvedčilo jesť aj sušene brusnice

deean
22. jan 2020

Pytaj si Monural, jednorazove atb, silne ako slak, mna dali dost rychlo po zapale dokopy. A vela pi, a vela cikaj, budes vela casu travit v kupelni ale treba tie bakterie vyplavovat. Drzim palce.

juliet86
22. jan 2020

odporucam lekara. antibio. a potom udrziavaci caj chanca piedra. nezachladla si dakde?

maciatkolulu
22. jan 2020

@deean myslím, že si nemá čo pýtať a ze doktor sam uzná po vysetreni, aké lieky potrebuje, inak sú asi potom Dr zbytočni, keď tam majú pacienti nacupitat, že deean z modrého koníka povedala, že si mám pytat😂😂🤔😜👍ten a ten liek. Predpokladám, že taký urológ vie co ma predpisovať.... A nemusí mu radiť pacient

0timea
autor
22. jan 2020

@juliet86 moze byt ze som prechladla. A to treba ist k obvodnemu, ze?

martinka13
22. jan 2020

@0timea ano a vezmi si aj moč

lenullla
22. jan 2020

Rozhodne smer obvodný lekár, ten by ťa mal poslať na urológiu. Zápal obličiek by to nemal byť, to sú kruté bolesti. Toto vyzerá na zápal močových (dolných či horných) ciest, alebo cystitída (zápal mechúra). Treba piť veeeeeeeeľa tekutín, predovšetkým vodu, s urologickým čajom to nepreháňaj, max 3 šálky denne (ideálne nesladený a bez citróna), ak máš možnosť, tak aby si bola v suchu a teple. Odporúčam zohnať si kapucínku alebo nejaké doplnky s brusnicami. Želám skoré uzdravenie 🙂

0timea
autor
22. jan 2020

@lenullla dakujem

dadka_zabka
22. jan 2020

Ahoj prave s tym bojujem momentalne s cim ty,a mam kamen na oblicke.

0timea
autor
22. jan 2020

@dadka_zabka a ako sa to lieci?

dadka_zabka
22. jan 2020

@0timea urcite sa nrlieci atb. Zalezi od velkosti,bud sa vyplavy liekmi alebo rozbiju laserom.

selest
22. jan 2020

Chod k lekarovi. Nemala som ziadne problemy s mocenim tiez iba bolest v krizoch.

0timea
autor
23. jan 2020

@selest a co ti zistili?

selest
23. jan 2020

@0timea zapal oblicky. Stravila som 2 tyzdne v nemocnici.