Zapareniny po menzese

muriel293
7. jan 2012

baby možno trochu netradičná téma ale pre mňa utrpenie...začalo sa to všetko tým že ma to tam počas menzesu začalo svrbieť a páliť bolo to príšerné ,lekár povedal že zvnútra je to ok a zvonka to pripísal alergii no na čo to ani srnka netušila tak som zmenila vložky (používala som alwaysky) prestala som pláchať v aviváži a dokonca som si istý čas žehlila nohavičky!!! žiaľ výsledok sa nedostavil tak som pristúpila na nevyhnutné preskúmanie zrkadlom a zistila som že to je obyčajná zaparenina akú majú bábätká ibaže na to nič nezaberá,vyskúšala som detské krémy,zásyp,sprchu dva krát denne, umývanie repíkom dokonca som objednala krém proti zapareninám od biodermy ale nič . Som z toho zúfalá predtým som takéto problémy nemávala a pritom menzes mi zvyčajne trvá 6-8 dní. a tampóny po celý čas nosiť to tiež neni bohviečo. Prosím ak máte s týmto dáku skúsenosť prípadne ak viete čo na to tak šup sem lebo sa z toho zbláznim...tá bolesť je príšerná a mať sex počas tohoto je úplná ale úplná katastrofa! 😖

jaminama
7. jan 2012

..skús si kúpiť Imazol krémpastu. Mne u malých v takých akútnych fázach zabral vždy. A počas menzesu skús používať ten krém proti zapareninám ako takú ochranu. Inak ja tiež používam oveľa radšej tampóny a neviem si predstaviť, že by som mala mať po celý čas vložku 😝 . A skús ešte aj iné vložky možno ti budú vyhovovať leošie 😉

dadulkasch
7. jan 2012

ahoj,ozaj chulostiva tema,mne to robili vložky ultra tenke, teraz použivam tie kamilkove ale tie hrubšie.ale skus aj ten krem na zapareniny

wilagrande
7. jan 2012

presne ako pise
@jaminama imaztol krem je vyborny alebo skus pytiol ak ho este vyrabaju ja som mala tento problem najme s vloziek always a napodobte som zistila ako pise
@dadulkasch mala som to s ultra tenkych pouzivam obycajne hrube alebo len hrubsie a problem uz nemam....

grettka
7. jan 2012

Problem allwaysiek je ten, ze je to obycajna umelina, ktora sa len tvari ako "bavlna" alebo "hodvab" ☹ Najlepsie vymenit za hocijake ine. Ja som mala najradsej ria, ale odkedy ich dali do novych obalov, uz to nie je uplne ono, povodne mali totiz priedusny spodok.
Mozes skusit ten imazol, mam s nim tiez dobru skusenost. Ak ti tampony nerobia problem, tak pouzivaj tie. Verim, ze je to neprijemne, ale skus pozriet este rady na zapareniny od plienok, mozno este mamicky poradia.

monr
8. jan 2012

Možno by si mohla zvážit použitie kalicha, pripadne ako doplnok k nemu latkove vložky.

simisi
8. jan 2012

@grettka suhlasim co sa allways tyka,mne robia neskutocne zle na pokozku....pouzivam tampony a slipovu vlozku k tomu 😉

muriel293
autor
8. jan 2012

bože baby ste zlaté...myslela som že sa nikto neodváži do tejto diskusie predsa len je taká...háklivá ja s o tom tiež s veľa ľuďmi nerozprávam no už ozaj neviem čo s tým,ten imazol mám inak ešte stále doma po malom vôbec ma to nenapadlo!!! 😝 určite ho tiež vyskúšam inak kamoška spomínala naturella vložky kamilkové no ja sa práve tých kamiliek obávam ona že vymenila alwaysky za naturelly a má pokoj no neviem inak alwaysky som používala veľmi veľmi dlho bez problému hlavné plus mali v tom že som v nich nepretiekla. Ono ja sa nečudujem že sa mi to deje keď zoberte si teraz čakám menzes ale už asi štyri dni som chodila s intimkou a minimálne ešte 6 dní budem potrebovať vložku bleeee 😖 naozaj závidím ženám ktorým to celé cakom prask trvá zo tri dni.... 😔

junovka
8. jan 2012

@muriel293 atie zapareniny mas aj vtedy, ked menzes nemas?,

junovka
8. jan 2012

Neviem preco, ale tiez som zapareniny nikdy pocas menzesu nemala, ale minuly mesiac ano 😖 😕 ...zacala som aj pocas menzesu uzivat Anionove vlozky, tak neviem ci by z nich?Uzivam ich aj teraz, ked nemam menzes, a zapareniny su teraz fuc.

muriel293
autor
8. jan 2012

@junovka ano mám to aj mimo menzes lebo ono mi to vlastne začne počas neho ale potom to pretrváva

junovka
8. jan 2012

@muriel293 taze mas to stale? A gyndos trvrdi, ze je to ok? A keby si zasla s tym na kozne?Mna len tak cisto hypoteticky napadlo, ci sa nemoze jednat o nejaky opar, bradavicu.... 😕

muriel293
autor
8. jan 2012

@junovka opar to asi nie je ani bradavica je to normálna klasická zaparenina červená ešte aj s tými drobnými červenými pupáčikmi vieš čo myslím opar alebo bradavica asi inak vyzerá teda ešte som to nevidela ale myslím si...hmmm ktovie..

junovka
8. jan 2012

@muriel293 tak skus kozneho lekara 😉

grettka
8. jan 2012

alebo budes mat nejaku alergiu na to, z coho su vlozky vyrobene... pozor na tie neturelly, kamilky su silny alergen.
Teraz mi napadlo, presne toto mavala jedna znama, a aj jedna moja byvala kolegyna, a ta spominala desnu navstevu u koznej s tym, nakoniec si obe nasli vlozky, ktore im sadli, takze tu nepomoze nic, len prestriedat viacero vloziek a zistit, ktore budu tie naj pre teba...drzim palce a prajem nech to skoro prejde...

mamutka
8. jan 2012

ja by som ti radila menstr.poharik, nie riesit ktore vlozky vystriedas, lebo aj tak nijake z tych co neprepustaju proste nedychaju a budes sa parit nadalej. pri pohariku ani nevies ze mas tyzden nejake tie akoze svoje dni....
teda ja odkedy ho mam, nedam nan dopustit, po hygienickej stranke sa to s tamponom ani vlozkami neda porovnavat, ale o tom tu uz tema je niekde

muriel293
autor
8. jan 2012

@mamutka počula som že je taká vec ale vážne si to neviem predstaviť 😀 😀 😀 nie je to veľké? ako to tam drží? booože ... 😝 😀 😀 😀

@grettka tak aj gynekolog povedal že to môže byť alergia na vložky tie naturelly ma vôbec kôli tým kamilkám nelákajú a to vlastne odvtedy čo známej syn sa vyhádzal z kamilkových plienok...takže viem že to robí zlotu

@junovka presnorila som net kôli oparu a podobným veciam dočítala som sa že to sú záležitosti z pohlavne prenosných chorôb...to teda u mňa nemá čo robiť ja som verná a myslím že aj muž 😝 😀 teda dúfam 😅

grettka
8. jan 2012

muriel, nestresuj s pohlavnymi chorobami 😀 realne taketo alergie existuju...
mamut, no mna tiez poharik odradza velkostou....

muriel293
autor
8. jan 2012

@grettka práve som pozerala ten pohárik vyzerá dosť veľký ale videla som tam aj video ako sa používa,celkom ma to zaujalo cenu síce ešte neviem no tuším že lacné to asi nebude...

@mamutka a netlačí ťa to vnútri?? aký je to pocit ako tampón? mala si to aj v noci? rozmýšlam nad tým

lin123
9. jan 2012

@muriel293 ahoj, potesilo ma na tejto teme jedine to, ze nie som jedina s tymto problemom 🙂 inak, mi je to dost luto, ze sa s tymto musime zapodievat...ja som kvoli zapareninam pouzivala tampony a jedine na noc vlozku, lenze sa vyskytol dalsi problem a to mykoza..tak som presla na vlozky a mam zial tie zapareniny...a tak som striedala a skusala, ktore mi budu vyhovovat..tie kamilkove boli uplne najhorsie, kedze hned po prvej sa mi ukazala mykoza...zaujimave je, ze mne najviac vyhovuju prave allways,ale musim ich striedat co najcastejsie..ale aj tak sa nejakej tej zaparenine nevyhnem...pocas menzesu sa umyvam tak casto ako to ide.min. rano a vecer a pouzivam saforelle-intimne mydlo. Inak, zvazujem kupu menstr. poharika a latkovych vloziek. Vlozky jednorazove su bielene chlorom a vylucuju sa z nich rozne latky,ktore su zial aj rakovinotvorne...nechcem strasit,ale odkedy planujeme babo a mam nastudovane o latkovych plienkach, ktore ma uplne nadchli..tak preco nie latkove vlozky? Dievcata o nich pisu len same pozitiva a najma to, ze nemaju mykozy a taketo problemy odkedy presli na ne. Tak snad to pomoze aj mne.

muriel293
autor
9. jan 2012

@lin123 nad tým pohárikom rozmýšlam aj ja asi si ho objednám našla som za 16 eur...

lin123
10. jan 2012

@muriel293 ano? a kde si ho nasla za taku cenu?

amdeis
10. jan 2012

@muriel293 ja zasadne nemozem pouzivat allways a pod, pretoze sa vzdy zaparim. Pouzivam jednoduche lidie vlozky alebo jessa z dm. Ked je menzes slabsi tak latkove vlozky, to je balzam. Pokial mam tampon tak beham po byte (ak sa da) bez, len v domacich satach a vetram, vetram, vetram. Najviac zatial pomahalo vetranie, ziadne tie hypermoderne vlozky, o nohavickach z kadejakych vesmirnych materialov ani nehovorim. Klasicke bavlnene bombardaciky pri menzese. Co sa tyka herpesu moze to kludne byt aj ten, moja sestra mava pravidelne v case menzesu genitalny herpes (drobne pluzgieriky, zacervenane, svrbiace). A to tiez len vetrat, vetrat, vetrat.

muriel293
autor
10. jan 2012

@lin123 http://www.ekomarket.sk/damska-intimna-hygiena/... dokonca si môžeš vybrať s akou koncovkou chceš! 😀 😀 😀

muriel293
autor
10. jan 2012

@amdeis mne sa to teraz trošku zlepšilo ale možno to je tým že dva razy doobeda som behala s tamponom po meste a vložku som si dala až doma ale je dosť možné že mi zabral aj krém na zapareniny čo som si objednala od biodermy je to veľmi dobrá kozmetika...môjmu synovi pomohla ich kozmetika pri ekzéme ktorý ho obťažoval takmer tri roky tak som sa vrhla aj na tento krémik že vyskúšam...uvidíme ale kúpim si aj ten kalíšok asi

mamutka
11. jan 2012

@muriel293 ahoj, ta velkost na prvy pohlad odplasi, ale to sa zlozi pri zavadzani dnu a tam sa to otvori a drzi to dnu podtlakom, ktory sa otvorenim vytvori. neboj, vnutri mame elasticke tkanivo a presne ti to tam zapadne 😉 a porovnavat s tamponom to ja ani nemozem, oproti tomuto bol tampon otrasne nepohodlny. bol na pocit taky suchy, co mi vadilo pri zavadzani dnu, musel sa davat ovela hlbsie ako poharik, co mi prislo otrasne nehygienicke, tlacil ma ak som ho nedala na milimeter presne tam ako bolo treba ak som mala v plane sadnut na bicykel alebo podobne....no a tampony som osobne musela menit tak po 3 hod, kedze silny system, pri pohariku staci tak po 5 hod a po prvych 3 dnoch len rano, obed, vecer a ani neviem, ze mam tie debilne dni.... je to pre mna vyhoda pri cestovani, vyletoch, v praci a pod....

mamutka
11. jan 2012

@muriel293 inak, co sa tyka poharika, moj najvacsi problem je, ze zabudam, ze mam kramy, lebo nemusim stale behat a menit daco 😀 v pohariku krv ostava cista, cerstva, lebo neopusta telo, nie ako vlozka, ktora nechutne pachne a clovek sa potom zapari a pod., takze ja ked zabudnem, ze je prvy den, je to silne a mam poharik 5 hod, tak moze byt problem, ze mi trochu pretecie. takze nechodim len tak, ze poharik a nic, nosim k nemu latkove vlozky, su krasne a uzasne dychaju. ale inak po prvych 2-3 dnoch mozem chodit len tak, poharik a nic, hlavne doma, v noci, to je super, nie sa v niecom parit. to clovek oceni v horucom lete, ked moze spat len tak a nie ako doteraz - v 30 stupnoch, ked ini sa chladia, aby clovek este mal nepriedusnu hnusnu vlozku na sebe dokopy tyzden 😝

lin123
11. jan 2012

tak som si objednala ten kalisok, som zvedava 🙂
@muriel293

muriel293
autor
11. jan 2012

@mamutka ja som dneska už zúrivá,vnútri máme 27 stupňov večer,krámy mám už neviem odkedy ,už som si skoro .... vyškrabala...hrozne sa mi to zhoršuje teraz s vložkami je to katastrofa už som si ukradla od malého imazol lebo včera keď som tam na to dala biodermu ( a predtým som sa v sprche kvalitne doškrabala) tak to štípalo ako fras je to už na zbláznenie som letela dneska do e-shopu a objednala som si ten pohárik ale nie lady cup ale melunu tú lacnejšiu dúfam že mi to bude vyhovovať ono mne niekedy asi robí problémy aj latex ale toto by nemalo byť latexové či? ja už nemôžem ani len lubry gel obyčajný neparfémovaný lebo idem umreť ako to štípe ako je tá koža podráždená a bolavá pomaly už ani na wcko nebudem môcť ísť utrpenie dala by som čokolvek za to nech to skončí ☹ ☹ ☹

muriel293
autor
11. jan 2012

@lin123 objednala si si z toho ekomarketu tú melunu? ja som si to dneska tiež objednala hocičo som ochotná vyskúšať mám hrozne podráždenú kožu!!! nenávidím krámy!!!!!! už to doriešim asi v týchto najbližších dňoch tak že pol dňa tampóny aj keď nie som toho zástancom a nerada to do seba pchám ale už mi je to jedno už nemám chuť sa pariť celý deń aj noc s vložkou.....škoda že som o tom poháriku nevedela skôr..t.eda dakedy dávno som o tom počula ale nejak ma to nenapadlo...

lin123
11. jan 2012

@muriel293 ano tu melunu som si objednala 🙂 a plus aj zopar tych latkovych vloziek..snad mi to pomoze zbavit sa tychto problemov...a tebe tiez drzim palce, nech sme z toho kaliska rovnako nadsene ako aj baby tu na fore! 🙂