Zápcha v tehotenstve

evelinn111
2. apr 2012

ahojte. Som v 17tt a začínam mať problémy zo zápchou. Včera večer som cítila miernu bolesť v podbrušku, mala som tiež plný močový mechúrik. Dala som si glycerin.čipok a hneď to ustúpilo. Má niekto skúsenosti s tým, mohli byť tie bolesti spojené so zápchou? Ďakujem.

babo_dadush
2. apr 2012

@evelinn111 ahoj, mam podobne prob, som len na zaciatku 10tt ale mam tieto problemy od zaciatku. Tiez som mala bolesti ked toho bolo uz vela, zatial som vsak nemusela nikdy pouzivat medicinu na pomoc, skus pozmenit jedalnicek

jespera
2. apr 2012

aj ja som mala zapchy zo zaciatku - cca v tretom mesiaci to preslo, vecer pri telke si dam ovocie a upravilo sa to samo.

lucka1987
2. apr 2012

@evelinn111 aj ked sa ti to niekedy nezda, lebo predtym si citila bolesti bruska a criev ci naduvanie inak tak to kludne moze byt zo zapchy.. ked si tehu tak sa ti to v brusku trosku posuva a nie vzdy vie zena odhadnut co ju vlastne boli... aj u mna to bolo... myslela som ze mam poslickov a nakoniec ma prehnalo 😀 na zapchu som jedla pravidelne kazde rano nalacno kavovu lyzicu lanovych semiacok 😉

solinkarka
2. apr 2012

@lucka1987 Luci teba najdem snad v kazdej teme 😀 😀

lucka1987
2. apr 2012

@solinkarka ale nie zasa v kazdej .. no sak Marek zaspal.. ja mam upratane akuknem na plochu.. ukaze mi temu o ktorej cosi viem tak sem cosi supnem 😀 😀 😀 😀 a ty tu co robis ? 😀 😀 😀

solinkarka
2. apr 2012

@lucka1987 ja ta sledujem 😀 ale nie kukam plocu a citam vsade ze Lucka1987 😀

lucka1987
2. apr 2012

@solinkarka ale kde vsade.. no zas neprehanaj 😀 si mala zapchy v tehu ? sak porad evelin ze co to a jak to ... 😀 lebo asi je nas tu viac co sme si mylili tieto dve bolesti bruska

evelinn111
autor
2. apr 2012

Viem, že odporúčajú veľa vlákniny, príp.pšeničné otruby, acidofilné mlieko. Niekedy mi pomôže len pohár teplej vody, tak skúšam takého veci z prírody.

tina7729
2. apr 2012

@evelinn111 ja mam z tym tiez problem od zaciatku tehu. a vo vyssom stadiu je to horsie ☹ skusam kadeco,na chvilu pomoze a potom zas nic. ale tie lanove semena su dobre,ja si ich aj do jogurtu davam.susene slivky, vlakninu treba vyskusat co bude platit na teba

zdenka270921
2. apr 2012

no ja presne tiez toto iste, zacalo to cca v 10tom, vselico som skusala, ale uz sa to upravilo- kazde rano zacinam poharom vlaznej-teplej vody, za tym po chvilke pohar acidka , sice mi pridu take bolesti, asi ten pohyb criev, ale zapcha pominula.. Ale bolesti pred stolicou mavam, co predtym nikdy..

blanch12
2. apr 2012

@evelinn111 ja ta asi nepotesim...u mna zapchy zacali asi od tretieho mesiaca a boli az do konca....vyskusala som snad uuuuuplne vsetky "babske" recepty, rady, potraviny.....nic nepomohlo.. ☹...ulavilo sa mi az pred porodom, ked prisiel klystir -D, ale dufam, ze u Teba to bude ine! 🙂 ...inak mne gynekolog neodporucal pouzivat dlhodobo cipky - aby som nemala problem po porode...

monyccka
3. apr 2012

@evelinn111 ja som mala problemy so zapchou aj pred tehu a v tehu sa to zhorsilo. Kupila som si psylium a kazde rano zjem nalacno malu lyzicku, zapijem vodou a vybavene. Odvtedy mam vystarane 🙂 Jem ho uz cez tri roky. nema vedlajsie ucinky, moze sa jest lubovolne dlho, pretozer je to vlaknina a mas istotu, ze pomoze. A este treba dbat na vela tekutin. V tehotenstve obzvlast, aby oblicky pracovali ako maju 🙂 Prajem pohodove tehulkovanie 🙂

suuzi
29. nov 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

caute cicky,

tiez sa borim so zapchou uz asi 4 mesiace, som v 7 mesiaci.
najprv mi pomahali slivky a hrusky, ale prestali zaberat.

vygooglila som toto
http://www.vemica.eu/eshop/inulin-vlaknina-z-cakanky
kazde rano si dam 1 polievkovu lyzicu do ovsenych vlociek a kazdy den sa mozem pekne vytoto a aj konzistencia je ovela maksia - urcite odporucam🙂

suuzi

12etuska
9. dec 2012

Ahojte....aj ja mam takyto problem ...nasla som si sposob,ktory sa mi velmi osvecil...vzdy ked nejdem aspon 2-3 dni na wc tak idem na cerstvu stavu a dam si zo zahradky- jablko, mrkva, hruska ...alebo len jabko a hrusku...je tam dost vlakniny a rano ked vstanem je uz vsetko v pohodicke 😀 😀 😀 😀 😎 😅

magdalena77
21. jan 2013

Ahojte,
potrebujem poradit.. na som v 21 tyzdni tehotenstva a na zapchu mi nepomaha vobec ale vobec nic.. od teplej vody nalacno, teplej vody s citronom, olivovim olejom, susene slivky, ani kysla kapusta, ani jogurty, ani vlaknina - myslim Psylio sa to tusim pise ani Duphalac sirup, ani glicerinove cipky ani mydlo do konecnika... vyskusala som vsetky osvedcene recepty co som tu nasla ☹( existuje este nieco?
jem pravidelane ovocie aj zeleninu v maximalnom mnozstve ze nieedy mam pocit ze jem len to ☹ mam velmi nafuknute brucho a az mi byva zle a som nervozna.. na toalety idem tak 1x do tyzdna a nie tak ako by som potrebovala ☹ vie mi niekot poradit este nieco ine??? dakujem vlemi pekne za odpovede

lola7712
4. feb 2013

@magdalena77 .....ako keby som to písala ja...........tiež som už vyskúšala všetko.....a nič nepomáha..........dnes som sa skoro roplakala na WC......neviem ako to moje bábo vytlačím, ked ani h...........neviem vytlačiť ☹

beelinka
4. feb 2013

Ahoj ky dievčatá ja som mala tento istý problém pri malom tuším som nebola na veľkej aj 8 dní.. Myslela som že ma rozdrapí.. Neviem čo všetko ste vyskúšali ale mne pomohli veľmi ľanové semiačka drvené a pivovarské kvasnice.

magdalena77
5. feb 2013

@beelinka ano vyskusala som aj lanove semiacka, pivovarske kvasnice do ust ale nedam ☹ mam k tomu vysloveny odpor 🙂

beelinka
5. feb 2013

No ale sú aj lisované v tabletkách ... Ani tak ?
Jablková vláknina tú si skúšala ??? Ja som vyskúšala fakt všetko myslím že som to jedla obdeň a dokonca nejaký nápoj chutilo to ako blato niečo podobné ako to psílium 😝
No a pila som mixovaný banán s mliekom medom a ovsenými vločkami ... Tiež to nebolo ktovie čo na chuť ale po troch týždňoch sa mi to upravilo a bol pokoj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre