Zarába doktor na liekoch?

voucher
31. jan 2017

Ahojte. Pred X rokmi som mal problémy s tlakom, tak odvtedy beriem Vidonorm, ráno jedna tabletka denne. Chodím pravidelne (každé 3 mesiace) na kontrolu k doktorovi, kde mi testujú krv, moéč a stále EKG spravia. Výsledky sú OK, som rád. Vidonorm stále beriem, OK.
---------------
no a posledne vysetrenie bolo pred 3 dnami ... vsetky vysledky v poriadku (z krvi, mocu, aj ekg). sedim u doktora, vravi mi, ze vsetko OK, ja ze fajn, ze nemam tazkosti. A potom to prislo: predpisal mi ten liek, co beriem denne a na moje prekvapenie mi hovori: predpisem vam liek na cholesterol, hoci pred par minutami mi povedal, ze cholesterol OK a potom dalsie veci. Konkretne Vidonorm, na tlak a pridal k tomu: Magnerot
Silymarin
Atorvastatin
-------------------
Takze zhrnme si to: vysledky OK, vsetko OK a doktor mi predpisal 3 lieky naviac. Podla mna ma z toho zisk a preto to spravil. Zatial som si tie lieky naviac nevybral, chcem sa spytat niekde inde (iny doktor) co si o tom mysli.
----------
Váš názor?

pribinak
31. jan 2017

preco neides k inemu doktorovi na konzultaciu, vsak tu nikto nevidi tvoje vysetrenia ani vysledky

voucher
autor
31. jan 2017

@pribinak v poslednej vete som to napisal.

jankalukasova
31. jan 2017

@voucher a neopýtal si sa toho svojho doktora prečo Ti to všetko predpísal, keď výsledku sú ok?

voucher
autor
31. jan 2017

@jankalukasova nie, ponahlal som sa do prace. Milujem to ked som objednany na 09:30 a vezme ma o 11:00.
Mal by som ist na konzultaciu k inemu doktorovi, len to nie je take lahke, lebo pridem k inemu a on mi povie, ze nech pridem o mesiac, tak to funguje.

zuzanalumnitzerova
31. jan 2017

Pokiaľ je to naozaj s Vašimi krvnými výsledkami tak, ako píšete, farmafirmam a všetkým okolo by som zarobiť nedala...

jankalukasova
31. jan 2017

@voucher určite by som šla k inému... skúsila by som hľadať ordináciu, kde to mesiac trvať nebude.. aj v podstate aj keď bude, tak v tom zas taký problém nevidím... lebo všetky tie lieky sú "behom na dlhé trate" a nástup ich účinku je dlhodobý. Ja by som ich proste nenasadila a čakala na druhé vyšetrenie.

sardinka336
31. jan 2017

@voucher tlak mas v norme vdaka tym liekom, len čo ich vysadiš tak sa ti problém vráti. Vysoky tlak ti niči cievy atd...takze len ich uzivaj. Ostatne sa je tazko vyjadrit nakolko nikto nevidi realne tvoje vysledky ...Hlavne tu nepočuvaj reči o tom ako neuzivat lieky na tlak..
Ak ti tak zalezi na konzultacii s inym lekarom tak si zaplatiš neviem 20 euro niekde a pojdeš inemu. Zial...máme tu kapitalizmus, takze aj za zdravotne služby sa plati, ak chceš niečo lepšie. Neverim ze v KE nemate moznosti...nečakat mesiac na vyšetrenie atd...

severanka90
31. jan 2017

@voucher tak vsetky tri tie lieky co ti este pridal su len vyzivove doplnky, sylimarin konkretne na ocistu pecene, magnerot je magnesium s nejakou kyselinou a to tretie daco na upravu tukov, koli cholesterolu. V lekarni ich podla mna cele budes platit. Lekari to bezne robia, ze predpisu aj nejaky vyzivovy doplnok, napr.ten sylimarin sa dava koli tomu, aby sa zregenerovala pecen pri dlhodobom uzivani toho lieku na tlak...obvodna ho 1x za rok dava aj mojim rodicom ktory sa liecia na tlak. Nemyslim, ze by doktor z toho mal nejaky biznis.

juhseverzapad
31. jan 2017

@voucher Samozrejme! Aha, nemala som dovolenku, tak šup k doktorke pre očr. Hned malej nasadila atb a pri tom jej nič nebolo. Samozrejme recept letel do koša.V dnešnej dobe ti predpíšu hocičo.

lienkasta
31. jan 2017

Beries vlastne od tlaku dve tablety v jednej _ ide o kombinaciu dvoch antihypertenziv zo skupiny acei a bvk....takze bez liekom sa ti vysoky tlak v priebehu niekolkych dni opat zvysi....mas problem ked si predpokladam vo svojom veku uz na dvojkombinacii antihypertenziv...kolko mas cholesterol _ podla najnovsich guidelines esc sa hladina kedy liecit cholesterol znizila....preco sa neporadis so svojim lekarom? Uplna blbost riesit to s laikmi na webe. Vela zdravia🙂

voucher
autor
31. jan 2017

@sardinka336 ja beriem len jeden liek pravidelne. Asi si to necitala dokladne. On mi predpisal 3 lieky naviac, tie som nebral, chapes ?
Co sa tyka tych dalsich liekov, mne ide o to, ci musim do seba davat dalsiu medicinu, dalsie lieky, ked ma dobre vysledky.
Osobne si myslim, ze doktor ma biznis z toho, co predpisuje.

@lienkasta Vidonorm su 2 tabletky v jednom? tak to myslis?

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkasta
31. jan 2017

Inak vidonorm ma z dostupnych dvojkombinacii antihypertenziv aktualne najnizsie doplatky, ak ide o peniaze🙂

voucher
autor
31. jan 2017

@blankaj dakujem za detaily, toto som potreboval vediet.

sense
31. jan 2017

Moj nazor...ak si tam 1,5 hod cakal uz tych par minut si mohol venovat otazke naco dalsie tri lieky....lieky by sim nevybrala , ak su vysledjt ok, uzuvala by sim nadalej len ten jeden, a bud by som mesiac pockala na termun u ineho lekara al obetovala 20 eur a urcite mesiac xakat nebudes...

lienkasta
31. jan 2017

Ano si na dvojkombinacii antihypertenziv
@voucher
@voucher
@voucher
@voucher

voucher
autor
31. jan 2017

@lienkasta
Vidonorm beriem uz X rokov, v tom nie je ziaden problem. Moja otazka bola o tych 3 liekoch co mi predpisal doktor naviac, pri dobrych vysledkoch.

dominika6
31. jan 2017

@voucher tu žiadny lekár nieje si na zlej adrese a druhá vec,áno doktor zarába na liekoch,preto chodia z provízii 5x do roka na dovolenky..a ak ti liek na tlak vyhovuje žiadnych 10 dalších brať nemusíš..aj keby si mal výsledky horšie,všetko je to o strave,pohybe a strese...nie chémii..

shia
31. jan 2017

ja si tiez myslim, ze doktori predpisu hocico, z prvej ruky viem, ze maju z toho od tych farmafiriem peniaze, dovolenky a neviem co vsetko, dcerke nasadi hned ATB len jej soplik vytecie, ale nedala som jej ani raz, a vzdy jej to za 2 dni preslo! nahoda? nemyslim. sama vidi,m, ze jej nic nie je, naco ATB? ved to ma byt posledna moznost! aj moj byvaly gynekolog do mna chcel roky tlacit antikoncepciu, pricom som mu stale vysvetlovala, ze ja ju nechcem, no radsej som odisla nez s nim "bojovat".--a o nom viemm, ze ma za predpisy antikoncepcie dovolenky v exotike, takze asi tak (poznam ho osobne).proste, len zarabaju. Preto teraz chodim statnym, ti z toho az tak vela nemaju ako sukromni 😀 tak neriesia tolko liekov zbytocne 🙂 No aj tak si niekedy tie lieky proste nedam, a zatial som na to nedoplatila (klop klop). Aj moja internistka do mna tlacila lieky, ja som si ich sama zacala davat menej a menej az som s nimi prestala, povedala som jej to, ale az po tom, co mi oznamila, ze mam dobre vysledky 🙂 takze uz neberiem. Manzel tiez bral Vidonorm a este dalsie 3troje, mal 6 liekov na tlak za den a to nema ani 30 a ani ziadny zavazny problem!! posielala som ho tolko doktorke, nech mu to zredukuje, az konecne nastastie isiel, teraz ma dvoje, najradsej by so bola keby nemal ani tie :-/

anikka
31. jan 2017

@blankaj ja sa tiez liecim na vysoky tlak a uz mam aj lieky na cholesterol (tým som sa dost dlho bránila), hladala som moznosti prirodnej liecby, nasla som dobre referencie prave na pestrec (ocista pecene, znizenie cholesterolu) ALE vraj zvysuje krvny tlak. Nie je to kontraindikacia ak mu pri vysokom tlaku odporucil liek s pestrecom? Moj lekar tiez vie len predpisat lieky, ak spomeniem ci neexistuje nieco prirodne tak sa na tom zasmeje ze nie, nic neucinkuje....

evittam
31. jan 2017

@voucher Prepáč, ale to je už pekná výhovorka - no už keď si tam tak dlho čakal a záleží ti na tvojom zdraví tak 5 minút na to aby si sa spýtal svojho lekára prečo tak spravil ti už hádam mohlo stáť za to. Ale to je každého osobná vec ako rieši veci so svojim lekárom. Ľudia - s prepáčením - neotvoria hubu tam kde majú ale potom sa budú pýtať na MK. 😀

voucher
autor
31. jan 2017

@dominika6 nemyslim, ze som na zlej adrese. Na zaciatku som napisal, ze sa pojdem informovat k doktorovi inemu a napr. nick @blankaj mi dala krasny detailny popis tych liekov a to som presne potreboval vediet ...

lienkasta
31. jan 2017

Kolko mas celkovy cholesterol, TAG, HLD ch, LDL chl, GMT, ALP,AST_ cisla? Nemozem citat tie laicke komentare...
@lienkasta

maciatkolulu
31. jan 2017

@juhseverzapad to je fakt komicke, ty si chcela odrbat dr a dr teba, pekne ste sa stretli😅

maciatkolulu
31. jan 2017

@voucher nemas 5min.na to, aby si sa opatal doktorky, ale vypisovat na MK, kde mas "zarucene" rady, na to cas mas.... komicke

lienkasta
31. jan 2017

@maciatkolulu _ si trafila, plne sa s tebou stotoznujem🙂

juhseverzapad
31. jan 2017

@maciatkolulu Veď to🙂 Ale aj keď decká sú choré, tak prvé čo napíše atb a daľšie 2 recepty. Smer kôš. Načo? Za týždeň kontrola, decká lieky ani nevideli a verdikt dr.- zdravé.

wewika1
31. jan 2017

@voucher predpokladam, ze ti lekar dal spravu s výsledkami a tu ti staci prekonzultovat s obvodnym alebo aspon niekym kto sa tomu rozumie 🙂

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
surriana
31. jan 2017

Ono to tak funguje ze lekári maju bezne dohodu z lekarnami ze za predpis takeho a takeho lieku maju urcite percento z predaja.Najcastejsie je to vidno ak je lekar v nejakej polyfunkcnej budove kde sa nachadaza aj lekaren....vtedy uz lekar nedava recept do ruk pacienta ale posiela cez pc a povie vyzdvihnite si vedla v lekarni.....takze ano lekari maju nejaku priviziu z predaja liekov......ale neviem ci je to aj tvoj pripad.....