Zaseknutá sánka

baja_24
12. jan 2021

Dobrý deň, asi 3 týždne na pobolievala lava časť sanky, pri jedeni, otváraní ust a pod. Nebola to síce nejaká hrozná bolesť, ale bolo to nepríjemné. Bola som na rôznych vyšetreniach, vrátane zubára a krcnej, všetko v poriadku. Bolo mi odporucene sánku setrit, ale pred 3 dňami som si jeden vecer všimla, keď som si umyvala zuby, že mi preskakuje ten sankovy klb pri otváraní ust a ledva som ich mohla otvoriť. Na druhý deň som ich už ani neotvorila. Až tak to nebolí, ale sánku neotvorim, max na To, aby som sa najedla a koniec. Vo štvrtok idem k celustnemu ortopedovi. Máte s tymto niekto skúsenosti? Mám 25 rokov. Nikdy predtým sa mi to nestalo. Aj keď sa snažím, tým klbom nepohnem, je akoby úplne stuhnuty a zaseknuty. Cítim taký tlak na tu časť sanky. A zase nechcem nasilu otvárať, bojím sa, že potom nezavriem usta.

wewerica22
28. jan 2021

@baja_24 ja mam tento problém asi od strednej školy kedy som sa tak zasmiala že hlavu som zaklonila a proste sa to seklo. Asi odvtedy mi v sanke praská aj pri zyvani a často sa stane ze sa zasekne a viem otvoriť ústa len tak do polovice. Naposledy sa mi zasekla u zubára a raz som to mala tak zaseknute asi týždeň. Bolo mi povedané ze som brala veľa antibiotík v detstve. Viac som to neriešila. Daj vedieť co bolo na tom celustnom 😉