Závraty a ich príčiny

joy75
27. jún 2013

Čo môže byť príčinou závratov ak je tlak v poriadku? Závraty pretrvávajú až do doby kedy nedôjde takpovediac k vyvracaniu, pokračuje to bolesťou hlavy kedy je potrebné užiť tabletku od bolesti a až potom je všetko v poriadku. Na druhý deň dochádza k tomu istému problému a stále to isté dookola. Poraďte prosím kde resp. čo môže byť príčinou. Ďakujem.

yourlife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
l.enk.a
27. jún 2013

Príčiny môžu byť rôzne...a závisí to aj od ďalších okolností...odkedy to trvá, čo závraty provokuje, zmierňuje, či sa objavujú náhle, či ťa ťahá do strany alebo skôr točí, či ti súčasne nepíska v uchu a pod. Preto by si mal ísť určite na neurologické vyšetrenie. Môže to byť z preťaženej krčnej chrbtice, porucha vestibulárneho aparátu, migréna, porážka alebo niečo vážne. Preto to nepodceňuj a určite navštív neurológa.

joy75
autor
27. jún 2013

začalo to od včera. a začalo to náhle akoby z ničoho nič. keď stojím alebo ak niekde kráčam tak mám pocit akokeby som mal každú chvíľu spadnúť z nôh. točí sa so mnou akoby celý svet.

ematko29
27. jún 2013

@joy75 môj manžel mal rovnaké príznaky pred 4rokmi a ana druhy den už nemohol koli zavratom avracaniu ani na nohy vztať,nasledovala hospitalizácia a diagnoza vysoký vnutroočný tlak.

l.enk.a
27. jún 2013

@joy75 Tak navštív neurológa, príp. choď na pohotovosť a odtiaľ ťa odošlú na neurologické vyšetrenie. Cez internet ťa nikto nevyšetrí a nevylieči. Nepodceňuj to.... Viac Ti pomôcť neviem.

ematko29
27. jún 2013

@joy75 nasadili kvapky do očí atrvalo mu zhruba pol roka kým mu tie závratte pominuli uplne,taktiež bral lieky aby to preslo.Teraz je už uplne v poriadku ale kvapká do očí stale,živott mu to neovplyvnuje chvala bohu.Ale chcela som ešte povedať,že treba ísť čím skôr k lekárovi lebo ak je to to čo píšem,môže nastať záchvat a môže to poškodiť zrak

astika
27. jún 2013

To môže byť aj z vnútorného ucha, keď je zápal, toto rieši ORL. Mala som a aj môj ocino, aj v nemocnici sme ležali a presne tie isté príznaky. Spočiatku mysleli, že je to infarkt, potom že nádor v hlave a nakoniec toto. Ale na to sú lieky, treba ísť k lekárovi a oni poriešia.

zuzi0911
28. jún 2013

Mne bolo podobne pred vianocami...hlava sa mi tocila aj ked som sedela...ked som sa postavila tak viac a prichadzalo mi nevolno som mala pocit ze odpadnem...no hlava ma nebolela...trvalo to vyse tyzdna...bola som u dr aj na neurologii a internom vsetko bolo ok...dali mi lieky ze ak je tekutina v uchu...no ma usnom som mebola iba som uzivala tie lieky a potom pohoda...treba iat po vysetrenuach aby sa nieco nezanedbalo...

vefi89
28. jún 2013

a kľudne to môže byť aj psychického rázu 😅

ajka82
27. júl 2013

@joy75 mala som podobne ako ty... poposielali ma po moznych vysetreniach, neurologia, interne, ORL, nikto nic nezistil, nakoniec po dlhsom case sa prislo na to ze to bolo psychickeho razu 😔

kveta
27. júl 2013

@joy75 Zuzena cieva. Liek od bolesti moze cievu rozsirit a tak mas klud.

mia002
24. jan 2016

@ajka82 a Prosím ťa aké lieky si užívala