Závraty z krčnej chrbtice

silica
30. sep 2015

Ahoj, tie čo máte problém so závratmi, kvôli krčnej chrbtici, ako sa to prejavuje?ako by ste popísali tie závraty? Dá sa s tým aj niečo robiť, pomáhajú nejaké lieky, alebo cvičenie alebo je to už nastálo? :( A ako často sa Vám závraty objavujú? Ďakujem za rady

marika1066
6. jún 2019

@julinnka2 veď tých ad sa bojím no teraz mám lepšie obdobie cítim sacelkom v pohode neviem či to môže byt tým ale od lakťa má boli ruka celé predlaktie

julinnka2
8. jún 2019

@katarina.banska existuje liek , nemas sa coho bat. Zajdi sa psychologickou uvidis pomoze ti.. ja som sa tak 2,5roka trapila.. viac som prezivala ako zila.. stale strach, pozorovanie sa, obcas som sa citila ako z inej planety, dezorientovana, nonstop unavena, nevladala som,vela som plakala, zavraty som mala skoro nonstop.. proste som sa bala aby som svojim nesustredenim nesposobila nejaku nehodu.. teraz beriem 2 mesiace lieky a je mi super. Konecne zijem nie len prezivam.. mohla by si skusit aspon zajst za psychiatrom a uvidis co ti povie.. ja som uz proste chcela lieky lebo som chcela normalne zit.

julinnka2
8. jún 2019

@marika1066 nebudem pisat ze sa nemas coho bat.. ano nieje to vyhra brat AD ale proste ak to nejde.. ak je narusena chemia mozgu ktoru potrebujeme pre normalne fungovanie tak aj tie pomozu.. tiez som sa bala, nechcela som ich ale 2,5roka prezivat tak ako som prezivala ja uz viac nechcem.. mozno by stacila konzultacia so psychiayrom ved to ci lieky vezmes od neho ale nie je na tebe.. nikta ta nutit nemoze...mne pomohli.. velmi.. nemam zavraty, som stastna, mam viac energie, neplacem , nebojim sa vsetkeho ako male dieta proste konecne zijem..

marika1066
8. jún 2019

@julinnka2 no tak keď sa vrátim domov budem musieť k nejakému skočiť ,, lebo mna ani nenapadne nič normálne len samé hlúposti , vždy sa niekomu niečo stane a to je strašne

sona2014
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sona2014
10. jún 2019

@julinnka2 ako sa volali tie lieky?dakujem

mistrall
10. jún 2019

@katarina.banska ahoj toto aj mne vravia ze psychika..mne to zacalo mam pocit ze po chripke, prvy x v zivote som ju asi mala, vratili sme sa z dovolenky a hned som to chytila / asi od deti..odvtedy som sa zacala brutalne sledovat vsetko, kazde pichnutie, neskutocne ma bolei predlaktia, malatna, som bola kao permanetne opita..hlava sa mi zacala tociievat, co je pri chripoke ok, ale odvtedy mam pocit akoby mi to ostalo
a to je uz vyse 3mesiace
mala som MR mozgu, lebo som sa uz obavala kadecoho, aj ORL vysetrenie na vestibularne poruchy som mala, to bolo viacmenej ok, ze to hadam prejde..
krcnu som este nemala vysetrenu, aktualne ma neboli, ale bolievala chvilu, mne povedala neurologicka ze nemaju radi terminologiu ze zavraty z krcnej chrbtice
ale tak ja uz naozaj neviem z coho by som mala taketo stavy hm...ako ty popisujes..presne
ja sa uz niekedy rano budim s tym ci to zas dnes budem mat..bludny kruh toto

julinnka2
11. jún 2019

@sona2014 myslis AD ktore beriem?? Arketis a na zaciatku pol frontinu rano a cely vecer ze kym AD zaberu aby sa stavy nezhorsili.. beriem 2 mesiace AD a frontin na vecer som postupne znizovala a uz ho neberiem este polku rano ale aj ten od jula budem vysadzat a uz len tie AD. Ale ked porovnam ako som sa citila predtym a teraz tak rozdiel o 80% .. ale samozrejme treba aj hlavu prestavit a prijat tie AD ze pomozu..

julinnka2
11. jún 2019

@marika1066 presne ja som tiez mala strach .. stale o kazdeho som sa bala.. potom tiez som sa stale sledovala tep,tlak.. kazde pichnutie uz boli smrtelne diagnozy. Proste deeees teraz ma to uz nenapadne.. su chvile ked sa sledujem a bojim ale to su skor take psychicky narocne chvile ako v nedelu ked sme boli na pohreb.. ale inac konecne fungujem normalne. Urcite chod aspon na konzultaciu a uvidis co ti povie..

katarina.banska
11. jún 2019

@julinnka2
@mistrall no presne taketo pocity zazivam aj ja. v auguste som bola prechladnuta do toho som dostala salmonelozu vtedy sa mi strasne zatocila hlava,ze som nevedela ani z postele vstat. preslo to po par minutach. no odvtedy sa nieco udielo a strasne sa bojim,ze ten stav zase pride..... mam pocit,ze sa mi toci hlava, aj ked viem, rozoznat kedy sa mi toci a kedy nie. problem mam aj s krcnou. v pohode som ked lezim alebo sedim, no ked sa s niekym rozpravam a stojim, tak taky blby pocit mam,ze co ak mi pride zle....odpadnem alebo co..... no zle. niekedy mam dni, ked som uplne v pohode. mame velky dom, muz pracovne dost vytazeny, dve male deti, pracu aj ked na polovicny, cize si vravim,ze mam toho dost a mozno aj z toho mam taky poict, ze nie som v klude uvolnena. lebo stale nieco robim, riesim....kolotoc. no ten strach mam stale. v noci spim dobre, aj dobre zaspavam. u psychologicky robime autogenne treningy to mi pomaha, aj na jogu chodim. tiez super.no stale mam pocit, ze nie som ok, ten strach podvedomie pracuje...... a tebe to uz uplne preslo ako beries AD? mala si tiez podobne stavy ako ja? dakujem za odpoved

marika1066
11. jún 2019

@julinnka2 no ja mám každý deň rakovinu niečoho iného asi ozaj potrebujem AD, až mi je teraz smiešne z toho

julinnka2
17. jún 2019

@katarina.banska no ten strach je najhorsi.. aj mne sa raz zatocila hlava , pochodila som vseliake vysetrenia nikde nic mi nezistili a od vtedy som v sebe len zivila ten strach .. proste som sa bala ze co ak mi pride zle, co ked odpadnem a nikto mi nepomoze a take bludy.. od kedy beriem AD tak mi ja tak cca o 85% lepsie.. nemam strach normalne fungujem, mam viac energie aj lepsiu naladu.. pomohlo mi to aj ked pred menstruaciou mam rozne stavy tak ako aj dnes zas nejaky ten strach ma prepadol ale aj dcerka ma kiahne teploty nespime takze aj unava, vycerpanie a tak..

julinnka2
17. jún 2019

@marika1066 ja som tiez kazdym pichnutim mala infarkt, pri bolesti hlavy som hned mrtvicu mala ked ma nieco bolelo rakovina proste psycho.. potom som sa skor zacala bat toho ze ked budem sa tolko bat chorob tak si nejaku k sebe pritiahnem tak aj preto som sla k lekarke ..

marika1066
17. jún 2019

@julinnka2 áno presne toto si ja ja hovorim , ale posledné dni mi je celkom v pohode ,,, akurát má boli práva ruka hlavne okolo lakťa,, myslíš že to môže byt z chrbtici?

katarina.banska
17. jún 2019

@marika1066 to môže byt tzv.tenisovy laket. Nic vazne, len kludovy rezim a ak by sa to zhorsovalo tak obstreky

julinnka2
17. jún 2019

@marika1066 fuuu okolo lakta?? Netusim ale nemyslim ze od chrbtice to by ti bud trpla ruka ale len okolo lakta bolest to asi nebude od chrbrice

marika1066
18. jún 2019

@katarina.banska no ďakujem za upokojenie

katarina.banska
18. jún 2019

@julinnka2 zajtra idem k psychologicke, tak ju asi poprosim nech ma objedna k psychiatricke. robime autogenne treningy, ale mam pocit,ze velmi nepomahaju. aj ked je pravda,ze teraz ked sa mi stav zhorsil, tak som necvicila tie treningy.... poznas to? ach toto je hrozne bat sa a ani nevies coho.... ja sa dokonca bojim aj tych AD,ze mi bude este horsie alebo ze mi nepomozu.....

julinnka2
8. júl 2019

@katarina.banska ja som sa tiez bala AD ale poviem ti tak 2,5roka som sa snazila aby to preslo bez AD vsetko mozne som vyskusala a nepreslo.. nechcela som lieky za ziadnu cenu.. ale ked sme cestovali mimo domu a mne cely tyzden bolo brutalne zle vtedy som si povedala dost.. objednala som sa k psychiatricke .. ale treba najst dobreho psychiatria ktory ta aj vypocuje.. dala mi lieky Ad a k tomu kym zaberu mi dala frontin to je na take rychle ukludnenie.. prve mi dala pol tabletky rano a celu vecer .. tu na vecer som uz davno vysadila a beriem este rano polovicku a mam si vziat ak by mi bolo zle.. ale za 3 mesiace som nevzala ani raz navyse tabletku. Teraz v juli mam ist na kontrolu a frontin uz uplne vysadim a ostanu mi len AD .. 1 tabletka rano. No ked si porovnam ako som sa citila a ako sa citim teraz LUTUJEM ze som nesla k psychiatricke uz skor.. zbytocne som sa 2,5roka tyrala a trapila aj ked to neslo.. teraz mi je super a som naspet taka ako som bola.. uzivam si zivot . Smejem sa, zabavam proste zijem a nie len prezivam ..

mrvulka
25. nov 2019

Moje stavy:
Začne to pocitom "ťažkých,unavených oči ,akoby prekrytých priesvitnou fóliou
Postupne prichádza pálenie šije,zátylku,pridruži sa bolesť hlavy.niekedy sa mi pri tom všetkom zvýši tlak.(na vyšší tlak užívam lieky už 6 rokov).teraz mám 41 🙂
-potom príde tŕpnutie prstov rúk,pocit kameňa v hrudi,búšenie srdca,studený pot na celom tele,vrcholí to zvracaním.počas toho všetkého sú prítomné závraty.potom nastane mierna úľava,kedy mám čas presunúť sa autom z práce domov(7 min,.ale to by som bez studeného fukaneho vzduchu nezvládla.)ale to ledva dobehnem do wc,aby som znova zvracala.potom,keď som už doma si lahnem.ak sa mi dá,zdriemnem.na noc sa presuniem do spálne.rano na ďalší deň viem fungovať,ale som celý deň,ako "po opici".(aj keď neviem,ako sa človek po opici cíti,keďže nepijem)všetky príznaky sú prítomné aj pri klimaktériu(prechode).pred polrokom mi pri týchto stavoch pomohli masáže asi 5 x po týždni,a mala som pokoj na pol roka.

miminka327
1. jan 2020

😊

marca12
10. jan 2020

Zienky mna strasne bolieva hlava,zacala som si davat doporiadku krcnu chrbticu. Chodila som na uvolnovacie masaze a cvicim a pridruzili sa k tomu bolesti na hrudi. Mam pocit,ze mam skratene svaly,roky som sa hrbila v robote za pocitacom a uz aj chodim zhrbena. Ako som zacala cvicit,mam ukrutne bolesti na jednej strane v miestach,kde sa rebro spaja a prechadza to az ku klucnej kosti. Tiez ma napada smrtelna choroba,uz som si nahovarala,ze mi rastie nador,lebo cvicim asi mesiac a bolesti neustupuju. Mali ste niekto problemy so skratenymi prsnymi svalmi? Za aky cas sa vam chrbat dal doporiadku? Chapem,ze roky zlych navykov neodstranim za par tyzdnov a mozno to potrva znova roky,kym bolesti zmiznu.

mrvulka
11. jan 2020

Odporúčam fyzioterapeuta.ja som mala pocit,že mám balvan na hrudi

marca12
11. jan 2020

@mrvulka za aky cas ti pomohol? Chodila som v lete k fyzioterapeutovi,ale vysledok som nevidela. Je pravda,ze som to zanedbala a prestala cvicit.

mrvulka
11. jan 2020

@marca12 úľavu som cítila už po prvej navšteve,ale stále "nie som to ja".v utorok idem na dalsiu fyzioterapiu,a preventívne si dám cca každé 2 týždne,kým sa nedostaví úplná pohoda.

jefinka18
16. máj 2020

mozno mi budete vediet pomoct....mam uz 3 roky zavraty...zacali uplne necakane...a aj sa stratili asi pred pol rokom..a teraz mam ich zas..bola som u obvodbej na krv, mam za sebou neurologiu, kardiologiu aj interne a nikto neviem z coho to mam...vsetky vysledky v poriadku...mala som pol roka pokoj a znova zacali..toci sa mi hlava, na zvracanie, boli ma hlava ale nie stale ale pocas dna viac krat...guca v hrdle a citim ako mi preskoci srdce...ale na ekg aj holter aj echo v poriadku...nemozem normalne fungovat ked ma chyti zavrat...bojim sa ze odpadnem alebo sa mi nieco stane .. zacala som aj cvicit ale nepomaha mi to...mam len 33 rokov ale nefunguje ako ine mamicky...vstavam s tym ze zas pride zavrat a hlava sa bude tocit....

miminka327
17. máj 2020

@jefinka18 a 3roky v kuse ste ich mali a neposlali vas nikam? Myslim MR napriklad, alebo CT? Mne začali v decembri a hned som lietala po všetkých vyšetreniach. Musim ísť este zaniesť vysledky z MR neurologičke, lebo začala korona, tal všetko stálo... Ale v podstate mozog mám v poriadku, ale na krčnej mam nejaké mini zmeny, ale vraj nič závažné, to mi sestrička povedala a vycitala som tonaj z vysledku. Ale čo som sa odsledovala tak ja osobne mam určite pohybové závraty. Na MR som isla hlavne kvoli SM, aby sa vylúčila. Tak ja som zacala chodiť aj na masáže a tiež cvičím. Ale keď si idem ľahnúť večer tak sa musim trochu ustalit, lebo ma točí a pootm ráno tiez nemôžem vyletieť z postele, musim sa postupne postaviť. A to už som rada, ze aspon ležím, spávala som 2,5mesiaca v sede 🤦‍♀️🤦‍♀️ ale uzivam aj lieky a vitamíny.

miminka327
17. máj 2020

@jefinka18 a menierov syndrom v vylúčili?

kvetinka75
17. máj 2020

Pomohli micviky na chrbticu, rehabilitacie, masaze

julinnka2
10. jún 2020

@jefinka18 ja by som na tvojom mieste skusila psychologicku, spravi ti testy ci nahodou to nieje zo psychiky. Nechcem ta strasit ale mne na zavraty pomohli az antidepresiva.. Tiez mam 33rokov ale to co opisujes to ako keby som ja o sebe pisala.. Ak chces kludne mi napis spravu.. Ja som bola na vsetky vysetrenia vsetko bolo v poriadku, vylucili SM, na krcnej mam vysunutu platnicky ale z toho to vraj nemoze byt.. Nakoniec u psychologicky sa zistila postraumaticka stresova porucha s panickou a uzkostnou poruchou.. Pomohli az lieky.. Nic nepomahalo...