Závraty z krčnej chrbtice

silica
30. sep 2015

Ahoj, tie čo máte problém so závratmi, kvôli krčnej chrbtici, ako sa to prejavuje?ako by ste popísali tie závraty? Dá sa s tým aj niečo robiť, pomáhajú nejaké lieky, alebo cvičenie alebo je to už nastálo? :( A ako často sa Vám závraty objavujú? Ďakujem za rady

miminka327
10. jún 2020

@julinnka2 neviem komu si toto napísala 😁

julinnka2
10. jún 2020

@miminka327 tej holke jefinka18 ona pisala ze ma 3 roky zavraty...

julinnka2
10. jún 2020

@miminka327 aj som ju tam oznacila...

miminka327
10. jún 2020

@julinnka2 aha, neukazalo mi to. Pardon 😊

julinnka2
11. jún 2020

@miminka327 v pohode nic sa nedeje..

diuska86
11. nov 2020

Ahojte kočky je tu ešte aktuálne niektora čo má obdobne problémy?mňa to chytilo minulý rok v októbri po bežnom prechladnuti,kým ma niekto začal riešiť prešli 2 mesiace,v decembri som. Sa dostala k neuro tá že mám stuhnutú šiju že to bude z nej,predpisala rehabky,koncom januára som začala cvicit,na prelome februára a marca to postupne úplne odznelo.mala som pokoj s tým že som každý deň cvičila to čo mi ukázali na rehabke až do októbra tohto roku,kedy má to opäť zdraplo po bežnej viroze (sopliky).Baby ja už som zúfalá,CT minulý rok nič nepreukázalo,teraz idem na magnetickú hlavy a krčnej chrbtice,mam pocit že keď ma to teraz chytilo že to bolo miernejšie ale začalo soľ chodiť na rehabky kde cvičia SM systémom a učili na dýchanie a postoj keďže vraj letím telom vpred a odkedy som to zacala aplikovať tak sa to zhoršilo.tocaky,pocit na vracanie,ako keby tlak na oči že napriek tomu že nie som unavená tak ma tlačí do spánku,sem tam šumenie v ušiach. sama som sa objednala vopred na vestibularne vyšetrenie keďže sú tam dlhsle cakacky,termín mám až vo februári že či to nemám z ucha ale neuro to skôr pripisuje ku krčnej.len mňa ani neboli,necítim ju vôbec.len keď idem za fyzio alebo masérov a pod každý hovorí že mám strašne stuhnutú tu šiju.kocky ja už neviem čo so sebou.dve malé deti doma a zo mňa troska.clovek by povedal že keď som si to odzila minulý rok tak sa vzchopim ale prd.len sa ľutujem a stresujem.cele zle.minuky rok má to držalo 5 mesiacov.to je akoze normálne?to po každej viroze budem mať toto?veď to je neskutočne.mate to ešte niektorá?

katarina.banska
11. nov 2020

@diuska86 poznam... Nemôžes to mat aj zo psychiky? Zajtra ak nezabudnem tak ti napíšem moje stavy :D no tiež točenie, pocit, že idem odpadnut. Mam krivu chrbticu,vraj je to z toho. Pravda, že keď cvičím pravidelne tak je to lepšie. Tiež na magnetickej všetko ok. Ja mam ešte aj problém s uchom. Na jedno horšie počujem no podla orl je v poriadku len teda horší sluch... Ale z čoho??? Ach tiež som z toho a nervy, ale čím viac stresujem, tak samozrejme mi stuhne sija...som potom celá napätá... Plus trpím úzkostami

diuska86
11. nov 2020

@katarina.banska jasne že som napätá a v strese keď mi je stále zle,u mňa neuro povedala že podľa nej to nie je z ucha lebo vtedy to býva skôr navalove,z ničoho nič,trvá to zopár dní a potom je lepšie,tento.moj stav je nemenný.prosto mi je 24 hodín denne rovnako zle s nejakými miernymi odchýlkami.fakt neviem či ti pripisovať k cvičeniu že mením to dýchanie a postoj alebo k čomu. Som na prášky.

miminka327
11. nov 2020

@diuska86 ahoj, ja som pol roka spavala v sede, keďže som si nemohla vobec ľahnúť, bola som ako na kolotoči, ale keďže toto všetko skomplikoval aj kovid, tak som prešla všetky vyšetrenia a vsetko ok, ale na vestibularne vysetrenie by som išla aj ja. Kam si sa objednala? Neuzivas nič? Ja užívam meniserck24 a zacala som tiež cvičiť jogu, niekedy mám taky pocit, že ma potoci, ale je to dobre. Ale psychika je určite dôležitá, ale kto by bol v takejto sytuacii úplne ok, žepravda? Možno sa ti to upraví, keď budeš cvičiť dlhšie.

diuska86
11. nov 2020

@miminka327 a tebe to kedy ustalo? neberiem zatiaľ nič,nechcú do mňa pchať lieky zbytočne.no je málo takých ambulancií,idem na Antolsku

katarina.banska
11. nov 2020

@diuska86 joga aj mne pomáha 🙂 a na to vyšetrenie vestibularne tak poslala obvodná? Na takom som nebola, ale šla by som.... Tiež nie som ok, ale u mňa to bude si myslím najviac psychického pôvodu :(

miminka327
11. nov 2020

@diuska86 tie lieky čo užívam som najskôr brala 3x 1, teraz už polku ráno a večer celu. Oni su zrovna na tieto tocaky. Mne ich na ORL nasadila keď som bola na vyšetrení a neurologicka iba oddobrila.

diuska86
12. nov 2020

@miminka327 áno chápem,mne ORL tiež nejaké predpísal ešte minulý rok ale tie sú tuším na tocaky ak sú spôsobené vnútorným uchom,keďže mi vtedy povedali že to je z chrbtice tak som ich n začala brať,teraz počkám na výsledok magnetickej a uvidíme,povedala že tam by malo byť vidieť aj nejaké poškodenie ucha a podľa toho by mi niečo predpisala asi. A ty aké lieky berieš?dnes mám fyzio tak sa jej spýtam či je toto normálne.tak som sa tešila keď som mala 7 mesiacov pokoj a opäť mi to spustili virózy,minulý aj tento rok som bola 3x po sebe chorá (nádcha obyčajna) a po tej tretej nádche sa mi to spustilo.

diuska86
12. nov 2020

@katarina.banska zatiaľ nikto ale vypýtal si výmenný lístok od neuro

nikaill
22. júl 2021

@montblanc ahoj,mna to zaujima,lebo mam tiez problem so zavratmi
Ale jabto mam akoby permanentne...nie nahle
Krcna chrbtica je podla neurologa napata...nemam vyrastky, na RTG som bola,ale zmeny su
Skolioza, prehnuty krk dopredu ( zo zdvihania ...)
Chodim na rehabky ale zatial nevidim rozdiel
Rehab.doktorka zas povedala,ze nie som nejak stuhbuta,ani prricviknuta"...skor ze mam vsetko take az prilis uvolnene

mooonika1975
22. júl 2021

@nikaill treba posilňovať, moc uvoľnene je zle, chrbticu musia držať svaly a ak nie, tak robí problémy

tribratri
22. júl 2021

@mooonika1975 neboli by nejake priklady na cviky? link alebo video...

mooonika1975
22. júl 2021

@tribratri sm systém je asi najviac

nikaill
22. júl 2021

@diuska86 ja podobne....

nikaill
23. júl 2021

Dievcata, dospeli ste k niecomu konkretnemu? Okrem cvicenia samozrejme...pripadne ak mate konkretne linky na cvicenie, prosim hodte sem
Jasom skusila parkrat jogu - na krcnu chrbticu ale prave na uvolnenie,co asi u mna nie je dobre,ja uz neviem
Na rehabilitacii je prave cviciaca nie velmi ochotna,pride mi to uplne odflaknute, tak potrebujem niekym viest...

diuska86
23. júl 2021

@nikaill ja to mám z ucha, magneticka nic nepreukázals ale bola som na vyšetrení poruchy rovnováhy v Komárne a tam bola maličká odchýlka pri jednom z 9 vyšetrenii. dali mi lieky a už je fajn.vraj stačí silnejšia viróza a môže dôjsť k nejakému poškodeniu a to robí šarapatu.u mňa to asi spustila chrípka v roku 2015.

katarina.banska
23. júl 2021

@diuska86 aky mas problem s uchom?

diuska86
23. júl 2021

@katarina.banska Netuším to nie je ucho ako ucho ale vnútorné ucho (mňa ucho neboli) ale z vyšetrenia vyplynulo že je tam nejaká odchýlka (su to také dvojhodinove vyšetrenia kadejake)

daakotaa
9. feb 2022

@diuska86 ahoj... aj si mala uši zalahnuté? Mne zalieha v ušiach a mávam závraty. Z neuro ma poslali na rehabilitácie a vždy po cvičení mi zalahli uší a bolo mi zle.

diuska86
10. feb 2022

@daakotaa áno zvykla som mavat

agikaku
22. máj 2022

@jannika dobrý deň, ako ste na Tom so závratmi? Ja momentálne 5 týždňov neskutočne. Len zametiwm, zohnem sa a zavrat. Ľahnem na posteľ, závrat. Umývam zuby, trošku predklonn, závrat. Už som z toho depresívna a namyslam si.

daakotaa
23. máj 2022

@diuska86 prosím ťa, dali sa zvládnuť tie vyšetrenia v KN?

diuska86
24. máj 2022

@daakotaa samozrejme, úplne bez problémov,všetci boli veľmi milí a hneď vieš na čom si.

agikaku
4. jún 2022

@tinusa3333 čo vám prosím pomohlo? Ja to točenie mám tak isto.

agikaku
4. jún 2022

@diuska86 a aké lieky vám prosím dali?