Zdravá strava

roberta20
17. jan 2016

Ahoj chcela bi som sa spitat mam poblemi so strvovanim moj lekar mi zakazal konzumovat niekolko potravin napriklad sladkosti,kofein,mliecne vyrobky,mucne jedla,nieke masa. A neviem ako dalej ajbi som dotoho isla len neviem ako nahradit tieto potraviny abi to nebolo niako problemove,.uz aj kvoli tomu ze financne nie som natom najlepsie a dieta nieje lacna.dakujem za odpovede.inac ide o mykozu.dakujem

moni244
17. jan 2016

Ty mas problem nielen zo stravovanim, ved si najdi na internete stravovanie pri mykoze a uvidis,co najdes

roberta20
autor
17. jan 2016

@moni244 nehnevaj sa ale nie som zvedava na tvoje urazky.ked sa ti nieco nepaci nemusis mi pisat.a neziadam ta o nic tak prosim neurazaj lebo ma vobec nepoznas.si drza a asi ty mas problem ked sa takto vyjadrujes

moni244
17. jan 2016

@roberta20 pises na verejnom fore, vo verejnej diskusii, tak mozes cakat rozne reakcie

roberta20
autor
17. jan 2016

@moni244 pozri ked chces urazat tak na to nie som zvedava ani odteba a ani od inej mamicky . Mna moji rodicia slusne vychovali a viem ze ked niekto nieco vypisese na verejnost a este ktomu slusne a nikoho stim neuraza tak sa ktomu tak spravam .a ked ma nieco nezaujima tak pojdem dalej.iba tolko dobru noc ti prajem,DRZANa

moni244
17. jan 2016

@roberta20 😀 rodicia ta mali naucit aj zaklady pravopisu, nielen slus ost 😉

roberta20
autor
17. jan 2016

@moni244 predstav si ze ludia nie su bez chybi za toto ma nikto neukamenuje ale aspon vsetci vidia ze aka si zdrza arogantna krava s prepacenim ☹ 🙂

moni244
17. jan 2016

@roberta20 a ze ty si slusne vychovana, ja som ti napisala normalne, to ty to beries vztahovacne a hned urazas a nadavas 😉

sardinka335
17. jan 2016

@roberta20 a šak čo ti zle napisala? Nemáš google? Aj tam je iste vela odborných článkov šitých konkretne na tvoju diagnozu ...vieš, tebe lekar naordinoval dietu a nepišeš na aku diagnozu...mykoza je tak široky pojem..moze byt na oku, kozi, nechtov, vagine...
Sladkosti nemusíš jest vobec, kofein detto - tieto veci naozaj nepotrebuješ nahradzať lebo ich vo vysledku nepotrebuješ...ale ked už tak ovocie, chutné su aj tyčinky z jablkovej vlakniny. Kofein je len navyk...kup si meltu, je lacna, zdrava a relativne chutna, zvykneš si. Mäso sa odporuča ked tak len kuracie. Vyluč bravčove. Za chvilu je tu popolcova streda - naši predkovia zahajili post - to je na tieto potvory tiež učinne. Na nete je mrte člankov ako sa postiť - ty si sama musíš najsť svoj sposob postu, čo tebe vyhovuje a pri čom ty vydržíš. Pomaha vraj aj Wobenzym...ale ten nie je zase lacny, niekomu pomaha aj vytažok z cesnaku, uzivanie probiotík ..čo sa tyka vaginalnej mykozy - niektoré kočky skušaju tie anionove vlozky, zehlenie nohavičiek, vyhybanie sa bazenom, saunám, mat zvlášť uterak na intimne partie, nemat tesne spodne pradlo - ziadne tanga...treba skušať a niečo zaberie.

katarinamarkova
17. jan 2016

@roberta20 ak ide o mykozu, masticky a cesta k lekarovi su drahsie ako zmena stravy 🙂
- kofein - vynechas - usetris 🙂
- mliecne vyrobky - myslim ze kyslomliecne ti dr. nezakazal.....a keby si aj niekolko dni, mesiacov nic mliecne nejedla....nic sa nestane....mozno len pomoze tvojej diagnoze
- sladkosti 🙂 - vynechas - usetris 🙂 cim nahradit? no vobec nicim, naco???
- bez mucnych jedal tiez prezijes 🙂 tiez nemusis nicim nahradzovat.......
ps: az teraz citam ze ta predosla tema o myskoze je tvoja:
- chces svoj dlhotrvajuci problem vyriesit? tak preco obycajne ciastocne obmedzenie co sa stravy tyka povazujes za tak velky problem? ved je to nieco co ti moze len a len pomoct.....a vonkoncom to nie je drahe ako pises, prave naopak, vies vela usetrit! 🙂

nutrimas
19. jan 2016

@roberta20 Pri mykoze je velmi dolezite vylucit biely, rafinovany cukor, ktr. tvori zivnu podu pre rozmnozovanie bakterii, virusov a kvasiniek. Vylucit je potrebne vsetko, co cukor obsahuje, teda aj sladkosti. Rovnako obmedzit aj kvasnice a pecivo. Vhodne nahrady su:
- namiesto rafinovaneho cukru - brezovy cukor, ktr. neprekysluje, nereaguje s kvasinkami, odporuca sa pri mykozach: https://www.modrykonik.sk/market/bazaar_food_sl...
- namiesto kofeinovej kavy - Zelena kava alebo ajurvedska kava - neobsahuju kofein, hlavna zlozka je cakanka, su rozne druhy a prichute, viac info najdete na nasom eshope v sekcii "zdrave kavy" alebo aj tu na MK:
https://www.modrykonik.sk/market/ine/t652/zelen...
- namiesto kravskeho mlieka - su dostupne rozne rastlinne mlieka, ako napr. makove, kokosoveh, pohankove, sojove, doma je mozno si pripravit mlieko z orechov, ci semien - mandlove, makove a pod.
- muka - su rozne dostupne bezlepkove druhy muk ako kokosova, lanova, pohankova, nopalova, cirokova, amarantova, gastanova atd, vhodne do peciva, ci na chlebik. Pestry vyber najdete aj u nas.
O protikvasinkovej diete piseme aj v jednom z nasich clankov v PROshope, pozrite si clanky pod nasim profilom, urcite tam najdete kopec uzitocnych informacii.
Na zaver by sme este odporucili ANIONOVE vlozky, ktr. maju liecive ucinky, vela mamiciek si ich aj tu vo fore velmi pochvaluje, preto sme ich aj my zaradili do nasej ponuky. Na vyber su denne, nocne, aj intimky: https://www.modrykonik.sk/market/porod-sestoned...

didi1232
30. júl 2016

Počuj ak ti bola nastolená istá diéta a nemôžeš isté jedlá a suroviny, tak ich musíš niečim nhradiť to je viac ako jasné. Neviem či to poznáš, ale existuje taká jedna surovina, ktorá je každopádne veľmi zdravá http://www.najtelo.com/produkty/dostupna-zdrava... a ja osobne ju milujem, tak dúfam, že si ju obľúbiš aj ty. A veľa šťastia pri liečení sa mykozy či čo ti to je 🙂

squishy
7. aug 2016

@roberta20 - ak mas stale zaujem o info k zdravej strave a vybornym a cenovo dostupnym ale maximalne kvalitnym nahradam jedla, napis mi 🙂

ikka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz