Zdravé štípance

florianabotosova
24. aug 2020

Na Facebooku som čítala že aké sú zdravé stipance od včiel. Konkrétne ma neustipla vcela ale osa. Deň 4 a moja noha vyzerá takto. Ustipnutie nebolo schválne. Nešťastne som pohyb ala prstami nohami keď sa osa prechádzala po mojich prstoch

sapetka
24. aug 2020

@florianabotosova no to nevyzera dobre. Vzhladom na to ze je to 4 den isla by som k dr. Mna ustipla osa vcera ale vyzera to ako od komara. Toto je hrozne

miskooo1987
24. aug 2020

Akoze boli nejaké štúdie, kde VČELÍ jed používali pri skleróze multiplex, ktorá nereagovala na lieky, neviem či sa to potom ujalo aj nejako plošne...

Ale toto fakt vyzera hrozne... asi by som aj pohotovosť zvážil... tam vnútri sa deju nepekne veci...

evaemah
24. aug 2020

je to hrozne už davno trebalo navstivit lekara ,ja by som necakala do zajtra určite by som sla na pohotovost

damtiporiti
24. aug 2020

A prečo riešiš zdravé včelie stipnutie, keď ťa pichla osa a teda zdravo to ozaj nevyzerá?

miskooo1987
24. aug 2020

@damtiporiti však blanokridly bodavy hmyz... nie je to jedno??? 🐝

florianabotosova
autor
24. aug 2020

@miskooo1987 bola som na urgentne predvčerom tam mi dali iba octanovy krém ze to prejde na druhý deň ráno noha opuchnuta až ku členku tak som sla na pohotovosť a tam mi dali antibiotika a zodac a dnes poobede už naoha takáto.

florianabotosova
autor
24. aug 2020

@sapetka áno bola som na pohotovosti včera keďže predvčerom som bola na urgente a tam iba octanovy krém dali a nič iné. Včera na pohotovosti už dali antibiotika amoksiklav 1000mg v prášku

florianabotosova
autor
24. aug 2020

@miskooo1987 v tej rýchlosti som ani nevedela rozoznať ci včela alebo osa. Keďže som ju po ustipnuti len rýchlo zhodila z nohy

sapetka
24. aug 2020

@florianabotosova vcela necha zihadlo osa nie. Tak sa to da rozlisit. Ja som si to potrela betadinom a alpou. Vsetko ok ale teraz zacina trosku svrbiet tak uvidim

miskooo1987
24. aug 2020

@florianabotosova prirodopis... základná škola... včela, na rozdiel od osy, má harpunovite žihadlo a teda zostava na mieste, niekedy aj s vnutornostami....

Lebo toto vyzera fakt skôr, že po tom ako ta bodla tak si k tomu zakopla o stoličku a zlomila si nohu...

sapetka
24. aug 2020

@miskooo1987 preco by si mala zlomit nohu, ? Kludne to moze byt alergicka reakcia.

simsalabim
24. aug 2020

@florianabotosova k lekarovi, cim skor. Ja som mala podobny a skoncila som na antibiotikach. Trvalo to skoro 3 dni, kym zabrali.

miskooo1987
24. aug 2020

@sapetka to bolo obrazne pomenované, že to naozaj vyzera zle... mne tak vyzerala noha keď som si nalomil metatars..

florianabotosova
autor
24. aug 2020

@sapetka no zihadlo som nemala lebo hneď som sa pozrela ci ho tam mam alebo nie

florianabotosova
autor
24. aug 2020

@miskooo1987 no zihadlo som si nenasla a určite som si nezlomila nohu keďže to mam modré od prsta kde ma ustipla včela. A keďže si nemôžem dovoliť ostať doma musela som ísť do práce aj v sobotu a aj dnes

florianabotosova
autor
24. aug 2020

@simsalabim beriem amoksiklav od včera keďže na urgente mi dali iba octanovy krém ze to prejde

miskooo1987
24. aug 2020

@florianabotosova každý si môže dovoliť zostať doma... nenahraditeľných ľudí sú plne cintoríny...

simsalabim
24. aug 2020

@florianabotosova no mne bolo aj fyzicky potom uz zle, skoro cele 3 dni som prelezala v posteli. Mala som pocit, ze zhorim zvnutra, hoci som stale pila, hlava mi trestala... Kazali mi aj merat si teplotu a ak stupne, do nemocnice. Ale drzala sa na 36.9 😂
Tam uz totiz je v tom tkanive zapal... urcite si dopraj oddych.

simca06022011
24. aug 2020

No po tomto ti treba ist aj na vysetrenie na alergologiu. Injekcie doma mat. lebo toto nie je normalna reakcia. Posledne to kamoska rieisla, dva tyzdne mala polku tvare opuchnutu z jedneho stipanca osou. Teraz ma doma sos injekciu, ma si to rovno davat. Treba si tu nohu setrit, vylozit... obklady studene, octan...

simca06022011
24. aug 2020

inak aj vinne obklady pomahaju

gabu_lienka
24. aug 2020

@florianabotosova ja som zazila obdobny stipanec na lytku, ktore som mala komplet fialove a ledva som chodila. Dostala som ditiaden plus nejaky krem na predpis (uz si nepamatam). Mala som tych stipancov viac a boli to teda riadne bomby 🤦‍♀️ Dr na mna pozerala ze co som robila 😂 stret s osami ktore sa mi zamotali do dlhych vlasov 😖

osky
24. aug 2020

Nie som dr. Ale myslim ze by bolo dobre nieco na alergiu...ale asi by to mal este vidiet lekar.
Hlavne nechapem,ako mozes s tymto chodit do prace....ked ta poslu do nemocnice,kto ta zastupi????
Mas aj prava,nielen povinnosti.
A zdravie mas iba jedno!!!

tenerifka
24. aug 2020

@miskooo1987
každý si môže dovoliť zostať doma... nenahraditeľných ľudí sú plne cintoríny...

super pravdiva odpoved, palec hore👍

cherrystone
24. aug 2020

toto iste som mala aj ja ako dieta po ustipnuti. takto fialove chodidlo niekolko mesiacov. len k obvodnej som s tym chodila, ale co si pamatam, tak velmi nevedela co s tym. dlho a pomaly to mizlo.

florianabotosova
autor
30. aug 2020

@osky no problém je v tom ze robím opatrovateľku v domove dôchodcov a veľa kolegýň ma dovolenku Takže som si nemohla dovoliť ostať doma ale už je noha dobre antibiotika zabrali

katkabg
30. aug 2020

@florianabotosova jeeeejda teda fakt brutal stipanec a nasledky po nom.Take som este nevydela 😮😮😮 ako sa ti dari dnes

florianabotosova
autor
31. aug 2020

@katkabg už je to dobre antibiotika zabrali ale prst ma stále svrbí