Zdravotné problémy po pôrode

nelusiatko
21. apr 2014

Ahojte kočky,prosim vas,tie co trpite nejakymi zdravotnymi problemami,hovori sa,ze po porode sa zvykne zdravotny stav zhorsit...Bolo to tak aj u vas?Alebo mate niekto skusenost,ze by sa vam naopak choroba zlepsila po porode?A ako to bolo po viacerych tehotenstvach,isiel zdravotny stav vzdy rapidne dole?Trpim istym neurologickym problemom,ktore moze skoncit az uplnou atrofiou svalstva a prave po porode by sa mal tento problem zhorsit,tak sa toho dost obavam... ☹

niki101988
21. apr 2014

A aký je to problém? Lebo istý problém je dosť široký pojem

nelusiatko
autor
21. apr 2014

@niki101988 je to ojedinela choroba,CMT syndrom,postihuje nervove spojenia a zakoncenia a ma vplyv aj na svalstvo,pohyb a pod.V principe by ma len zaujimalo,ci sa akakolvek choroba,diagnoza po porode zhorsuje...

lulu369
21. apr 2014

@nelusiatko no nie som odborník a myslím, že ani odborník by ti nepovedal, že práve tebe sa choroba zhorší/zlepší na 100% po pôrode...podľa mňa je úplne jedno akú máš chorobu a koľko pôrodou za sebou, určite to či sa choroba zhorší/zlepší závisí od tvojho organizmu ako zareáguje....dúfam, že v tvojom prípade to bude zmena k lepšiemu 😉

niki101988
21. apr 2014

Je to veľmi individuálne, naša známa má sclerosis multiplex a po pôrode sa jej stav žiaľ rapídne zhoršil. Najhoršie je, že z tej ženy už nezostalo nič, neostala tá Gabika ako sme ju poznali. Charcotov-Marieov- Tothov syndrom je dedičný takže dieťatko pravdepodobne zdedí tiež niečo. Zažila som maminku, ktorá mala neurofibromatózu a kdesi vyčítala, že nejaké % detí to zdediť nemusí a myslela si, že bude patriť do tejto skupiny. Žiaľ na dievčatku sme hneď druhý deň našli dva znaky tejto potvory
Musí poradiť odborník ku ktorému chodíš, určite má pacientky s touto chorobou ktoré majú deti a poradí

romanettka
7. máj 2014

Skvelé mydielko pre bábätká, aj ich maminky:
Aloe je známa svojimi čistiacimi a zvlhčujúcimi vlastnosťami a pôsobí ako kondicionér, čo z nej robí dokonalý základ pre naše tekuté mydlo Aloe Hand & Face Soap. Je biologicky odbúrateľné, má regulované pH a nie je dráždivé, je dostatočne jemné na každodenné umývanie tváre, rúk alebo celého tela. Je v nádobke so šikovnou pumpičkou s jednoduchým používaním; tento príjemne voňajúci výrobok môžu používať všetci, dospelí i deti. Aloe Hand & Face Soap je bohaté, perleťové, zvlhčujúce mydlo na tvár a ruky s veľkým obsahom aloe. Vytvára bohatú penu, ktorá sa ľahko aplikuje a odstraňuje. Aloe Hand & Face Soap, zanecháva pokožku čistú s príjemným, hodvábne jemným pocitom, minimalizuje pritom podráždenia, ktoré sa môžu vyskytnúť pri niektorých tuhých mydlách.

• zloženie typu „žiadne slzy“
• zvlhčujúci čistiaci prostriedok
• jemný a nedráždi
• zásobník s pumpičkou

A ešte, maminky v období šestonedelia, to bude s potením dost silné, a pre dojčiace maminky aj náročnejsie, kedže sa nesmú deodoranty s alkoholom vsetko prechádza do mliecka tak ponukam zdravsiu alternatívu
Poďme na to zdravšie, prečo nevymeniť svoje veci ktoré dennodenne používame za zdravšiu variantu? Ja vám napríklad pár ponúkam ... Deodorant: Keď stúpa teplota a sme pod vplyvom stresu, je to ideálny prostriedok na zlepšenie sebadôvery, ktorý nám pomáha udržiavať pocit sviežosti od začiatku dňa. Tyčinka Aloe Ever-Shield Deodorant poskytuje účinnú celodennú ochranu proti pachu potu v podpazuší a môže sa aplikovať priamo po sprchovaní bez pocitu štípania. Táto jemná formula so stabilizovanou aloe vera neobsahuje žiadne drsné alebo škodlivé antiperspirantné hliníkové soli, ktoré sa nachádzajú v mnohých ďalších dezodorantoch dostupných na trhu. Hliník je toxický kov. Hlavné účinky priveľkého množstva hliníka sa prejavujú, ako sa zdá, na centrálnom nervovom systéme a v niektorých prípadoch je nadmerné množstvo hliníka v tele spojené s Alzheimerovou chorobou (t.j. presenilná demencia). Môže tiež narušiť hladinu vápnika v tele, pretože vplýva na činnosť prištítnej žľazy. Priveľa hormónu prištítnej žľazy môže viesť k vysokému obsahu vápnika v krvi, čo sa spája s bolesťami kostí, psychiatrickými symptómami a zápchou. Sme hrdí na to, že vám prinášame výrobok, ktorý eliminuje tieto riziká bez toho, aby sa znížila jeho kvalita. Praktický tvar umožňuje, aby ste Ever-Shield mohli použiť presne tam, kde treba. Vďaka špeciálnemu zloženiu deodorant ľahko kĺže po tele a nezanecháva škvrny na odeve. • bez alumíniových solí - prevencia rakoviny prsníka • nezanecháva škvrny na šatách • môže sa použiť priamo po holení a navoskovaní
Pre bližšie info IP

amandas
30. sep 2014

podla mna to je velmi individualne a u kazdej sa to moze prejavit inak. ja som bola po porode uplne fit. viac menej teda. az na problemy s unikom mocu.. :( najprv som sa snazila to vyriesit cvikmi.. moc nepomohlo..lekarka mi odporucila Incovenal Comfort a uz sa to pomaly zlepsuje tak verim ze sa toho zbavim uplne a hura do normalneho zivota 🙂

junova
30. sep 2014

@nelusiatko Moja sestra mala do pôrodu psoriazu len vo vlasoch a po pôrode sa jej urobili ložiská po celom tele.

domca3333
30. okt 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

ja som mala jediny problem. a to unik mocu..najskor som to riesila iba cvikmi.. ale kedze pri malom sa m nedalo cvicit a po pravde ani nechcelo. lekarka mi odporucila incovenal comfort.. teraz uz mame nejaky ten rezim doma.. tak sa snazim si najst cas aj na cvicenie.. a le citim riadny rozdiel.. a moj problem chvalabohu ustupuje

tinuska999
2. nov 2014

@domca3333
Domca, moze sa ten incovemal comfort aj pri dojceni?
Ja mam ako nasledok porodu padnuty mocovy mechur do posvy - cystokela a lekar mi tiez odporucal incovenal, ale az ked dokojim...zatial unik mocu nemam, ale citim take tlaky v posve ako ked vypadava von tampon:(

domca3333
28. nov 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

tinuska999 fúúúúha to som ešte ani nepočula, že sa niečo také môže stať. Ja beriem Incovenal Comfort normálne aj počas kojenia (lekár mi ho odporučil práveže), nemáme s tým žiadny problém práve naopak, mamina je oveľa viac v pohode 🙂 Predsa len, tie tabletky sú prvé na trhu čo sú nehormonálne - tam je účinná látka nejaký výťažok z ľanu siateho a tekvice tuším+ nejaké vitamíny... ale snažím sa aj cvičiť vieš...to sú tiež všetko svaly.. už som sa toho takmer zbavila, veľmi sa mi uľavilo. Podľa mňa sa spýtaj ešte aj iného lekára.

andrejka3333
16. dec 2014

Cafko, ja mam vybornu skusenost s Incovenal Comfort, odporucil mi to lekar a este som aj cvicila a fakt super, neobsahuje hormony, aj cenovo je v pohode podla mna, hlavne ze pomaha 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre