Zdurená mliečna žľaza v podpazuší. Ako liečiť?

silvikaa
10. mar 2008

Ahojte,

rada by som poziadala o radu. pred tyzdnom sa mi narodilo babatko a v podpazusi sa mi zdurila uzlina - asi mliecna zlaza pod vplyvom kojenia. nie je cervena, len na dotyk trocha bolestiva. nemate s tym niekto skusenost? co s tym a ako sa toho zbavit respektive to vyliecit?

dakujem za rady

wienika
10. mar 2008

ahoj silvikaa, ja som to tiez mala, jedine co mi pomahalo, bolo, ze som si bud odstriekala alebo dala malej prsnik. ked nechces odsavat, tak skus v sprche, v teplej vode si masirovat prsnik, aj v okoli tej zdureniny a vystriekat pokiat tam ta hrcka nebude. viem, ze to boli, ale urob to, lebo mozes dostat mastitidu( zapal) a to boli uuuuplne strasne... asi mas vela mliecka. neviem, ci ti dobre radim, ale ja som to mala tiez a nie raz, tepla voda a odstriekanie mi vzdy pomohli....skus....drzim palce 😉

silvikaa
autor
10. mar 2008

wienika - dakujem za rady, skusim teda riadne masirovat v sprche a potom odsriekat. mala som na zaciatku problem s tym prsnikom, mala som v nom take zatvrdliny, to sa mi podarilo rozmasirovat a aj som odsavala. ale ta hrca nie a nie prec....som zufala a neviem co s tym - k doktorovi sa bojim. mam to tam uz hadam 4. den. mozem to masirovat aj na sucho ci len v sprche?

danka2
10. mar 2008

Silvikaa ja som tiež mala taku zdureninku okrem odstriekania a odsávania mi pomohol aj kapustný list, trožku ho poklep ako rezeň a prilož na prsnik a vraj pomáha aj obklad y bieleho vína alebo tvarohu. No a odsávat, masírovat .... držím palce

wienika
10. mar 2008

neviem, mne lekar povedal, ze v teplej vode to ide lepsie....bude to velmi boliet, ale vydrz..ja som potom uz aj odsavala s elektrickou odsavackou, lebo mala mi nestihala vyprazdnit prsia 😉 a vtedy som pocitovala ulavu, ked boli uplne prazdne..mozno ti tiez babatko nevypije vsetko...ja som si potom to zvysne mliecko zmarazovala... 😉

silvikaa
autor
10. mar 2008

dobre, dakujem vam za rady, idem teda do sprchy, pomasirujem, odsajem a uvidim ....dam vediet ako som dopadla.

este raz vdaka

wienika
10. mar 2008

ten kapustny list a tvaroh naozaj pomahaju pri mastitide, niekedy ale nezaberie ani to..ja som musela brat antibiotika,lebo som mala 40ky horucky... ak ti to scervenie a bude to leskle, tak to je ono..este k tomu buds hrozne slaba, presne priznaky ako chripka. urcite skus ten prsnik uplne vyprazdnit.....

zucha
11. mar 2008

silvikaa, mne sa to nastastie urobilo v den odchodu z porodnice a primar mi povedal, ze si to mam natierat octanovou mastou. A fakt pomohlo. Dokonca som kratko na to dostala aj zapal prsnikov a cervene miesta som si tym tiez potierala a behom jedneho dna to bolo prec a dokonca aj bez antibiotik.

silvikaa
autor
11. mar 2008

zucha - ahojky, tak som aj ja sla hned vyhrabat octanovu mast a idem to vyskusat. ako casto si to mam natierat?tiez by som to chcela zastavit bez antibiotik. mna ta hrcka nejako extra neboli, len sa jej neviem zbavit. dufam, ze octan pomoze.

biela
11. máj 2008

ahojte baby, prosím o pomoc... ☹
môj malý má už skoro 5 mesiacom. ešte v tehotenstve sa mi objavila pod prsníkom malá "guľka". moja kožná mi povedala, že to je upchatá mliečna žľaza. že to nie je nič vážne, pokiaľ sa nezapáli.
asi pred dvoma dňami mi to ale narástlo asi na 1 cm a je to bolestivé a koža je tiež mierne začervenalá. malého stále kojím, pri kojení ma to nebolí, len na dotyk...
v utorok s tým idem k doktorovi.
mama to niektorá z vás? a ako to zmizlo? budú potrebné antibiotiká? a môže sa potom ešte kojiť? som hrozne nešťastná, čakám to najhoršie...
Ďakujem vopred za vaše príspevky.

diana123456789
5. jan 2014

Ahojte baby.
Chcela by som poradit. V podpazusi sa mi vzdy pred menzesom vytvori nieco take ako opuch a strasne to boli.
Bola som aj na vysetreni a povedali mi ze to je mliecna zlaza. Lenze problem je v tom,ze mam len 18r. Gynokologicka mi povedala,ze to je bezne ale lekar, co mi robil v Martine sono mi povedal,ze by som s tym mala ist na operaciu,lebo ze v buducnosti sa to moze zmenit na nador. Pytala som sa aj chirurga,ze ci uz mali taky pripad a on mi povedal,ze by bolo najlepsie pockat dovtedy kym by som nemala deticky,lebo ak by som sla na operaciu tak mi hrozi ze by som nemohla potom kojit. Takze kazdy mi povedal nieco ine a ja neviem co s tym. Chcela by som sa opytat,ze co vam na to povedali lekari a ako by som to mohla odstranit alebo aspon zmiernit bolesti? Dakujem velmi pekne

lolonka
5. jan 2014

ahojte...

pár dní ma bolí pod pažou...a mám tam niečo tvrdé...nič červené...neviem, čo to je ..nikdy som to nemala....nekojím ...ani nie som tehu......asi s tým gynekológovi, že?...som zvedavá čo mi povie.

petrakova1
14. mar 2014

@diana123456789
@lolonka
ako ste dopadli s tou zablúdenou mliečnou žlazou, dakujem za info, tak isto mam jednu pod pazuchou, vždy ako mam menzes alebo ovulku mam ju zdurenu, mam ju od porodu malého,

lolonka
14. mar 2014

@petrakova1 ...no odvtedy ma to tak nebolí ...ak si tam hmatám..tak tam mám také tvrdšie...ale nič ma nebolí..tak som s tými ani nikde nebola

petrakova1
14. mar 2014

@silvikaa
@zucha ako ste dopadli s tou zablúdenou mliečnou žlazou, dakujem za info, tak isto mam jednu pod pazuchou, vždy ako mam menzes alebo ovulku mam ju zdurenu, mam ju od porodu malého čo je asi 6 rokov
medzi tým som bola este raz tehotná a teraz po malej ju mam taku vetšiu a mam pocit ze ju cítim, idem na vysetrenie, len zhanam informácie, ako ste dopadli

petrakova1
14. mar 2014

@lolonka ani ma nebolí ale mam pocit ako keby som tam mala niečo, také že nemam to hrčku ale také napuchlé, ale len ked mam ovulku a menzes dostat
daKUJEM

lolonka
14. mar 2014

@petrakova1 ...akému lekárovi chodíš?...napíš potom ako si dopadla.. 😉

petrakova1
14. mar 2014

@lolonka len na gyndu, robí mi sono a povedal mi pred tými dvomi rokmi že to budeme sledovat, ale malu som skoro rok kojila a teraz som už rok bez kojenia tak sa aj bojím, ok dam vediet

diana123456789
14. mar 2014

No ja zatial cakam.. V maji mam ist este na dalsie vysetrenie a ze ak sa to bude zvacsovat tak musim ist na operaciu..posledne dva mesiace ma to nebolelo len tento zase akosi zacina..ale vzdy pred menzesom mi to opuchne alebo co..zatial cakam..viem si ju aj nahmatat..ale ak by to bolo v pohode tak zatial s tym nic neurobim, chcem povkat na deti..lebo lekarka povedala ze vzedy sa to moze zmenit vsetko a ze kebyze idem teraz na operaciu by som potom asi nemohla kojit..tak uvidime..ale je to neprijemny pocit, vediet, ze je tam nieco co nema kazdy

petrakova1
17. mar 2014

@diana123456789

@petrakova1
no mliečna zlaza je v poriadku, neodporučuje s nou nič robiť, mohli by poskodit svale a uzliny pod pazucou, ale nasli mi cystu na prsníku, tak mam kontrolu o pol roka

diana123456789
18. mar 2014

Aha..no lebo ja mam strasny strach..Bola som v Martine a tam mi lekar povedal ze nech si to dam vyoperovat , ze je vacsia pravdepodobnost vzniku rakoviny...ale to mi povedal len on inak vsetky ostatne lekarky co som bola mi povedali ze to je bezne..ze sa nemam bat..mne to nevadi..len niekedy ma to strasne boli a kazdy pohyb s rukou citim bolestivo..tak to Vam drzim prsty..dufam, ze vsetko dobre dopadne.🙂

nyteshade
18. okt 2017

@diana123456789 a kde sa dá niečo také operovať, pripadne koľko stojí taky zákrok? Ďakujem 🙂

shades3
18. júl 2019

@petrakova1
@diana123456789 dievcata, dali ste si s tym daco robit? Ja ju chcem dat von, vyzera to u mna otrasne.. Plasticky chirurg to neurobi, vraj to robia gyndosi na poistovnu, ale ja zijem v AT, tak to musim prezistit...

len_leninek
24. dec 2019

@shades3 dobrý deň, podstúpili ste zákrok? Mne to odporúčal mamológ keď ukončím kojenie, mám pod oboma pazuchami prídavné žľazy. Hľadám niekoho, kto s tým má už skúsenosť.

shades3
24. dec 2019

@len_leninek este nie, zatial len vymena implantatov a plasticky to nechcel urobit. V januari idem ku gyndovi a chcem to prediskutovat a naisto dat von.

lentil0805
25. jan 2022

@shades3
@len_leninek baby ako ste dopadli s tými prsnými žľazami? tiež mám niečo podobné, zajtra idem ku gyn, uvidím čo povie

len_leninek
25. jan 2022

@lentil0805 ja som dlho kojila, takže operácia neprichádzala do úvahy, ale už sa na to psychicky pripravujem, že budem musieť ísť do toho

lentil0805
25. jan 2022

@len_leninek ja ešte neviem ani s určitosťou či je to žľaza alebo niečo iné, dúfam, že to bude ok

shades3
28. jan 2022

@lentil0805 no na mňa sa vykašľali, furt sa vykrzca doktor, stále že veď čo mi to vadí.. Potom povedal, že keď veľmi chcem, nech idem do Viedne, do onko centra, kde sa lieči rakovina prsníkov, a že nech sa na to pozrú a zhodnotia, či treba OP.. Otrasné tuná, to zlaté Slovensko.

len_leninek
29. jan 2022

@shades3 ahoj, vyskúšaj ísť vyslovene k mamológovi, mne odporúčal vybratie hneď ako som mu to spomenula, na Kramároch alebo v Stupave má súkromnú amb. dr. Zoltán Jány, alebo vraj toto robil aj dr. Bazovský, tiež Kramáre.

shades3
31. jan 2022

@len_leninek moc ti ďakujem, hneď sa na to pozriem!!!