Zdúrené lymfatické uzliny. Čo s nimi robiť?

eninka27
9. feb 2011

Kočky prosím vás, máte niektorá problém s uzlinami? Začína ma chytať panika, na pravej strane krku som si objavila vyslovene že hrču , bežala som k obvoďáčke , ta mi predpisala Aumgentin 825 mg, s tym ze ak mi to do pondelka nezmizne, tak to bude daluej "riesit" riadne som vystresovana :/ :/ Prosiiim poradte

ela2710
9. feb 2011

@eninka27 ahoj ja som mala zapal lymfatickych uzlin pred rokom, strasne ma bolel cely krk, lekarka mi predpisala lieky a natieraj si to octanovou mastou, smrdi, ale pomaha 😉

latvia
9. feb 2011

@eninka27 no, uzasna dr, bez vyterov a odberov krvi rupnut ATB? mala si nejake ine tazkosti predtym? teplota, bolesti, skriabanie v krku? je velmi pravdepodobne ze to mas nasledkom nejakeho zapalu, hned sa nemusis stresovat 😉 ak ti teda tie ATB nezaberu, tak si pytaj listok na ultrazvuk krku a jednoznacne odbery !!!

eninka27
autor
9. feb 2011

@ela2710 dakujem ela2710 za radu 😉 mna praveze nic neboli....akurat ze je dost zvacsena, ale mam dojem, ze to je vsetko z toho, ze som nevylezala virozu, stale som fungovala len na cajoch a kalciovkach a chodila do prace .... 😠 😒 na nete som nasla ale same leukémie a podobneeeee ☹ ☹ ☹

eninka27
autor
9. feb 2011

@latvia ano, hned mi nasadila a tie najsilnejsie 875 mg Augmentin 😒 😒 😒 ano, prechodila som nejake choroby od decembra sa mi to taha, a kedze som zdravotacka, tak mam samozrejme vsetky priznaky vsugerovane ... 😀 Odbery mi nechcela zatial robit, ze "aj tak by mi vysli zle " mi povedala, ze mam do pondelka vybrat antibiotika a rano prist

latvia
9. feb 2011

@eninka27 🙄 🙄 🙄 no paradny pristup ma, veru, nechces sa poobzerat po inej? 😝 augmentin je este tusim 1g.
tak sa v pondelok pytaj na ultrazvuk, lebo neviem co mieni robit po tyzdni brania ATB, vtedy budu vysledky uz ake? 😝 ach jaj...

ela2710
9. feb 2011

@eninka27
@latvia ani mne sa toto nezda, mne robila vyter z krku, az potom zistili ze mam zapal, hrcky nie su sranda

eninka27
autor
9. feb 2011

@latvia ja uz neviem, chyta ma zufalstvo naozaj ....uz tyzden nespavam, co si to stale chytam , uz moj chlap ma zo ne nervy, ze zbtocnym drazdenim ich zvacsujem ....

eninka27
autor
9. feb 2011

@ela2710 ja mam hrdlo uplne ciste ... len tu hrcu na krku, ale moja maminka mi tvrdi, ze a som s tymi uzlinami mala problemy stale ☹

latvia
9. feb 2011

@eninka27 nepanikar, nie je na to zatial dovod, ok? v pondelok si opyas papier na sono krku a poziadas ju o kompletnu preventivku - krvny obraz aj s differencialom, sedimentaciu, CRP, vytery, a je jedno ze si po ATB a vysledky mozu byt skreslene, ATB sa nemusela strafit a nemusi ti to uplne zabrat. Na sone ti povedia, ako vyzera uzlina, pripadne ci bude potrebna punkcia alebo dalsie vysetrenie. si zdravotak = zdravotakom sa vsetko kasle 😝 takze poriadna kontrola je na mieste, vydupaj si to. ja v tom ziadnu malignitu zatial nehladam

eninka27
autor
9. feb 2011

@latvia to mi je jasne, len najhorsie je to, ze som spevacka a na vikned mame planovane koncerty, ktore samozrejme musim zrusit ... ale prvorade je zdravie ale aj tak mam stres :(

latvia
9. feb 2011

@eninka27 nemozes spievat? 😕

eninka27
autor
9. feb 2011

ved aj by som mohla, ale nechcem sa zbytocne presilovat

latvia
9. feb 2011

@eninka27 uzline spev neublizi 😉

eninka27
autor
9. feb 2011

ja viem 🙂

eninka27
autor
9. feb 2011

aj tak mam potrebu vybehnut vecer na skusku s kapelou, lebo som fakt len doma zavreta , potrebujem aj cerstvy vzduch, to mi neposkodi 😎

ela2710
9. feb 2011

@eninka27 no tak to je cele dake divne, ako mohla bez krvi a ´bez vyterau zistit co ti je?

lias
9. feb 2011

Augmentin je dobré svinstvo, bacha na neho! Myslím že za minulý rok skončil dokonca v prvej dvadsiatke liekov kde boli hlásené nežiadúce účinky.
A čo sa týka uzlín, neplaš sa hneď. Ja mám zväčšené uzliny od mala a keď mám virózu tak sú ešte raz také 😖 . Napríklad na silvestra som prechladla, nič mi nebolo iba tie uzliny, ani krkom som nemohla hýbať, ale vyliečila som sa sama - čajíčky, teplo, šál na krku 😉 Skús radšej veľa vitamínu C a prírodnú liečbu.

eninka27
autor
9. feb 2011

@ela2710 ved nezistila nic, len ma kukla, pozrela do hrdla, predpisala ATB a povedala, ze v pondelok nakontrolu

ela2710
9. feb 2011

@eninka27 jezis sorry, ale to je krava, podla mna ddost neprofesionalny pristup, asi by som zmenila doktorku

eninka27
autor
9. feb 2011

@lias ved ja mam po Augmentine riadne neziaduce ucinky ... 😠 😠 hnacky mam a tak. ukludnejm sa ze to fakt nie je nic vazne, len sa budem nalievat cajikmi a jest pomarance 🙂 a ako tak zistujem, tak velmi vela, ak nie najviac robi psychika 😒 😒

eninka27
autor
9. feb 2011

@ela2710 asi mas pravdu, aj mojmu priatelovi, ktory mal davnejsie problem s hrdlo, a isiel k nej na pohotovost povedala, ze taku katastrofu nevidela davno a taketo stresy, predpisala mu antibiotika silne a pri tom mal len obycajnu anginu a mozno by sa to obislo aj bez takychto stresujucich informacii 😒 😒 😠 😠

ela2710
9. feb 2011

@eninka27 angina sa tiez urcite zaobide aj bez atb, ved akurat to davali v telke, ta je teda divna daka

matac
9. feb 2011

Žihlavovy čaj 1 liter , 500 cečka a hrdlo zabaliť octanovy kremom . Mame otestovane ucinok isty.

eninka27
autor
9. feb 2011

@matac dakujem velmi pekne, hned skúšam ... akurat ze musim ist na skusku, aj cerstvy vzduch treba 😉

petaboo
21. feb 2011

@lias

Aj ja mám podobný problém, dokopy mi nič nie je iba tie hrčky 😝 , pokým mi nič inšie nebude nejdem s tým k MUDr., fuj ale octan si na to nedám, smrad.
dúfam, že to samé prejde 😔

evi55
10. apr 2011

môj syn má teraz druhý deň zvýšenú teplotu (37,4), je malátny, leží a bolí ho krk. nahmatali sme pozväčšované uzliny po boku krku, nie pod čelusťou, na dotyk bolestivé. oči má akoby opuchnuté. má zimnicu. čo to môže byť? nemali vaše deti niečo podobné? čo na to pomáha okrem octanovej masti, ktorú doma nemám? obviazala som mu to šálom.

baby_4ever
10. apr 2011

ahojte...aj ja som si nahmatala hrčku, ale iba malú nebolestivú... pod čelusťou..som dosť často ospalá a zadýcham sa už len pri výjdení po schodoch, čo sa mi nezvyklo stávať... bolia ma kĺby a nič sa mi nechce. máte niekto s takýmto niečím skúsenosť,?? do koľkých dní, by mala hrčka odísť, ak nejde o nič vážne? ďakujem za odpoveď.. 😒

cloviecka
13. dec 2011

ahoj, eninka. je to uz davno, ale momentalne ma trapi presne to iste, co vtedy teba. ako to prosim dopadlo. som velmi vyplasena.

kubiatko1
19. apr 2013

Mam zapalene uzliny 3 dni lezim v posteli nemozem prehltat sliny. Ak pozriem do hrdla uzlini su stale zapalene a hnisave beriem atb ae uz neviem co mam robit

rolandik
18. nov 2013

Moja malá má zväčšenú uzlinu na krku asi 3*2 cm. Prekonala nejaký vírus bez antibiotik. Uzlina ju boli poriadne, mám problém ju aj natrieť octánovou mastičkou. Dr. jej zobrala krv, výsledok bude až zajtra, ale antibiotiká jej predpisala hneď. Silno uvažujem, že jej ich dnes ešte nenasadím. Inak ak niekto nechce dať octanovu masť, môže si handru natočiť do octu, nato igelit a plienku na zahriatie. Ak niekomu ocot smrdí, tak nech je chorí a čaká na zázrak.