Železo na dlhodobé užívanie

adriena9
23. aug 2021

Poraďte voľno predajné železo (skôr vo forme kvapiek alebo sirupu), ktoré je možné užívať dlhodobo a s ktorým máte skúsenosti. Vďaka.

zivotgombicka
23. aug 2021

Ja som bola spokojna s organickým železom Mykind, je to sirup, 240 ml, len naposledy bol všade vypredaný, tak som prešla na Blueiron a tiež som spokojná 🙂

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
23. aug 2021

@adriena9 dlhodobo, ale fakt dlhodobo (asi 2 roky) užívam Globifer Forte. žalúdok ho znáša fantasticky (mám tráviace problémy vo všeobecnosti) a udržiava mi hladinu Fe aj Hemoglobínu. odporúčam

adriena9
autor
23. aug 2021

@zivotgombicka a odkiaľ ho kupuješ ? 🙂

inetta
23. aug 2021

@adriena9 urcite globifer

adriena9
autor
23. aug 2021

@panelacikova aj s kyselinou listovou ho užívaš ?

inetta
23. aug 2021

@adriena9 este som chcela, mne dr povedal ze globifer je zlozenim ferrari medzi zelezami

panelacikova
23. aug 2021

@adriena9 nie. z vitamínov užívam občas iba C. na jeseň nasadím opäť D. inak nič.

adriena9
autor
23. aug 2021

@inetta uživas ho dlhodobo ? A dobre sa vstrebáva ? 🙂

adriena9
autor
23. aug 2021

@panelacikova ok, vďaka...ja len či sa dobre vstrebáva aj bez nej

panelacikova
23. aug 2021

@adriena9 tak asi áno, ja vo všeobecnosti mám problémy s Hmg aj s Fe, ale Globifer mi tieto hladiny udržiava v normách... akonáhle ho vysadím na 2-3 mesiace (mala som dvakrát takúto pauzu), okamžite sa to prejaví v hodnotách Hmg aj Fe.
tá kyselina listová je iné ako je kyselina acetylsalicylová? lebo to druhé beriem v rámci aspirínu protect na riedenie krvi... ale nie som odborník, neviem, či to má nejaký súvis...

katus226
23. aug 2021

@adriena9 ja uzivam globifer. Predtým som vyskúšala niekolko inych, ale nevydrzala som dlho, strasne krce, hnačky a nevoľnosť. Pri tomto chvalabohu nic a konecne mi zmizla unava aj točenie hlavy. Takze sa musi vstrebávať dobre, neberiem žiadne iné doplnky.

mariska1989
23. aug 2021

Ak potrebujete nabrať čo najkratšom čase je železo v prášku ktoré si si dáte pod jazyk a necháte rozpustiť . Je tam všetko možné ako aj kyselina listová , D len je to 30 dávkou sa mi zdať ale je to drahé niečo okolo 18€ ale účinkuje super .moja babka mala hodnotu 85 necítila sa ok a hneď bpo prvom sáčku cítila zmenu .bola už povedané na konci chodníka ale ten sa znova objavil a stále je medzí nami .no neviem fakt názov ale v lekárni isto budú vedieť keď poviete v prášku pod jazyk

inetta
23. aug 2021

@adriena9 aj bez nej

zivotgombicka
23. aug 2021

@adriena9 no ten Mykind už asi od decembra nemajú nikde, ale Blueiron zoženieš hocikde, napr. aj na pilulka.sk