Zhoršené videnie počas Covidu-19

10. feb 2022

Ahojte, prosim o radu, je normálne zhoršené videnie počas korony? Normálne má jedno oko nie že boli ale taký divný tlak.. som mladý, nikdy s očami som nemal problém, no všímam si citlivosť na svetlo každý deň má boli hlava z toho a už mi napadajú všelijaké myšlienky.. mal som aj take blikajuce svetielka pred očami ale to spontánne preslo no stále to nie je úplne super a mám stres že čo sa mi deje.. som aj zaockovany čiže teploty kašeľ a take už nemám a nemal som to nejaké silne no ale teraz tá hlava a oci sú nepríjemne… samozrejme zajtra volám očnej.

oktoberka
10. feb 2022

Áno,toto je dosť rozšírené. Môže to byť iba prechodný stav,teda často je iba prechodný. Ale určite sa objednaj po covide u očnej.

autor
10. feb 2022

@oktoberka ja sa strašne bojím že prichadzam o zrak je to nepríjemne a nikto to doma nevie pochopiť.. normálne sa idem zblázniť z toho že neviem na com som.. máš aj skúsenosť kedy cca to preslo? :/

lalulola
10. feb 2022

Blikajúce svetielka a ten tlak je migréna....tie svietielka to je aura pri migréne, väčšinou nastupuje pred ňou a potom prichádza bolesť....

autor
10. feb 2022

@lalulola ale tak často ? Migrény mávam no bez aury.. vtedy to je na nevydržanie

oktoberka
10. feb 2022

Je to veľmi individuálne. Ale nestresuj sa dopredu.
Keďže si mladý,nemáš cukrovku,či napr.ine problémy,kto.na oči vplývajú,často je to prechodný stav.
U niektorých sa aj dosť na mesiac zmenia,potom vrátia.
Zavolaj lekárke,obj.sa po covide na kontrolu.

oktoberka
10. feb 2022

Svetielka ľudia vidia aj počas covidu,resp.tesne po ňom

autor
10. feb 2022

@oktoberka dobre ďakujem ti 🙏🏼Budem verit a dúfať že to prejde.

lalulola
10. feb 2022

Tak keď máš aj bežne migrény, tak covid spôsobuje silnejšiu bolesť a migrénu, takže treba počkať kým odoznie...

iriska13
10. feb 2022

...treba aj očný tlak dať skontrolovať😉 ja som mala bolesti aj z toho....vobec som netušila, že mám vysoký očný tlak...a bolo to teda dosť na nevydržanie....

autor
10. feb 2022

@oktoberka no už sa má drží viac ako týždeň zo začiatku to bolo strašne divne a aj zle no už nech odide a všetko prejde..

elmira69
10. feb 2022

dobri, skuste isc do doktora da vam kvapki mne tež dal kvapky a odtedy vidzim z lučenca na maďare

autor
10. feb 2022

@lalulola ďakujem ti 🙏🏼

autor
10. feb 2022

@iriska13 presne.. cesnak dokonca mi včera pomohol a viem, že ten znižuje tlak.. idem skúsiť aj dnes.. určite si dám vyšetriť komplet oci čo treba..

oktoberka
10. feb 2022

Covid je veľké svinstvo.

autor
10. feb 2022

@oktoberka súhlasím… človek je skepticky kým nezažije..

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanika
10. feb 2022

Nemsla si zapal dutin pri covide? , nádchu opuchnuté sliznice nemáš citlive nad očami okolo oči ? to býva to je normálne bežne po zapale a po covide tiež , alebliksjuce migrena ?? To by bolela hlava ?!?

autor
10. feb 2022

@tanika dutiny som mal a mám opuchnuté teda sliznice a plne dutiny blikajuce svetielka boli keď bola teplota a začínal kovid trestná bolia oci proste oci a okolo nich vzadu na očiach už nie tak ako predtym no to horšie videnie jakeby mi je nepríjemne a citlivosť na svetlo..

autor
10. feb 2022

@mamula20 no ja plačem ale od strachu a nie od smiechu 😅🙏🏼 No uvidíme snáď sa to zlepší

autor
10. feb 2022

@tanika hlava boli solídne 24/7

autor
10. feb 2022

Beriem ešte aj tabletky tobekan kvôli sumeniu v ušiach a viac menej tiež to začalo vtedy možno nejaká spojitosť?

dominika7990
10. feb 2022

Mala som silne migrény a z toho by mi akoby ťahalo oko stále plus citlivosť na svetlo. Po týždni to prešlo.

tanika
10. feb 2022

To je podľa mna z covidu , teda sliznice opuchnuté v dutinách / opuch hnďe s zapal / teda vždy u mna či som mala covid alebo keď som mala iba zapsle r dutiny toto mávam vždy ono to treba povedať mudr. Teplota nie je ??? Crp je v norme sk ano netreba atb. Len na odpuchnitie sliznic niečo olynt , nasivin , alebo mudr. By mohla predpísať aerinase tabletky no proste treba volať mudr. a povedať jej o probléme !!!!

autor
10. feb 2022

@dominika7990 ďakujem.

mpg
10. feb 2022

Keď sú takéto problémy pri Covide, treba zavolať aj obvodnej, ona bude vedieť posúdiť z celkového zdravotného stavu, čo to môže spôsobovať.

autor
10. feb 2022

@mpg vidíš, to mi nenapadlo zajtra zavolám ďakujem krásne😊

duratlicka
10. feb 2022

Môjho brata pri Covide strašne boleli oči. Preslo to, neoslepol. Je to aj novy priznak omikronu.

jojo66
11. feb 2022

Praskla niekomu po covide žilka v oku,alebo sa spravili fľaky po tele

duratlicka
12. feb 2022

@jojo66 Po nie, ale pred pozitívnym PCR. Najprv malú boleli oči, až potom začalo hrdlo, nádcha.