Zhoršené Vitiligo po pôrode. Ako ho maskovať?

mirka2710
9. máj 2008

Ahojte dievcata....ma niektora z vas tuto koznu "kozmeticku" vadu? Mne sa objavila asi v trinastich rokoch a teraz po tehotenstve a porode sa mi to rapidne roztiahlo po rukach. Ako sa to da aspon ciastocne maskovat? Stale mi to dost prekaza. ☹

elise
9. máj 2008

mirka čo je to vitiligo?

mirka2710
autor
9. máj 2008

strata pigmentu 😉

mywiel
9. máj 2008

Mirka ja som kozmeticka a co viem tak na male plochy sa da urobit tetovanie, ako pri permanentnom mejkape, ale na vacsie plochy jedine samoopalovaci pripravok alebo tekuty mejkap, bohuzial tato choroba sa neda liecit. 😒

gerena
9. máj 2008

mirka, bude sa to roztahovat nadalej. je to pravdepodobne autoimunitne ochorenie, neznamej priciny.......a lieci sa neda. existuje kremik VITIX, ktore pravidelnym natieranim trosku pomaha, aby sa neroztahoval dalej, a je dobre uzivat kyselinu paraaminobenzoovu (PABA), napriek stasnemu nazvu je to telu pribuzna latka, neublizi ti

a imunologicke vysetrenia mas za sebou, ze co stym?

mirka2710
autor
9. máj 2008

Nikdy mi nik nic take nerobil....poslali ma akurat na kozne o odtial na nejake centralne kozne v Ruzinove, kde sa mi to pokusali opalit UVA-ckom a spalili mi ruky do fialova......to bolo asi pred styrma rokmi a odvtedy som s tym radsej nikam nesla ☹
Na tie imunologicke vysetrenia by ma mala poslat obvodna lekarka?

kometa
18. nov 2008

Mirka, náhodou som túto tému objavila až teraz, asi by sme si mali čo "povedať" 😉 .
Ja totiž už 19 rokov mám "starosti" s vitiligom ☹ .

dadulik
18. nov 2008

mirka, ja mam vitiligo od 4 rokov, na tvari, male plochy, maskujem mejkapom. Bohuzial u mna sa asi pred 5 rokmi objavila zaroven horsia kozna choroba a to sklerodermia, ktora sa mi taha prave tvarou v oblasti straty pigmentu. Zevraj sa to takto stava, choroba v ruke s druhou, konkretne tieto dve. ☹
Imunologiu mam v poriadku. Lekari su bohuzial na obe choroby bezradni. Ja sa len modlim, aby hlavne ta sklerodermia zostala v stadiu v akom je doteraz (ja mam kozny typ coup de sabre,takze to vyzera, akoby ma sablou sekli cez "ksicht" ☹ ☹ ) Co uz, clovek sa s tym nauci zit, hlavne nech je to len kozmeticka vada, a nech to neboli. 😔

dadulik
18. nov 2008

A este mi koli tomu vsetkemu zobrali krcne mandle, zacali ma liecit na stitnu zlazu, teraz mi lekarka po 5 rokov vysadila L-thyroxin, ale ja si myslim, ze to vobec nema suvis s mojimi problemami. Skratka je to autoimunne jedno aj druhe a s tym nic nenarobim. ☹

kometa
19. nov 2008

Dadulik, mandle mám aj ja vonku, milión vyšetrení, milión pokusov, xy šarlatánov...... ale už som sa tiež naučila s tým žiť a mám iné hodnoty, takže "netrpím" ako v detstve, kedy to bolo najhoršie.... 😔

bobd
19. nov 2008

ahojte!
aj ja sa pridavam do klubu vitiligaciek 😀 ja mam skvrny okolo oci, co sa zatial da skryt pod make-up. 😎 mam dve na tele, ale zatial len take, pod oblecenim. 😉 a tiez som presla vsetkym moznym aj nemoznym, jazvecie masti, liecitelia. no nic z toho... ☹ ale nevadi, hlavne ze sme zdravi 😉

dadulik
19. nov 2008

bobd, teda tie jazvecie masti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to ma riadne rozosmialo, kokos jak toto mozu radit 😠

majcik
19. nov 2008

Baby, myslite, ze tieto kozne veci mozu suvisiet s dojcenim, pripadne s obnovenym cyklom a dojcenim zaroven?
Ja som mala v puberte kozny ekzem na rukach, dost blby, neskor to preslo, sem-tam sa cosi slabe objavilo a teraz cca 4-5 mesiacov po porode sa znova objavil ... pripisujem to aj tej hormonalnej situacii v organizme

dadulik
19. nov 2008

majcik, asi hej, ved v tele matky prichadza k obrovskym zmenam 😉

majcik
19. nov 2008

Ja si to tak vysvetlujem, preto ani neutekam na kozne ... dufam, ze to casom prejde, tak ako predtym ... hormonalna mast by to asi neporiesila, z tym nemam dobre skusenosti...

kometa
19. nov 2008

Ja za tých 19 rokov som prechádzala rôznymi zmenami, chvíľu lepšie, potom horšie. Ale po 1.pôrode sa mi zhoršilo, no po 2. nebadám nejaké rozdiely. Ale hormóny majú na tom určite tiež veľkú zásluhu...

bobd
20. nov 2008

dadulik, co sa smejes... 😀 😀 😀 ocino ju utekal kupit az neviem do akeho mesta, co to nikde nebolo zohnat... 😝 a aj tak prd z toho 🤐 🙄 ale ked je clovek zufaly, urobi vsetko mozne... 😉

lalitagopi
20. nov 2008

hmmm...tak sa trocha pridam...tiez mam vitiligo asi od 12tich, najhorsie to bolo na tvary..okolo oci...okolo ust...atd...a ked som prestala uplne jest maso, tak mi vitiligo na 90% odislo 🙂
a da sa liecit homeopaticky.

mirka2710
autor
20. nov 2008

Ahojte... 🙂
Ani som netusila, ze ste moju temu takto rozbehli. 🙂
Ide zima, pokozka belie a tak uz ani moje vitiligo nieje tak viditelne ako v lete a tak zide z oci zide z mysle 🙂
Roztiahlosa mi to teda po porode poriadne a dost ma to hneva, mam to velmi aj na nohach a zacina sa mi stracat pigment aj okolo ust ☹
Drahy vsak vzdy ked to spomeniem povie, ze mam na to kaslat, ze teraz vidi vsade vela ludi s vitiligom tak ze nie som ziadna rarita. Tak ma trosku potesi...neznasala som tie pohlady ludi v autobuse ked mi kukali na ruky akoby som mala neviem aku chorobu 😠

Lalitagopi...ako myslis, ze ti vitiligo odislo? Akoze sa ti opat spigmentovali tie miesta? 😕

renabr
6. máj 2010

ahojte nejak sa to tu zastavilo, tiež ma zaujíma ako sa ti to vitiligo odišlo...

anya01
8. máj 2010

Ahoj renabr máš skúsenosť s vitiligom?

renabr
8. máj 2010

áno bohužial mám skusenosť... vitiligo sa mi objavilo len tak z ničoho nič pred vyše rokom ☹

zuzuh
9. máj 2010

Ahojte. Ja mam tiez to nestastne vitiligo uz asi 5 rokov. Zatial len nna tvari okolo oka a na cele.
No uvidime ked pride leto ci sa mi nerozsirili teraz po porode viac. V zime mi ho velmi nie je vidno pretoze mam svetlu pokozku.
Nevie niekto z vas mozem pouzivat Vitix ked kojim?

renabr
9. máj 2010

zuzuh a tebe ten vitix pomáha? ja sa ním natieram tiež a nevidím nijaké zlepšenie, ani zastavenie sírenia, lebo ide mi to dalej, ja to mám na pleci, v dekolte a ide mi to už hore na krk...ked som bola tehotná tak som vitix nepoužívala, ani teraz ked kojím, ale nie preto že by sa to nemohlo ale preto ze ma to už prestalo baviť, nechce sa mi...a vraj je dobre ked sa natrieš ísť trochu na slnko a kedže v zime som na slnko nemohla ísť, asi by mi bola zima, tak som sa nenatierala...ale ked si mi to pripomenula asi sa začnem 🙂
chcem ešte zájst za nejakou inou kožnou, lebo ked mi to pred vyše rokom zistili, tak kožná mi dala na 10 dní tabletky proti plesni aby vylučila plesnové ochorenie, a ked to pri opálení nezmizlo, tak len povedala že je to vitiligo, a zbohom... nič viac so mnou nerobila...chcem aby mi urobili aj nejaké vyšetrenia, že prečo to možem mať, počula som že to može byť aj zo štítnej zlazy aj z imunity horšej, a ak by to aj bolo plesnové ochorenie určite ho nemohla vylučiť za 10 dní, ved to sa vraj lieči tažko a dlho...takže neviem, ešte stále dúfam, že by sa s tým možno dačo dalo robiť, no neviem neviem... 😒

zuzuh
9. máj 2010

mne sa zda ze vdaka vitixu sa mi skvrni prestli rozsirovat ale naposledy som ho brala asi pre rokom a pol.
Uvidim ci sa mi teraz po porode nerozsirilo ked vyjde trocha slniecko.
Ja ho mam okolo praveho oka na cele a na oboci a mihalniciach.
Chodim ku koznej do svidnika ale uz dlhsie som tam dlhsie som tam .
Ked mi maly trocha podrasie a ked nebudem kojit tak k nej pojdem - je dost dobra odbornicka.
Ty si co davas na to vitligo?

renabr
9. máj 2010

čo si dávam na vitiligo? ako na liečbu či na prekrytie myslíš? na liečbu jedine ten vitix, ktorý mi prd pomáha a na prekrytie, všetko možné, ja som dosť tmavá a ked vijde slnko hned ma opáli, chodíme k moru atd...v lete som chcem či nechcem hnedá a tie škvrny mi stráááášne vidieť, a to si ich natieram minimálne 50tkou ochranným faktorom, ked chcem aby ich tak nebolo vidieť tak si to streknem samoopalovacím trochu sa to vyrovna, a mám taký korektor ako make up, la roche-posay (touche pro film fin) z lekárne, velmi dobre kryje, alebo ešte aj z dermacolu je taký podobný, a make up vichy dermablend...a tak sa trápim celé leto, lebo tie škvrny su hrozné, ak ich neprekryjem...

renabr
9. máj 2010

aha teraz kukám ten moj vitix nie je vitix ale vitiskin, ked som to vlani kupovala tak mi povedala v lekárni že vitix sa už nevyrába že teraz je tento vitiskin, že to je to isté...

zuzuh
9. máj 2010

Ja som myslela hlavne na liecbu ci si nieco davas. Pretoze mne sa dari celkom dobre prekryt tie skvrny lebo ja mam svetlu pokozku a hlavne v zime to vitigo skoro vobec na pokozke nie je vidiet iba na oboci a mihalniciach a tie si farbim.
Neskusala si liecbu pomocou nejakeho svetla - ziarenia?

lencici
9. máj 2010

ahojte ja mam vilitigo asi od 17tky....najprv male fliačiky na rukách ..potom to začalo na nohách, na chrbte, v zime mi to vôbec nie je vidieť ale v lete si pripadám jak dalmantin...Najviac mi to vadí na tvári mám to okolo očí a na brade.....to si maskujem make-upom. A vôbec si to neliečim doktorka mi povedala že sa s tým nedá nič spraviť....tak som na to kašľala...Najlepšie na tom je ,že vraj to nieje dedičné a moja mama to ma od mala tiež..

79zuzana
9. máj 2010

Ahojte. Ja mam vitiligo asi od 10. rokov. Poviem vam, ze vtedy na mne lekari skusali mozne aj nemozne, vselijake masticky a vodicky, bylinkari, liecitelia a nic nepomohlo. Teraz mam 30 rokov. Po prvom porode sa mi vitiligo rozsirilo takmer po celom tele. Nastastie mam dost svetlu pokozku a takmer vobec nechodim na slnko (ak nemusim) takze mi to neprekaza. Skusala som uz aj vitix a ten nepomahal a dr. mi odporucila to ziarenie, odmietla som, pretoze som citala vela negativnych ohlasov. V kazdom pripade s tym nemam ziadne problemy a dokonca vela ludi, co ma pozna si to ani nevsimne. Manzelovi sa pacim a stale vravi, ze ja som jeho beloska 🙂 😉

renabr
11. máj 2010

Ked si "beloska" a nie je to až tak vidieť tak to je fajn, ale ja som tmavá a v lete ma rýchlo opáli aj ked nechcem, takže vyzerám ako leopard...a je mi to vidieť aj v zime, ale to zasa vačšinou zakryjem oblečením,aj ked nie uplne lebo to mám aj na krku a v dekolke...no nič moc poviem vám, aspon keby sa to nerozširovalo, ale lezie mi to po krku akoby hore, som zvedavá kde to až zájde...a to mám vitiligo "iba" rok... ☹