Zhoršené Vitiligo po pôrode. Ako ho maskovať?

mirka2710
9. máj 2008

Ahojte dievcata....ma niektora z vas tuto koznu "kozmeticku" vadu? Mne sa objavila asi v trinastich rokoch a teraz po tehotenstve a porode sa mi to rapidne roztiahlo po rukach. Ako sa to da aspon ciastocne maskovat? Stale mi to dost prekaza. ☹

anya01
11. máj 2010

čaute, tak ja som vitiligo doteraz nemala... som 4 mesiace po porode, asi mesiac po narodení babatka som bola u kožnej s ekzémom na ruke a tá si všimla že mam pod očami výbled, že vraj by mohlo ísť o vitiligo. Ja som si to predtým vôbec nevšimla, lebo som mám bledú pokožku. Poslala ma na endokrinológiu, či náhodou nemám nejakú poruchu štítnej žľazy, lebo tehotenstvo a pôrod sú spúšťačom takýchto ochorení, Ale vyšetrenie je negatívne... Pravdupovediac keby ma na to neupozornila lekárka, možno by som si to nevšimla, lebo manžel hovorí: nič tam nemáš. No ked pozriem do zrkadla naozaj vidím biele mapy pod očami.. Ked ma opáli tak snáď nebudem vyzerať ako huhu.. No treba sa chrániť krémom s UV filtrom.

anya01
11. máj 2010

ináč čítala som tu i tam, že vitix velmi nie je účinný.. nejaký NOVITIL z ČR je vraj spoľahlivejší-má aj nejakú internetovú stránku.

zuzuh
11. máj 2010

Pozerala som na nete o tom novitile ale asi sa musi pouzivat spolu so svetlom z nejakej specialnej lampy

anya01
11. máj 2010

myslím, že po nanesení krému sa má ísť na slnko... ale môže aj tá lampa... len hold ten krém je drahý jak fras

zuzuh
11. máj 2010

Ved to ze je drahy a zatial co som citala o nom diskusie tak nic moc
Ja stale tajne dufam ze sa raz objavi nejaky super liek na to nase trapenie

renabr
12. máj 2010

Aj ja som čítala o novitile aj o tej lampe, no kebyže to pomože tak za to dám čokolvek, len čo som čítala aj na iných diskusiách tak nikto konkretne tam nepovedal že by mu to pomohlo, pár ludí to aj skušalo ale nič... 😒

anya01
12. máj 2010

niekedy je to aj o psychike, stres má na vzniku vitiliga veľký podiel... ešte som v nejakej diskusii na nete čítala, že jeden chalan sa bol kúpať v nejakej vode na slovensku a že mu to pomohlo..len nepamatám... tiež že jednej dievčine s vitiligom povedala kožná, že má niečo s mazovými žľazkami a kázala jej mastiť s infadonalom a vraj jej to pomohlo..

79zuzana
13. máj 2010

aj ja si myslim, ze sa to siri hlavne stresom. Teda odkedy sa nam narodili drobci, tak som zila naozaj pod velkym tlakom a v strese a vitiligo sa mi rozsirilo takmer na 80% tela. Odkedy sme sa odstahovali zo Slovenska a stresy ustali, musim povedat, ze sa mi to nerozsirilo viac. Teda mozno je to aj tym,ze uz ani velmi nema kde 😉

anya01
13. máj 2010

dôležité je aj naučiť sa s tým žiť...

maca793
13. máj 2010

ja to mám na pravej ruke od ramena po lakeť ja si to nevšimam a ani neviem že to mám
narodila som sa už s tým ja to mám zdedené od mamy ona má ružienku na polke tvári
a po pôrode sa mi urobili tmavé fľaky nad perou a nie a nie sa ich zbaviť a vypadám akoby som mala fúziky 😀
ale je to dobré
zatia

79zuzana
14. máj 2010

anya01, mas pravdu.... je to velmi dolezite,,,

anya01
19. máj 2010

to áno ale je to aj velmi ťažké pre nás ženy.. ved chceme byť krásne a obdivované..

renabr
30. jún 2010

baby, bola som pri druhej kožnej, tá mi porobila všetky možné vysetrenia, všetko bolo ok, a dala mi krém protopic, u nás nie je na vitiligo rozšírený ale v usa sa na to vo velkom používa, máte s týmto krémom skusenosti? inak je na ekzemy ale udajne sa tým dá viliečit aj vitiligo...tak som zvedavá čo to povie, ešte kojím tak ešte sa nenatieram no vraj mám začat najskor na jesen, ked už nebude slnko tak svietiť, a ked dokojím samozrejme...

iwa1
1. júl 2010

ahojte,

precitala som si tuto diskusiu...mne sa vitiligo zhorsilo teraz po porode a dost rapidne...mala som len kruhy okolo oci, co sa dalo zamaskovat,a le teraz mam ruky flakate , predlaktia akoby spinave a brucho a stehna ani nevravim...nic by ma netrapilo, len ten dekolt a ruky, tak som si povedala, ze zbehnem zase ku koznej, lebo cez tehu mi povedala, ze s tym nemoze urobit nic a ani potom, ze nejake moc velke uspechy s tym nemala... ☹

@renabr som zvedava ci ti to zaberie, co to vyslo financne? 😕

renabr
2. júl 2010

nebolo to drahé, samotný krem je drahý vraj ale mne to predpísala kožná akože na atopický ekzém ktorý som mala volakedy dávnejšie na ruke, ale aj ked to nie je na recept tak to asi nie je horibilne drahé ona spomínala že to stojí cca 50 € sa mi vidí...

inak ak vám možem poradiť, to mi poradila kožná, na prekrytie flakov...ja som vyskušla všetky možne aj nemožné make upy, ale teraz mi poradila vichy dermablend tekutý make up a na to fixačný púder taký bezfarebný tiež vichy dermablend a teda poviem vám ked si toto dáte tak aj tri dni vám to drží ako prikované, nezafarbíte si ani oblečenie ani vodou sa to nezmyje ked ste trebárs na kupalisku...najskor som totiž mala len ten tekutý make up bez toho pudru, aj to dobre prekrylo ale s tým pudrom je to bomba...a je tam aj OF 30 takže sa vám to ani nespáli...super fakt...make up stojí cca 24 € a puder tiež tolko, ale oplatí sa investovať, je to fakt super...

kaska
5. júl 2010

@renabr dik za tip...aj mne sa objavilo vitiligo pred nedavnom, mam zatial male skvrnky na rukach, stvre na to, ale nie je to zatial take hrozne...u mna podla mna sa stretli rozne faktory od tehotenstvo, stres, poporodna depka, v zime ked som este kojila maleho som bola kazdy mesiac chora....mne to velmi nevadi, len keby sa mi to uz nerozsirilo, velmi sa bojim toho..
inak mne kozna povedala, ze su rozne kremy u nas aj v zahranici, aj sa robia oziare, ale zatial nic nepomaha...len vyhodene peniaze..vraj sa musim s tym naucit zit a nebrat to tragicky, ved su aj horsie choroby....ma pravdu..inak tie ozarovania su ucinne iba u deti, u dospelych nemaju ucinok..

daniela.m
5. júl 2010

Moja dcéra má vitiligo od 13 rokov,prva kožná,ktorú sme navštívili odporučila makeup,to bolo celé vyšetrenie a liečba ☹
Skúsili sme viac kožných lekárov,ale každý iba experimentoval.Nakoniec sme sa dostali k mladému primarovi,ktorý hned povedal,že to je nasledok poruchy štitnej žlazy,ale je to celosvetový problem,nevedia zistit hlavnú príčinu straty pigmentu.Nejaký čas chodila na fototerapiu,tam sme videli určitý pokrok,flaky sa uzatvarali.Kedže liečba mala prebiehat minimalne 2 roky 2-3x za tyžden a nebolo to v našom meste,naviac dcera začala študovať,nedalo sa to sklbit a prestala.Viacmenej sa s tým zmierila a naučila s tym žiť.Vždy ked ma z toho depku, poukažem jej na horšie neliečitelné choroby.

theresa
29. júl 2010

Ahoj, taky mě potkalo Vitilogo, mám fleky ne celé jedné noze, na zápěstích, na záhybech rukou a taky pod koleny, vše během půl roku. Holky byla jste některé na imunologii - kožní mě tam poslala? Co tohle vyšetření obnáší?

renabr
1. aug 2010

Ja som nebola, mne len kožná zobrala výtery a krv, to bolo všetko v poriadku tak ma nikam neposielala...no neviem či z krvy mohla vylučiť tu imunologiu...?

theresa
5. aug 2010

Holky, jak maskujete vitilogo - fleky, máte nějaký dobrý fígl????

renabr
8. aug 2010

theresa, ja som písala vyššie o vichy dermablend make upe a fixačnom pudre, ale predtým si to streknem samoopalovacím sprejom, nie je tak vidieť rozdiely potom... 😉

somjezibaba
1. nov 2010

mam vitiligo uz 20 rokov,nastastie toho nebolo vela ,dokonca som chvilami mala pocit ze sa straca,teraz som po tretom porode spozorovala prudke zhorsenie a mam pocit ze sa to stale zvacsuje....som z toho nervozna uz aj tak to vyzera hrozne,tvar,zapastia a j prsia,sa necudujem ze mm hlada frajerky....je v tom len stitna zlaza alebo co si treba vsetko dat vysetrit??

renabr
2. nov 2010

keby v tom bola štítna zlaza to by bolo fajn, totižto pri vitiligu sa nevie čo v tom je...može to byť uplne hocičo...a nikto nevie čo...mne vysetrili hádam všetko čo sa dalo a všetko je v poriadku a aj tak to mám...a šíri sa to... ☹

bobunka
9. nov 2010

Dobrý den.Vitiligo mám já i muj přítel,ted se začalo objevovat i u naší 6 ti lete dcery,bohužel na obličeji.Prý je to dědičné.Já to mam na zádech,tak že to až tak neřeším,chodim v zimě na solárko a v lete se opalim.Ale nevim co,u te malé,nemuzu ji prece hnat na solarko.Ma nekdo z vas prosim skusenosti z detmi?

somjezibaba
9. nov 2010

bobunka,nemam skusenost s detmi ale mam podozrenie ze aj nas maly ma nejake fliacky po nozickach a ma len 14 mesiacov,dost ma to znepokojuje ale ak to uz drobec bude mat tak asi s tym nic neurobim,zalezi na rozsahu -no mozno predsa skusim aspon konzultovat je jeden pan, zije v obci kelc u vas v cechach,som sa s nim par krat stretla a vraj sa tomu da nejako pomoct hovoril ked ma videl co ma po tvari-podla neho je to vsetko v hlave,prip v podvedomi....ja len dufam ze nebude taky flakos ako ja aj ked u neho ten predpoklad zdedenia po mne tu je.mam totiz pocit ze sa to dedi z matky na syna prip.z otca na dceru,ale nie som si ista.moj otec to ma tiez,bratia nie len ja a teraz nas maly,dve dcery co mame to nemaju a to starsia uz ma pomaly 20rokov ,prave ked som s nou bola tehotna sa mi to spustilo,potom stagnacia a teraz po porode syna sa to rozbehlo u mna zas...

renabr
10. nov 2010

bohunka...neviem čo máš ale ak máš vitiligo a šla by si do solárka alebo na slnko tak tie biele miesta sa ti spália, urobia sa ti tam až pluzgiere a okamzite naspať vyblednu na bielu farbu...nechápem prečo chodíš do solárka alebo na slnko...pri vitiligu nemáš pigment na tých bielych miestach a tie miesta sa ti neopáli, opáli sa ti len koža ktorá vitiligom nie je postihnutá a tým pádom tie flaky vidieť ešte viac, lebo telo máš opálené a vitiligo uplne biele...

kaska
10. nov 2010

@bobunka urcite chod s malou ku koznej...malym detom sa da este pomoct tak, aby im to uplne zmizlo...a do solarka urcite nieeee

anata11
10. feb 2011

Vitix ani mne nepomohol. Mam vitiligo 7 rokov. Vitiligo.sk ponuka akupunkturu a aj ine. Pocula som ze tato liecba je ucinna. 😕

nori21
12. mar 2011

Dobrý deň, ja mám vitiligo osem rokov.Vyskúšala som Vitix, ale nepomohol.Pred troma rokmi som objednala
Novitil gél aj s uvb lampou. Používam ho, na lakťoch sa mi flaky začali repigmentovať,teraz sa mi repigmentá
cia zastavila,na prstoch to potrvá dlhšie. Fľaky mám na brade aj v okolí očí, ale tam lampu
nepoužívam. Na zakrytie používam make-up Dermablend Vichy. Chcela by som spýtať, či niekto z vás
používa samoopalovací sprej a aký, prípadne či ste vyskúšali tetovanie.

renabr
15. mar 2011

nori21...ja používam aj samoopalováky, konkretne garnier v spreji...aby nebolo tak videť rozdiel, a potom dermablend a ešte to zafixujem dermablend pudrom taký bezfarebný...ale to sa už opakujem, písala som to vyššie...
Kozmetička, čo robí permanentý make up, mi povedala, že raz tetovala na tvár jednej zákazníčke na vitiligo pletovú farbu ale neudržalo sa to tam...tak neviem, či tetovanie by fungovalo na vitiligo...