Zhoršené Vitiligo po pôrode. Ako ho maskovať?

mirka2710
9. máj 2008

Ahojte dievcata....ma niektora z vas tuto koznu "kozmeticku" vadu? Mne sa objavila asi v trinastich rokoch a teraz po tehotenstve a porode sa mi to rapidne roztiahlo po rukach. Ako sa to da aspon ciastocne maskovat? Stale mi to dost prekaza. ☹

mimka222
31. máj 2011

@nori21
kde sa da zohnat ten novitil?:dakujem za odpoved

renabr
1. jún 2011

@mimka222 tu je ich stránka, ja osobne tomu velmi neverím, ale ak ti to zafunguje daj vedieť 😉

http://www.svetlolecba.cz/

a tu je konkretne ten novitil:

http://www.svetlolecba.cz/product/novitil-derma...

nori21
6. jún 2011

Aj ja som objednávala z tej stránky,ktorú uviedla renabr. Treba to skúsiť, niekomu zaberie, inému nie.
Je tam aj fórum, do ktorého sa môžete zapojiť.

renabr
6. jún 2011

Dnes som bola na endokrinologii, a doktorka ma zrušila ako keks,hovorím, že sa mi to šíri a ona na to len že aj sa bude, že nech sa zaoberám niečím iným a nie vitiligom, že nech nemínam peniaze na drahé kremy a hovadiny, že na to nič nepomože...ak sa mi aj nejaký flak stratí objaví sa inde nový atd...normálne mam dnes depku kvoli nej...pretože je to dobrá doktorka, odborníčka atd...keby mi to povie dáky debil tak mávnem rukou...v piatok idem na kožné na kontrolu tak som zvedavá čo mi na to povie moja kožná...

catrin1
19. okt 2011

ahojte tiez sa mi objavilo par flakov po porode a dost ma to stve,nikdy si anto nezvyknem....akurat minule ma napadlo ci by sa to nedalo prekryt egyptskou hlinkou..neskusal nikto???

nori21
27. dec 2011

catrin1@ Dobrý deň, hľadám info o egyptskej hlinke, natrafila som na Váš príspevok, aj ja mám vitiligo,
odvtedy ste to neskúšali?

ivn
6. júl 2012

Ahojte vitiligárky, aj ja k Vám patrím a to už dosť dlho, viac ako 10 rokov.Mám za sebou všetky možné vyšetrenia, na kožnom, endokrinológii, sono vnútorných orgánov, zuby, proste som pochodila všetko, dokonca som sa trepala viac ako rok 2x do týždňa 100km do Trnavy na ožarovanie Puva, potom som si Puva lampu kúpila, natierala poctivo Novitilom a ožarovala. Klamala by som keby som povedala že to nepomáhalo. Trochu sa depigmentovalo, hlavne na novších fľakoch.A hlavne sa to nerožširovalo, nuž ale otehotnela som a ožarovanie išlo bokom, samozrejme a teraz rok po pôrode - no katastrófa, mala som to predtým na rukách, kolenách a okolo očí a teraz? Pomaly všade.
Takže neviem či má pre mňa význam ožarovať, keďže by som s tom lampičkou ožarovala pol dňa, kým by sa dostalo na všetky fľaky. U mňa je to dedičné - otec a najhoršie je, že syn 1rok a 2 mes. už má 2 minifliačky na pleci a nohe. Dcéra 6 rok. nič., tak u mňa sa potvrdilo dedenie z otca na dcéru a z matky na syna. NAŠŤASTIE mám manžela, ktorý to vôbec nerieši, inak neviem - keby sa i to objavilo ako slobodnej a nezadanej tak sa rovno asi obesím, keďže som síce blondína jak ďas ale pigment ako černoška ( nepochopiteľná irónia osudu ), a v lete riadny dalmatín. 😀 Neviem čo budem robiť s tým mojím synkom, zatiaľ asi nič, počkám ako sa to vyvinie ale musím podotknúť že ja osobne stresujem dosť - pri každej kravine a aj on je dosť nervák...Tak aj to u mňa sedí, že je to stresom. Tak Vám všetkým prajem čo najmenej stresu a čo najmenej fľakov, skúšajte PUVA lampu, zatiaľ som nepočula žeby niečo iné pomohlo...Asi sa aj ja na to opäť dám - bože , veď ju mám doma.

renkakl
12. júl 2012

@ivn prosim ta co je to PUVA lampa? nieco ako bioptron od zepteru? Tiez sa mi objavilo vitiligo po porode. Ale zatial ho mam len na rukach, hlavne na prstoch. Novitil je len na predpis, alebo aj volne predajny?

ivn
12. júl 2012

Ahoj, nepoznám biopron od zepteru takže neviem či je to to isté, PUVA lampa stála 200€ cez net pred 4 rokmi, Novitil som kúpila tiež cez net, nie je na predpis, pa a prajem silné nervy a nech sa tá pliaga nešíri ďalej, Ivana

matuska2810
12. júl 2012

@ivn prosim ta, kam do Trnavy si chodila na to ozarovanie?

ivn
12. júl 2012

Ahoj, normálne na kožné na nemocnicu, treba tam mať odporúčanie od svojej kožnej myslím, Ivana

matuska2810
12. júl 2012

@ivn ďakujem 😉 lebo už neviem čo iné robiť, keďže sa mi to začalo nenormálne šíriť, tak musím skúsiť aspoň niečo 😒 A to som myslela, že som už za vodou,skoro 15 rokov som to mala ustálené..Ešte raz vďaka 🙂

ivn
12. júl 2012

Nie je zač, aj mne sa to stále rozširuje, podľa mňa nula bodov na zlepšenie, kašlem už na to, ale tebe držím palce ak máš ešte chuť niečo podnikať 😉

tina1711
1. aug 2012

@catrin1 Ahoj ja sice vitiligo nemam ale moj priatel to ma.Pytala si sa na tu egyptsku hlinu jasom ju pouzivala ale len par dni pretoze to dost stipe tak neviem ako by ti to reagovalo na taku kozu ja by som to asi nerobila .

natalinkaco
30. okt 2012

@renabr
@catrin1
@renkakl
@matuska2810
@ivn ahojte baby, už ste vitiligo nejako poriešili?, mojej kamoške to zmyzlo, jej pomohli homeopatiká.

renkakl
30. okt 2012

@natalinkaco nic sa nezmenilo, len to nie je nejako cas riesit popri drobcovi 🙂 ake homeopatika pouzivala?

natalinkaco
30. okt 2012

@renkakl no tak to poznám 🙂 .........volajú sa minerálne soli,ak by si sa pre to rozhodla, najlepšie sú od Deutsche homeopatische Union, držím palce 😉

nori21
31. okt 2012

@natalinkaco Dobrý večer, mohli by ste napísať konkrétne o aké homeopatiká ide? Aj ja som vitiligárka, už roky sa skúšam
všeličo. Ďakujem.

natalinkaco
24. nov 2012

Kalium Sulphuricum

luuca1
20. jún 2013

ahojte dievcata prosim poradte asi rok po porode sa mi spravil biely fliacik na tvari ale neriesila som to hej ved lietate okolo baba a nemate cas sa pozorovat teraz ubehol dalsi rok a pol a badam ze ten flak je cez cele lice a zacina sa aj okolo ust tvorit kozna mi povedala ze zrejme vitiligo a tak teraz cakam na vysledky krvi. Oni to dokazu z krvi zistit ci mate vitiligo musi sa vzdy jednat iba o toto ochorenie. Bola som aj u druheho koziara a ten mi dal mast advantan ale to je hormonalna mast tak sa chcem spytat ci nahodvou nema niektora z vas skudenost ako ja pris touto mastou. je vzdy u tejto choroby nasledok ze sa to musi sirit po celom tele? mna totiz presvietila bielou lampounky na kotniku ktory volnym okom nieje vidiet a nasla iba flaky par na tvari a mali

holova
25. júl 2013

Ahoj aj ja mám vitiligo už asi 20 rokov a stále sa s ním nemôžem zmieriť ,keďže nič nepomáha a ja aj tak chodím každý rok k moru hladala som dobrý samoopalovací krém.Všetky čo som vyskúšala mali oranžový nádych až sa mi podarilo nájsť taký malý zázrak ,ktorí už mám aj vyskúšaný ide o /XEN TAN/je toho viac druhov ja mám mlieko a vyšlo ma okolo 35 eur /236 ml/Vyskúšajte neviem či sa dá kúpiť ja ho mám objednaný s internetu.Človek sa hneď cíti lepšie.

bubucz
5. aug 2013

Ahoj,
Mnela jsem fleky kolem oci a pomohlo ,kdyz jsem se mazala bergamotovym olejem a opalovala max hodinu na sluni4ko. Pak se zaceli objevovat tmave tecky,ktery se postupne zvetsovali az stopi po vitilogo uplne zmizeli. Pamatuji ,ze jsem se tez mazala vita A nebo B a opalovala. Nektera mista jsou odolnejsi a potrebuji vice casu a slunicku, Ten kdo ma cas zkusit muze. Me se po porodo vitiligo hodne zhorsilo, mam uplne byly ruce a zacelo se rozsirovat a na jina casti tela. K mori nejezdim ani na slunikcko moc netravim, verim, ze kdybych mela moznost opalovat se cely leto ,pak by to hodne pomohlo.

veva45
4. feb 2014

@ivn ja som na puvu chodila do Pn a troska pomohlo..... puva sa da kopit? kde? 🙂

ivn
5. feb 2014

@veva45 Ahoj, ja som ju objednávala cez net na českej stránke ale už Ti nepoviem akej, nepamätám sa, je to už asi 5 rokov, stála ma vtedy okolo 250€ ak by ste vitiligárky mali niekto záujem, budem ju predávať za 170€, mne už nepomôže nič, nemám na to čas ožarovať sa s ňou, používala som ju asi pol roka ale potom som otehotnela, tak som viac nemohla a teraz mám vitiligo už dosť rozšírené, takže by mi ožarovanie trvalo asi 2 hodiny denne. Odporúčam pre tie, ktorá máte málo fliačkov a ešte "čerstvé" na tie mi to zaberalo hneď po pár ožiaroch, na tie staršie menej. Pre viac info píšte IP.

katkasofi
5. feb 2014

@bubucz bergamotovy olej? to je aky?

Baby ta puva lampa mne nezabrala...asi zato ze mam stare flaky. Ale ked som bola mala tak v nemocke sa mi dake zahojili po nej.ale to boli flaky cerstve...

ammellia
5. feb 2014

baby, ja mam vitiligo tiez v rodine a bola som s nim celkom zmierena, ze je to dedicne a neda sa s tym nic robit. Nahodou som ale pred casom zistila, ze je to autoimunitne ochorenie, teda sa s tym da nieco robit. (napr. uprava stravy,...)

veva45
5. feb 2014

inac ak mozem poradit tak celkom super efekt na prekrytie naju silonky v spreji A i r Stockyn, mavaju to v bepone, samozrejme neni to na tvar len na nohy, ja si to savam aj na prsty, na tvar kamoflaz Artdeco, tu maju aj vo Fannku..... ja uz som vyskusala vsetko, 30 rokov to mam, niekedy lepsie potom horsie..... mozem ale povedat ze je to zle ked mam stres, samozrejme dlhodobejsi....

veva45
5. feb 2014

@ammellia ja uz som mala aj zmenenu stravu..... nic..... mne sa to upravilo ked som naozaj bola dlho v pohode a bola som spokojna..... vtedy sa mi dost zacelilo.... no ale poslednych 5 rokov je to zle a naozaj mam aj vela problemov a stresov.... myslim ze je to individualne.... kazdemu pomoze nieco ine alebo nic.... mne dost pomahalo aj slnko, poznam jednu slecnu ktorej slnko robilo zle..... ja uz som to vzdala.... aj ked v Ruzomberku je nieco nove, tiez ako puva ozarovanie a udajne sa od toho vela ocakava.... ja som to aj chcela vyskusat len si nemozem dovolit lezat 2 tyzdne v nemocnici... potom sa chodi ambulantne , myslim ze 2 x do tyzdna a je to dlhodobe..... ned ako kazda liecba pri vitiligu.....

katkasofi
5. feb 2014

@ammellia
@veva45
Baby mne inak na prekrytie dosť pomohol samoopalovak co zafarbil okamžite... Používajú ho kozmetická co robia nastrekove opaľovanie... Vždy lepší ako ten klasicky garnier alebo tak... Chytila som, namazaný a už som nemala biele miesto. Síce sa to nevyrovná farbe mojej pokožky ale vždy lepšie ako biely flak. Skúsim vyskúšať ten Vichy. Len mam strach aby to nespinilo oblecko...

veva45
5. feb 2014

no to bude spinit... to je makeup... na telo by som ho nedavala lebo kazdy kto sa priblizi bude od makeupu.... na telo skus tie silonky v spreji..... na telo je to naj co som nasla.... samoopalovaci je v pohode ked chcem mat zatretie na viac dni len skoda ze je oranzovy..... uz som skusala aj samoopalovaci od dioru, tiez oranzove ☹..... ten sprej naozaj odporucam aj ked uz by mohli vymysliet nejake lepsie krytie pre nas..... ☹
@katkasofi