Zhoršené Vitiligo po pôrode. Ako ho maskovať?

mirka2710
9. máj 2008

Ahojte dievcata....ma niektora z vas tuto koznu "kozmeticku" vadu? Mne sa objavila asi v trinastich rokoch a teraz po tehotenstve a porode sa mi to rapidne roztiahlo po rukach. Ako sa to da aspon ciastocne maskovat? Stale mi to dost prekaza. ☹

katkasofi
5. feb 2014

@veva45 a tie silonky v spreji sú aj na ruky??? Ja chcem zakryť hlavne tie....

veva45
5. feb 2014

ja si zatieram prsty a pohoda, je to odolne voci vode a dava sa to dole sprchacom a mydlom, cistou vodou to nejde dole.... ja som mala aj na loktoch vitiligo ale zacelilo sa mi to, ale keby som mala tak aj na lokte to supnem.... na tvar by som to nedavala.... na tvar tu kamoflaz artdeco maju to vo fann alebo od vichy dermablend.... ale ta kamoflaz je super tuhsia a lepsie zakryje.....

veva45
5. feb 2014

ja si zatieram prsty a pohoda, je to odolne voci vode a dava sa to dole sprchacom a mydlom, cistou vodou to nejde dole.... ja som mala aj na loktoch vitiligo ale zacelilo sa mi to, ale keby som mala tak aj na lokte to supnem.... na tvar by som to nedavala.... na tvar tu kamoflaz artdeco maju to vo fann alebo od vichy dermablend.... ale ta kamoflaz je super tuhsia a lepsie zakryje.....

@katkasofi

katkasofi
5. feb 2014

@veva45 a aku mas znacku? cim sa ti zacelili flaky na lakti?

veva45
5. feb 2014

zacala som chodit na slnko alebo puva..... nieco z toho..... ale je pravda ze som vtedy bola v pohode psychicky.... aj na prstoch sa mi vtedy zacelili.... ale tam su znova..... myslim si ale ze mi pomahalo vela slnko.... celkom mam strach ze to bude mat aj dcerka.... mam to ja aj svokra.... 😢 fakt uz by sa mohlo cosi vymysliet.... 😖

veva45
5. feb 2014

@katkasofi uz som ti odpisala len som ta zbudla oznacit.... 🙂

katkasofi
5. feb 2014

@veva45 ja som rozmyslala ze by som podstupila tu terapiu co vezmu zdrave bunky a implantuju do flaku. Ale tam je podmienka aby sa netvorili nove flaky...mnw sa asi poslednych 10 rokov robia nove..inak nikto v nasej rodine to nema, tak neviem po kom som to mohla zdedit ja. Mozno to mala nezdedi. Neboj 😉 a ty to mas moc? mne zacinaju kutiky okolo ust a ruky mam uz dost zlezene..

veva45
5. feb 2014

tak toto som chcela aj ja absolvovat.... to maju z poza ucha vziat kusok koze z toho sa potom spravia tie binky ci ako 😅 a potom sa to implantuje.... bola som na konzultacii uz aj al nakoniec som nesla.... je to zevraj bolestive potom a vysledok neni zaruceny..... tedabak piseme o tom istom....

katkasofi
7. feb 2014

@veva45 ano to. A povedali ti ze to spravia aj ked je to v stadiu rozsirovania?

veva45
8. feb 2014

mne sa to vtedy ani nerozsirovalo je to uz 6- 7 rokov, ale nakoniec som to vzdala.... tiez ten vysledok neni zaruceny.... teda rak aspon vravela lekarka..... tebe co este k tomu vraveli? a kde ti to maju robit? a cena? 🙂 kopec otazok...🙂

luci1208
28. apr 2014

ahojte baby, vitiligo perfektne zjemní samoopaľovacia pena Fake Bake alebo 60 minutes Fake Bake. Opať môžem nosiť sukne cez leto 🙂 rovnako mi to umožnilo užiť si svadbu tak ako sa patri 🙂 žiadne oranžové, aplikácia jednoducha....

nori21
4. máj 2014

@luci1208 odkiaľ si objednala tú penu?

luuca1
6. máj 2014

Ahojte baby , zase začína byť teplo a ja zase depkujem z mojho vitiliga....je to hrozné ..... ☹ bez make upu ani na krok čo ešte pred dvoma rokmi som nepoznala pretože celé leto som chodila bez neho... nemôžem stále uveriť že to mam a že sa to nedá liečiť už som podstupila aj ožary a je to na nič...... Mastičku protopic mi už nechce kožná predpísať a ja neviem ako dalej... Vitix niekomu pomohol alebo niečo iné? mám to totiž na tvari.... ☹ ☹ ☹ ☹

luci1208
6. máj 2014

@nori21 ahoj Nori21, FakeBake penu mam od samoopalovacisvet .sk .... hned po aplikácii bola suchá - možes si to da na napr.celé nohy - rozdiel to zjemní, prípadne ešte na druhý den len na bledšie miesta - teda miesta s vitiligom. Solárko pre mna nehrozí, slnko mi robí zle takže som rada, ze som nasla produkt, ktorý mi vyhovuje 🙂

nori21
6. máj 2014

@luci1208 ďakujem

nikush
18. máj 2014

Pokial som to nemala na tvari bolo vsetko ok. Teraz to mam aj nabrade...ide ma slak trafit. Make up to celkom nezakryje a.ja som este k tomu biela. Ruky, lakte,nohy meriesim.no tvar...co uz. Aspon ze.sa.nato meumira

luuca1
19. máj 2014

baby používala ste niektorá ten vitix gel?? pomohol niektorej aspon trochu??? mne dnes kožna že nech si ho kúpim ževraj trochu pomáha kožna že nech si kúpim jedni balenie a skúšam na jedno miesto stale natierať že uvidím ak nepomôže tak ho nemám dalsie kupovať.

nori21
19. máj 2014

@luuca1 mne osobne nezabral, použila som viac balení. Keď tak Novitil s lampou pomohol, ale akonáhle som prestala ožarovať, znova to vybledlo. ☹

luuca1
20. máj 2014

@nori21 to fakt ale tak vyskúšam a uvidím...ten novitil vraj už nieje dostať takže objednávať lampu je asi blbosť....a okram toho ja som chodila od septembra do marca na ozary do nemocnice a prd makový.... nič sčervenalo a potom zakaždým vybledlo najhoršie že to mam na tvári....

cherries
20. máj 2014

Ahojte moj brat ma tiez vitiligo a ma hnedu kozu tak u neho to vidno v lete ale zasa to maskuje ale iba make upom , jedine riesenie je sa s tym zmierit vyliecit sa to neda a ani nikto nic nevymysla ani neskuma nove lebo je vas malo a neoplatilo by sa im to. Brat uz tiez skusal vsetko mozne ale cielena liecba na to nie je.
Ste krasne take ake ste , no a co ze mate par flakov hlavu hore ste zaujimavejsie ako my ostatne 😉

luuca1
20. máj 2014

@cherries zlatá....... 😀 😀 😀 😀

79zuzana
20. máj 2014

@luuca1 ja som mala vitix a nepomohol
Inak dievcence, ved sa s tym netrapte, su aj ine ochorenia a vaznejsie, nez je toto 😉 Ja mam vitiligo snad na 70% svojho tela a nikto sa na mna nepozera, akoby som bola ina. Manzel mi stale vravi, ze som jeho beloska, ani si nevie prestavit, ze by som mala byt jednej farby 😀 Som proste jedinecna 🙂 Akurat si davam pozor na slniecko, kedze to dokaze pokozku riadne spalit a verte, ze za tie roky co to mam ma spalilo casto 😝 Na tvar a telo pouzivam stale vysoky ochranny faktor a je to. Tym, ze nechodim casto na slnko aj moj prirodzeny pigment je svetly, takze by som povedala, ze viac ako polovica ludi, co ma pozna, ani nevie ze to mam ;)

luuca1
20. máj 2014

@79zuzana ahoj no ja sa tým trápim nakoľko bez make upu už nevylezem ani so smeťami a nechcem sa skryvať pred slnkom mám malu dcerku ktorá chce byť v lete stále vonku a pri vode čo jej to mám kvoli sebe odoprieť???

79zuzana
20. máj 2014

@luuca1 ved jasne, ze sa nemozes skryvat 🙂 aj ja mam 3 deti, tak nemozem byt zatvorena vnutri 🙂 Ale pouzijem krem s faktorom 50+ a na hlavu si dam aspon klobuk , nech mi nesvieti slnko do tvare 🙂 pozri si foto v mojom albume, ked sa mi narodila mala... ja som viac biela nez hneda ;) a makeup pouzivam len vynimocne, ale nie kvoli vitiligo 🙂 proste, ked niekam ideme na veceru a chcem vyzerat upravene 🙂 mam to po celom tele a bez problemov chodim plavat a ver mi, este sa mi nestalo, aby na mna niekto zazeral 🙂 musis si trosku zdvihnut sebavedomie 🙂 je to len farba pokozky...ludia su rozni - cierny, hnedy, biely, zlty... a flakaty ako ja 🙂

luuca1
21. máj 2014

@79zuzana 😀 😀 😀 😀

graziela
30. máj 2014

Ahojte zienky, neskusali ste niektora nimbovy olej alebo mlieko na pigmentaciu? Vraj to pomaha podporovat tvorbu melaninu a tym sa tie biele miesta na pokozke akoby "vyfarbia"... http://www.nutrimas.sk/Nimbove-telove-mlieko-Th...

stradivariuska
3. júl 2014

Ahojte, ja mam vitiligo uz 15 rokov a dost rozšírene po celom tele vratane tvare. Maskujem si ho len na tvari a na krku a to takou vodickou ktorá sa vola SUNTIME BRONZER. Treba s nou opartne ale po zamaskovaní fliačky nie su vobec vidiet.

gretic
6. júl 2014

Dobry den chcem sa spytat ci ma uz niekto skusenosti s tetovanim,a ci sa da urobit presne taka farba ako pokozka,aby to nebolo vidno ze je potetovane.

gretic
6. júl 2014
https://www.youtube.com/watch?v=NM13_xPZUhw

vie niekto ci mame na Slovensku taketo tetovacie studio? skor by som povedala, ze to tetuje nejaka lekarka.

nutrimas
31. aug 2014

Stratu pigmentu pri vitiligu pomaha eliminovat prirodna kozmetika z obsahom nimboveho oleja, velmi dobre referencie mame od nasich zakaznikov na nimbove telove mlieko, ktr. napomaha tvorbe produkcie melaninu, ktr. je zodpovedny za sfarbenie pokozky. Nimbove telove mlieko ako aj pestru ponuku inych nimbovych prirodnych pripravkov a prirodnej kozmetiky, prevazne v bio kvalite najdete na nasom eshope.
Radi a ochotne Vam poradime pri vybere.
@gretic, @stradivariuska, @79zuzana, @nori21, @nikush