Zhoršené Vitiligo po pôrode. Ako ho maskovať?

mirka2710
9. máj 2008

Ahojte dievcata....ma niektora z vas tuto koznu "kozmeticku" vadu? Mne sa objavila asi v trinastich rokoch a teraz po tehotenstve a porode sa mi to rapidne roztiahlo po rukach. Ako sa to da aspon ciastocne maskovat? Stale mi to dost prekaza. ☹

miriamk2
27. okt 2014

Ahojte kocky.vyskusali ste ten nimbovy pripravok?tiez sa trapim s vitiligom ba dokonca ako som podstupila ozarovanie uvb 311stav sa mi zhorsil.mate nejake pozitivne vysledky ohladom tejto liecby???prosim o skusenosti dakujem

tinusicka
11. nov 2014

Ahojte zienky. No u mna vitiligo sa objavilo asi pred cca.5mesiacmi, mam asi 6 lozísk ☹ . Zacala som liecbu v centre Tomesa (Šaca-Košice okolie). Fliaciky natieram s kremikom Q10, pijem vela vody,nepapam mliecne vyrobky, zacala som brat kyselinu listovu a teraz rozmýslam nad B10 (vitamin PABA), citala som ze podporuje kozne bunky. Rozmýslam aj nad nimbovým krémikom 🙂 Vase skusenosti? 🙂 🙂

luuca1
11. dec 2014

Ahojte máte niektorá vitiligo na tvári ja sa s tým trapim od porodu....a teraz uz aj vlasy vypadávaju, pomáha ten nimbový olej.

luuca1
11. dec 2014

@miriamk2 ahoj mne sa to tiež zhoršilo ožarmi a o dosť aj lutujem že som tam vobec isla

nori21
14. dec 2014

@luuca1 ja mám na tvári - okolo očí, na brade - zakrývam to make-upom Dermablend Vichy.
Ten nimbový olej som neskúšala, má niekto skúsenosti?

luuca1
15. dec 2014

@nori21 no tak to nemas vela ja mam v kutikoch oci, jedno lice cele a sruhe flaky a tiez na brade a nad obocim tazko sa to zakryva dermablend nic moc

miriamk2
28. jan 2015

@nutrimas dobry den, nimbove telove mliecko pouzivam ale zial zatial ziadne ucinky ci zlepsenie. po akom case by malo zacat reagovat a objavovat nove pigmentove hnede skvrnky ktore sa scelia? dakujem

miriamk2
28. jan 2015

@luuca1 ani mi nehovor, mne sa to tak zhorsilo a vytvorili sa nove pigment. flaky, brada, dekold, na zadku atd. no hroza ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nutrimas
28. jan 2015

@miriamk2 Je to velmi individualne, treba pritom podotknut, ze do velkej miery ovplyvnuje stav pokozky aj nas celkovy zivotny styl, stravovacie navyky, stres, zivotne postoje, medziludske vztahy... Kazde ochorenie ma aj svoje duchovne priciny...je takmer nemozne, liecit sa len "zvonka"... SKuste sa na svoje ochorenie pozriet aj z tohto pohladu a mozno prehodnotit zauzivane zvyklosti...

miriamk2
29. jan 2015

dobry den, praveze uzivam aj vnutorne ostropestrec mariansky, zdravo sa stravujem, stres si nepripustam a mam aj dost pohybu a vnutorny klud 🙂 tak ja uz fakt neviem 😒 a este toto vitiligo co si natieram tak nie je take stare cca pol roka...ostatne su az okolo 8 rokov tie su uz beznadejne... po akom dlhom case cca aspon budu ako take viditelne vysledky? dakujem

tinusicka
21. feb 2015

Ahojte. No ja som pouziavam Vitix gel ale mne to dajak nepomaha. Chodila som na balneofototerapiu (kde sa mi to spalilo, ako tak zmizlo), chcem v tom pokracovat, ale je to dost narocne casovo. Teraz som sa zacala natierat s mastou z PARASCE (objednane cez stránku jukl.sk) a rozmýslam este ze si dokupim kvapky. Ma dakto skusenosti?

karetina
22. feb 2015

@tinusicka Ahoj a kde si chodila na balneofototerapiu? 🙂 🙂

tinusicka
22. feb 2015

@karetina ahoj. Do Sace (vychodne slovensko)

karetina
21. mar 2015

Ahojte,nerozmyslali ste o mikropigmetacii-zafarbenie bielych flakov-nie je to navzdy,ale na urcitu dobu

nori21
29. mar 2015

@karetina čítala som o tom, na obrázkoch to vyzerá super, ale cenovo ? Určite je to drahé.

papricka33
4. máj 2015

MUDr. Zelenkova vo Svidniku to uspesne lieci 😉

karetina
4. máj 2015

@papricka33 mas stym skusenost? ja som tam chodila a nepomohlo ☹

papricka33
4. máj 2015

@karetina osobnu nie. Minule som to videla v TV. Ona to aj spominala, ze je to beh na dlhe trate. Boli tam pacienti, ktorym sa stav zlepsil. Pomaly, ale zlepsil. Vraj uz zauca aj inych lekarov na Slovensku, robi prednasky (pre tych, co nie su z vychodu)

karetina
5. máj 2015

@papricka33 ahoj,ja mam vitiligo velmi dlho,ale je pravda,ze tym,ktory maju vitiligo kratsie,to pomohlo 🙂

karetina
22. máj 2015

Ahojte,chcela som sa opytat,ci je podla vas dobre brat aj betakaroten?

karetina
1. jún 2015

Ahojte,zacinaju kratke rukavy,ako to riesite-samoopalovaci ?

tinusicka
14. jún 2015

Skusali ste už samoopalovaci pripravok FakeBake???http://samoopalovacisvet.sk/?produkty-na-vitili...

tinusicka
7. júl 2015

Ahojte. Skusali ste uz lampu Dermalight 80 za 300€. Mam iba male flaky a jeden mi uz aj zmyzol ked sa to spalilo. Diky 🙂

ivankane
26. sep 2015

Rada by som vám poradila prípravok vyrobený na báze patentovanej technológie kmeňových buniek. Je to novinka na našom trhu, ale vo svete už má naozaj pozoruhodné výsledky v liečbe kožných chorôb. Ja síce nemám vitiligo, ale iný kožný problém, ktorý mi dosť naštrbil psychiku už od detstva. Viem, čo to je, keď človek trpí a bojuje každú chvíľu s pohľadmi iných a keď krytie problému zlýhava. Mne tento prípravok už začal pomáhať, uvidím ako ďalej. Ak máte niekto záujem, rada pomôžem.

tinusicka
20. okt 2015

@ivankane prosim napis nazov toho pripravku,aby kazdy mal moznost to vyskusat. Dakujem 🙂

tinusicka
22. okt 2015

@ivankane dakujem krasne 🙂

evittam
23. okt 2015

Tak ja sa nemaskujem nejak vôbec, až na make-up teda a vôbec mi to nevadí. Komu to vadí tak to je jeho problém. No a nemám teda problém s financiami ale dať za flaštičku, ktorá mi možno pomôže 116,- Eur/15 ml...to by mi stačilo na moje vitiligo tak na tvár a ruky a potrebujem novú. 😉 🙂

katka1981
23. okt 2015

Baby vitiligo sa da vyliecit stravou. Maminkinej kolegyni dcerka ho mala a dostal ju z toho nejaky rakusky lekar. Vela som o tom citala, ze stravou sa to da vyliecit.

evittam
23. okt 2015

@katka1981 No pokiaľ viem a tiež som o tom už čítala všeličo tak je to NELIEČITEĽNÉ.....Nič v zlom, ale pravdepodobne dcéra tvojej kolegyne mala niečo iné. Myslíš, že ak by sa to dalo liečiť, tak Michaela Jacksona z toho jeho lekári nedostanú?! 😉 😀 (myslím samozrejme keď ešte žil, teraz mu to už môže byť len tak jedno😀)