Zhoršenie stavu po antidepresívach

lukulu12
19. máj 2020

Ahojte, beriem od min roka AD alventu a na jesen sa mi stav skutocne zlepsil, depresia vymizla a lekar mi chcel vysadit lieky , nastupila som do prace a hoci vsetko je ok a tak ako som to chcela posledne 2t sa mi stav zhorsil, nemam naladu, nic sa mi nechce a pritom este nevysadzujem, stale som na svojej obvyklej davke, prosim moze nastat to zhorsenie stavu? Co s tym? Vdaka

3009
19. máj 2020

@lukulu12 Určite pri zmene - nástup do zamestnania nevysádzať AD niekoľko mesiacov. To je nápor na psychiku.

kittykat22
19. máj 2020

@lukulu12 to ze mas AD neznamena, ze budes neustale vypadat ako reklama na praci prasok 🙂 Prechadzas zmenu, mozno ta nieco nebavi, mozno sa ti nieco nepaci - skus porozmyslat co to moze byt. Aj ked mas AD musis uvazovat ako dat svoj zivot do poriadku. Lieky mas preto, aby si rozhodnutia dokazala robit v klude, a s rozvahou. Nie preto, aby si bola stale spokojna

lukulu12
autor
19. máj 2020

@3009 vyssia davka by pomohla? Ako sa vratit k povodnemu stavu?

lucia851
19. máj 2020

Ja som brala Alventu a mne depresie ešte zhoršovalo. Som ju vysadila a beriem už iné AD

3009
19. máj 2020

@lukulu12 to sa poraď s lekárkou či treba iné AD, či zvýšiť dávku týchto AD alebo ti niečo pridá k týmto AD. Sama nič nerob.