Zhubný nádor na prsníku

treissy
7. jún 2013

Ahojte....dnes alebo presnejšie už pred dvomi týždnami sa nám zmenil život,mamina si nahmatala hrčku na prsníku.... ☹ nasledovalo čakanie na výsledky.....s tým,že je zhubný....aké máte skúsenosti,prežívate niečo podobné? myslela som si,že v živote nás nič také nestretne...viem,musím byt silná a dodávat jej energiu,pocit,že v tom nieje sama....ale najskor sa JA sama musím s tým zmierit....je to tažke a s istotou viem,že to čo nás teraz čaká,nebude prechadzka ružovou záhradou....ale musime to zvladnut.....dakujem za komentáre,príspevky,skúsenosti a povzbudenia ,ú pre mna doležité !!!! DAKUJEM

raszuz
12. jún 2013

@treissy priznám sa, že keď nám to mamina oznámila a ešte sa ja priznala, že si to cca 2 mesiace pestovala, tak som jej vtedy veľmi vynadala (už som to spomínala), potom sme so segrou sedeli v izbe a rozoberali cez slzy, ako sa bude treba o maminu starať, aké to bude hrozné (tiež sme videli všetko čierne, lebo jej prostredný brat zomrel tri mesiace po tom ako mu našli nádor na pankreasi a dosť trpel, inak fakt krutý ten osud: jeden brat pankreas, ona prsník a najmladší semeník), bude sa musieť dohodnúť ako sa budeme pri nej striedať ... rozum sme dostali až po jej operácii a keď bolo potvrdené, že uzliny boli čisté a nie sú metastázy, že aj napriek tom, že o tom vedela 2 mesiace, že sa to nestihlo rozliezť ... budem sa opakovať, hlavu hore, nič nie je také čierne a bude to dobré uvidíš

raszuz
12. jún 2013

@cat ešte dobre, že si na to upozornila, lebo priznám sa, že doteraz som tomu nevenovala prílišnú pozornosť, musím sa pozrieť, čím vlastne umývam malého a vlastne aj seba ...

cat
12. jún 2013

@raszuz mne to poradil taký maník, čo sa venuje rakovine už xy rokov, dovtedy som aj ja umývala seba i decká...všeličím 😒

betati
12. jún 2013

@treissy pri chemo sa skôr poškodzuje sliznica, ani nie tak pokožka. Ja by som doporučila čo najmenej kozmetiky...keď už treba niečo premastiť (natrieť) tak napríklad s kokosovým olejom. Stráca sa chuť, v ústach je sucho, môže byť svrbenie zo spodu. Ale tieto potiaže prejdú, lebo bunky sliznice sa obnovujú rýchlo.

katka26021974
12. jún 2013

@cat ahojky, tie grepy nam nasa dokina vyslobene zakazala. Vraj pri nasom type chemosky sa to mesmie jest
teraz ich uz moze jest v pohode,ale vtedy nie,apelovala na nas. Inak s tebou suhlasim s tymi citrusmi a s colou.

elisskah
10. sep 2014

Postihlo to aj moju mamu, len vcera bola u lekara, ale ona to tusila, vedela a neriesila :( a my sa teraz nevieme spamätat z toho. Dnes isla na mamograf, s vysledkom na gynekologiu a rychla objednavka na operaciu do BA. Nedokazem, neviem povedat v akom stadiu moze byt a aku sancu ma na vyliecenie. Ma nador v prsniku velky ako päst a uz aj velke bolesti v tele. Jej 2 sestry zomreli na rakovinu a pamätam si, ze ked k nam prisla na navstevu uz v parochni, tak si aj grep doniesla, lebo ze to musi teraz jedavat......tu pisete inak, tak to nechapem.

elisskah
10. sep 2014

@treissy prosim ta ako je s tvojou maninou? Je v poriadku uz?

kiki68
10. sep 2014

@elisskah drzte sa, dnes su lepsie a lepsie metody a liekytakze to ide dost dopredu,to co bolo 5 rkov naspat uz je teraz niekde uplne inde. Urcite odporucam kozie produkty, cviklu a vobec vsetko take,co podporuje organizmus. Nastudujte o tych zelenych smotthies a pod. veci. Ono to moze este dobre dopadnut cele. Velkost nadoru niekedy nemusi byt vobec smerodajna, ide skor o typ a agresivitu toho. Inak povedane, niekedy vyberu velku vec a je pokoj, niekedy je to male, ma to centimeter,ale tazko to zlikvidovat uplne. Hlavne musite verit, byt uplne pozitivne myslienkami naladeni,ze to vyhrate. Najvacsi nepriatel je psychika. Treba ukazat spolocnu silu a podporu.

elisskah
10. sep 2014

@kiki68 dakujem, uz sa vratila domov, na momagrafii jej ani nejak konkretne veci nepovedali, ze ake stadium a podobne, len vypisali cely papier, ktorym mi laici moc nerozumieme. Je tam napisane kopu rozmerov, lezii maximalne 3,2mm, asi to vyzera tak, ze tam ma tri nalezy minimalne, takze nie jeden velky ale viac malych asi, ma uz taku zhrubnutu kozu na boku prsnika, ako keby odtial vyrastal ten nador a vcucoval tu kožu uz. Utorok musi s tym papierom ist do Ba a az tam ju objednaju na operaciu, takze az oni asi povedia viac. Stale studujem po internete vselico a rozpravam jej, ze kupime urcite vyzivove doplnky caje a ze musi zmenit stravu, ziadna biela muka, sladene napoje, cukor., treba odkyselit organizmus, a musi mysliet pozitivne a neratat s tym, ze uz umrie, ze proste ano, zoberu cely prsnik, bude mat chemoterapie, ozarovanie, ale ked to skonci, tak bude dobre, ze musi mysliet tak, ze to zvladne a bude tu este mnoho rokov, ze to musi vydrzat......ale ona len o tom, ze peniaze na pohreb ma na ucte....atd, je velmi skepticka a co sa tyka stravy, tak odvcera rana mala tanier polievky, neje nic, len sedi a prechadza sa a rozmysla.... Ja neviem, aj mna strasi uz to, ze ona ma uz aj bolesti v hocijakej casti tela. Ked si stlaci ten prsnik, tak to ju neboli, ale tri dni ju boli jeden bok, dalsie tri dni druhy, potom chrbat, potom noha a lezie jej to po celom tele, je slaba, nezodvihne nic, ledva chodi... ☹ sme zufali

kiki68
10. sep 2014

@elisskah Uvidite ako to bude ked to otvoria a co tam najdu. Hlavne aby to nemetastazovalo. To je to,co je nebezpecne. Tazko povedat takto,ze co bude dalej, toto treba nechat na lekarov a toho sefa tam hore a k tomu sa treba nejako smajchlovat a prihovarat. To vam podrzi aj psychiku.
Ano to je dost typicke,ze tieto veci v prsnikoch na stlacenie nebolia, v tom to byva aj casto zakerne,ze zena proste nevie.
Hlavne musi poriadne a zdravo jest a pit velmi zdrave veci,aby to organizmus posilnilo. Musite ju presvedcit,ze jedna prehrana bitka neznamena prehranu vojnu. Myslim,ze jej musite velmi pomoct hlavne psychicky,aby sa nezlozila. Mozno to aj dlho tusila, zenska intuicia je velmi dobra,len clovek to nechce riesit a vlastne mysliet na taketo veci. Urcite sa drzte, budem sa za Vas modlit, aby to dobre dopadlo.

elisskah
10. sep 2014

@kiki68 dakujem pekne. Ano tusila, vedela, ale nechcela to riesit.O jej bolestiach sme vedeli, ale o tom, ze ma vcucnutu stvrdnutu kozu na prsniku, o tom nepovedala nikomu. Kladiem si to za vinu, lebo som chodila do prace a ona mi merkovala malu. Keby zacala chodit po doktoroch, nemohla by ju merkovat a ja pracovat...Kym nemala bolesti, tak nechcela ten prsnik riesit, ked ich zacala mat, tak uz tusila, ze ma rakovinu a zas sa bala ist. Presviedcali sme ju, ze musi vediet co jej je, nech ide konecne na vysetrenie. Takyto vysledok som necakala. Ona ho ale cakala.

kiki68
10. sep 2014

@elisskah boze,to je mi velmi luto,hlavne v dnesnej dobe,ked uz je to taka verejna vec a vsade sa o tom rozprava, pochoduje sa za to,aby bola velka osveta a zeny si zachranovali zivota co najskor ako sa da. Ale nebojte este to neni nejake stratene. Asi sa hlavne hanbila a bala tej spravy a nez sa s tym nejako vyrovnala tak to zaslo dalej,nez je dobre. Urcite si to nedavajte za vinu, zeny maju ist hned pri prvom podozreni a radsej byt za hysterky ako hasit to,co dost pali. Tieto veci su zradne aj v tom,ze niektore vobec nebolia. Ja som mala hrcku na prsniku v 24rokoch a strasne som tiez trpla a vlastne vsetci so mnou,co z toho bude. Lebo neobchadza to ani mlade baby v dnesnej dobe. Nastastie to bol iba tuk,ale tiez som sedela ako 5 penazi. Podrzala ma vtedy buduca svokra,co mi okamzite vybavovala vysetrenia. Aby som pol roka necakala, kedze nie som v rizikovej skupine vekom,ci genetikou. Ale isla som hned ako sa mi nieco nezdalo, hmatala som to asi par dni a uz som isla. Ked mi to vysetrovali,tak sa tam zisla polka nemocky, mam dojem,ze aj z vratnice prisli,ze ako to dopadne. Nastastie dobre. Mala som stastie, nie kazda ho ma. Mna to ale bolelo celkom dost vtedy ta hrcka.

monkabr
11. sep 2014

@cat Este by som upozornila, ze vyrobcovia prave masivne menia nazovSLS- sodium laureth sulfat na sodium-coco sulfate. Stale viac zakaznikov si na tuto latku dava v kozmetike pozor, tak sa vyrobcovia snazia takymto sposobom skryt tuto latku. Su to uplne rovnake latky, len iny nazov

cat
11. sep 2014

@monkabr ďakujem...toto som vôbec nevedela 😔