Žihľavka

gretyka
14. okt 2014

Ahojte všetci,
chcela by som sa poradiť ohľadom jedného zdravotného problému. Ide o moju maminu. Asi pred mesiacom sa jej na tele začala tvoriť žihľavka. Absolvovala už snáď všetky možné odbery (krv, stolica, moč), bola aj u gastroenterológa. Bolo tam podozrenie na Helicobactera, lebo okrem tejto žihľavky ju zvykne aj žalúdok bolieť a často ju páli záha. Na tú záhu dostala aj nejaký liek a aj od neho sa jej tvorila tá žihľavka. Zatiaľ všetky vyšetrenia su negatívne, nič jej nenašli, nemá ani helicobactera. Nemá ani intoleranciu na laktózu ani na lepok. Teraz ju čaká vyšetrenie u imunológa. Chcela by som sa spýtať, či niekto z vás nemal podobný zdravotný problém a ako ste to riešili/liečili. Ďakujem

silvusik69
14. okt 2014

@gretyka Ahoj, žihľavku som "absolvovala" minulý rok. Veľmi veľa som o tom čítala. Sú rôzne druhy a hlavne prejavy. No základom celého je nervozita, zlý životný štýl... Tam to začína a u mňa aj skončilo. Našťastie. Popravde neviem presný recept, ani postup. Najprv som brala klasika lieky na alergiu. Lenže ono to pomáhalo len na nejaký čas a najhoršie na tom bolo, že bolo nutné zvyšovať dávku liekov. Tak som to skúsila inak. Jednak som začala pracovať sama na sebe a veľa vecí, ktoré mi predtým zvyšovali adrenalín som jednoducho prehodnotila, prestala ich dookola riešiť. Čiže znížila som stres. Čo mi ale pomohlo najviac, bola zelená strava - smoothies. Nehovorím, že okrem toho som nejedla nič iné. Ale naozaj som svoju stravu upravila. Dnes neberiem žiadne lieky proti alergii a po žihľavke ani stopy. Nehovorím, že smoothies je všeliek. Len hovorím, čo pomohlo mne... 🙂

janulka_v
15. okt 2014

Ahoj gretyk, ja som to prekonala pred cca 2 rokmi, trvala mi asi rok a doteraz som brala lieky, tiež som absolvovala všetky možné vyšetrenia, zistili mi celiakiu aj prekonanu mononukleozu, kortokoidy mi pichali aj brala som silne lieky, nic vsak nezabralo. Pomohla mi imunologicka v Ružomberku, tá ma z toho dostala spravnou kombináciou liekov, ktoré sme skúšali na viacej krát, chce to však trpezlivosť, obrovskú, sa som mala žihlavku 24h denne, raz silnejšie raz slabšie.

zubbad
14. sep 2018

@janulka_v ahoj , môžeš mi napísať meno imunologičky ,ktorá ti pomohla a ako.
ďakujem

ella282
14. sep 2018

ahoj, mne pomohol zelený jačmen a chlorela, plus som chodila na biorezonanciu...ale ako píše gretyk, tak je to hlavne o strave, zmeniť stravu...ja som s tým bojovala viac ako pol roka...je to hrozné a dúfam, že sa mi to nevrati...lebo mala som to silné

janulka_v
14. sep 2018

@zubbad ahoj, samozrejme, imunologicka MUDr. Šušolikova a ordinaciu ma vo vojenskej nemocnici v Ruzomberku. Drzim palce,je to dlha cesta,ale pomohla mi jedine ona.

kataleja1
6. nov 2018

Ahojte vsetci baby som zufala a bojim sa , zacala sa u mna prejavovat zihlavka a trva to uz vyse 2 mesiace zijem v uk vcerA som bola u dr a dal mi nejake lieky ktore bi to mali stlmit to palenie alebo svrbenie ,neviem nechapem s coho sa mi to urobilo je to neprijemne splha sa mi to pomali aj po tvary len chvala bohu to vie aj zmyznut je tu sanca ze sa stoho uplne vyliecim ? Co mam robit ako postupovat dalej? Dakujem za kazdu odozvu

ella282
6. nov 2018

@kataleja1 no neviem ako ti pomôcť, ale mne pomohol jačmeň a chlorella..nejdem robiť reklamu, nie som díler, a ešte biorezonancia...žiadne lieky mi nepomohli...len utlmili svrbenie...treba dávať pozor na jedlo... nič kyslé, žiaden cesnak, cibuľa, žiadne rajčinové veci - pretlaky - kečupy.... minimalizovať sladkosti....a zaváraniny.... a noazaj mi to prešlo...ale bol to boj dlhodobý... hlavne pozor na jedlo...a aj stres... mne žihlavku spustil helicobakter.... prešla som antibot.liečbou /3x/ nepomohlo, pomohla mi až tá chlorela s jacmčnom a biorezonancia... drž sa

mischell7
11. júl 2019

Dobrý deň. Prosím Vás je toto žihľavka? Mam to už asi týždeň a šíri sa mi to ďalej.

mischell7
11. júl 2019
slizovap
11. mar 2022

@ella282 ahoj skusim i ked je to davno, co ste tu viedli debatu, mam aktualne asi 4den ohromny vysyp zihlavky, vo velkych mapach sa mi to presuva od hornej casti trupu, cez brucho a triesla na koncatiny a dnes uz aj na tvar, chcela by som zacat detox pecene , ale kozna mi zakazala vsetko.okrem vody, ryze na sucho a zemiakov a duseneho masa, pecivo ... , kedy a ako si zacala s detoxom ?ja sa bojim aby som si to nezhorsila , uz som po dvoch inj.dithiadenu vcera a dnes a zlepsenie ziadne nepocitujem, dostala som dithiafen domov tablety, rano vecer, a teda som po kovide presne 4tyzden, myslim si ze to moze byt nasledok, lebo ozaj nic take som nejedla, pracie som nemenila,...fakt neviem

ella282
12. mar 2022

@slizovap ahoj napíš mi kľudne správu, čo presne potrebuješ vedieť. Ja som to mala strašne dlho a spôsoboval mi ju helikobakter. A ako ti je?

slizovap
13. mar 2022

@ella282 je mi so breku, v noci nespim , vsetko.ma svrbi, cez den som nervozna, a to som s tymto problemom len 5 den, lieky mi zaberu tak na 5hodin nie viac , potom opat svrbenie az palenie, hoci pupencov uz mam malo koza svrbi jak das... Nejem nic len ryzu a pijem vodu, lebo sa bojim ze sa to este zhorsi, chcela by som zacat nejaky detox ale neviem vobec ako zacat, cim , kedy a hlavne ako . Dakujem za odpoved

ella282
13. mar 2022

@slizovap no ja som mala zihlavku pol roka, najskôr to začalo vysypom, krvavým bodkami...potom to prešlo to zihlavky... bolo to hrozne, mne nič nezabralo, frcala som pol roka na dithiadene...pochodila som alergologicku, kožnu. zistili mi brutálne potravinové alergie, všetky alergény plus mrkva, zemiak, zeler, orechy, plus mliečne výrobky..strašne málo vecí som mohla... takže robilo mi skoro všetko zlé, vyzerala som hrozne.. potom som zihlavku začala mať vnutorne, dusila som sa.... A až kožná mi z krvi zistila helikobaktera, poslali ma na hadicu na gastro, čo presne sa potvrdilo... užívala som mastichu(2bal), chcela som predísť trojkombinácii antibiotik, ale nepomohla masticha...až som musela vybrať antibiotiká...nezabrali ani tie...
Nakoniec mi známa poradila jačmeň s chlorelou a až to mi pomohlo... neviem, z čoho to máš...ale dávaj pozor na to jedlo....pomaly postupne, sleduj to... vyhýbaj sa alergénom, kyslým, čokoláde..ono sa ti to upraví, len chce to čas a prísnu dietu.... ja iba viem, že mne to spôsobuje helikobakter, kt. sa už nikdy nezbavim...A aj stres... dlho mi trvalo sa dat do poriadku...

ella282
13. mar 2022

@slizovap keby čosi pýtaj sa...bola si na nejakých vyšetreniach?

janinnka16
5. apr 2022

@ella282 ahoj, prosím ta môžeš mi napísať o tej žihľavke... Mam od januára z par vyrazok až do extrému cele telo aj tvar, som na koznom, po silných kortikoidoch sa mi robí aj tak, pri normálnychj ich dávkach a antialergika nezaberajú... Zistili mi jedine helikobaktera a beriem akurát atb prvý deň... Ako si to mala ty, čo ti pomohlo sa toho zbaviť (zihlavky, aj helicobactera).... Budem veľmi vďačná keď mi odpíšes,poradis....

slizovap
5. apr 2022

@ella282 dakujem ,za vsetky rady, v podstate som uz ok, takze opisem co u mna zabralo, ... Pravdepodobne, po konzultacii s lekarkou, islo o reakciu po prekonani covidu, teda v podstate mam imunitu na bode mrazu. Kym som jedla dithiaden , bola som hotova , nezaberal mi , iba na par hodin a teda dostala som ine antihistaminikum, liek Cezera, ten mi po podani zabral a asi do hodinky zmizol komplet vsetok vysyp na tele, upokojila sa mi koza a prestalo svrbenie... Po tyzdni som skusila nedat si lieky a teda som teraz viac ako tyzden bez liekov a som v pohode, nejem teda nic na alergiu, zacala som podporovat imunitu , uzivam quercetin, c,d,vit. Vlakninu, probiotika, a presla som najskor opatrne na zelenu zeleninu , najskor som jedla podla hit diety potraviny a posrupne pridavam aj ostatne, a teda snazim sa byt na niskosacharidovej strave, kvoli crevam, syndromu priepustneho creva,...atd. helikobaktera som veru zvazovala aj ja, lebo tiez som to uz niekde zachytila ze aj to moze byt pricina...

janinnka16
6. apr 2022

@ella282 prosím odpiš mi keď tu budeš... Mala si asi niečo podobné, keďže helikobakter bol. Aj u teba...