Zlatý stafylokok na koži

jessica1996
7. dec 2015

Prosím máte niekto skúsenosť so zlatým stafylokokom na koži ? ako ste si ho vyliečili ? trápi ma už dlhoo dlhoo.. a neviem čo s tým .. ATB nezaberaju..

domino22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jessica1996
autor
7. dec 2015

?

lilik96
7. dec 2015

Mne poradila detska lekarka pokvapkavat atb.kvapkami uniflox a malej dala zarabanu protizapalovu masticku. Ja som nemohla atb.tak tie kvapky mi pomohli.

luciamic
7. dec 2015

Ja som ho raz mala lieceneho tabletkami - antibiotikami, ale to som mala pluzgiere uz po celom tele. Vies isto, ze mas stafylokoka? Ked pises, ze ta trapi uz dlho...u mna od prveho pluzgierika po "rozleptane" mapy po celom tele presiel asi len tyzden, kebyze prejde dalsich par dni, cela sa podla mna rozpadnem :D
Druhy krat (asi po 8 rokoch) som to ihned spoznala, mala som jediny pluzgierik na ruke, a hned som nabehla k lekarovi, sterpotvrdil stafylokoka. Vtedy postacila mast Fucidin, tym som to natierala, nerozsirilo sa to a za par dni bolo po 🙂

jessica1996
autor
7. dec 2015

@luciamic ja to mam po celom tele kompletne. všaaade uplne všade, a ani robili mi stery, stery potvrdili stafylokoka. brala som na to tiež atb ale vratilo sa to... a ja nemam pluzgiere ale chrasty, najhoršie je to na pokožťke hlavy, mam tam viac chrast jak vlasov, čakam kedy sa mi hlava rozpadne je to hruza. keby sa mam natierať na to niečim tak to si rovno musim tak kupel z tych masti lebo to mam všade.

taty
7. dec 2015

mne kozna ked som mala na dlaniach pluzgiere tak mi predpisala hypermangan + antb. pomohlo super

reuska1
7. dec 2015

Ahoj, mne pomohol rakytnikovy olej...aj som uzivala, aj som si tym natierala postihnute miesto....ale hrozne farbi na oranzovo

luciamic
7. dec 2015

@jessica1996 podla mna surne musis riesit s doktorom, nech ti da ine antibiotika (tabletky-vnutorne), lebo tie co si mala nezabrali. Niekedy sa stane, ze na dane ATB ma clovek uz odolnost a nezaberaju mu, dostane iny typ. Ak to mas uz take, ze sa ti neda moc ist medzi ludi a vyckavat v cakarni, s tymto mozes snad aj na pohotovost, ved ja si pamatam, ze mi to vsetko rastlo z hodiny na hodinu...tiez sme boli na pohotovosti cez vikend, a to preto, lebo som to asi tyzden hlupo liecila mastickami, az mi to v sobotu cez den zacalo priam rast pred ocami na kozi. Mala som pluzgiere, tie rozmokvali a vznikla chrasta, ktora zasychala a zvacsovala sa. Ked uz kazdych par minut som objavila novy pluzgierik, to uz sa bezalo na pohotovost...Desive len pomysliet, uplne s tebou sucitim. Tu na fore to riesis zbytocne, nestracaj cas, masticky atd su len podpora na doliecenie chrast po zastaveni virusu vnutorne. Treba najst antibioticke tablety ktore ti zaberu, a nasledne kupat sa/oblievat sa (ak nemas vanu) roztokom s hypermanganom. Je to taky fialovy prasok z lekarne za par centov, riedi sa tak, aby voda bola SLABO RUZOVA (!!), v lekarni ta isto poucia...to je dezinfekcia, pomoze...a + nejaku masticku na mokvave rany, alebo Sudocrem...to je v podstate jedno...uvidis, ked sa vychytaju spravne tabletky, pomizne to same, treba len dbat o hygienu a oplachovat kozu tym roztokom aby tam nieco dalsie nevzniklo v otvorenych ranach. Dufam ze pomoze!!

jessica1996
autor
7. dec 2015

@luciamic nasla som na nete nieco take ze naturopaticka poradna v bratislave a tam ho vraj vedia odstranit nejakym plazmovym generatorom. S tymto nahodpu nemas skusenost nepoznas to co to je ? :-$

luciamic
7. dec 2015

@jessica1996 o tom som veru nepocula...neviem k tomu nic povedat...

kacena4
7. dec 2015

ahojko jednoznacne dat si zistit citlivost na dane atb, ja to tiez prave riesim v nemocnici mi zistili cca 7moro atb presne na toho mojho a uz je len na doky ake da a ci zaberu. ale dobre je striedat atb mat na lokalne natieranie + koloidne striebro a ak treba tak aj normalne tabletky a urcite by som si dala spravit aj ostatne testy. vytery nos hrdlo, konecny ci krv. mozes ho mat vsade neaktivneho ale obcas pri zlyhani imunity sa prejavi na kozi ☹
drzim palceky

dorotka66
8. dec 2015

@jessica1996 no je to fakt svinka, ja som teraz 5 mesiac po sekcii a zaniesli mi stafylokoka do rany, takže mám za sebou 4 operácie a 9 (intravenozne ) antibiotík. Žiaľ ani jedny ho nezničili, takže som skončila na chirurgii a operačne mi celú ranu vybrali. vyrobili mi serum z rany, ktorý má zničiť stafylokoka. no pred 2 týždňami sa mi urobila vyrážka pod bruchom, tam som sa stále holila a bojím sa či to nie je tiež ten stafylokok ☹( stále sa v nej vytvoril hnis. Našťastie sa to nemení a hnis už nevychádza. ak máš automunne ochorenia, oslabenú imunitu tak to liečenie je naozaj náročne a na dlho. držím palce, ale pozor na antibiotiká lebo stafylokok je imúnny a čim viac ich berieme tým je odolnejší...

evik1702
8. dec 2015

@reuska1 a ked je stafal v nose? Tak ako ho zlikvidovat???

katka1981
8. dec 2015

@reuska1, kam si si prosim davala ten olej a aku mas imunitu? Ja som uz vyskusala vsetklo aj Stafal, dlhodobo si davam striebro ale nula bodov. Mam doma rakytnikovy olej, zvazujem ze ho skusim. Ja mam zlataka uz 6,5 roka v nose a neviem sa ho zbavit.

reuska1
8. dec 2015

@evik1702
@katka1981 baby, to neviem ked je v nose ako nanho. Ja som mala na kozi, po sekcii mi pichali injekcie do svalu a tam mi ho zaniesli. Rozsirilo sa mi to z malinkej ranky po injekcii na riadny kus koze, potom som sa komplet po celom tele vysypala drobnymi vyrazkami...to sa telo branilo voci nemu, ale antibiotika som nebrala. Davala som si len ten rakytnikovy olej. Skuste ho uzivat, ja som to tiez len v nejakej diskusii nasla, vraj to pomaha a nastastie mi zabral. Inak, imunitu mam podla mna na prd....stale mavam nadchy a bolesti hrdla, mam pocit ze v kuse....ale chirurg, kt.mi to osetroval sa cudoval, ze som sa s tym popasovala dobre aj bez ATB, ze mam dobru imunitu....ak ja neviem

jessica1996
autor
9. dec 2015

@dorotka66 no to mam teda autoimunitne ochorenie. Atopicky ekzem a do toho tato zlata svinka.. Je to hrozne ja spim 3 hodiny v noci lebo sa idem zoskrabat na kost. Vsetko krvave. Najhorsie to mam na pokozke hlavy tam na hrubo obrovske chrasty a este na krku to mam take ze sa otacam cela neviem hybat krkom. Uz placem od zufalstva co s tym. Ale idem buduci tyzden do blavy to riesit nejak.. V stredu. Ak dovtedy zo mna nieco ostane.

lucka8787
9. dec 2015

baby na tuto potvoru je vraj dobry obycajny slany roztok a jedzte grepy 😉

lucka8787
9. dec 2015

ale pozor na kombinaciu ATB a citrusov, moze to vyvolat alergicku reakciu...

jessica1996
autor
9. dec 2015

@lucka8787 slanym roztokom potierat ci pit ho ? Lebo ja by som si doneho musela asi lahnut a vykupat sa v nom a to by som vyskocila z koze 😂😂😉😉😉

rawmamka
9. dec 2015

@jessica1996 Ak máš AE, tak to naozaj musíš riešiť komplexne, prvoradé je vybudovať imunitu, aby telo bolo schopné čo najviac práce spraviť samo, pretože ATB sú len do času, čoraz viac baktérií je rezistentných. Lekári sa vracajú k ATB, ktoré nepredpisovali už roky v nádeji, že tieto si už tie potvory nebudú pamätať 😀 , tiež sa hovorí o biologickej liečbe bakteriofágmi - to sú prosím pekne paradoxne vírusy, ktoré sa živia baktériami a nič iné nenapadnú, keď všetky zlikvidujú, tak jednoducho vymiznú, pokapú....Fungujú ako predátor v prírode, resp. ak poznáš ako funguje chytrá huba (tá zasa parazituje na plesniach a perfektne si s nimi poradí).
Skús zmeniť celý životný štýl - od stravy, cez pohyb, spánok, otužovanie, psychiku (menej sa stresovať, viac byť v prírode, zamerať sa na dýchanie,....) - k tomuto všetkému existujú knižky, správni ľudia, ktorí ti môžu na začiatku ukázať smer.
Mojej dcérke sa pred pár dňami cez záder dostal pod nechet na ruke stafylokok a lekárka jej na to dala dezinf. roztok + 3xdenne potierame Fucidinom - zatiaľ sa mi to javí, že to zaberá - červený opuch okolo nechtu sa zmiernil a hnis sa ako keby koncentroval len na jednu stranu nechta - tam kde bol ten zdroj nákazy, vstupná brána pre stafylokoka. Ak sa to do 10 dní výrazne nezlepší, ideme na ster a nasadí konkrétne ATB ale už v tabletkovej forme, nie lokálne. Dúfam, že sa tomu vyhneme, pretože ATB sú pekné svinstvo aj pre tie užitočné baktérie v tele.
Každopádne držím palce, aby si bola čo najskôr zdravá.

lucka8787
9. dec 2015

ked je v hrdle tak kloktat, a ked na kozi no ja by som sa aj vykupala, aspon by som to skusila 🙂 ved ked si tak zoberies tak taka morska voda je liek na vsetky ekzemy 😉 ja viem bude to asi dost stiiipat....alebo skus si len potierat ale nerob si ten roztok prilis silny a skus pouzit sterilne gazove stvorce...len tolko asi ako je morska voda.znie to mozno blbo ale co ta nezabije to ta posilni 🙂 ja som mala v hrdle zlato ale len ojedinele, tazkosti som nemala, ATB som nechcela v ziadnom pripade...jedavala som grepy, kloktala slanou vodou a som v pohode 🙂 a mozno ho tam ma znova kedze som zdravotnik 😀 😀 😀 😀 😀

rawmamka
9. dec 2015

@lucka8787 Super rady, som rada, že ako zdravotník máš rovnaký názor na ATB ako laická verejnosť 🙂 🙂 .

lucka8787
9. dec 2015

nie som typ cloveka ktory za kazdu cenu napchava do seba lieky...ano mozu pomoct ale aj ublizit.a ATB su svinstvo, necudujme sa ze sme na ne rezistentni ked ideme k lekarovi so soplom a odchadzame s ATB v ruke... 😨

loginexistuje
9. dec 2015

@jessica1996 moj maly to mal viac krat za sebou mu to vzplanulo /po tele, potom tvar nos a oko/
najprv sme davali fucidin, boli sme aj pri mori paradoxne morska voda mu vobec nepomohla skor sa mu to sirilo ...
mal velke pluzgiere aj s hnisom, potom robili stery potvrdili stafylokoka a museli sme brat ATB aj vnutorne .. maste sme striedali fucidin a bacterobran ci ako sa to vola ... u nas to kolovalo aj muzovi sa to spravilo ale nie v takej miere jemu stacila mast.

lucka8787
9. dec 2015

a ako bolo spomenute vyssie, treba posilnovat imunitu, ale nie tabletecky, skor ten rakytnikovy olej, kokosovy olej, ovocie, zelenina,....potom zlatak nema sancu...

jessica1996
autor
9. dec 2015

@rawmamka noo nasla som na nete nieco take ze naturopaticka poradna v bratislave. Tam maju na stranke 100% garanciu ze po jedinej navsteve odstrania stafylokoka a ze ak nie tak vratia peniaze ... Hovorila som po telefone s pani a pytala som sa jej ako to funguje. Ze udajne cez nejaky plazmovy generator ktory posobi okolo2 hodin do celeho tela a rozbija patogeny a vsetok sajrajt v tele ktore su pre zlatka super domov.😉 no idem tam 16.teho v stredu urcite naposem recenzie jak som dopadla 😉😉 a tak. Ale kukni naturopat.sk .. Hned sa mi to ppzdavalo ked som to nasla a pani po telefone mi to len potvrdila. Mozno bude moja penazenka lahsia ale na serem lebo vseetko sa doma drbe uz skrz tohto vsak mne napr. Mala zaspi o 22hej ja zaspim 00:30 a o 1:00 uz je hore na mleko. Tak ju nakrmim zas sa dve a pol hodiny skrabem a snazim zaspat a ked asi polhodinu spim tak sa zobudi a takto dokola dokolecka. To je hrozne .. Uz dlhe tyzdne mesiace takto fungujeme kazdu noc u nevladzem takze musim s tym nieco robit lebo najskor si to uz hodim 😂

rawmamka
9. dec 2015

@jessica1996 Dúfam, že ti to pomôže, ja mám tiež radšej alternatívnu, resp. holistickú liečbu. Len pozor na rôzne biorezonancie, plazmové generátory a pod. lebo častokrát sú to podvodníci, ktorí zarábajú na ľudskom nešťastí a sľubujú nemožné do troch dní a zázrak na počkanie.......Ale raz to skúsiť musíš, max. tak prídeš o peniaze a čas, ale inak to nezistíš, iba tak, že tam pôjdeš. Určite daj vedieť ako si tam dopadla, tvoja informácia môže pomôcť iným nešťastníkom.
Nejako to teda už vydrž 😉 😉 . Neviem, či by nestálo za to pozisťovať si niečo viac o kryokomore, infrasaunách,....tam sú veľké teplotné výkyvy, na ktoré telo- imunita musí okamžite reagovať a tým sa ako keby naštartuje do stavu pohotovosti. Určite existuje niečo postavené na sile organizmu, na prírodnej báze, ale v tomto štádiu by si si mala nájsť skutočne dobrého lekára, ktorý ti urobí konkrétne testy a zistí kde všade sa už usalašil a liečbu ušije pre teba na mieru. Popritom urob pre svoju imunitu maximum.

jajap
9. dec 2015

Ahoj, chcela som len poradiť čo zaberá mne ako prvá pomoc č. 1 - je to moja zázračná mastička Triamcinolon E- je síce kortikoidná, nesmie sa používať dlho, ale naozaj zaberá, mne asi ako úplne jediná. A potom ten slaný roztok, ale s morskou soľou.

jessica1996
autor
9. dec 2015

@rawmamka vieš čo na toto som tiež myslela že to môžu byť nejaký ťahači prachov 😀 .. alee na to mi prišla tá pani po telefone až príliš milá inteligentná, naozaj pohotovo odpovedala na otázky nie len ohladom ich alternatívnej liečby ale aj samotnej choroby, na toto si fakt dám pozor lebo tých penazí teda nazvyš naozaj nemám ... no uvidíme ja pevne verím že to nie sú podvodníci. a ináč ako sa dá najlepšie posilniť imunita ? ... 🙂 ..