Žlčníkové kamene

anetka212
10. aug 2018

Ahojte, dnes som mala ist na sono obliciek, mavam caste zapaly moc. Mechura..ale chvalabozku vsetko v poriadku, ale pri nahodnej kontrole mi zistili zlcnikove kamene.. Priznam sa, bolieva ma sem tam zaludok.. Ale ani vo sne by mi nenapadlo take cosi.. Vobec neviem co teraz.. Ako sa mam stravovatmbo na nete pisu jedno.. Inse zaae druhe..to co mozem.. Inde bemozem.. Preto, ak je tu niekto kto ma podobny problém, prosim ho o pomoc.. Co jest, co obmedzit

ivuska6
10. aug 2018

@anetka212 aj mne zistili pri sone malé kamene a doktor sa ma opýtal idete si to dať von ? A ja som mu povedala čo ste jaký a načo pokiaľ neboli potom keď bude bolieť pôjdem stravu som nemenila stravujem sa ako doteraz sem tam trochu cítim že boli ale záleží čo si dám aj tak nejem mastné vyprážané údené a keď mám chuť tak trošku raz za mesiac nechýba mi to

lukymiska
10. aug 2018

@anetka212
Ahoj. Môj žlčnik dopadol asi takto:
Jedného dňa v noci (zrovna pred Vianocami) ma odviezla záchranka s obličkovou kolikou. ( Už v živote by som tu bolesť nechcela zažiť) Zasekol sa mi kameň (ani som netušila že tam mam nejake kamene) niekde medzi obličkou a neviem čím 🤔 potom pri prepúšťaní z nemocnice mi robili sono. A čo sa nedozviem? Ďalšie kamene tento krát v žlčniku 😐. Doktor mi vtedy povedal nech to poriešim so svojou obvodnou lekárkou. Nasledovalo zase hromadu vyšetrení a diéta. Nič vyprážané, nič údené žiadne ťažké jedlá a tak. Najviac zle mi robila šalátová uhorka a parika. A mala som sa sama rozhodnúť či pojde žlčník vonku alebo nie. Stále som sa nevedela rozhodnúť 🤔 kamene boli malé ale ostré a nepravidelných tvarov. Jeden doktor vravel že netreba to ešte riešiť že kamene sú malé. Druhý zase že radšej vybrať lebo aj malé kamene keď vycestujú do žlčnikových ciest bude to ešte horšie. Mám sa sama rozhodnúť. Až raz prišiel žlčnikovy záchvat a nebolo kedy rozmýšľať hneď som šla pod nože rovno z roboty ma odviezli. A žlčnik aj s kameňmi je vonku. 💪

anetka212
autor
10. aug 2018

@lukymiska fuuha, mno parada, nmormalne neviem co dalej :D mam velmi male deticky, kojim, a operacia teraz nehrozi, aj ked...obavam sa toho, ze to raz pride a nebudem mat na vyber...mam teda zacat drzat dietu, ci len sa vyvarovat mastnemu a smazenemu..pecivo mozem?

anetka212
autor
10. aug 2018

@ivuska6 ajaj mno ved to, doteraz mi nic nebolo..aj ked sem tam taka divna bolest, co som si myslela, ze mam zastravene vetry...a talcilo mi to dost na zaludok..tak to asi bude ono...,mno a ci zit ako doteraz len s dietkou..alebo skusat...

anetka212
autor
10. aug 2018

@lukymiska prosim ta a ak sa mozem spatat, bola to boelstiva operacia?

weba
10. aug 2018

@anetka212 Ahoj, ja som ani nevedela, že mám kamene. V posledných mesiacoch tehotenstva ma začalo svrbiet strašne krk, brucho . Zobrali krv a vysoké pečeňové testy. V tom čase ma pobolieval akoby žalúdok. Za pár týždňov ukrutné bolesti , ktoré sa opakovali čoraz častejšie. Nikto to neriešil. Zevraj po pôrode to prejde. No bohužiaľ neprešlo. Zas sa zopakovali ešte horšie záchvaty, ktoré trvali niekoľko hodín a od bolesti nezaberalo nic. Išla som na sono a tam mi zistili veľa malých kamienkov. Na pohotovosti som bola každú chvíľu. Každý mu hovoril, aby som s operáciou počkala keď bude mať mala pol roka. Za ten čas som schudla 10 kg. veľa som si vytrpela. Samozrejme aj som sa bála operácie. Keď som už skoro nič nemohla jesť, tak som sa odhodlala a objednala na jednodňovej chirurgii. Objednaná som bola 4 krát lebo vždy som ochorela pred operáciou alebo mala alergiu.tento mesiac bude 3 mesiace po operácii, a banujem že som nešla skôr.

anetka212
autor
10. aug 2018

@weba vazne? normalne som mala az zimomriavky, ked som to citala..aj aj sa velmi bojim..a nechem kricat klop klop klop...snad sa to aj tak udrzi..par razy ma to dost bolelo, tak uvidim, prestanem papat co nemam...a uvidim co to pravi...a kolko si lezala na lozku, zostala velka ranka? JA SI TO NEVIEM PREDSTAVIT, planovat cosi, strach je strasny a doma 3 deticky a bez nich si to neviem predsatvit, ako som pisala malinku este kojim.,.

weba
10. aug 2018

@anetka212 bolo to hrozné, kto nezažil nepochopí...snažila som dietovat, ale ja som jedla už len sucháre a maces, ryžu, zemiaky. Maličkú som mala zlú, stále plakala, ja som bola hladná, nervózna. Kojit som musela prestať. Tie bolesti boli neskutočne, nemohla som sa ani pohnúť, dýchať hovoriť...hrozné obdobie. Tej operácie som sa bála, ja mám z takých vecí panický strach...teraz banujem že som nešla skôr. Tie bolesti po operácii boli nič oproti tým záchvatom. To som končila ešte školu, strašne stresy. Teraz mám podozrenie na tetaniu , všade mi hovoria že to mám s tých stresov čo som prežívala. Tie jazvičky mám už pekne. Sú takú 1 cm. A nad pupkom asi 3 cm.

lukymiska
10. aug 2018

@anetka212 operácia bola v pohode po operácii som nemala nejaké strašne bolesti len mi asi dali silnú narkózu bolo mi strašne zle keď som sa prebrala ani som nevedela kde som čo sa deje blúznila som im tam a vracala som z nej už by som to nechcela zažiť. Schudla som na 46 kg. Cca pred pol rokom som mala úraz operovali mi koleno vybrala som si sukromnu kliniku a keď ma prebrali po operacii to bol teda riadny rozdiel nič mi nebolo a odišla som po svojich.

anetka212
autor
10. aug 2018

@weba je mi to velmi luto,ked to citam, cim vsetkym si si presla..ja by som sa mala hlavne ukludnit, lebo tym ze stresujem ma zacina dost bolet zaludok..ja si tiez neviem predstavit, nejest, ja som velmi zla, ked som hladna a pri troc detoch chudiatka...ja sa tiez bojim a co satyka nemocnic, boze zubami nechtami ani panovi...tri cisaraky, s detickami som lezala akoze mam jej dost...mechcem si to anilen predstavti...citala som ze neikomu sa neprejavuju, ale druhym ano...ja ti to skusim opisat..oino ma to boli tak, akoby som bola strasne nafuknuta a tlaci mi ta bolest do zaludka a nemozem sa nadychnut, naozaj som si myslela, ze hadam z cisarakov mam este take dodzubkane creva..mno dnes som sa dozvedela, ze kamene..ze fasa...a ta bolest mi ustupi tak, ze citim, ze mi akoby plyn putoval cez cele brucho...boze ani nestras s tetaniou..hadam nie, budem velmi drzat palceky

anetka212
autor
10. aug 2018

@lukymiska ajaj, mno pocula som viacero pripadov, ze po narkoze velmi vracali..fuuu naozaj je asi doelzite kam ides a kde ti to robia...

janinah
10. aug 2018

operácia čím skôr,kamene samé neodídu a hrozia vážnekomplikácie

lukymiska
10. aug 2018

@anetka212 na začiatok aspoň nejaku diétu. Ja som pila aj nejake horke čaje na travenie a keď už som si dala niečo ťažšie asi raz za mesiac napr.kyslu kapustu a jelitko (ktore zbožňujem) tak za tým pohar pivka na pretravenie 🙊

anetka212
autor
10. aug 2018

@lukymiska ved to, ze aj ja tak papavam rada, domace jelitka, kapustnicka, reznicek...to bude pre mna ozaj ako za trest...

anetka212
autor
10. aug 2018

@janinah len strasne sa bojim operacie..ked si ju predstavim...ach jaj..

anetka212
autor
10. aug 2018

@weba a co potom, ked mi to vyoperuju? nejaka dieta a ako sa stravujes? beries nejakelieky, ci len si davas pozor?

lukymiska
10. aug 2018

@anetka212 bol to teda veľky rozdiel operacia žlčnika v nemocnici a operacia kolena na jednodňovej sukromnej klinike síce aj finančne ale čo už. Ale po skusenosti so žlčnikom v nemocnici mam asi nejaku traumu z nemocnic preto som si vybrala tu jednodňovu kliniku s tym kolenom.

weba
10. aug 2018

@anetka212 ja som sa obávala aj tých horších komplikácií...keby mi to chytilo pankreas alebo upchalo zlcovody to by už bol vážny problém. Mne po narkoze nič nebolo , iba som mala trochu bolesti. Keď odstránia tu hadicku z brucha tak je lepšie...mne po operácii hovorili, že som jediná po dvoch hodinách už hore všetci do večera spali,mne sa nechcelo😉 večer som mala ísť na wc, vtedy mi ostalo na zvracanie...po operácii nesmie mesiac nič ťažké dvíhať...mala som to ťažké, moja dcérka chce byť stále na rukách, inak plače. Neboj sa ničoho, keď si prežila cisárske, prezijes operáciu. Hlavné sa nestresuj, lebo aj tie záchvaty som mávala niektoré zo stresov...

lukymiska
10. aug 2018

@anetka212 zo začiatku po operacii som držala diétu čo kázali v nemocnici aj mi dali nejaky papier čo možem a čo nie. Potom postupne som skušala. Napr. doteraz mi robi zle šalatova uhorka, a po niektorých jedlách mi je trochu ťažko ale dám horký čaj alebo pohar pivka a je to v pohode. Ale kuracie rezne mi nič nerobia po bravčových je to horšie. A ešte čo mi robi zle sú hrušky a mak 😐 asi si musi každy odsledovať čo komu pasuje 😉
Ale neľutujem že som bola na operacii nemám teraz žiadne bolesti iba mi je trochu ťažko po niektorých jedlách ale to je nič oproti tým bolestiam čo som mala pred tým 😉

weba
10. aug 2018

@anetka212 na druhý deň po operácii som začala s presnidavkou s piškótami, dali mi aj vzorový jedálniček...dva mesiace som to dodržiavala ale teraz si občas do niečoho zakázaného dzobnem😉niekedy ma to mierne pobolieva ale to neriešim...hlavné že som neni hladná a môžem sa najesť...užívala som ešte flavobion po operácii, lebo mne sa tými kameňmi zničila pečeň, ale už je to v pohode. Akurát že sa stále necítim ako pred operáciou. Po operácii má bolelo na hrudi a ťažko sa mi dýchalo, skončila som ba pohotovosti a klesal mi draslík, tak mi ho doplnili. Ja si už pripadám ako hypochonder, mne je stále niečo.

lukymiska
10. aug 2018

@weba áno stres je veľký špúšťač. ( Mne tragicky zahynul manžel vtedy som mala 28 rokov to bol veľký stres 2 malé deti, pôžička, nedorobeny dom...) U mňa sa každý doktor čudoval že kde som prišla k tým kameňom že to mavajú väčšinou silnejší ľudia (ja som vážila cca 55-56kg) potom od zachvatu a po operácii 46kg. Ešte doktor čo ma operoval prišiel za mnou a vravel že take tintitko na opračnom stole ešte nemal 🙉 pripadala som si ako nejake čudo 😂

milus777
10. aug 2018

Nic sa neboj tej operacie. Robia to laparoskopicky.ked si prezila 3 sekcie tak to zvladnes lavou zadnou. Ja sama mam za sebou 2 laparoskopie sice nie kvoli zlcniku ale endometrize a potom sekciu a mozem povedat ze sekcia bola ovela horsia... Drzim palce aby si to zvladla a bola cim skor fit.

ukulela
10. aug 2018

@anetka212 prvý záchvat po jahodovom smoothie, to som ešte nič neriešila .... Ďalší v cudzine na druhom konci sveta o pol roka po raňajkách s jahodovým lekvárom a arasidovym maslom. Pomohlo len pretrpieť a vyvracať sa. Doma lekár potvrdil 2cm veľký kameň. Objednala som sa na jednodňovú na súkromnú kliniku. Do termínu operácie ešte jeden záchvat, ale to som už doma mala cholagol a algifen. Nastúpila som popoludní, večer zoperovali laparoskopicky a na druhý deň po obede domov. Dve malé dierky s jedným stichom a treti asi 2 CM rez pri pupku s dvoma či troma stichmi. Mierne pooperačné bolesti, nič strašné. A to bolesť zbadám veľmi zle.

nikayla
10. aug 2018

Určite čím skôr operácia, mne kamene spôsobili akútnu pankreatitidu, kde už mohli začať zlyhávať orgány a šlo fakt o hodiny. 😮

mijka88
10. aug 2018

@ivuska6 pravdu ti poviem úprimne radšej von, mám dosť zle osobné skúsenosti s kameňmi o ktorých som dovtedy ani len netušila a vianočný čas som si predstavovala aj inak ako 3 týždne v nemocnici až do nového roka... Si ešte asi nezažila poriadny záchvat a tie bolesti čo neprajem nikomu zažiť. Keď už nich vieš, určite to rieš čím skôr, naplánujete op a o pár dní si relatívne fit ako trčať s komplikovaným stavom v nemocnici ako som si vytrpela napríklad aj ja
😏

olgapetrikova
11. aug 2018

Mne vyberali žlčník pred 6 rokmi. Držala som diétu mesiac po operácii, nejedla som mastné, nesolila, všetko bolo len na vode alebo na pare. Po mesiaci som postupne začala jesť všetko. Za ten čas som schudla 6kg. 3 roky som mohla jesť čokoľvek a žiadne problémy som nemala. Postupom času som však prešla na vegetariánstvo.

weba
11. aug 2018

@lukymiska tak to mi je ľúto, čím si si prešla😞 ja som tiež mala v správe, že som bola prijatá vyčerpaná, vychudnutá...

domoda
12. aug 2018

ja mam zatial nabeh,hustu zlc,ale uz mavam bolesti v oblasti pecene a zaludka , tiez mam drzat dietu , ja osobne robim rezne 3 krat do roka a snazim sa vyhybat tuku , tiez zistujem ohladom diety nrjake rady, typy..nasla som odporucanie na vodove pecivo a vraj lepsie nie celozrnne tiez som z toho jelen

marfikchov
12. aug 2018

Ja som mala v živote len dva záchvaty, ale pri druhom som šla na pohotovosť, bo mi od bolesti vystúpil tlak na 190... Tlačilo má na hrudi, bála som sa či som dostala infarkt či čo. Týždeň mi upravovali tlak na internom, ale ten sa upravil aj sám, keď mi utisili bolesti. Operovali má 3.9.2017, pondelok a vo štvrtok prepustená. O týždeň som šla do práce, v ktorej som bola mimochodom tri dni, keď sa mi to stalo. Bolesti po operácii žiadne, jazvy takmer nevidieť ( operovali laparoskopicky). Nikdy by som netrpela tak dlho,ako moja mama (6 rokov a až potom operácia). A sestrička pri prevaze mi povedala, že vraj to bol škaredý nález, žlčník vraj hnil a hrozila mi sepsa. Fakt to vôbec nič nie je. A od druhého tyzdna po operácii som postupne jedla všetko

rebekina_mamca
8. júl 2022

@lukymiska dobrý deň, už je to 4 roky čo ste toto písali. Mozem sa spýtať ako vám je a či sa stravujete ako predtým? Neprišli komplikácie z dôsledku toho, že už nemáte žlčník?