Žlčníkový kameň

lucia0211
14. júl 2021

Dobrý deň, včera mi pre bolesti na pravej strane zistili žlčníkovy kameň vo veľkosti 3,5 mm..gastronterologička ku ktorej chodím mi však dala len Algifen kvapky proti bolesti,vraj je ešte malinký🤷🤦.a to sa chcem opýtať, je tu niekto kto je na tom podobe,kto má tiež skúsenosť so žlčníkovym kameňom🤷? Nemala mi skôr predpísať nejaky liek,aby som sa toho kameňa nejak zbavila? Podľa jej slov,ak budem piť veľa vody, ,, možno,, víde aj kameň 🤷 alebo čo je dobré na žlčníkovy kameň, nejaké čaje, voľno predajné lieky... hrozí mi podľa vás chirurgický zákrok?? ďakujem každému za odpoveď 🙏🙏

hettinka
14. júl 2021

@lucia0211 na žlčníkový kameň je dobrá operácia, čím skôr, tým lepšie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
14. júl 2021

@lucia0211 lieky na to nie sú. Keď kamene spôsobujú problémy, vybera sa žlčník. Môj šiel von po 2 záchvatoch.

dijka123
14. júl 2021

@lucia0211 ahoj lieky na to nie su treba dodrziavat bezvyskovu dietu a operacia jedine laparoskopicky sa to robi mala som zlcnikove kamene a mne ich znamy operoval

lucia0211
autor
14. júl 2021

@dijka123 a môžem sa opýtať kde vás operovali?

dijka123
14. júl 2021

@lucia0211 v BB

lucia0211
autor
14. júl 2021

@dijka123 a ako prebieha operácia?Ja sa veľmi bojím uspatia,jazvy..len to nechápem že moja lekárka vôbec nevravela že je to potrebné ísť na operáciu 🤷

brendaa
14. júl 2021

@lucia0211 mávaš záchvaty? co pečeňové testy-hepatálky, držíš dietu....

dijka123
14. júl 2021

@lucia0211 normalne pojdes do celkovej anestezi a proste urobia vykon laparoskopicky a mam len 4 male jazvicky ktore vobec nevidno takze uplne v pphode no ja som sa nejako nepytala obvodnej ci je potrebne bola som na sone zistili ze mam zlcnikove kamene a poslala som nalez zo sona tomu doktorovi so sms co ma operoval a povedal ze to treba operovat

lucia0211
autor
14. júl 2021

@brendaa ... žiadne krvné testy mi doktorka nerobila,len povedala že mám kameň ale je ešte veľmi malý a že mám veľa piť a ,, možno,,sa mi vyplaví 🤷🤦

lucia0211
autor
14. júl 2021

@brendaa ...len sem tam ma to bolí..akoby také pichanie a bok cítim na pravej strane

miruska2241
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
15. júl 2021

ak je ten kameň taky malinký tak to ani nebude riešiť ak nebudeš mat viac problémov. Sú rôzne kvapky na trávenie a žlčník atď môžeš.skusit. Ak by si ale mala zlcnikove záchvaty určite by ti. Odporučili ho vybrať.

brendaa
15. júl 2021

@lucia0211 skus si kúpiť aj zlcnikovy čaj.

vroni
17. júl 2021

Lieky na to sú, ale treba ich brat dlhodobo (pol roka plus) a po dobrati sa kamene často vytvoria znovu. Okrem toho sa dajú rozpustiť len cholesterolove kamene a do istej veľkosti (zabudla som, akej). Ak budeš mat záchvaty, musí ísť von žlčník, tam nestojí za to saskovat s liekmi. Ak problémy mat nebudeš, alebo nie akútne, da sa to riešiť aj liekmi.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz