Používame cookies. Viac informácií tu. OK
silvia92
19. jún 2019

@sherynkamalinka ja som mala každého pól roka horšiu o stupeň . Najprv 1 po pól roku 2 a po pól roku 3.

miriam11
19. jún 2019

@sherynkamalinka ano, stava sa to. Preto je potrebne chodit na pravidelne preventivky.

zinew
20. jún 2019

@sherynkamalinka SUCITIM S TEBOU, JA MAM TIEZ ZVYSENE ONKOMARKERY, a bojim sa
mala som zvedcujucu krvavu cystu a zvysene onkomarkery, bala som sa ist na operaciu, lebo som mala spinenie mimo menzesu roky. Gynekologicka nic nezistila tak som stale hladala iného lekara.
Raz ma uz vydesila prvaa gynekologicka ked nasla 2 cm cystu aby som utekala do nemocnice na konzultaciu a to bolo v 2004 roku. Kym som dosla na termin vysetrenia do nemocnice, cysta zmizla. Tak ma vydesila moja ambulantna gynekologicka, ze som prestala k nej chodit. Hladala som cez známych najlepsiu. Ale uz nikoho nebrala. Tak som nasla inu, milu, privetivu, ale jej zdravotna sestra je ako Hitler. Chcela som aby ma len monitorovali. Bojim sa celkovej narkozy, a ked som mala krvavu cystu, bala som sa ze neodoberu vzorku ale celu cystu-takto robia. Len rezu.
A to nie je riesenim. Lebo invazivne su take, ze ked raz zacnu zasahovat do tela, narusia prirodzenost. U nas len rezu. Uz ma jeden vydesil s hemoroidmi, co som mala len vo vnutri na stene, a vsade uz pouzivaju preplatenu poistovnou podviazanie gemoroidov specialou gumicckou, a potom ked sa hemoroid, vypuklina na stene zili v konecniku, a ta po zavedeni gumicky specialenej prirodnej, vypuklina -gulicka sa odkrvi a sama odpadne pri kakani. Ale u nas stale prepacaju len rezanie.

Hormony v dnesnej dobe sposobuje vsetko. Hlavne stres a nevhodna rodina, partner, povaha cloveka-pesimizmus, chybajuci priatelia, a potom strava, pohyb, vela partnerov v minulosti-nasa flora je citliva na striedanie partnerov. A potom ja som nikdy nerodila, a v rodine mame mamu s 4 DETMI aj babka ma 4 deti a jej mama mala asi aj viac ako 6 deti, aj dvojicky.

CHapem ze sa bojis, ale musis verit, nemysliet na to a najst si naozaj odbornika na SK. Hoc aj 400 km za nim ist. Lekari nie su dobri diagnostici, a kym jednemu predpisu nejake antibiotika, hormony, a ine, ako som citala u dievciny s rovnakym stavom, u mna len nejaky vitamin B12.

Vies co sa stalo? Krvava cysta po 2 rokoch zmizla, pribrala som, a narastla mi okolo maternice, mimo maternice, sliznica ako je v maternici- co volaju endometrioza.

Nevedeli mi povedat, ako mohla zmiznut 5 cm krvava cysta, na pravom vajecniku, ktora nemyzne, Toto mi hovorila lekarka 2 roky, ze krvave cysty nemiznu. Iba mozu prasknut a infikovat mi celu brusnu dutinu a mozem aj umriet. Ako to ze zmizla, a nepraskla, lebo ostala po nej obycajny polyp okolo 1 cm??? Toto je dnesna gynekologia 21. sto. . Toto su odbornici????

Neboj sa. Skus recepty cajov. Mne chuti najviac caj pre ZENY, tak sa vola a citala som o daných bylinkach-§ ye skutocne pomahaju vyrovnavat hormony estrogen a podobne. Viera a ked na to nemyslis, mne pomohlo. Neriesila som to. Ked mam umriet tak ci tak umriem aj na obycajnu chriplu, alebo ked sialeny vodic pojde na cervenu. Musíme sa uz po vyskyte niecoho po zdra. stranke, naucit, zit s tym ze vecne tu nie sme. A castejsie ludia sa aj smetelne zrania v domácnostiach.

Sila ducha je silnejsia ako nejake vysledky.

Chvilu som hladala vitaminy na nete, bludy a podvody na oblbovanie som len nasla. A hned ma to nejak preslo.

Treba hlavne spomalit a zacat si vazit zivot teraz, tuto sekundu. Hladat pripadne aj alternativy. Hladat studie leicby v Cechach, v Polsku, Nemecku. Niekde v okoli. Ziadat o dalsie a dalsie vysetrenia. Na vysetrenia chodit teraz budes aj kazdy 2-3 mesiac.

Raz som prechladla, obvodna mi dala antibiotika, a orkomarkeri mi zmizli. Preto sa domievam ze vnikli mi problemy zapalmi. Mala som palenie a svrbenie este pred zistenim orkomarkerov 3-4 roky do zadu a stale sa vracali po skorom kadej mestruacie. Stale candidoza. A lekarke to nebolo divne? DOteray nechapem, ako mi mohla stale po vysetreni len predpisat ieky na zapal a neposlala ma na imunologicke, CT, rengen, na ine specialne vysetrenia. A po 3 rokoch onkomarkery. TOTO JE DNESNA MEDICINA. UZ LEN SESTRA KRICALA PPRECO SOM UZ NEBOLA V NEMOCNICI NA OPERACII A TAM BY MI ODOBRALI NIECO S POSVY, ABY ZISTILI CI JE TO RAKOVINA, CI NA YAKLADE COHO MAM ZVYSENE ORKOMARKERY.

jEJ ANI 1000 krat ked poviem ze sa bojim, a ked som aj bola na vysetreni v nemocnici, lekar na mna yvzsoka sral. Vysetril ma tam dole a objednal na operaciu, ale NEVYSVELIL MI NIC, NEPRIPAVIL MA AJ KED SOM MU POVEDALA ZE MAM OBROVSKY STRACH, ZIADNA PREDOPERACNA PRIPRAVA. A TO ESTE VIAC MA DESI NA TOMTO ZDRAVOTNICTVE. V cakarrmi sedela relativne mlada zena v 50 rokoc a jej uz VSETKO VYOPEROVALI -MATERNICU AJ VAJECNIKY, A ZASA MALA ZVYSENE ORKOMARKERI. LEBO JEJ VAZNE ZASIAHLI DO ORGANIZMU. VYREZALI JEJ DOLEZITY ORGAN, A ESTE VIAC SA ZBLAZNILI HORMONY, LEBO UZ SA JEJ NEMA AKO VYTVARAT ESTROGEN, A NAHRADY SU NAHRADY A TELO TO NAJDE.

MOJA RADA, ries to, ale nikam sa nenahli a neplas ako TO ROBIA LEKARI. pomaly, ale ODBORNE TO RIES. BER PRIPRAVKY PRE ZENY, NAJ V PRIRODNEJ FORME, NAJDI SI KONICKY NA RESET HLAVY-VYMALOVANKY, STRIKOVANIE, VYPINAM PRI TOM. MUSIS MOZOG NAUCIT VYPINAT, STRES LEN ZHORSUJE STAV HORMONOV. KED TREBA OPERACIA TAK CHOD, ALE NAJDI SI SKUTOCNE DOBREHO LEKARA, JA SOM NASLA V CAKARNI IINYCH LEKAROV, KED SOM SA ZAHOVORILA S PACIENTKAMI A SPOMENULA CO MI JE. ALEBO DOKONCA AJ SAMOTNE SESTRICKY, LEKARI V NEMOCNICI MI POVEDALI ZE KDE ESTE MAM IST. ZE ONI TAM BOLI NA KYRETAZI, CO CAKA AJ MNA. BOJIM SA, LEBO PRESLO TOLKO ROKOV, ALE ZAROVEN SNAZIM SA HNED PREPNUT DO VYPNUTIA MOYGU, ABY SOM NESTRESOVALA TELO A DUSU. vERIT, MODLIT, VYPINAT, SMIAT SA, KONICKY, PRIATELIA, TVARIM SA ZVEDCA ZE KASLEM NA TO, ALE V PODVEDOMI NIK NEVIE ZE SA BOJIM, LEBO NIKDY NEVIES. aLE STRACHOM NIC NEVYRIESIM. KLAMEM SAMU SEBA, ALE CO INER ROBIT.

KED BUDE TREBA, VSETKO VON, TAK UZ TO BUDEM RIESIT V DANY OKAMIH. NETRAP SA TYM CO BUDE. ZIVOT JE O ZDRAVYCH NOHACH- CHOD VON NA PRECHADYKU S PRIATELMI A BAV SA. RIES VECI VTEDY KED SI PRIAMO U LEKARA, A POTOM RIES VECI KED SI DOMA- OHLADOM RODINY. JA PRACU NECHAVAM V PRACI. NEMIESAT HRUSKY S JABLKAMI ALE NAUCIT SA ZIT V PRITOMNOM OKAMIHU.

DRZIM PALCE. NERIES TOV HLAVE, KED TO NETREBA RIESIT, KED SI DOMA, U PRIATELOV - RIES ICH. ATD. SORRY UY SA OPAKUJEM. ALE OPAKOVANIE-MATKA MUDROSTI, A HLAVNE SUGESCIA- OPAKOVANIE SI ZE NIE, TERAZ TO NERIESIM, NEBOOJIM SA TERAZ. BUDEM SA BAT KED BUDE OPODSTATNENI STRACH. A KED TREBA, POPLAC SI A HOD SA NA RAMENO NIEKOMU. A PO PLACI ZASA VSTAN A CHOD ROBIT CO TREBA. CAU.

manamani1
4. júl 2019
silvia92
4. júl 2019

@manamani1 áno. Cin 3 je uz veľmi zle. Predrakovinove štádium.

manamani1
4. júl 2019

@silvia92 no a ty si, mala tiez 3 a mala si rakovinu?

silvia92
5. júl 2019

@manamani1 mala som 3. Sle nie rakovinu. To nieje rakovina ale uz len krôčik k nej. Preto to treba rýchlo poriešiť. Konizacia by mala pomôct.

manamani1
5. júl 2019

@silvia92 ja mam medzi 2,3 a sestricka mi povedala ze zatial nemam stresovat a staci kontrola o 3 mesiace. Myslis ze to je ok? Cakat?

silvia92
5. júl 2019

@manamani1 ked je to medi 2-3 tsk Ok. Počkajte tie 3 mesiace a potom uvidíte. Ale určite nezanedbávajte tie povinne kontroly. Radšej chodiť každé 3m než potom banovat. Ak sa to zhorší hned sa sama pýtajte ns konizaciu. Ale zaujímavé ze vsm ju vás gynekológ este nespomenul. Nie je to nic hrozne a môže Vás to zachrániť.

manamani1
5. júl 2019

@silvia92 ano len hovoril ze kedze je to medzi 2-3 nemam to riesit zatial, za 3 mesiace.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli