Zle znášam nemocničné prostredie

tosaneda
4. feb 2014

Ahojte, keďže ste tu prevažne maminky, chcela by som sa určitej skupiny mamičiek niečo opýtať... 🙂 Mám už niečo po 26 tke stáleho partnera už pár rôčkov a pomaly ale isto určite dozreje aj ten správny čas na dieťatko raz.. Len mám taký menší problémik.. 😒 Zle znášam nemocničné prostredie, polikliniku. Ober krvi musí vždy ísť niekto so mnou lebo mi je na odpadnutie.. No proste katastrofa... V minulosti som mala zápal v tele a chceli mi dať infúzku.. No pravda ako mi ju dali tak mi ju aj vyberali proste som odkvecla a pekne som to doktorke vravela že sa to stane. Proste aj zle znášam bolesť, mám nízky prah bolestivosti.. 😀 Je to diagnóza viem o tom, proste ja sa nebojím ale môj mozog áno.. 😅 Chcem sa preto opýtať či je tu nejaká už maminka, ktorá je na tom takto podobne a chcem sa opýtať ako to všetko znášala samotné tehotenstvo pôrod, či mala šťastie na lekárov, lebo ja zatiaľ veľmi nie.. moja obvodná mi povedala, ale veď to nemôže byť až také zlé s tebou a bol koniec debaty na túto tému. Lebo viem že sú normálne aj na to lieky, aby človek mohol ísť napr. na plánovaný odber krvi normálne a nie zostresovaný.. Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede.. 🙂 😉

jul11
4. feb 2014

@tosaneda ahoj,osobnu skusenost,nemam.ja si necham aj koleno zaziva vrtat. ale o com viem,ze psychoterapia a aj hypnoterapia a aj psychologicka priprava na porod so psychologom. mozno tymto smerom by som sa uberala.lekari,ti to moc nechapu,ved rezu a rezu cele studium,tak im to tak nepride. psychologovia,pripadne psychiatri poznaju zaludia psychiky a vedia ako na to.drzim palce

janinah
4. feb 2014

sú takí ľudia a zdravotníci by mali vedieť ako sa k nim správať,lenže nie vždy natrafíš na profesionálov..napr. úplne stačí,aby pri odbere krvi ťa dali ľahnúť na lehátko a odpútali pozornosť inam..aj nízky prah bolesti sa dá riešiť,dnes máš pôrody s epidurálkou aj iné možnosti....skús psychologa

acer11
4. feb 2014

skús sa postupne "otužovať" mne bolo zle z krvi a začala som s darovaním-nie je to oveľa lepšie 😀 ale je tam iný pocit-že pomôžeš-a oplatí sa to vydržať 😉

jajus28
4. feb 2014

@tosaneda neboj zvladnes, ked budes chciet babo zo zatatimi zubami to das 🙂, a porod? Neboj nebudes mat cas ani mysliet 🙂 a aj ja som sa bala bolesti preto som si dala epi a s usmevom nic som necitila. Utrpenie bolo ostat potom 6 dni v nemocnici maly mal zltacku ale prezila som 🙂. A tak isto moj drahy tyzden pred porod odpadol pri odbere krvi rozbil hlavu a brala ho rzp, a po tom vsetkom zvladol porod a drzal sa 🙂. Neboj vsetko bude dobre ked uz budes tehu vsetko budes inak vnimat.

pemizb
4. feb 2014

Kamoska ma tiez taky problem....strasne sa vsetkeho boji, ma nizky prah bolesti...no hroza s nou...a.....uz ma takmer dvojrocne dieta....zaujimave je ze nikdy si nestazovala na bolesti po cisaraku, alebo ze sa boji porodu....fakt nikdy...a to som cakala ze ona bude stresovat....a pritom ovela menej stresovala ako ja. Tak hlavu hore.....ked uz budes tehotne tak ti beztak uz ine neostane ako porodit. 🙂 a zvladli to aj ine. 😀

katrinka8
4. feb 2014

@tosaneda - skus si pozriet a zohnat knizku Aby porod nebolel od Lucie Groverovej Suchej 😉 Je to o tehotenstve, porode, strachoch, bolesti atd., ale hlavne o tom, ako z toho von a ako si mozes pomoct sama 😉