Zlepšia sa kŕčové žily po pôrode?

janejohanna268
1. okt 2015

baby som na konci druhého tehotenstva a obávam sa či mi zmiznú krčové žily nevyzerá to asi ružovo lebo sú moc veľké ale aspoň či už na šestonedelí bude trochu kludnejšie lebo teraz ich mám vkuse opuchnuté a štípu :/

novell11
1. okt 2015

@janejohanna268 neboj urcite sa to zlepsi. Najviac este vystupia tesne pred porodom, aspon u mna to tak prebiehalo, dokonca mi navreli zily na takych miestach, na ktorych som to ani necakala, ale potom sa to upravi. Doporucujem Ti, aby si jedla aspon kazdy den pohanku, napr. su super pohankove vlocky a kludne si aspon za 1 CL pridavaj do jogurtu. Co najviac sa snaz vykladat nohy vyssie a pri sprchovani si striedaj na nohy prud teplej a studenej. Pokial sa chces upokojit kludne to prekonzultuj so svojim gynekologom, mozno Ti nieco doporuci.Drzim palce.

vilaamala
1. okt 2015

@janejohanna268 ono kŕčové žily ako také sa asi nezlepšia... keď sa raz tá žilová stena roztiahne a žily sa "poskrúcajú", tak naspäť to asi bez nejakého zákroku nepôjde, alebo sa to môže zlepšiť len minimálne. Každopádne určite sa zlepšia tie následky a zlé pocity, ktoré kŕčové žily spôsobujú. Takže budú menej naliate krvou, menej viditeľné, menej opuchnuté nohy, možno o nich ani nebudeš vedieť... Si myslím, ale nie som odborník 😉

janejohanna268
autor
1. okt 2015

Dakujem krasne
@novell11
@vilaamala

viera77
1. okt 2015

@janejohanna268 a aj nosis kompresne pancuchy? je to super vecicka pocas tehu, nosila som ich pocas oboch tehotenstiev, okrem horucav v lete a este aj uzivala Detralex, musela som, lebo tie moje zanedbane krcove zily boli prave pocas prveho tehu hotova katastrofa......a ano, po porode uz nebudu nohy vyzerat tak "hrčovito", ale zily ostanu, len menej viditelne...opat sa chystam aj po tomto druhom tehu na zakrok, kedze pocas menzesu nevladzem od bolesti, hlavne ten 1-2 den, ani stat na nohach, musim vtedy povinne nosit kompresne pancuchy, sice uz mam jeden zakrok za sebou, ale druhe tehu stav opat skomplikoval, aj ked tych zil je uz podstatne menej ....a kedze este stale kojim, neuzivam ani Detralex alebo Mobivenal ☹

nutrimas
1. okt 2015

@janejohanna268 Ako je uz spomenute vyssie, snazte sa konzumovat hlavne vela pohanky. Obsahuje ucinnu latku "rutin", ktora pomaha spevnovat steny ciev a zil a zlepsuje ich priechodnost. Pohanku v akelkovej forme najdete aj na nasom eshope: vlocky, napoj ako nahrada mlieka, naklicene semena pohanky, pohankove oblatky namiesto maskrty, atd.
Na vonk. natieranie je zasa dobry pagastan, bud vo forme oleja alebo mas. gelu. Krcove zily vsak nikdy nemasirujte, len jemne potierajte.
Taktiez striedave sprchy tak casto ako sa len da, pricom vzdy sa zacina a konci studenou vodou.
https://www.modrykonik.sk/market/ine/xe0yhp/vlo...

synodontys
27. feb 2019

Na tuto temu som hladala sama odpovede ale moc ich nie je ohladom zlepsenia ci nezlepsenia krcovych zil po porode, zrejme to nie je az take caste ale napriklad ja som mala cely zivot take vyraznejsie zily a pri prvom tehu sa poriadne navreli a akoby nakrutili a predlizili a po porode sa to celkom zastabilizovalo a nebolo to take viditelne ale teraz som tehotna druhy krat a okrem znovu navretia a predlzovania mi zacali na hankach noh praskat take mini zilky a mam tam take cervene vetvicky, prirovnala by som to k seniorskym noham... :/ Netusim co bude po porode a ci to vobec zmizne ale rozhodne to mienim riesit uz teraz a som objednana k odbornikovi aby som o tom zistila viac.