Zlepšil sa vám po schudnutí zdravotný stav?

matafri
18. jún 2019

Ahojte...chcem sa opytat na skusenosti ludi ktorym sa podarilo schudnut, ci im to pomohlo vyriesit ich zdravotne problemy. Mam dost velku nadvahu uz od detstva, nikdy som nemala ziadne zdravotne problemy no v poslednom case sa stale nieco nove objavi a davam to do suvislosti aj s mojou obezitou. Pomohlo vam schudnutim poriesit zdravotny stav aspon ciastocne? Hladam.motivaciu a inspiraciu do chudnutia mozno aj pre ostatnych. Dakujem

jessicai
19. jún 2019

Schudla som 17kg a mam lepsi tlak. Mala som castejsie trochu vyssi a teraz ked som si merala vporiadku. Nemam problem s dychanim a pohyblivostou.

ketty251
19. jún 2019

Ja som počas prvého pôrodu pribrala 30kg. Potom som schudla 28kg a bolo mi lepšie o hodne. Keď som mala nadváhu moje telo doslovne trpelo a samozrejme aj psychika. Teraz po druhom ma to čaká tiež (chudnutie).

ivkazba
19. jún 2019

Ja som tiež ako dieťa nebola úplne chudá, ale zase ani nie bacuľatá. No a v dospelosti sa to pomaly nabalovalo. Ale potom som sa jeden deň zaťala a povedala si že chcem nosiť pekné veci, ktoré vo veľkosti 46-48 nepredávajú. Schudla som 33 kíl, asi keď som mala dole 25 kíl, začala som aj cvičiť. Nakoniec ma to tak zobralo, že som skončila vo fitku 5x týždenne, v lete len 3x a 3x týždenne korčule. Dostala som sa na oblečenie 36 - 38. Zlepšil sa mi tlak, pulz, prestali ma bolieť kríže a chrbát, úplne sa mi utlmila astma, prestali problémy s trávením, menzes sa mi skrátil na 3 a pol dňa. Nadváha nie je pre telo prirodzená, takže prinesie to efekt.

Ak si rozhodnutá ísť do toho, držím ti palce. Dá sa to. Stačí len chcieť. 😉 V každom prípade, ak chceš schudnúť trvalo, je potrebné sú uvedomiť, že treba zmeniť životný štýl, životosprávu. Takže žiadne diéty, krabičky, prášky a podobne. Upraviť treba jedálniček a treba ho upraviť tak, aby si pri ňom potom mohla ostať natrvalo. Inak príde jojo efekt. A hlavne ísť na to pomaly, nie z jedného dňa na druhý prestať jesť a vyšokovať organizmus. Netreba sa vážiť každý deň (ja som sa napríklad vážila každé 2 týždne), to človeka bude iba frustrovať. Tak držím palce!!! 🙂

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkazba
19. jún 2019

@zuzpap prvých 25 kíl za necelý rok, cca asi 10 mesiacov, potom som začala cvičiť, začala som s trénerom vo fitku silový tréning (tam sa viac spaľujú kalórie ako pri kardiu a hlavne výrazne dlhšie vydrží metabolizmus zrýchlený po silovom tréningu ako po kardiu). Potom tie zvyšné kilá išli dole pomalšie, lebo išiel dole tuk, ale rástli svaly, ktoré tiež majú svoju váhu.

popolusska
19. jún 2019

samozrejme ze sa zlepsil - nizsi tlak, lepsia pohyblivost, celkovo lepsi pocit. Vacsina zdravotnych problemov suvisi s vysokou hmotnostou...

nikuska_1
19. jún 2019

Ja ti poradim, co pomohlo mne nemala som obezitu ale schudla som 10 kg a potom sa tiez dostavili ste problemy a zachranilo ma aloevera. Do dnes ho uzivam a nedam nan dopustit. Mozem ti o tom povedat viac napis mi spravu, vlastne skusenosti su to najviac co mozem odovzdat. a ak ti pomozu budem rada.

katpizur
19. jún 2019

Mne to, ze som schudla len pomohlo, ale vsetko zalezi aj od toho ako ta vaha ide dolu, ked to ide rychlo, tak to moze byt pre telo aj sok, preto sa nejake problemy mozu objavit. Ale vacsinou aj co kamosky mam co schudli, tak si to len pochvaluju, celkovo lepsi pocit zo seba, bolest klbov je prec aj unava 🙂

matafri
autor
21. jún 2019

@ivkazba obdivujem ze si dokázala schudnut tolko kil. To by som .aj ja bola stastna keby sa mi tolko podarilo. Ja diéty drzat neviem, lebo dlho nevydrzim a potom idu kila hore aj s bonusom. Prave preto ako pises chcem zmenit stravovanie tak aby som to dokazala vydrzat uz na trvalo. Ako sa ti podarilo schudnut prve kila bez cvicenie? Ako si sa stravovala? Dakujem

mirit
21. jún 2019

Ja som schudla zatial 35 kg, este chcem 10. Prestali na boliet nohy aj chrbat, citim sa ovela lepsie.

liliana363
22. jún 2019

@matafri Ahoj, ja som dala dole 25kg za 5 mes., ale bolo to cvicenie s trenerom a aj jedalnicek. A skutocne mi bolo lepsie, co sa tyka krvi tak som mala cholesterol pod minimum a cukor tiez niekde pri dolnej hranici. A pred tym ako som zacala cvicit tak som mala asi uz 3 tyz. vyvrtnuty clenok, a v tom mi to pomohlo vela, lebo som uz citila, ze si tu nohu podvedome setrim. Taktiez som uz nemala problem s chrbtom, rychlo vstat zo zeme, ci sa ohnut. Ako manzel poznamenal, bola som uplne iny clovek, aj som sa rychlejsie hybala, chodila, taka sviznejsia. takze ci uz po zdravotnej, telesnej alebo psychickej stranke je urcite lepsia mensia vaha.

ktochytavzite
22. jún 2019

@ketty251 a ako si schudla?

daniell_ka
22. jún 2019

Chudnúť bez cvičenia keď si obézna ti akurát tak zoberie energiu a čas.Nechudne sa tým, že budeš držať diétu.Telo potrebuje sacharidy, bielkoviny atď... to, že tu držíte diéty sú totálne sprostosti a telo Vám to vráti jojo efektom.Aj keď schudneš a budeš sa trízniť jedného krásneho dňa sa naješ a pôjde to hore.A chudnúť keď si obézna bez cvičenia a ešte čakať, že budeš zdravá? To myslíš vážne? Najprv ti krásne ovysne koža urobia sa ti strie všade a potom z tej diety ti začnú parádne časom odchádzať orgány.Tiež som mala 49 kíl s tým, že som nejedla ale nerobila som to úmyselne.Dnes cvičím a ani mne sa nechce ale do stavu, že budem vymýšľať s diétou sa dostať nechcem.Treba začať behať a cvičiť.Úprava stravy nie je diéta.To, že človek chudne neznamená, že nemá jesť len si má namiesto 10 rohlíkov dať len jeden alebo 2 a jesť výživovo lepšie jedlo.Ryby, ryžu, mäso.... Naozaj keď chceš zmeniť svoj život tak preto naozaj niečo aj sprav postav sa a choď behať keď to zvládla moja teta so 100kg tak to zvládneš aj ty.Ja som nikdy obézna nebola pretože som sa hýbala a starala som sa o seba.Aj človek ktorý bol neviem aký dokázal schudnúť.Všetko je len v hlave.Treba chcieť.Inšpirácia pre chudnutie? Tvoje zdravie by malo byť inšpiráciou a to ako vyzeráš.Keď nad tým rozmýšlaš tak sa evidentne v takom tele dobre necítiš.Poviem ti to hnusne ale pravdivo.Zdvihni riť a začni niečo robiť pretože nikto iný ani žiadne prípravky to za teba neurobia.A to, že sa to nedá abo nechce sa mi sú len výhovorky.Môj priateľ bol tiež dosť tučný začal makať dnes je z neho športovec a makáme spolu.

nyusika
22. jún 2019

@nikuska_1 že ti toto nie je trápne.....

eliska13
22. jún 2019

@ivkazba úžasné!

eliska13
22. jún 2019

@nikuska_1 takže stačí mať zlú stravu, žiadny pohyb a aloe vera to zachráni?
@matafri určite, že to bude pre teba len plus čo sa týka tlaku, cukru, ciev ...ono vonkajší tuk je viditeľný a neesteticky, ale horší je ten vnútorný na orgánoch, ktorý nie je vidieť.A hlavne treba myslieť na vek, že človek vekom priberá a hlavne ženy kvôli hormónom menopauze, skrátka nadváha je rizikový faktor pri srdcovou cievnych chorobách a nemáš na čo cakat😊nebudú Ta bolieť nohy, klby, nebudeš zadychana, len chudnúť s rozumom nie diéty, nie nápoje, nie ketodiety a ostatné vymysly pre väčšinu ľudí je krátkodobá záležitosť potom sa opustia a priberú ešte viac.Prijem, výdaj a zmeniť stravu.Nebud na seba prísna a teda sa aj z mala radšej pomaly, ale s efektom

ivkazba
22. jún 2019

@matafri no v prvom rade napíšem, že súhlasím s tým, čo napísala daniellka. Všetko je to v hlave. Ak to ozaj chceš, dokážeš to. A ak to nedokážeš, tak si do ozaj nechcela. Ja som schudla v čase, keď som mala prácu, že som každé ráno odchádzala z domu medzi 5-6 a polovicu dňa som strávila v aute v teréne mimo mesta a domov som došla najskôr o 18. A napriek tomu som sa vedela stravovať pravidelne. Takže také argumenty že nemám čas raňajkovať, obedovať atď sú len výhovorky a keci. Buď chceš alebo nechceš. Áno ja, som schudla prvých 25 kíl bez cvičenia, ale keby som musela ísť do toho znova, tak by som cvičila hneď. Nie preto, čo píše daniellka (nebola som unavená, ani som nemala nič ovisnuté ani strie) ale preto že dnes viem, ako cvičenie pomáha urýchľovať proces a povzbudzuje psychiku. Čo sa týka úpravy stravy, telo potrebuje všetko, čiže žiadne prísne pravidlá. Telo potrebuje všetko, ale nepotrebuje toho 10 kíl denne. Čo som ja vylúčila z jedálnička úplne, bolo pečivo a chlieb (robilo mi to všeobecne zle), vysmážané jedlá a sladké malinovky. Inak som jedla aj jem všetko. Ale pravidelne, menšie porcie. Tiež premýšlam čo s čím, hlavne kvôli vstrebávaniu vitamínov a minerálov. A ešte k tomu cvičeniu... určite odporúčam na začiatku cvičiť s trénerom. Stačí si zaplatiť pár hodín, aby ti ukázal cviky, techniku, dýchanie. Pretože ak nemáš skúsenosti, nebudeš vedieť, či držíš správne telo, či správne dýchaš a pod. A môžeš si zbytočne spôsobiť zle. A inak k tomu cvičeniu, ja keď som sa do toho dostala, tak som začala jesť ešte zdravšie ako predtým, to cvičenie tak nabudí človeka, že ma ani len nenapadne prísť večer domov a zjesť 4 rožky alebo pol kila zmrzliny. A ešte jedna vec... keď to naozaj chceš, začni teraz. Neexistuje že od pondelka, od nového mesiaca a pod. Začni dnes ak to tak cítiš. Držím ti palce.

sense
22. jún 2019

Neviem teda ake problemy.mas....ake schudnutim sa ti moze polepsit ale urcite treba aj cvicit (nie hodinove kardio ale vlastnou vahou alebo s vahami,nema strach kulturista z teba nebude) aby telo spevnelo kt prinasa viacero benefitov...lepsie drzanie tela a tym menej problemov s chrbticou, zlepsenie cinnosti srdca, znizenie riziko osteoporozy...
Atd...
Okrem toho kilo tuku a kilo svalu bude sice len kilo hmoty len objemovo je to rozdiel...

ketty251
22. jún 2019

@ktochytavzite trošku som upravila stravu a začala som cvičiť. Hlavne pohyb.

extempore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
22. jún 2019

@daniell_ka obezny clovek by nemal behat si akurat tak este viac odpalit kolena kt su uz aj tak zatazovane enormnou nadvahou... obzvlast ak predtym necvicila alebo nezila aktivnym zivotom

eliska13
22. jún 2019

@ivkazba čo jes namiesto chleba, pečiva?na raňajky hlavne kaše, vločky, tvaroh?či ješ aspoň celozrnný hutný?

daniell_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniell_ka
22. jún 2019

@sense Máš pravdu ale veľmi na výber nemá.Chudnúť z nič nerobenia môže človek ako ja pretože mne stačí 3dni nejesť poriadne a už je to vidieť ale to nie je zdravé preto cvičím, plávam.Napr. plávanie je dobrý šport a môže ho robiť každý aj človek s obezitou.

daniell_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkazba
22. jún 2019

@eliska13 nič nejem namiesto chleba, vôbec mi nechýba.. Na raňajky jem vajíčka so zeleninou alebo potom sladké raňajky. To je buď jogurt s vločkami a ovocím alebo proteínové či banánové palacinky.

daniell_ka
22. jún 2019

@extempore Písala som to rýchlo a na mobile.Všimla som si to.Priznám sa niektoré slová mi robia problém keď píšem rýchlo a nevšimnem si to.Nezamýšľam sa nad tým.Ďakujem za upozornenie.Nemienim prepisovať teraz každý článok.A popravde nechce sa mi učiť pravopis keď tak či tak vždy urobím niekde chybu.Nie som dokonalá 😉 a nemôžem vedieť všetko. Zachraňujem ľudský život.Neučím deti v škole takže môj pravopis ťa trápiť nemusí kedže píšem len na fóra a max používam svoj podpis a ovládam ďalšie dva jazyky.Hlboko sa ospravedlňujem, že neovládam svoj rodný jazyk keď píšem rýchlo.Poteším ťa zdvihla som riť a za študentských čias som reprezentovala školu a písala eseje za 1. 
+ mám určité nedostatky za ktoré nemôžem a aj napriek nim som bola dobrá študentka.Takže ak máš ešte nejaké pripomienky k mojej gramatike uisťujem ťa, že urobím ešte miliòn chýb pokiaľ nejde o úradnú listinu a žilku mi to netrhá 😉.Pekný deň aj tebe.A neber sa tak vážne stačí človeka na chybu upozorniť nie miešať nič nerobenie ktoré nás môže zabiť s pravopisom ktorý neovládajú ani vo vláde.Keď ho budú vedieť všetci ľudia ktorým som pomáhala s diplomovkou a prekladala texty tak potom možno dostanem chuť byť ,,dokonalá,,..

ivkazba
22. jún 2019

@sense presne, súhlasím, na spaľovanie tukov a formovanie je najlepší silový tréning a nie kardio. Navyše po silovom tréningu je metabolizmus zrýchlený aj niekoľko hodín. Po kardiu (napríklad aj po odbehnutí 10 km) sa metabolizmus vráti do normálneho stavu do niekoľko minút.

sense
22. jún 2019

@daniell_ka plavat ano alebeh nie...

daniell_ka
22. jún 2019

@sense Záleží od toho aký má človek zdravotný stav.Nechať to zájsť tak ďaleko, že človek nemôže behať už nemá význam.To nemôže ani robiť cvičenia pri ktorých sa hýbe.Ja mám pri sebe trénera.Silové cvičenie je na formovanie svalstva nie na chudnutie.Silovým cvičením sa trhajú svaly.Silové cvičenia sa robia už po chudnutí.Teta mala cez 100 kíl.Jedine behom schudla a xy ďalších ľudí okolo mňa.Beh kĺby neničí to nie je zase taká pravda.Beh spevňuje svalstvo a ochraňuje kĺby.Miliòn ľudí behalo a nič im nie je dnes majú po 80 kíl a sú vo forme.Najlepšie je potom už len ozaj plávanie.Nie každý s nadváhou má problém s nejakým kĺbom.To sa volajú výhovorky a lenivosť.Mňa boleli kolená a niekedy neskutočne.Začala som behať a všetko je lepšie.Lenže je pravda, že ja som nikdy nenechala svoje telo zanedbané.A tiež som bola pri sebe ako dieťa.Do bazéna mi chodia ľudia aj so 100 kg na začiatok je to najlepší šport aj človek chudne aj sa tvarujú svaly.Alebo aqua aerobik by bol fajn.Ženy čo tam vidím sú rôzne aj sa zabavia aj pocvičia.Inak poradiť neviem.Ja športujem priateľ športuje závodne a on bol tiež už obézny jedného času takže jediný problém môže byť zdr.stav.