Zlepšil sa vám po schudnutí zdravotný stav?

matafri
18. jún 2019

Ahojte...chcem sa opytat na skusenosti ludi ktorym sa podarilo schudnut, ci im to pomohlo vyriesit ich zdravotne problemy. Mam dost velku nadvahu uz od detstva, nikdy som nemala ziadne zdravotne problemy no v poslednom case sa stale nieco nove objavi a davam to do suvislosti aj s mojou obezitou. Pomohlo vam schudnutim poriesit zdravotny stav aspon ciastocne? Hladam.motivaciu a inspiraciu do chudnutia mozno aj pre ostatnych. Dakujem

sense
24. jún 2019

@daniell_ka a uz ti napisem pislednu vec.... spytaj sa vystudivaneho fyzioterapeuta co by ti odporucil skor akob120kg absolutne netrenovanej osobe....ci rychlu chodzu cca 5,5km /hod alebo beh 7-8km/h....max ti odporuci zacat striedat chodzu s behom tak ze budes mat dlhsie intervaly chodze a kratsie behu a pistupne budes intervaly chodze skracovat a intervaly behu predlzovat... aby si zatazovala klby postupne

daniell_ka
24. jún 2019

@sense Ano ano ano vo veľa veciach máš pravdu 🙂.Kolená bolia ... ale čo teraz.Nohy ma bolia tak prestanem chodiť? Všetko zo začiatku bolí.Áno ona aj píše vo svojom blogu, že zo začiatku to bol pokus o beh a o tom som písala aj ja, že aj ten pokus robí divy u obezného človeka je beh aj ten poklus.Ani ja nebehám o život načo... možno posledné 3 minúty si to dám fakt, že masaker.Ale dobre ja to tak robiť chcem a robím to tak aby ma tie kolená neboleli.Pokiaľ cítim, že ok dnes sa na to necítim dám si to pomalšie a behám 15 minút v norme.Na konci aspoň 2 minúty chodím.A začínam tiež pomalším tempom.Ale nie kvôli kolenám ale kvôli tomu, že niekedy nestíham správne dýchať a nie je dobré ísť do extrémov..Išli sme rýchlo ale môj tlačil bike (pretože ja bike nemám a šla som pešo) a zo štadiònu šlo miliòn ľudí takže sme šli normálne a ani som nemala v pláne to merať len on to odmeral tak zo zábavy.Tep si sledujem preto pretože čím vyšší mám tep tým idem rýchlejšie a tým sa mi rýchlejšie spaľujú kalòrie.Keď som mala tep 130 za 15 minút som spálila 70 kalòrií.Keď som mala tep 180 spálila som skoro 170.Odmerá ti to stroj.Určite nezabehneš viac kvôli tepu len viac spáliš za kratší čas.Určite odpláve veľa kedže pláve denne hodinu a pòl bez prestávky všetky štýli.Niekedy aj 2 krát denne keď má voľno.Za prvé nikdy by som ho tam nepustila.Stačilo mi, že 25 ročný tréner sa už nikdy nevráti lebo sa nedávno zabil na Mont Blancu a písali o tom všade.Takže nech si svoje časové rekordy prekonáva radšej v bazéne.Myslím, že ich má viac než dosť za posledný rok. Za druhé ja viem na koho narážaš tá pani chodí dosť často ku vode ktorá to preplávala a gratulujem jej.Odvážna žena.

Cca 10 minút dozadu som sa ho pýtala či by to preplával.Odpoveď bola.Jasné, že hej keď to dala Zuza.Je to len o tréningu keď si dobrý plavec.Je to plavec čiže má aj dobrú orientáciu vo vode.Pláva aj na otvorenej ploche v Apríli.Keby tak strašne chcel už je niekde inde ale je rád, že nechcel a vysvetlím ti prečo.Každý pretek si z polovice musí zafinancovať sám a nie sú to malé peniaze.Kebyže sa čisto venuje len pretekom tak by musel mať sponzorov ktorý mu všetko zaplatia.Ale kedže je to obyčajný smrteľník ktorý chodí do práce a nemôže si dovoliť neprísť len tak lebo má preteky tak sa nesnaží dostať tam kde by sa ľahko dostal.Pretože tam keď ti zahlásia máš pretek ... ideš a hotovo.Mohol mať SR rekord stačilo pár sekúnd a nechcel pretože by bol v reprezentácií a tam nemôžeš povedať, že na preteky nejdeš.Už teraz vybavoval naposledy voľno na preteky MS SR Open (čiže tam boli ľudia z celého sveta) .Jeho cieľom nebolo vyhrávať alebo byť najlepší.On len chcel mať niekoho kto ho dokope k tomu aby to robil poriadne.A sám tréner ktorý má toho neskutočne veľa za sebou ho začal posielať na preteky s tým, že vyhrával prvé miesta s najlepším osobným časom.Lenže on nie je plavec pre to aby vyhrával on to robí rád tak ako niekto rád tancuje/spieva on rád pláva.Pre neho prvé miesto nič neznamená.Keď už mu ide o výkon tak časový v seniorskej kategòríí.Takže áno odplával by to pretože je to o tom či chceš alebo nie.A on je presne ten čo dosiahol všetko čo chcel.A čo nechcel odflákol a vedel prečo.Niekedy nemôžeš ísť ďalej pokiaľ nemáš peniaze a musíš chodiť do práce.🙂.Plavci ktorý sú úplne na vrchole do práce nechodia a venujú sa len tvrdému tréningu.A ani ten tréning na ktorom makáš ti nezabezpečí, že 1 sekunda ti nepokazí celý výsledok.Predvčerom na pretekoch diskvalifikovali deti pretože sa na mostíku trochu pohli predtým než zaznel zvuk omegy.Takže nie je to ľahký a a už vôbec nie férový šport.Ale o jeho schopnostiach nepochybuje nikto patrí medzi prvú desiatku najlepších plavcov vo svojej kategòrií.A to stíha cvičiť, pracovať, plávať a xy ďalších vecí ktoré musí zrobiť a má pomaly 36 rokov.

Toto s váhou ti potvrdím aj ja pretože som videla 100kg človeka ktorý sa ledva hýbal a kamaráta ktorý mal 100 kg a vyzeral dobre.Ja mám cca 57/60 neviem nevážila som sa momentálne a tiež vidím rozdiel.Jedna je pri sebe ja som v norme ďalšia je úplne svalnatá.Existujú merania ktoré odvážia % tuku, svalov v celom tele áno potvrdí ti to aj on pretože ako plavca ho takto vážili.

daniell_ka
24. jún 2019

@sense Áno s tým s tebou súhlasím.Ja som sa zle vtedy vyjadrila.Sú ľudia ktorý musia ísť na to postupne a sú ľudia ktorý vládzu behať ako môj kamarát.Ten s tým problém nemal pretože váhu mal síce vysokú ale telo si pamatalo, že niekedy bicykloval.Čiže mal viac svalov než tuku.Ja to už beriem automaticky a ako samozrejmosť kedže je toho plný internet čo treba robiť alebo človek príde sám na to, že musí ísť na to pomaly, že keď chce človek schudnúť tak vie, že má prestať jesť sprostosti a zmeniť stravu a, že keď chce začať behať tak určite to nepôjde hneď ale pomaly.Ja som v 16 tiež nemala pri sebe odborníka.Proste mi došlo, že priberám z pečiva a sladkostí a nezabehla som ani 3 km vtedy.Tiež som zvolila rýchlu chôdzu.Lenže som zistila, že ja behať môžem len som nemala kondičku a zistila som, že chôdza somnou začne hýbať možno tak po 2 hodinách.Preto behám lebo to u mňa zaberá a do bazéna sa nedostanem vždy lebo je to niekedy nemožné.Ja sa na to pozerám tak, že aj poklus je u takého človeka beh alebo rýchla chôdza.Ja som nemyslela, že má začať behať maratòn.Pre mňa je rýchla chôdza prechádzka.Ako áno chodím aj takto a mám to radšej ako beh ale momentálne chcem spáliť kalòrie a bohužiaľ pri chôdzi aj do kopca to ide u mňa pomaly.A ako písala ona tak na kolená si treba dať bandáže aj pri chôdzi ak chcú ísť veľkú vzdialenosť.Nemusia behať vôbec namiesto toho môžu naozaj plávať celý čas aj bez behu je to v podstate to isté na spaľovanie a ešte aj lepšie.Lenže neviem či má každé mesto/dedina bazén.

sense
24. jún 2019

@daniell_ka takze v jej pripade je pomenovanie expertks urazka pritom.tvrdi ze behala ale nebehala a preco nebehala lebo nevladala,cize zober si to z akejkolvek.strany nebehala zacinala pomaly... a behat zacala az ked vladala az ked jej spevneli svaly...a predpokladam ze podobnym stylom zacinala aj tvoja 120kilova teta behat aj x obeznych znamych co poznas...

pri vysokom tepe palis sice viac kalorii ale su to v prvom rade cukry nie tuky....😉 tuky palis az potom co minies glykogen zo svalov az potom.zacina telo brat energiu z tukov...

To je aj jeden z dovodov preco sa odporuca vo fitnes napr najprv silovy trenink a na zaver kardio...

Okrem toho najciac kalorii z dennej potreby minies nie treningom ale celodennou aktivitou... teraz nevravim konkretne o tebe ale ak "beznou aktivitou" praca,domacnost,prechadzka atd spalis 1000kcal ale v dosledku narocneho treninku kde sice mozno za 15min spalis 300kcal ale sivtak znicena ked ako netrenovany clovek pojdes zhurta zvysok dna prelezis v svalovici tak si si asi moc nepomohla prip ak nebudes pouzitelna dva dni...tak moc v kalorickom deficite nebudes... plus dalsia vec prave toto ludi.najviac odradi...
A preto he vhodnejsie zacat pomaly, zacat zvysovat zataz a intervsl a tiez si mozes tym odpalit tie kolena lebo si mozes ublizit, pretoze vela ludi nepozna techniku,dychanie,dokonca nemaju ani vhodnu obuv...uz to chapes alebo este stale nie....

sense
24. jún 2019

A este jedna vec inak.nanovi zacina niekto kto uz cvicil a inak niekto kto aktivne necvicil,pretoze telo si pamata...

simca06022011
24. jún 2019

Ak zacne 120kilova zena behat tak si velmi rychlo tie kolena, clenky, bedrove klby opotrebuje.. a je FUK ako kedysi behala a cvicila. Telo si take daco nepamata tak, ze tie klby nezatazi... zatazi, okrm klbov aj obehovy system dostae zabrat, ak niekto nevie dychat, nezabehne s takou vahou ani 100metrov. 120kil nebude mat zena co sportovala dva/tri/styri roky dozadu... Ak takato zena potrebuje schudnut sportom, po uprave stravy, moze zacas postupne cvicit. Chudnut a potom behat.. intenzivny beh je aj tak chvilkovy, na vydaj energie nema taky vplyv. Normalnou rychlostou a dlhsou clovek spali viac enerige ako behom, pri ktorom si akurat tak ubliza...

daniell_ka
24. jún 2019

@sense Ja to chápem všetko nie som blbá 🙂 chcela som len poradiť a napísať nejaké príklady pretože ľudia sa ľahko vzdávajú a prikláňaju sa radi k tomu čo iný nezvládli.Nevyskúša nikdy nezistí či vládze plávať, behať, bicyklovať, chodiť na túru ...atď....Až keď to vyskúša môže povedať momentálne nevládzem, nepozdáva sa mi to vyskúšam iné.Idem a hľadám čo mi vyhovuje nie je tak?Tiež nevládzem zdvihnúť váhu o ktorej si môj chlap myslí, že ju vládzem zdvihnúť.Vyskúšala som.. neviem ale snažím sa. Keby mne niekto povedal nerob to bo mne odišli kolená ešte na just to vyskúšam.Keď zistím, že hej tak ani ja nevládzem tak nájdem niečo iné ale ja som ja a idem aj cez bolesť a viem, že mi to neškodí chodím na prehliadky..Miliòn ľudí do mňa drbalo aká som chudá začni jesť, žena má byť obalená.Nie nebudem robiť to čo mi povedia iný.Tak isto obézny človek si môže vypočuť radu a ajtak si vyberie po svojom.

Behať začala po mesačnej prestávke niekde okolo 93kg a naozaj behala nie chodila kedže merania pridávala na internet.

Ja už ukončujem túto debatu sú ľudia a ľudia a každý nech sa poradí najprv so svojím lekárom a nech sám uzná človek za vhodné čo je pre neho dobré 🙂 .Ja toto riešiť nemusím kedže ja sa neprežieram a môžem robiť čokoľvek takže túto dilemu prenechám ľuďom nech si ju vyriešia ako chcú načo to budeme riešit my čo to riešiť ani nemusíme.Každý si ajtak urobí po svojom.A myslím si, že pravdu máme obe ale určite ani jedna z nás 100% aspoň ja nie kedže viem len teòriu a vidím nejaké výsledky.Ja osobne som tlustá nikdy nebola čiže to neviem pochopiť.Neviem pochopiť ani to, že niekto sa tak zanedbá.Aspoň čo ja vidím tak mi ľudia klamú do očí, že sa zdravo stravujú a cvičia.A potom ich vidíš sa vo fitku vykecávať a tlačiť MCD do hlavy a piť alkohol.Takže si za to môžu sami a nech si aj hľadajú cestu.Väčšinou sa nikto nevie vžiť do ich kože kto tým ľuďom pomáha.Takže už sa mi nechce riešiť problém ktorý sa mňa netýka ani sa týkať nebude pretože necvičím kôli kráse ale kvôli tomu aby som vládala.A keby každý myslel na to, že nejde o top postavu ale o zdravie tak by sa možno nedostali až do takejto situácie pretože nie každý má predpoklady byť jak doska ani ja nie. Ale každý môže urobiť niečo pre svoje zdravie.🙂.
😊 ja už do tejto diskusie neprispejem kedže to nie je môj problém ďalej sa do toho zapájať nebudem..Poradiť som poradila končím. 🙂
Prajem ti pekný zvyšok dňa 🙂.

daniell_ka
24. jún 2019

@simca06022011 Neriešim to uz vôbec.Máš pravdu, že treba ísť na to pomaly.Do budúcna budem vedieť, že na koňovy musím rozpisovať všetko do podrobna.Môj názor je taký aj ďalších 10 ĺudí ktorých som sa to opýtala, že na toto by ľudia mali myslieť ešte skôr.A každý zdravý obézny človek si za toto môže sám.Tie kĺby im odchadzajú už dávno takže čím neskôr začnú tým horšie.A nie toto je blud, že si telo niečo také nepamätá toto je neskutočná somarina.Človek ktorý cvičil a priberie tak je to na ňom vidno, že predtým niečo robil!!!! A za tým si budem stáť pretože telo si pamätá toho veľa inak by som už bola tlustá dávno ale kedže mám svaly už od dedstva a dlho som nič nerobila tak nevyzerám ako iná 60 kilová pretože keby si telo nič nepamätalo tak tie svaly aj kĺby mám už dávno v prdeli a mala by ich v prdeli aj každá jedna polistka čo dnes vyzerá strašne ale stále je vidieť, že cvičila ruky aj nohy, chrbát.Max majú ovysnuté brucho alebo veľké.Majú úplne inú stavbu tela.Kamarátka pribrala statočne a stále má nejaký základ ktorý si vybudovala.Ja už naozaj končím túto debatu lebo sa nemienim rozčulovať a furt tu vypisovať príklady o tom, že vo veľa veciach pravdu máte ale niektoré veci sú totálne nepotvrdené a vyvratené minimálne 100 ľuďmi ktorých stretávam..Pochybujem sa medzi svetovými športovcami nevycucala som si to z prsta takže fakt končím a verte si čomu chcete pre mňa zamňa aj tabletkám a produktom od neviem koho je mi to úplne jedno.120 kilová žena najprv nech prestane jesť a potom nech sa chodí prechádzať aj tak sa polovica na to vykašle.Pred očami mi behajú športovci čo mali obezitu a ja mám uveriť tomu ako ich to všetko zničilo? Sú to tiež len ľudia.Tam kde sú teraz zato si môžu len svojím odhodlaním.Nenarodili sa so svalstvom ani ako športovci.Ani tá 80 ročná tetka čo chodí plávať už dlho nič nerobila a telo si pamätá.Niekto musí ísť pomaly niekto to zvládne za pol roka.Nie všetci ľudia sa rozpadávajú a hlavne nie človek čo predtým niečo robil.Kamarát mal 100 kg a tým, že aj keď 5 rokov necvičil nevyzerá ako buchta pretože telo si pamätá.Telo si pamätá a uvedomuje si to človek čo cvičil a prestal a znovu začal cvičiť.Ja tu už fakt končím nemám na toto čas.

simca06022011
24. jún 2019

@daniell_ka ja som nie na teba reagovala ale tak všeobecne 😁 nebudem sa hádať. "Kamarát" 100 koliby, chlap, je niečo iné ako keď ma 100kg žena.... vidim to u nás a za tým si stojím ja. Mám doma 120kiloveho a nevyzerá na to vôbec 😂

daniell_ka
24. jún 2019

@simca06022011 Ani mne sa nechce hádať... ale pribrala som skoro 20 kíl a nie je na mne nič vidno lebo som predtým aspoň chodila... furt som dačo robila.Mám dobrú postavu ale nemala by som nebyť môjho akčného detstva na bajku na stromoch vo vode.Veď ja som lenivá jak voš. Ja nie som nejaká fitneska 😂 ja by som najradšej jedla, spala.Keby si vedela koľko ja som jedla fuj... 15 rožkov a 500g šunky za hodinu + 400g nutella za deň.Ale zastavilo som to lebo som si všimla, že priberám.Fakt telo si pamätá... po mojom prežieraní by som bola už jak klobása.A ešte stále vidno, že som mala viac kíl ale vyzerá to inak ako keby som predtým nerobila nič.Tancovala som, čľaptala sa vo vode lebo vtedy som nevedela ako sa správne pláva tak som sa rýchlo vyčerpala.Môj keby neplával ešte v detstve tak by dnes mal viac strií na koži a viac ovisnutej kože.Keď stojí tak vidno len svaly ale keď sa zohne tá koža tam je.A na ňom veru bolo vidno, že je jak guľôčka 😂.Ale stále ten základ tam bol len trebalo zhodiť tuk.

simca06022011
24. jún 2019

@daniell_ka danielka, ja velmi nerada do debat o chudnuti a sporte prispievam, ale spytaj sa tych sportovcov ako to je... lebo mas v tom chaos 🙂 nechcem sa s tebou hadat, len by som skutocne chcela vedeit, co si predstavujes pod tym "telo si pamata". Preco by si pamatalo? zaco? ako? To co ty opisujes su bezne veci, pribrat 20kil, neznamena hned ze niekto ma 100kil a nevyzera dobre, ma ovisnute sunky atd, tvorba stii je okrem ineho ovplyvnena geneticky, moze niekto pribrat /*schudnut a nemusi mat ani jednu, niekomu staci aj 5kil, tehotenstvo.. a bum. JEdine na co sa to tvoje "pamatanie sa" da aplikovat, sa vola bazalny metabolizmus, to je energia ktoru spotrebuje telo na fungovanie. A svalova hmota jej potrebuje viac ako tuk... ale svalovej hmoty necinnostou ubuda, ked ubuda, znizuje sa potreba energie a clovek s nezmenenym jedalnickom pribera. To ako vyzera, ci je vymlandraveny, ci mu ovisa brucho, alebo rastie zadok je zase dane aj geneticky, niekto pribera tam a iny tam... niekto viac sedi a iny viac chodi... ale telo treba zatazovat postupne, nie len kvoli opotrebeniu, ale aj kvoli urazom.. clovek nepriberie na 120kil za tyzden, cize telo JE odvyknute. Taky meniskus, achilovka cloveka posadia na dlho... k tomu klby ... a nie je to len tak "ze prestanme chodit, lebo nas to boli... ", ked to zacne, garantujem ti, ze chodit nebudes. CIze oplati sa ist na to pomaly.

daniell_ka
24. jún 2019

@simca06022011 Ja tomu ani velmi nerozumiem lebo ja ten problem nemam.Ja som sa len opytala ludi ako to robili ako zacinali.Dnes som sa opytala kolegyne po porode.Venovala sa predtym fitness.Ma inu stravu ako ja.Ja pojem vsetko.Ale potvrdila mi, ze svaly ti ostavaju len su pod tukom.Je to vsetko individualne ale zase ano... ja mam geneticky dany velky zadok 😁 nie, ze by mi to vadilo.A uklada sa mi vsetko do stehien.Ja fakt necakam, ze taky clovek bude behat preteky.Ale zase tu na sk tolko extremov nemame ako v amerike.Urcite treba zacat pomaly aj ja este idem pomaly si myslim.Jednu pani som videla raz vo fitku cely cas chodila rychlo trosku zabehla ale naozaj minimalne.... poznala svoje telo takze to neprehanala.Ako urcite netreba robit nic na co sa momentalne necitime.A netvrdim, ze silou mocou treba behat.Ja uprednostnujem plavanie a kedze mozem tak beham.Tak ak budu iny chciet mozu to casom skusit.

matafri
autor
24. jún 2019

@daniell_ja vobec netvrdim ze nechcem cvicit a chcem drzat len diety ako si si to nespravne vysvetlila. Len som reagovala na pani ktora schudla 25kg a az potom zacala cvicit. Zaujimalo ma ako zmenila stravovanie ze sa jej aj bez cvicenia podarilo tolko schudnut. Moje doterajsie uspechy v chudnuti boli vždy len vdaka obmedzeniu prejedania a sucastnemu cvičeniu . Ja diety drzat neviem lebo mi to nikdy dlho nevydrzi a nakoniec len priberam. Zatial som obmedzila pecivo a vylucila sladkosti. Zatial som len na zaciatku, ziadne prisne dietovanie si nemozem dovolit aj kvoli tomu ze dojcim.

daniell_ka
24. jún 2019

@matafri Všetky diéty sú ajtak len hlúposti.Len si uškodíš.Tak sa ospravedlňujem, že som to zle pochopila.Myslím si, že obmedzenie pečiva a sladkostí bol najlepší krok k tomu aby váha išla dolu 🙂.Môžeš si kľudne dať jeden rohlík alebo riadok čokolády ale netreba to preháňať.Telo potrebuje všetko.Ako v jedení ti ja určite neporadím :/ viem čo by som mala jesť a čo nie ale ajtak si zjem čo chcem.Takže chápem, že keď ti tu napíšem nejedz toto hento a začni jesť to a to nebude to znieť veľmi atraktívne.Práve dnes som rozmýšľala nad tým keď som sa rozprávala s kolegyňou, že asi by som mala začať jesť aj ja normálnejšie lebo jem hlúposti z ktorých mi je zle.Som chudá ale čo z toho keď ma po pečive nafúkne tak, že vyzerám jak v 3 mesiaci.Čiže tiež chcem začať bojovať v tomto smere lebo sama cítim, že to čo jem mi nerobí dobre.Určite nedrž diéty.Nájdi si kľudne aj na internete alebo v nejakej knižke čo by si mala jesť hlavne tak aby bábätko dostávalo potrebnú výživu.Toto je teraz najdôležitejšie.Dá sa jesť zdravo a výživne tak, že po jednom obede už na jedlo ani nepomyslíš .Ja mám tu nevýhodu, že si nemám kde momentálne variť takže buď zjem hlúposti alebo zájdeme na obed.Mäsko na prírodno s ryžou napr.Vždy keď som mimo domu na víkend tak si navarím.Ale keď som v meste a idem do práce tak je to treska, rožok a iné nezdravé jedlá takže som na seba nahnevaná lebo by som si rada navarila niečo z čoho mi nebude zle.Kolegyňa má 30 rokov jedno dieťa a postavu jak lusk.Cvičí ale hlavne má úplne inú stravu a je to neskutočne vidieť.Takže sa mám od koho inšpirirovať.Povedala mi, že jej telo si už tak navyklo na zdravú stravu, že keď zje kus klobásy tak jej telo to už neznesie.Jasné, že si dopraje raz za čas 🙂.Musím sa aj ja dokopať k tej najpodstatnejšej veci ktorá ma brzdí a to je moje stravovanie.Takže v tomto sme na tom rovnako.Myslím, že máš dobrú motiváciu k premene kedže si napísala, že si mamička.Povedz si, že mu chceš byť v živote inšpiráciou, chceš vládať a chceš byť zdravá a silná.Určite to zvládneš .Pomaly ale zvládneš to hlavne sa nevzdávaj keď sa hneď rýchlo nedostavia výsledky.Ty si to možno hneď nevšimneš ale okolie áno, že sa meníš.Podľa mňa už po mesiaci si všimneš zmenu keď zmeníš stravovanie už teraz si ho zmenila.Budeš sa cítiť lepšie.A ja tiež 😂 keď sa zatnem konečne.Len by sa mi fakt zišla normálna kuchyňa lebo neviem čo iné ako varené môžem jesť.V tomto zase potrebujem radu ja.

majkasmih89
9. okt 2019

@matafri ahoj neviem či je to ešte aktuálne...z mojej vlastnej skúsenosti: mám 164 cm a vážila som 75 kg mám problémy so štítnou žľazou...takže kilečká na mňa pekne nalepili...nadmerne som sa potila, bola som z toho nervózna...psychika dole...prešla som si 9 dňovým detoxom, ktorý mi poradila kamoška a po týždni som schudla 5 kíl...teším sa každým dňom viac a viac a uvidíme o týždeň ;)