Zlomený alebo vyvrtnutý malíček ?

erica1705
31. mar 2020

Dobrý deň ,včera sa mi stalo že som sa s priateľom naťahovala a nejakým nešťastným spôsobom mi vyrútil malíček a od včera ma strašne bolí . Opuch je fakt taký mierny ale strašne to boli aj keď zodvihnem rukou niečo ťažké tak malíček má celý bolí 🙁 vedeli by ste mi poradiť čo to môže byť ?či len nejaké vyvrtnutie alebe by sa mohlo jednať aj o zlomeninu ? Malíček nemám modrý .Ďakujem

sissy27
31. mar 2020

@erica1705 rada by som pomohla, ale akurát sa mi pokazil môj virtuálny rtg 🙂
inak ako návštevou u lekára a riadnym vyšetrením to nezistíš.

erica1705
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deean
31. mar 2020

S tym ti nic nespravia, aj keby bol zlomeny. Ja som takto zakopla o koral a bola som vybavena, krivkala som tyzden z 2-tyzdnovej dovolenky :D jedine, co mozes spravit, je lepit si 2 prsty dokopy aby si to mala v prirodzenej polohe.

silvia2013
31. mar 2020

🙈

sovica
31. mar 2020

@deean Iné je noha a iné ruka. Na ruke by jej to určite zafixovali, keby ho mala zlomený.

jaja8_9
31. mar 2020

@erica1705 ja som si nešťastnou náhodou zlomila tiež prst, opuch bol mierny ale pri pohybe veľmi bolel ono to ani nevyzeralo že je zlomený, išla som pre istotu na rtg a bol zlomený a tým ze som neprišla hneď som mala tie kosti posunuté, zostal mi na pamiatku trosku krivy článok prsta 😀 takže za mňa radšej chod na chirurgiu

deean
31. mar 2020

@sovica jaaaj, ja som bola automaticky v tom, ze ide o nohu :/ jasne ruku treba fixovat na ortopedii/traumatologii po rtg.

sovica
31. mar 2020

Dcéra si pri prudkom pohybe na gymnastike narazila ukazovák a prostredník. Tiež jej to mierne opuchlo a dosť ju to bolelo. Išli sme pre istotu do nemocnice na röntgen. Chvalabohu, mala to len narazené a mierne vyvrtnuté. Kázali len kľudový režim, čiže nemohla cca týždeň do tej ruky nič chytať, žiadne cvičenie. Bolelo ju to cca dva týždne.
Či to máte zlomené alebo len vyvrtnuté zistíte len röntgenon.

zdenkatv3
31. mar 2020

Treba ist na rtg. Ako bez toho sa neda urcit co mas s prstom. Ja som tak mala prasknuty malicek na nohe. Pobolieval ma len mierne, no pernamentne som ho mala opuchnuty

erica1705
autor
31. mar 2020

@jaja8_9 ja to mám tak ,že tiež pri pohybe strašne bolí ale aj praská ale zase viem s tým aj pohybať ale bolestivo .

hettinka
31. mar 2020

@erica1705 malíček sa nesadruje, naviaž si na to octanovú masť, alebo Heparoid a stiahni si to k ostatným palcom, šetriaci režim, nehýbať!

jana_vaj
31. mar 2020

Mohla si aspoň fotku dať, to ti nikto nepovie takto či to máš zlomené alebo nie, keď ale vieš hýbať tak by to nemalo byť zlomené. Zafixuj si to, daj si na to masť nech to odpuchne a uvidíš

eriksonka1234
31. mar 2020

@erica1705 ja som mala všetky prsty už zlomené, ak mas obväz a leukoplast, zafixuj si aspoň na týždeň prstenik a malíček spolu, môžeš použiť ibalgin krém alebo otctan

erica1705
autor
31. mar 2020

@eriksonka1234 dávala som si elastický obväz a mala som to spolu ale robia sa mi s toho pľuzgiere a páli to

eriksonka1234
31. mar 2020

@erica1705 obyčajným obvazom previazat a celé to prelepiť

jaja8_9
31. mar 2020

@erica1705 jednoznačne chirurgia a rtg 🙂 na prst dávajú takú malú dlahu, aj ja som mala

klaudiaratka7
11. aug 2022

Dobrý deň. Vie mi niekto povedať koľko mám čakať odškodné zo školy za zlomený kĺb a článok prsta pravej ruky?

sissy27
11. aug 2022

@klaudiaratka7 no k tomu potrebuješ vedieť na akú sumu je uzatvorená poistka. Sú to % z poistnej sumy podľa tabuliek.