Zmena zubára - postup

alenamihal
25. júl 2021

Prestahovali sme sa do ineho okresu a hladam noveho zubara pre cely rodinu...aky je postup??nahlasit staremu,ze odchadzam a oni daju neaku dokumentaciu???alebo oni si to robia medzi sebou ???

lenka7477
25. júl 2021

Nový zubár si buď sám vyžiada tvoju kartu , alebo ti dá doklad , ktorý zanesieš starému zubárovi. Treba sa informovať priamo u nového zubára, aký zvolí postup.

s_a
25. júl 2021

Odomna žiadny zubár nič nepýtal 🤷🏼‍♀️ a to som bola u 3, kým som.nasla vhodného

desore
25. júl 2021

@lenka7477 Nemusi nosit ziadny doklad. Velakrat pacienti nemaju ani ponatia, kde sa nachadza ich povodna karta.

lenka7477
26. júl 2021

@desore kto nevie, neprinesie, kto vie - tak je zodpovedný a spraví tak ako treba

s_a
26. júl 2021

@lenka7477 čo tu trepeš o zodpovednosti. Ja som sa pýtala 2 zubárov či im niečo treba.. nikto nechcel nič.. veď na zuby si spraví rontgen a hádam vie z toho, v akom stave sú.. ja by som mala v karte od starého zubára, že mi urobil super zub.. išla som za novou zubárkou s tým že ma to bolí.. tak pozrela, videla, otvorila ho, lebo sa jej tam niečo nezdalo a našla tam kúsok vaty čo mi v ňom nechal zubár.. a predstav si že to všetko si všimla aj bez starej karty od zubára..

lenka7477
26. júl 2021

@s_a myslela som o zodpovednosti prenesenia vlastnej zdrav. dokumentácie , predsa sú to tvoje údaje - reagovať môžeš aj slušne ...

desore
26. júl 2021

@lenka7477 Zdravotna dokumentacia je vlastnictvo statu, aj ked si ludia myslia, ze nie.
Kazdy zubar musi mat zubnu kartu pacienta v digitalnej i papierovej forme.